Prosimy o darowiznę na walkę z bankowym bezprawiem

Kontakt

 


Pierwsza pomoc w finansowej sprawie dla osób poszkodowanych:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

1. W temacie prosimy wpisać „Pierwsza Pomoc”.
2. W treści maila prosimy o opisanie Państwa problemu i załączenie dokumentów
(umowa, aneksy, pisma z: sądu, windykacji, komornika)
3. Prosimy również podać numer telefonu pod którym, będzie można kontaktować się z Państwem.

Po otrzymaniu dokumentów skontaktujemy się z Państwem.

W sytuacjach nagłych prosimy o kontakt pod poniżej podanymi numerami. Prosimy jednak pamiętać, iż bez otrzymania kompletu dokumentów nie jesteśmy wstanie dokonać oceny Państwa sytuacji.

+48 510 362 710 – Warszawa od 11.00 do 19.00
+48 606 813 509 – Warszawa od 17.00 do 19.00
+48 602 783 933 – Kraków od 9.00 do 16.00
+48 573 274 409 – Poznań od 11.00 do 19.00
+48 782 401 030 – Szczecin od 16.00 do 20.00

Zapisy na dyżury w Warszawie:
[email protected]
wpisując w temacie maila “Dyżur-zgłoszenie” oraz numer
kontaktowy do siebie.

Dyżury w Poznaniu
[email protected]

Dyżury w Krakowie:
[email protected]

Pamiętajmy, że Członkowie Stowarzyszenia SBB udzielają bezpłatnej pomocy poświęcając swój wolny czas.
Mając na uwadze, iż koszty administracyjne pokrywane są ze składek członkowskich i darowizn, to pierwszeństwo mają sprawy zgłaszane przez Członków Stowarzyszenia.
Członkiem Stowarzyszenia można zostać poprzez złożenie deklaracji dostępnej na stronie:
Członkostwo


Jesteśmy ogólnopolskim ruchem społecznym, który powstał, by zatrzymać proceder łamania polskiego i europejskiego prawa przez banki działające w Polsce. Działamy wspólnie bez względu na poglądy polityczne, miejsce zamieszkania, wykonywane zawody.

Żądamy:
– Stosowania się przez banki do polskiego prawa i wykonanie prawomocnych wyroków sądowych.
– Wstrzymania egzekucji komorniczych w sprawach związanych z tzw. umowami kredytowymi zawierającymi klauzule zakazane przez polskie prawo.
– Wykreślenia z polskiego prawa zapisów o bankowym tytule egzekucyjnym.
– Nadanie statusu pokrzywdzonych osobom, które podpisały z bankami umowy zawierające klauzule zakazane.
– Ukarania zarządów banków za uporczywe i wieloletnie łamanie polskiego prawa.

Chętnych do przyłączenia się do naszego ruchu zapraszamy na tę stronę.

Zaświadczenie o zarejestrowaniu stowarzyszenia.


Siedziba:
Stowarzyszenie 
Stop Bankowemu Bezprawiu

ul. Marszałkowska 21/25 m. 35
00-628 Warszawa

KRS: 0000573742
REGON: 362456113
NIP: 701-050-60-41

Nr konta: 90 7999 9995 0652 0877 6404 0001
kod BIC (Swift): NBPLPLPW

Kontakt e-mail: [email protected]


Region północno-zachodni obejmujący województwo wielkopolskie, zachodniopomorskie, lubuskie z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt e-mail:


Region zachodni obejmujący województwa: dolnośląskie, opolskie z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt e-mail: [email protected]


Region południowy obejmujący województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie z siedzibą w Krakowie.

Kontakt e-mail: [email protected]


Region centralny obejmujący województwa: łódzkie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie z siedzibą w Łodzi.

Kontakt e-mail: [email protected]


Region centralno-wschodni obejmujący województwa: mazowieckie, lubelskie, podlaskie z siedzibą w Warszawie.

Kontakt e-mail: [email protected]


Region północno-wschodni obejmujący województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie z siedzibą w Gdańsku.

Kontakt e-mail: [email protected]

 • Jacek Zdanowicz

  Witam,
  Gdzie mogę Was znaleźc w Zielonej Gorze?
  pozdr

  • Jolanta

   Jestem całym sercem z Wami. Jak mogę Wam pomóc? Dajcie znać. Mam kilka propozycji, które nie wiem jak przesłać, a nie mam czasu “głęboko” szukać. Z całego serca pozdrawiam.

  • Iskierka

   1. Nie jest powtarzajmy za banksterami kłamstwa, że jesteśmy “frankowiczami” ……..jesteśmy kredytobiorcami kredytów “PSEUDOFRANKOWYCH”
   2. Nie ma kredytów “frakowych” ….to są kredyty “PSEUDOFRANKOWE”
   3. Nie mówimy o pomocy “frankowiczom” (nie chcemy żadnej pomocy z budżetu państwa) ….mówimy o “Ustawie rozwiązującej problem AFERY z KREDYTAMI PSEUDOFRANKOWYMI”.
   4. Nie mówimy o przewalutowaniu (bo co tu przewalutowywać skoro kredyt jest złotówkowy)……….mówimy o ODFAŁSZOWANIU umów kredytowych udzielonych w złotówkach pod pozorem kredytu “PSEUDOFRANKOWEGO”.

