Wysyłamy wnioski do KNF

KNF wróży
Wyliczenia banków w analizie KNF to manipulacja!

Po zmianie kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego czekamy na informacje, które banki będą zagrożone w przypadku sądowego unieważnienia umów lub uznania ich za złotówkowe. Wróżby KNF muszą się skończyć – czas poznać prawdziwe dane.

Źródło:

http://www.odfrankujkredyt.info/?wniosek-do-knf-o-raporty-na-temat-uniewaznienia-pseudofrankow-w-sadach

“Jak wiemy, zarówno NBP jak i KNF niezwykle szczegółowo i na wszystkie korzystne dla banków strony przeanalizowały hipotetyczną sytuację, co by było, gdyby w życie weszła jakaś ustawa, która odwalutuje pseudofrankowe niby-kredyty. Ponoć taka ustawa byłaby dla banków niezwykle szkodliwa, więc tematu w zasadzie już niema, a Prezes Jarosław każe nam z problemem zwrócić się do prawych i sprawiedliwych sądów.

Skoro więc KNF do spółki z NBP tak się ładnie zatroszczyły o to, aby się dowiedzieć, co by się strasznego stało z bankami po wejściu w życie jakiejś ustawy “o kredytach frankowych”, to zapytajmy, czy równie troskliwie zbadano, co by było, gdyby wszystkie pseudofranki zostały w sądach po prostu unieważnione.

Bo przecież jeśli KNF chce być uczciwa nie tylko wobec banków, ale także wobec obywateli, to należy sprawiedliwie przeanalizować wszystkie potencjalne skutki wszystkich możliwych rozwiązań.

Narodowy Bank Polski już nam odpowiedział, że nie obchodzi go, ile pseudokredytów może być podejrzewanych o niezgodność z prawem, a co za tym idzie – ile umów pseudofrankowych jest zagrożonych sądowym unieważnieniem.

Sprawdźmy więc, czy KNF również, idąc za przykładem NBP, “ma to gdzieś”.

Jak zwykle w takich sytuacjach stosujemy niezawodne narzędzie w postaci wniosku o informację publiczną. KNF musi nam odpowiedzieć w ciągu 14 dni.

Wniosek wysyłamy na maila [email protected]

W temacie maila wpisujemy “wniosek o udostępnienie informacji publicznej”.

Pod koniec wniosku nie zapomnijcie we fragmencie “Forma przekazania informacji: poczta elektroniczna na adres …………………”. podać swój adres, na który chcecie otrzymać odpowiedź. Można tu podać adres pocztowy lub mailowy. Zachęcamy, aby był to adres pocztowy. Nic tak nie uczy pokory wobec obywateli, jak konieczność wysłania kilkuset listów z odpowiedziami w ciągu kilku dni.”

 

Pobierz treść wniosku o udostępnienie informacji publicznej