Prosimy o darowiznę na walkę z bankowym bezprawiem

Ważny komunikat dot. akcji “WYLICZANIE ROSZCZEŃ”

Komunikat SBB

Komunikat SBB: Pojawiły się nieprawdziwe informacje o odpłatności naszej akcji „Wyliczanie Roszczeń”.

Informujemy, że  akcja „Wyliczanie Roszczeń” JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNA. Jedyne koszty to opłata sądowa, podniesiona w tym roku do 300 zł.

Prowadzący akcję wyliczania roszczeń robią to społecznie, nie czerpiąc z niej żadnych ukrytych korzyści finansowych.

Koordynatorzy „wyliczania roszczeń” proszą o informacje temat ew. prób zarobienia na akcji z pomocą materiałów SBB.


Info prosimy przesyłać na adresy:
[email protected]
kopia: [email protected]

 • iza

  opłata jest wnoszona do SĄDU i dla przedmiotu sporu ( przy zawezwaniu do próby ugodowej ) do 10 000zł wynosi 40zł, natomiast powyżej 10 000zł opłata to 300zł jak wskazano powyżej. DO SĄDU – proszę się nie dać wkręcić.
  To chamstwo, że nawet tak próbują nas skłócić i zmanewrować.

 • Anna

  Proszę mnie wyjaśnić.Każdy indywidualnie wzywa bank do próby ugodowej.Czy robi to przy pomocy kogoś,kto wylicza mu te nadpłaty do zwrotu.A skąd mogę wiedzieć ile mam do zwrotu( do 10000zł,czy powyżej?).Czy te opłaty wnosi się po ew.obliczeniu? Czy jest to masowa akcja nastawiona bardziej na wyliczenia roszczeń wszystkich “frankowiczów” dla wiadomości instytucji zajmujących się naszymi kredytami(dla zobrazowania własciwej,rzetelnej skali naszych roszczeń,a nie np.100 mld).Czy raczej dla indywidualnych osób?

  • iza

   według mnie to sprawa dotyczy ogólnej kwoty kredytów, ale dzięki wyliczeniom może każdy indywidualnie wnieść pozew o zwrot, albo przerwać bieg przedawnienia. Koordynatorzy pomagają w wyliczeniach i robią to charytatywnie. Wyliczenia muszą być rzetelne.
   Oczywiście trzeba mieć wyliczenie żeby wiedzieć o jaka kwotę chodzi – po to ono jest. W zależności od kwoty opłata sądowa to 40zł lub 300zł – pisałam wyżej.
   Jeśli masz wątpliwości, najlepiej skontaktuj się z koordynatorem swojego obszaru.
   Składasz pozew/wniosek i musisz przedstawić konkretne roszczenie.

   • iza

    opłaty wnosi się do sądu wraz z pozwem

  • Bożena

   na spotkaniach koordynator regionu pokazuje, tłumaczy w jaki sposób wyliczyć roszczenia

   • Bartek

    Jak sam potrafi bo mój na przykład nic nie kuma podobnie jak i my członkowie. Ciekawe czy w Polsce już ktoś takie wezwanie złożył i gdzie tzn w jakim sądzie rejonowym czy okręgowym.Od jakiej kwoty roszczeń w grę wchodzi sąd okręgowy i czy w przypadku wezwania do ugody a nie pozwu też to ma znaczenie.I jeszcze jedno czy ten wzór do wyliczeń zwłaszcza ten wskaznik “4” był konsultowany z jakimś prawnikiem.

 • Jędrek

  [email protected] napisała to co jest kwintesencją całej sprawy.

  MY FRANKOWICZE WIEMY, ŻE ZOSTALIŚMY OSZUKANI I CZUJEMY TO. Każdego miesiąca płacimy bardzo wysokie raty a mimo to masa kredytu wcale nie ubywa (tak jak jest to W NORMALNYCH KREDYTACH) to jeszcze w dziwny sposób przybywa.
  Z tego co mówił m.in. Pan Prof. Modzelewski najdalej idącą opcją jest, ŻE TO W OGÓLE NIE SĄ KREDYTY. Gdyby to udowodnić w Sądzie to oznaczało by, że bank użyczył nam swoich pieniędzy. Rozliczenie wyglądało by mniej więcej tak: Kwota „użyczonych pieniędzy” 300.000zł. Kwota spłaconych pieniędzy (wszystko razem) 150.000zł Oznacza to, że jesteśmy winni bankowi 150.000zł

  Inna sprawa, którą kumam (w miarę 🙂 ) to nadpłata tzw. spreadów. Tutaj nawet Pan Belka mówi, że to są pieniądze BEZPRAWNIE POBRANE PRZEZ BANKSTERÓW. Całościowo dla wszystkich kredytów wg. KNF-u to ok. 15 miliardów złotych. Gdybym sam sobie chciał wyliczyć ILE MI SĄ WINNI BANKSTERZY? Nie mam pojęcia jak to wyliczyć?