 • AJulka

  Dzień dobry
  Bank Pocztowy odebrał mi dopłaty w ramach programu Rodzina na Swoim.
  3 lata temu otrzymałam w Banku Pocztowym kredyt na zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Cena metra kwadratowego mieszkania spełniała wymogi ustawy o RnS. Po kilku miesiącach od uruchomienia kredytu dokupiłam z własnych środków komórkę lokatorską. Od dewelopera otrzymałam zapewnienie, że w wyniku tego zakupu nie stracę dopłat. O zamiarze zakupu komórki lokatorskiej poinformowałam też bank. Akt notarialny zakupu mieszkania (w którym wskazana jest oczywiście jego cena oraz cena przynależnej komórki lokatorskiej) dostarczyłam do Banku Pocztowego niemal rok temu. W tym tygodniu otrzymałam informację, że mój kredyt posiada zaległość. Po wykonaniu szeregu telefonów dowiedziałam się, że odebrano mi dopłaty ponieważ zakup komórki lokatorskiej jest próbą obejścia ustawy RnS. Oczywiście Bank Pocztowy wymaga ode mnie natychmiastowego zwrotu wypłaconych dopłat i zwiększa ratę kredytu!
  Czy pomagają Państwo i w takich sprawach? Szukam osób z podobnymi doświadczeniami i nie ukrywam, także prawnika, który pomógłby mi w prawnych zawiłościach tej sprawy.

  Pozdrawiam,
  A

  • Kasia

   Witaj, czy mogłabyś doprecyzować kilka kwestii, które być może nie odnoszą się bezpośrednio do clou problemu, ale jednak utrudniają mi zrozumienie faktycznego stanu rzeczy? Piszesz, że bank udzielił Ci kredytu 3 lata temu; następnie, że zakupu komórki dokonałaś kilka miesięcy po uruchomieniu kredytu, a na koniec, że akt notarialny potwierdzający zakup mieszkania i komórki przedstawiłaś bankowi rok temu. Czy należy przez to rozumieć, że bank otrzymał akt notarialny dopiero po ok. dwóch latach od uruchomienia kredytu? Co do sedna sprawy – z tego, co mi wiadomo – wg ustawy powierzchni komórek lokatorskich i tym podobnych dodatkowych pomieszczeń nie wlicza się do powierzchni użytkowej mieszkania, a zatem zakup takiej komórki nie powinien spowodować odebrania dopłat w programie RnS.

  • E.J.Kro

   Dzień dobry, my jesteśmy aktualnie w identycznej sytuacji, z tym, że jeszcze walczymy… proszę o kontakt: [email protected]

   • Kinga

    Czy udało się Wam coś ugrać z bankiem???

    • E.J.Kro

     Pani Kingo, niestety ciągle walczymy, tzn wymieniamy pisma ;/ bank póki co jest nieugięty i stoi przy swoim.. i ciągle żąda spłaty dopłat. nie wiem ile to jeszcze będzie trwać, tracę już siły i niestety lista argumentów na naszą korzyść też już się kurczy.

 • Jacek

  Witam, ja mam kredyt w PLN-ach od 2001 roku i wtedy oprocentowanie kredytu było strzelam ok 15% oprocentowanie kredytu we frankach było o wiele niższe, czy bank może mi zwrócić różnicę? Proszę o odpowiedz.
  Jacek złotówkowy frajer

  • tak bank ci zwróci , tylko załóz sprawę sadową, jak wygrasz to masz gwarantowany zwrot.hahha

 • Wojtek

  Witam, gdzie zbieracie podpisy pod projektem Ustawy wspomnianej na manifestacji?

  • Marcin Pachla

   Podpisy można zbierać od 6 maja, wszystko jest opisane w artykule Projekt ustawy. Znajdują się tam również wzory list do zbierania podpisów.

 • Grzegorz

  Dzien Dobry,

  Przygotowuje sie do rozprawy sadowej przeciwko PKO BP (wczesniej Nordea). Chcialem sie zapytac, czy ta informacja moze w jakikolwiek pomoc naszej wspolnej sprawie? Rozprawa odbedzie sie w trojmiescie. Prosze o komentarze lub podpowiedzi.

  • Maciej Koltermann

   Proszę napisać o jaką informację konkretnie Pan pyta.

   • ANETA GAŁWA

    Informacja bardzo ważna. Przyjdziemy na rozprawę aby pomóc walczyć

 • Aleksandra

  Witam!
  Mam problem z Reiffeisen Bank – mam u nich dość duży kredyt hipoteczny w euro i spłacam go regularnie w miarę moich możliwości, czyli w momencie gdy dostaję pensję 10 każdego miesiąca wpłacam kolejną ratę. Problem polega na tym, że spłata rat ustalona jest na 1 każdego miesiąca więc do każdej raty doliczają mi odsetki karne. Napisałam 3 pisma z prośbą o zmianę terminu płacenia rat i na dwa od razu odpowiedziano mi telefonicznie, że nic z tego (bez podania powodu), a na odpowiedź na ostatnie pismo czekam od 11 marca, ponieważ tym razem zażądałam odpowiedzi na piśmie. Pani w banku powiedziała “łaskawie”, że mogę sobie przecież nadpłacić jedną ratę i będzie po sprawie. Tylko, że ta rata to 400 euro i nie jestem w stanie za jednym razem zapłacić dwóch rat. Nie mam już siły na przepychanki z bankiem, a mam poczucie, że po prostu chcą ode mnie wciąż wyłudzać odsetki karne. Bardzo proszę o podpowiedź do kogo mogę napisać pismo ze skargą i czy w ogóle da się taką sprawę załatwić. Pozdrawiam

  • Kasia

   Witaj, szczerze mówiąc jestem trochę zdziwiona opisaną przez Ciebie sytuacją. Sama mam kredyt w RP (ex Polbank) i o ile wiele złych rzeczy mogłabym o nich powiedzieć, o tyle, wg informacji, które posiadam, zmiana terminu płatności jest możliwa – wystarczy wystąpić z wnioskiem o restrukturyzację i, po akceptacji przez bank, opłacić aneks do umowy w kwocie 200 zł. Miałam taki wniosek w ręce ok. roku temu i nie sądzę, żeby coś się zmieniło w tej kwestii – co prawda ja akurat wypełniałam go z innego powodu, ale wiem, że jedną z opcji była właśnie zmiana terminu zapadalności raty. Nie bardzo rozumiem też telefoniczne odpowiedzi banku na Twoje pisemne, jak rozumiem, wnioski o zmianę terminu płatności, ale też z drugiej strony mnie to nie dziwi, bo niekompetencja pracowników RP jest porażająca…
   PS Wniosek otrzymasz od pracownika w dowolnej placówce; on także powie Ci (a w każdym razie powinien), co należy do niego dołączyć, np. może zaświadczenie z zakładu pracy, że wynagrodzenie otrzymujesz tego a tego dnia, jako uzasadnienie dla Twojej prośby. Pozdrawiam

