Bronisławie: zmień pracę i weź kredyt. Pikieta „Ta ostatnia niedziela…”

Ta ostatnia niedziela...

W piątek 22 maja ludzie oszukiwani i ignorowani przez rządzących symbolicznie pożegnali Bronisława Komorowskiego.

„TA OSTATNIA NIEDZIELA…”

Goodbye Dancing zgromadził i prawicę, i lewicę – Polki i Polaków oszukanych zarówno przez instytucje finansowe, jak i przez polityków.

Wydarzenie nie miało na celu poparcia dla żadnego innego kandydata. Happening „Ta ostatnia niedziela…” był niczym więcej, jak „czułym pożegnaniem” w formie tańca.

Zebrani tęsknie machali chusteczkami, mówiąc do widzenia rządom bankokracji na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Zdając sobie sprawę, że być może jest to zaklinanie rzeczywistości. Pomimo tego żywiąc głęboką nadzieję, że II tura wyborów to „ta ostatnia niedziela” Bronisława Komorowskiego.

Przedstawiciele Ruchu Stop Bankowemu Bezprawiu podkreślali, że prezydent  zignorował ich postulaty i prośby o objęcie patronatem rozmów z bankami i instytucjami w tym z KNF-em. Nie chciał również przyjąć reprezentantów ponad miliona niezgodnych z prawem umów kredytowych. Nie udzielił też odpowiedzi na wysłane przed I turą wyborów „7 pytań do kandydatów na prezydenta o bankowe bezprawie”.

Protestujący wyrazili też poparcie dla wszystkich inicjatyw obywatelskich, które zostały zignorowane przez PO i PSL. Oburzające jest, że podpisy milionów ludzi zostały zignorowane, między innymi w sprawie obniżenia wieku emerytalnego czy obniżenia wieku szkolnego.

Pożegnanie połączono ze zbieraniem podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przeciwko bankowym oszustwom „Stop Bankowym Klauzulom Niedozwolonym”.

 

W imieniu Ruchu Stop Bankowemu Bezprawiu,
Katarzyna Matuszewska +48 501 364 992
Joanna Kozik +48 668 890 668


GALERIA