Jak walczyć z bankiem – poradnik

Temat kredytów „frankowych” od lat funkcjonuje w opinii publicznej i obecnie przesłania życie kilkuset tysiącom polskich rodzin. Ich funkcjonowanie często krąży wokół jednego aspektu – konieczności spłacania zobowiązania zaciągniętego na kilkadziesiąt lat na zaspokojenie jednej z najbardziej podstawowych potrzeb – dachu nad głową. Z tą różnicą, że rodziny „frankowo” uwikłane płacą raty o wiele wyższe, niż te które mieli płacić na początku.

Nie na to się godzili zawierając swoje umowy. Po latach jednak okazało się, że pojawiła się dla nich szansa. Nie pochodzi ona od polityków. Pochodzi od nich samych, bo o sprawiedliwość mogą skutecznie walczyć w sądach. Obecnie w znacznej mierze im się to udaje.

Poradnik powstał po to, aby prostym językiem wyjaśnić wszystkim osobom poszkodowanym przez nabycie takiego produktu, możliwe ścieżki działania. W Internecie i innych mediach można znaleźć niezliczoną ilość informacji na ten temat, dodatkowo często ze sobą sprzecznych. Autorzy mają nadzieję, że ta broszura chociaż w pewnym stopniu przyczyni się do zrozumienia problemu i ułatwi podjęcie decyzji o podjęciu stosownych kroków prawnych.

Zapraszamy do przeczytania dokumentu – PORADNIKA