  • Mariusz Zając

   Taka zmiana z dużym prawdopodobieństwem jaet możliwa zgodnie z umową Pewnie wystarczy aneks. Na restrukturyzacje o jakiej ktos napisal nym uważał. Szczególnie należy uważać na wszelkie dodatkowe zmiany jakie banki podkladaja przy okazji. Jest to niedopuszczalne i po otrzymaniu rozszerzonego aneksu o inne zapisy, niz przez nas wnioskowane, należy odmówić pisząc reklamację. I co najważniejsze, cała korespondencja pisemnie, nic na gębę z Panią/Panem z okienka.

 • W projekcie ustawy brak na końcu zapisu, że ustawa nakazuje zwrot pieniędzy pożyczkobiorcy w kwocie równoważnej skutki wszelkich naruszeń prawa w związku z wykonywaniem umów kredytowych przez banki.
  Ponadto uważam, że projekt ustawy powinni pilnie przeglądnąć prawnicy konstytucjonaliści!!!

 • zdzisław

  Czemu nigdzie nie ma informacji odnośnie postępu w zbieraniu podpisów pod projektem ustawy. Taka informacja moze zdopingować osoby nieaktywne którzy uważaja ,że chyba sobie jakos poradzili bo nic nie mówią. Sam wysłałem kilkanascie podpisów i chciałbym wiedziec jaka jest aktualna sytuacja.

 • Jacek Cieslak

  witam serdecznie
  obecnie finanse i bankowość jest zagrabiona przez banksterów i instytucje para banki
  tymczasem zapomina się o finansowaniu społecznym i partnerskim oraz emisji akcji
  potrzebujemy wiedzy o innych formach finansowania projektów i firm i wydatków społecznych , chociażby tak jak finansowana była budowa koleji czy wyprawy
  dlaczego na założenie firmy są refinansacje a na fundacje nie
  refinansowanie firm z kapitału wypracowanego przez inne firmy spółki czy podmioty
  gospodarcze fundrising

 • Jacek Cieslak

  witam serdecznie
  potrzebujemy nowych polskich organizacji kapitałowych , fundacji pomagających polakom finansowo , organizacji stypendialnych dla młodzieży i osób starszych , funduszy na mieszkania chronione aby ludzie nie lądowali masowo na br, trustów kapitałowych , zrzeszeń polskich przedsiębiorców , nowych giełd , nowych giełd
  papierów wartościowych , polskich korporacji i spółek , uregulowania sfery podatkowej aby dało się żyć , trzeba sprawić aby odciążyć prace finansowo zlikwidować podatek dochodowy i zrestrukturyzować zus z 1500 do 65 zł na osobe

  wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu ze mną

  Jacek Cieslak
  [email protected]

 • zainteresowany

  A co z takim komentarzem..? Nie wygląda to optymistycznie

  http://www.pb.pl/4156889,42457,nie-bedzie-przeliczania-po-historycznych-kursach

 • Anna

  Witam,

  w 2006 r. zawarłam z Bankiem PKO BP umowę o kredyt we frankach. Zakończenie budowy zgłosiłam w 2007. Bank nie kontrolował w okresie budowy czy wydaje transze kredytu w sposób należyty. Po 8 latach zamieszkiwania w tej nieruchomości, regularnego spłacania rat – dosłownie 0 opóźnień, otrzymałam pismo z dn. 25.05.2015 (już po wyborach)informujące o tym, że bank chciałby skontrolować nieruchomość pod kątem stwierdzenia czy wykorzystałam środki w sposób prawidłowy, zgodnie z zapisem w umowie. Kontroli miałaby dokonać osoba, współpracująca z bankiem a nie pracownik bankowy.
  Dziwny to dla zbieg okoliczności, kontrola po tak długim czasie w okresie w którym tyle się o kredytach we frankach mówi a mało tego, być może zyski banków nie długo ulegną zmniejszeniu .
  Czy spotkaliście się Państwo już z tego typu “nalotami” ze strony banku? W umowie jest informacja o takiej inspekcji ale w trakcie trwania budowy. Jak mam się do takich działań banku odnieść?

  Z poważaniem

  Anna Wilga

  • Kasia

   Ktoś Ci naopowiadał głupot.Tak, są takie zapisy w umowie ale banki nie stosują ich.Albo piszesz bzdury sama z siebie, albo ktoś Ciebie wkręca.
   Z poważaniem Kasia.

   • Michael

    Dostałem miesiąc temu takie samo pismo i sytuacja jest analogiczna. 9 lat regularnego spłacania kredytu we frankach. Dzwoniłem do banku, potwierdzili, że to pewnie pomyłka i mieli oddzwonić następnego dnia. Czekam równy miesiąc na telefon. Jakiś typ wysłał mi smsa że jest rzeczoznawcą i żebym się skontaktował w sprawie oględzin. Nie przypominam sobie żebym upoważnił bank do przekazywania moich danych osobowych osobom trzecim. Przez te 9 lat to ja dwa razy zdążyłem zrobić remont domu. Traktuje to jako zwykłe naciąganie na kasę. Do kogo się najlepiej zażalić na takie postępowanie banku PKO BP. Pismo o przekazaniu danych bez mojej zgody już wysłałem do GIODO.

 • zdzisław

  Od dłuższego czasu obserwuję jak powstają nowe stowarzyszenia związane z problemami frankowiczów i nie rozumiem dlaczego Ci organizatorzy nie próbują się dogadać i stworzyć wspólną platformę do walki z bankami. Takie rozdrobnienie cieszy tylko bankierów sami jeszcze namieszają na tych forach i wkrótce się to wszystko rozleci. Próbuję już od pewnego czasu na rożnych forach zdopingować do konsolidacji działań i oczywiście początkowo wszyscy deklarują chęć takich działań kończy się to jednak na deklaracjach. Przykładem może być zapowiedź manifestacji w dn. 12-06-2015r – Stop Bankowemu Bezprawiu zaprasza na manifestacje pod Sejm , Pro Futuris pod Prokuraturę. To jest dyskwalifikacja naszych działań w oczach opinii społecznej a więc wszystkich tych którzy nam się przyglądają , jedni aby nas może poprzeć a inni aby to wykorzystać przeciwko nam. Może jednak liderzy tych stowarzyszeń powinni się spotkać i przedyskutować temat tak abyśmy mogli mówić wspólnym głosem . Ja wiem ,ze odpowiecie Państwo że macie dobre chęci ja to już wiem nawet od Waszych przedstawicieli ale chodzi o konkretne działania a nie dobre chęci. Tak zresztą odpowiedział mi niedawno szef Pro Futuris który jest za konsolidacją ale na hasłach się skończyło. Piszę o tym z niepokojem ponieważ boję się ,że to co do tej pory wypracowaliśmy może pójść na marne. Spróbujmy coś z tym zrobić.

 • Sebastian

  Mój szacunek za to co robicie.
  Dziękuję.

 • Wieslaw

  Czy to prawda, ze jako ruch jesteście powiązani z PIS ( vide link- http://www4.rp.pl/artykul/1206700-Frankowicze-chca-do-Sejmu.html#) ? Mam nadzieję zostać już wkrótce Waszym członkiem. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia pod sejmem !

  • Mariusz Zając

   Od początku istnienia (czyli od lutego 2015r) ruchu Stop Bankowe Bezprawie, a obecnie Stowarzyszenie, nie jest powiązane z żadną partią czy też ugrupowaniem. W naszym stowarzyszeniu działają ludzie o różnych poglądach. Wśród najbardziej aktywnych członków znajdują się zadeklarowane “lemingi”, “lewaki”, “mohery”, sympatycy Kukiza… i osoby których żadna przynależność nie interesuje. Wszyscy mamy jednak jeden cel – wyrównać rachunki z bankami i sprawić by banki nie stały ponad prawem. Do tej pory obóz rządzący nie wyraził się pozytywnie o naszych postulatach, natomiast otrzymaliśmy jednoznaczne poparcie ze strony SLD, Kukiza, PiS, SP i innych. Nadal jednak próbujemy przekonać do naszych postulatów PO czy PSL, które dziś decydują o kształcie prawa w naszym kraju. Stąd, zorganizowana przez nas 12 czerwca 2015 Manifa Edukacyjna, na którą serdecznie zapraszamy.

 • Marek

  Witam.
  Tak się zastanawiam dlaczego frankowiczom Państwo ma pomagać w spłacaniu kredytu???Nie wiedzieli że może przyjść dzień i waluta wzrośnie o 100%,czy byli naiwnymi idiotami.Kredyt biore w walucie jakiej zarabiam,a nie kombinuje,teraz się martwcie.Ja również w 2001 wziołem kredyt na mieszkanie,tylko że w złotówkach,ponieważ nikt nam nie zagwarantuje stabilność innych walut.Teraz się martwcie oszołomy i złotówy które chciały zaoszczędzić.

  • bartholomus

   Poprawnie powinieneś napisać “wziąłem” a nie “wziołem”. Słownik ortograficzny można wypożyczyć za darmo w każdej bibliotece miejskiej – szanujmy nasz język ojczysty Panie Troliku 🙂

  • Michael

   Sam jesteś oszołomem panie niedouczony. Ja miałem taką sytuację, że zdolność miałem tylko we frankach. Mogłem wziąć taki kredyt albo żaden.

 • Dzidka de Ceraza

  Do LISTY ZŁYCH PRODUKTÓW dołączyłabym NAGANIACZY – profesjonalnych DORADCÓW FINANSOWYCH i DORADCÓW KREDYTOWYCH. W moim przypadku był to Piotr Kaśnicki z EXPANDER w Warszawie ul. Wołowska 9 (róg Domaniewskiej) i Joanna Ludwiczak – dyrektorka (?), pełnomocnik NORDEA Bank Polska S.A. oraz Aneta Puchalska – doradca kredytowy z 13 Oddziału NORDEA Bank Polska S.A Przy Agorze. OBECNIE obdziera mnie z pieniędzy PKO BANK POLSKI S.A. – bank nie całkiem polski, ale działający w Polsce, który kupił mnie z NORDEĄ!

 • Maciej Kozicki

  Poprosze o przeslanie ustawy ktora popieramy na moj adres: [email protected].
  Dziekuje

 • kredytowicz

  Witam wszystkich,
  inicjatywa ze wszech miar wskazana i niezbędna. Dziękuję.
  Przy okazji mam propozycję, czy nie byłoby bardzo łatwym rozwiązaniem bez “uszczerbku dla banków” zmusić banki do pobierania kwoty rat kredytu w złotówkach (indeksowanych oczywiście do ceny franka), bez zakupu franków. Wówczas w skali miesiąca okazałoby się, że popyt na CHF spadnie o jakieś 250 mln CHF, co skutkowałoby spadkiem ceny tej waluty. Bo obecnie bez względu ile by nie kosztowała to i tak zmuszeni jesteśmy ją kupować. Natomiast banki otrzymując od kredytobiorcy złotówki bez problemu mogą sobie same zakupować franki.
  Nie jestem ekonomistą, ale na (moją) logikę jest jest to jakiś krok ku normalności…
  Pozdrawiam

 • jak wyrolować frankowiczów przed wprowadzeniem ustawy?

  Jak wyrolować frankowiczów, przed wprowadzeniem ustawy ?
  Na to pytanie jeden z banków, znalazł inteligentny sposób przesyłając do swoich klientów (frankowiczów) specjalną ofertę przewalutowania „ czyn chwalebny” w związku oczywiście z wzrostem kursu oraz wzrostem ryzyka posiadania kredytu w walucie.
  Klienci otrzymali kilka wariantów pomocy ( źródło: list_przewalutowanie Bank Millennium S.A ):

  1)Przewalutowanie kredytu z CHF na PLN przy jednoczesnym kształtowaniu się wysokości raty na poziomie zbliżonym do raty sprzed uwolnienia kursu CHF
  2)Podział obecnego kredytu w CHF na dwa kredyty: 50% zadłużenia w CHF i 50% zadłużenia w PLN przy jednoczesnym obniżeniu marży* na kredycie w PLN o 0,2 p.p
  3)Wcześniejsza spłata części kredytu

  Krótki termin podjęcia decyzji i oczywiście pomoc fachowca w doborze najlepszego rozwiązania oraz przeprowadzeniu korzystnej symulacji

  W rzeczywistości każde z tych rozwiązań ma na celu, wyłącznie INTERES BANKU po zdecydowaniu się sprytnie eliminuje frankowicza z możliwości skorzystania z rozwiązań ustawy o przewalutowaniu przygotowywanej przez rząd.
  Jeśli skorzystamy z tej wersji pomocy banku, nie spełniamy jednego z warunków wartości kredytu do wartości nieruchomości ma być minimum 80%

  Chyle czoła, genialny sposób pomocy dla banku oczywiście!

  (17 sierpień 2015)

 • Agnieszka

  Szanowni Frankowicze, zupełnie niezrozumiała dla mnie jest sytuacja gdy z wszystkich stron słyszymy ile to każdy do nas dołoży podczas gdy nikt nie postarał się o jakąkolwiek analizę (nie mówię o populistycznych, pustych hasłach) tematu. Wciąż nie znamy odpowiedzi na podstawowe pytanie tj. czy banki w ogóle na operacji przewalutowania stracą czy tylko nie zarobią tyle ile mają zabudżetowane do osiągnięcia rocznych premii??? Sądzę, że najwłaściwszym działaniem (nas wszystkich!!!) w obecnej sytuacji powinno być wstrzymanie/zawieszenie spłaty rat kredytu np. przez okres 1-3miesięcy. Tylko taki krok może uzmysłowić osobom decyzyjnym/bankom fakt, że o ewentualnej płynności i stabilizacji sytuacji finansowej banków decydujemy…my spłacając w pocie czoła 2krotność zaciągniętych kredytów.Tylko wtedy jest szansa, że nasz głos zostanie usłyszany!

 • Robert

  Bralem kredyt we frankach w 2010roku, od 5ciu miesiecy wspolnie z zona wyplacamy wynagrodzenie w dniu wplaty na konto, dzien przed splata raty wplacam sume raty z mala gorka. W ten sposob bank nie obraca moim kapitalem. Jesli wszyscy walczacy z bankierami postapiliby w ten sam sposob to 700000 kredytobiorcow x 2 ( srednio w rodzinie ) po 2500zl daje 3 500 000 000 zlotych miniej w obrocie BANGSTEROW miesiecznie. Jestesmy sila z ktora musza sie liczyc. FRANKOWICZE WYPLACAJCIE SWOJE SRODKI Z BANKOW

 • tom

  Wszyscy pokrzywdzeni “frankowicze” to ok 2mln osób z uwzględnieniem ich najbliższych rodzin, zatem zebranie 100-500tys podpisów w tej sprawie jest możliwe . Biorąc pod uwagę wyścig w pro obywatelskości polityków i równocześnie enigmatyczne zapowiedzi Prezydenta Dudy co do pomocy frankowiczom chciałem zaproponować różnym stowarzyszeniom takim jak Wasze by zorganizowały zbiórkę podpisów popierających dopisanie kolejnego pytania w nadchodzącym referendum :
  “Czy jesteś za tym by tylko banki poniosły odpowiedzialność za udzielanie kredytów walutowych poprzez przewalutowanie wszystkich tych kredytów po kursie z dnia podpisania umowy kredytowej.”

 • roman

  Co to za szopka z tą listą na najgorszy bank!!!!!!!!!!!
  Akurat często tam wchodziłem i już kolejny raz widzę oszukańcze podbijanie ilości głosów wybranych banków. Już nie chce mi się opisywać wszystkich kantów.
  SZCZYTEM JAJ JEST DNB NORD BANK KTÓRY CO JAKIŚ CZAS SKACZE PO KILKANAŚCIE CZY KILKADZIESIĄT GŁOSÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PEWNIE ADMINISTRATOR LISTY MA TAM KREDYT !!!!!!!!!!
  PO CO TO ROBI ?
  CZY TA LISTA MA JESZCZE SENS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • iza

  witam
  zostawiłam zapytanie pod tekstem o zwrocie składek, czy mogę liczyć na odpowiedź?
  “Jestem” na etapie klauzulowym kredytu hipotecznego. Mam też 2 inne kredyty które na razie daję radę spłacać. Tam też jest ubezpieczenie. Proszę o radę jak się do tego zabrać.Chciałabym skorzystać z możliwości odzyskania składek i mieć środki na walkę z bankami
  pozdrawiam

 • arek

  witam w 2010 wzialem razem z byla zona kredyt rns po 4 latach rozeszlismy sie i mieszkanie przepisalismy na mnie i ja je wynajalem. Fakt ten zglosilem do banku ale po pol roku bank wezwal mnie do zwrotu doplat wraz z odsetkami. co zwrocilem w terminie za co bank zobowiazal sie do zmiany kredytu w preferencyjny aneksem do umowy niestety byla zona widnieje w tym kredycie i nie chce podpisac aneksu .Reasumujac skoro pol roku temu zwrocilem dotacje a place rate wg starego harmonogramu razem z doplata to bank nie powinien mi nadplacic kapitalu o te czesc doplat? druga sprawa jakie jest wyjscie z tej sytuacji przymierzam sie do refinansowania czy sa inne drogi? moje pytanie tez jest takie skoro zwrocilem dotacje z odsetkami i wyszlo tak jakbym placil pelna rate to czy bank nie powinien mi nadplacic kapitalu?

  • Iskierka

   Nie ma czegoś takiego jak kredyty we frankach. Kredyt został udzielony w złotówkach z wbudowanym niezgodnie z prawem instrumentem finansowym. Jest to zwykły kredyt „PSEUDOFRANKOWY”.

 • Czy wiesz że Frank Szwajcarski umocnił się do innych walut o 500% w ciągu ostatnich 45 lat? Przykładowo na 1 stycznia danego roku: 1970: 1 USD = 0,23 CHF; 1985: 1 USD = 0,38 CHF; 1995: 1 USD = 0,76 CHF; 2005: 1 USD = 0,82 CHF; 2015: 1 USD = 1,05 CHF. Umacnianie się CHF do innych walut to proces stały i nieuchronny. Gdyby Cię o tym poinformowali, NIGDY nie zaciągnął być kredytu w CHF na 30 lat bo wiedziałbyś że będziesz musiał zwrócić z odsetkami siedem razy więcej niż pożyczyłeś. Nie zarobisz tyle. Za 5 lat CHF będzie kosztował 6 PLN, za 10 lat 8 PLN itp. Wiecej na: http://glosyzkanalu.embio.biz/?p=14

 • Marta

  Witam, 4 lata temu wzięłam kredyt w Banku Pocztowym w programie RnS, w kwotę kredytu wliczona była kwota komórki lokatorskiej, taki wniosek przygotował doradca a Bank to zaakceptował i udzielił kredytu. teraz w Październiku dostaję pismo iż w wyniku kontroli mam zwrócić niesłusznie przydzieloną część kredytu oraz dopłaty. Zagrozili mi iż jeśli tego nie zrobię dopłaty dalsze będą wstrzymane. Kwotę deklarowaną zapłaciłam, ale teraz chcę napisać reklamację, bo przecież to bank popełnił błąd, dlaczego ja mam ponosić koszty pomyłek banku.
  Proszę o pomoc, co powinnam zrobić w tej sprawie?

 • Grzesiek

  Ja mam podobną sytuację jak p. Marta. 5 lat temu wziąłem kredyt w Banku Pocztowym w programie Rodzina na Swoim, w kwotę kredytu wliczona była kwota miejsca parkingowego w parkingu podziemnym oraz pomieszczenie gospodarcze. Wniosek taki również przygotował doradca a Bank to zaakceptował i udzielił kredytu. W październiku dostałem pismo iż w wyniku kontroli (dowiedziałem się, że kontrola była wewnętrzna, zalecona przez BGK) mam zwrócić niesłusznie przydzieloną część kredytu oraz dopłaty. Również zagrozili, że jeśli tego nie zrobię dopłaty dalsze będą wstrzymane. W najbliższy poniedziałek idę do Rzecznika Konsumentów, chcę napisać reklamację, bo to bank popełnił błąd, dlaczego ja mam ponosić koszty pomyłek banku.
  Proszę o pomoc, co powinienem jeszcze zrobić w tej sprawie?

  • Basia

   Jestem w podobnej sytuacji, pisałam już reklamację, której niestety (co było do przewidzenia) Bank Pocztowy nie uznał. Co podpowiedział Panu Rzecznik Konsumentów? Czy jest sens prowadzenia z bankiem walki? Czy jest to sprawa z góry przegrana, mimo iż my tu nie zawiniliśmy?

 • jwerpik

  Czy za utrzymaniem procederu oszustwa stoi żydowska loża masońska, zastanówmy się. Dlaczego Rząd Polski jest tak obłudny, inne Państwa w Europie zrobiły z kredytami we frankach porządek

  • Iskierka

   Nie ma czegoś takiego jak kredyty we frankach, mówiąc tak poświadczamy nieprawdę i strzelamy sobie w kolano. Kredyt jest w złotówkach…jest to zwykły kredyt “PSEUDOFRANKOWY”.

 • Anna

  Witam. Mam problem z bankiem Pocztowym. W roku 2009 wzięliśmy z mężem kredyt z dopłatami dla małżeństw. Złożyliśmy w banku umowę z developerem gdzie był zakup mieszkania oraz komórki lokatorskiej. Bank na podstawie umowy z developerem udzielił nam kredytu na całą kwotę. Nagle w tym roku bank stwierdził ze nie słusznie wzięliśmy kredyt na komórkę lokatorską i mam zwrócić kwotę (wartość komórki + dopłaty do tej kwoty). Pismo odwoławcze od wezwania do zapłaty złożyłam w miesiącu lipcu 2015r. odpowiedzi nie otrzymałam do dnia dzisiejszego. Występuje w naszym imieniu Radca prawny który po otrzymaniu pełnomocnictwa i wysłaniu oryginałów do banku (w miesiącu lipcu). Bank nagle w miesiącu wrześniu stwierdził że nie udzieli prawnikowi odpowiedzi bo nie dostarczyliśmy upoważnienia dla banku by bank udzielił odpowiedzi prawnikowi. Wspomnę że od miesiąca lipca mam wstrzymane dopłaty. Co mam myśleć o tej sprawie. Czy mam jakieś prawa które są po mojej stronie. Nie chce płacić tej kwoty gdyż to nie jest moja wina to bank żle udzielił kredytu. Proszę o pomoc.

  • Kinga

   Czy uzyskalas jakas informacje?? My jestesmy w podobnej sytuacji ale dotyczy to antresoli.

 • Luiza

  Witam,
  mam problem z bankiem Alior. Trzy lata temu zaciągnęłam pożyczkę gotówkową. Przez ponad rok czasu spłacałam ją regularnie. Niestety dwa lata temu z powodu problemów finansowych nie zapłaciłam trzech rat. Bank wypowiedział mi umowę pomimo dalszych regularnych wpłat. Pieniądze jednak dalej wpłacałam do banku a potem przez kilka miesięcy nie do banku tylko do komornika. W końcu udało mi się podpisać z bankiem ugodę. Było to w grudniu 2014 roku. Warunkiem ugody było wpłacenie 10 000 zł co zrobiłam. Bank natomiast zobowiązał się do rezygnacji z usług komorniczych. Okazało się, że bank tylko zawiesił komornika a w czerwcu 2015 roku sprzedał moje zadłużenie do firmy windykacyjnej. Dodam, że po podpisaniu ugody nie spóźniłam się z ratą. Bank nie poinformował mnie o tym. Dowiedziała się o sprzedaniu mojego długu dopiero teraz tj. w grudniu w 2015 roku. gdy chciałam sprzedać mieszkanie. Wystąpiłam do banku Alior z prośbą o wyliczenie mojego zadłużenia i wystosowanie pisma, że po spłacie zadłużenia bank zrezygnuje z komornika. Pismo do banku złożyłam w oddziale 27 listopada 2015 roku bank na nie nie odpisał, dzwoniłam na różne infolinie bank nie chciał udzielić mi żadnych informacji. Dopiero gdy złożyłam reklamację bank raczył odpowiedzieć 16 grudnia, że on nie jest moim wierzycielem bo sprzedał dług W CZERWCU 2015 roku. Teraz moje pytanie. Czy Bank miał prawo sprzedać dług i o tym fakcie nie informować mnie?? Przecież wpłacałam do banku Alior co miesiąc pieniądze. Bank bez mojej wiedzy przez pół roku przekazywał pieniądze do firmy windykacyjnej HOIST. Ani firma windykacyjna ani bank nie zapytał mnie czy mogą dysponować moimi pieniędzmi Czy to odbywało się zgodnie z prawem? Alior Bank bardzo utrudnia mi sprzedaż mieszkania. Czy bank sprzedając dług nie ma obowiązku zrezygnować z komornika??? Przecież przez pół roku miałam i w sumie nadal mam dwóch wierzycieli: komornik w imieniu Baku i firma windykacyjna HOIST. Proszę o pomoc

 • koma 111

  Witam Frankowiczów,
  Panie Macieju podziwiam pana zaangażowanie ale nie rozumiem dlaczego pod uwagę bierze się tylko kredyty hipoteczne a gotówkowe we franku to już nie. Przecież to nie hipoteka jest wada umów walutowych a sposób dowolnego przewalutowania przez poszczególne banki.

 • Artur

  Trzeba było brać kredyt w złotówkach! Chcieliście być cwani to teraz macie! Tyle czasu spłacaliście niskie raty! Co ma powiedzieć ten co brał kredyt w złotówkach z ratą minimum 2 razy większą? Też ma wyjsć na ulice?!

  • gg

   tak – wyjdź na ulice i walcz o swoje – jeżeli wiesz, że cię oszukali i okradli.
   pretensje – do siebie lib banków – nie do nas.
   dla nas nie jesteś stroną.
   jak nie rozumiesz tematu i nie ogarniasz – nie ograniczaj się.
   twoje wypowiedzi niestety świadczą tylko o tobie.
   dzięki za rady co trzeba było zrobić.
   doradzasz – pracujesz w banku ?

  • Iskierka

   Kredyt “PSEUDOFRANKOWY” to kredyt w złotówkach z wbudowanym sprytnie instrumentem finansowym za pomocą umieszczenia w umowach NIEDOZWOLONYCH PRAWEM KLAUZUL. (proszę poczytać, są już prawomocne postanowienia sądu na wniosek UOKiK). Pana kredyt też ma zawyżone raty za pomocą manipulacji stawką WIBOR oraz zawiera kilka klauzul niedozwolonych. Jedziemy na tym samym wózku. Tak, we własnym interesie oraz interesie innych Polaków oszukiwanych przez banki proszę wyjść na ulicę.

 • Mariusz

  Artur też jest prawdopodobnie oszukany..tylko jeszcze nie jest tego świadomy. tak jak wielu kredytobiorców nie zwrócił uwagi na to, że oprocentowanie jego kredytu jest związane ze wskaźnikiem, którego wysokość jest w sporym stopniu kształtowana przez banki. Przyjmuje ten wskaźnik tak jak ja przez 10 lat. Że taki jest i taki musi być. Nie zauważył – tak jak również ja – że ten wskaźnik podlega manipulacji w zależności od tego co w danym okresie chcą banki (wspólnie) osiągnąć.

 • POLISOLOKATY TO KRADZIEŻ!!!

 • SZANOWNY KLIENCIE
  GETIN NOBLE BANK
  Open Finance, Open Life, AXA, Idea Bank
  Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę na lokatę z Getin Noble Bank lub Open Finance, zapoznaj się z opiniami WROBIONYCH klientów, którzy już takie umowy podpisali przed Tobą. Pracownicy nie informują klientów rzetelnie o wszystkich aspektach oferowanych lokat. PolisoLokaty to Oszustwo. Zgłoś Oszustwo na Poliso Lokacie na Policję i do Prokuratora. Zgłoś sprawę do UOKIK – Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do Rzecznika Konsumentów, do Rzecznika Finansowego, do KNF – Komisji Nadzoru Finansowego.
  Ta ulotka jest po to, aby uratować TWOJE PIENIĄDZE.
  Niebezpieczne produkty mają różne nazwy: polisolokaty, ubezpieczenia inwestycyjne, systemy oszczędzania. Wszystkie produkty oferowane przez TU Europa S.A. zaliczają się do nich.
  Polisy (np. Pareto) tej firmy wywołały taką aferę w internecie, że Towarzystwo Ubezpieczeń Europa usunęła ze swojej strony wszelkie wzmianki o tym, że kiedykolwiek je oferowała, pojawiły się natomiast nowe.
  Nie wierzysz? Wpisz w wyszukiwarce Google “polisolokaty afera” lub “niewiarygodnie oszukańcze polisolokaty”, a przekonasz się, jak wiele osób straciło pieniądze przez ten bank. Wejdź na strony: getoutbank.pl, openfinancegdansk.cosik.pl
  Koniecznie przeczytaj artykuł “Polisocyrograf”, opublikowany na stronie Gazety Wyborczej.

 • Wojciech Sawicki

  Książka Banksterzy Janusza Szwczaka
  Już przeczytałem tą książkę, której promocja się dziś odbyła, a kupiłem ją na Allegro. To 191 stron wspaniałej dokumentacji tego co banki wyrbiają. Ogromna ilość cytatów sławnych ludzi i pełno pięknych fotografii. Jestem pełen uznania dla jej autora, Janusza Szewczaka, że to tak zebrał. Ale ani jednego słowa co z tym zrobić i żadnych rad dla kredytobiorców, jak się nie dać oszukiwać, czy szczegółów dotyczących haniebnego postępowania banków, czego ludzie po prostu nie rozumieją, a co należy im mówić. To np. wprowadzenie kilkanaście lat temu rat maleją-cych w miejsce należnych rat rosnących (myślę, że 95% ludzi czytających ten mój wpis nie wie o co tu chodzi), to też istnienie w kilku ‘’uległych’’ krajach w tym niestety i w Polsce, kredytowanych, praktycznie nielimitowanych dopłat (jako kosztów pozaodsetowych). I przykładowo mamy nawet w Banku Pocztowym (a nie mówię o parabankach) legalną pożyczkę z oprocentowaniem nomi-nalnym 240% (i RRSO = 800%), a limit tego oprocentowania dumnie ustalany przez RPP w imie-niu Rządu to 10%. No i brak jest w ogóle oceny tego haniebnego postępowania rządów w intere-sie banków, w tym przede wszystkim w naszym Kraju. Pozwalamy np. ‘’legalnie’’ oszukiwać w ofertach i nas ograbiać i tak funkcjonujący kredytodawcy są bez żadnego nadzoru (art. 20 Dyrek-tywy KE). I pewno znowu 95% ludzi czytających ten mój wpis nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak to jest. Ta książka Banksterzy będzie wspaniała i autorowi należeć się będą najwyższe wy-różnienia, tylko wtedy, gdy będzie obiecana jej druga część. O tym Maciej Pawlicki we wstępie i recenzji napisał ‘’Taka książka musi powstać i to bardzo szybko’’. Bo bez tego to tylko cudowna opowieść, bez żadnych wskazań użytecznych dla ludzi. Można się popłakać ją czytając, ale i po-płakać, że to tylko tyle.
  Wojciech Sawicki
  p.o. Rzecznika Praw Kredytobiorcy

 • Rotszyldzi wepchnęli Einsteina do nauki.

 • Dana

  A Zielona Góra, to który region?

 • Boguslaw Mazur

  Witam. Ja mam kredyt w PKO BP ale nic z tego wszystkiego o czym piszecie ni rozumię. Kogo z obecnych w SBB mógłbym prosić o przeglądnięcie mojej umowy i pomoc?.

 • BAIL IN PO POLSKU, CZYLI LEGALIZOWANIE BEZPRAWIA
  http://info.peritusnet.eu/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=22&wysijap=subscriptions
  Marszałek Kuchciński przekazał do Senatu przyjętą przez Sejm ustawę, która zawiera unormowania rażąco sprzeczne z fundamentalnymi prawami człowieka, Konstytucją Rzeczypospolitej i Kodeksem cywilnym. Nowa ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji legalizuje możliwość kradzieży pieniędzy należących do klientów i akcjonariuszy upadającego banku. Co więcej, stawia administracyjny organ państwa ponad prawem, zezwalając mu na podejmowanie niezgodnych z prawem uchwał, których wykonania nie jest w stanie wstrzymać nawet prawomocne orzeczenie sądu.
  Jeśli Senat nie usunie rażąco sprzecznych z podstawowymi zasadami prawa przepisów, to czy Prezydent RP lub ktokolwiek inny odważy się złożyć wniosek o zbadanie konstytucyjności nowej ustawy o BFG? Czy Trybunał Konstytucyjny wykaże się z kolei dostateczną odwagą, by obiektywnie osądzić zgodność tej ustawy z Konstytucją RP?
  Cypryjski eksperyment z konfiskatą depozytów pokazał, że z europejskimi narodami można zrobić już wszystko. Na wszelki wypadek przygotowane są już ustawy pozwalające na legalne użycie siły przeciwko społeczeństwu w przypadku jakiegokolwiek buntu.

 • Matti

  czy pomagaja Panstwo rowniez osobom bezkarnie potraktowanym przez Urzad Podatkowy?

 • Jadwiga Gajda

  Chciałam dołączyć do pozwu Hybrydowego GNB. Gdzie szukać kontaktu ?

 • Radomir Żywiołek

  A ja mam pytanie jak raty we frankach były niższe niż zlotowkowe to banki dla was były super co nie?Życie smialiscie się ze z ludzi co mieli kredyty w zlotowkach teraz oni z was sie smieja.

  • Luss

   Ale pytanie……takie wpisy juz na nikogo nie dzialaja

 • Tomasz Mazur

  Witam,
  Chcę wytoczyć proces gnb-pozostały mi 2 raty pseudokredytu.Czy dobrze byłoby zaprzestać płacenia i wystąpić w roli oskarżonego niż powoda?Pozdrawiam