  Kolejna sprawa to UNNW (Ubezpieczenie Niskiego Wkładu Własnego). Też nie wiem jak to się liczy? Mało tego ja nawet NIE WIEM CZY TUTAJ TEŻ MNIE GRABIĄ?

  Dla tego może ktoś kto bardziej „kuma”: ten problem wypisze wg. jakiegoś algorytmu jak to działa. Co oznacza zwrot „pisać w pozwie wszystko”? Wiadomym jest, że właśnie takie pozwy są odrzucane gdzie wpisane jest np. roszczenie o UNWW a ono nie dotyczy nas ponieważ nie mamy właśnie takiego ubezpieczenia 🙂

  • Iskierka

   Nie jesteśmy “frankowiczami”. Dlaczego tą nieprawdziwą nomenklaturą uderzamy w samych siebie. Jesteśmy kredytobiorcami kredytu “PSEUDOFRANKOWEGO”. Otrzymaliśmy kredyt złotówkowy z wbudowanym do umowy za pomocą klauzul niedozwolonych nielegalnym instrumentem finansowym.

 • Kamil

  @ Jędrek. Da się to wyliczyć. Ale trzeba mieć szczegółową historię wszystkich wpłat do banku z podanym kursem po jakim następowało księgowanie.

  Według moich wstępnych wyliczeń na piechotę na spreadzie bank orżnął mnie na ~12kPLN.

  Z czego 8kPLN to wałek przy wypłacie kredytu (różnica między średnim kursem NBP, a kursem wypłaty z tabeli banku). I kolejne ponad 3kPLN na ratach (różnica między średnim kursem NBP, a kursem spłaty z tabeli banku)

  UNNW to jest dopiero kpina. W mojej umowie nazwane sprytnie opłatą manipulacyjną. Tu w zasadzie nie ma co liczyć. W moim przypadku bank w momencie udzielenia kredytu pobrał sobie kwotę w wysokości 2046zł (nie wiem dlaczego akurat tyle) a co kolejne 3 lata dolicza do salda kredytu (oczywiście w CHF) 3,6% różnicy między saldem kredytu (przeliczonym oczywiście po kursie z dnia kiedy następuje doliczenie do salda) a kwotą stanowiącą 80% udzielonego kredytu (oczywiście w PLN). Te 80% to dopuszczalny współczynnik obciążenia nieruchomości.

  Takim sposobem bank dolicza mi co 3 lata kilka miesięcznych rat (ostatnio ponad 2tys CHF)!!!

  Pomijam fakt, że w obecnej chwili ten współczynnik według obecnego salda (przeliczonego po obecnym kursie CHF) wynosi ~ 215% !!!

  Aż się dziwię, że bank nie drze ryja o dodatkowe zabezpieczenie albo nie wypowiada mi umowy.

 • double-emigrant

  @Kamil – bank nie wypowie umowy dlatego ze 215% LTV to tylko informacja podawana na zewnatrz. Wewnatrz banku wszystko jest ok – tzn bank ma juz dawno ten kredyt spłacony własnie przez ciebie. A teraz to płacisz mu nienalezmy haracz. Wiec w momencie kiedy by ci wypowiedział umowe to przestanie dostawac od ciebie haracz.

 • w sprawach Getinu – zapraszam na https://www.facebook.com/Wygrywam-z-Getin-Noble-Bank-1565834047016900/?ref=bookmarks. Tam znajdziecie info jak skutecznie walczyc z GNB.

 • retsolc

  a tak na poważnie….to kto gdzie i o czym myśli w naszej sprawie z ekipy rządzącej….czy ktoś w ogóle jest w trakcie jakiegokolwiek procesu myślowego w tej sprawie…coś analizuje…coś liczy….coś pisze….gdzieś z kimś rozmawia…..

  • marek

   retsolc, żrą się na górze, “nie maja czasu” na powołanie regionów, chociaż podpisy zebrane – bo będą mieli konkurencję w stolicy!

   Ten komunikat, to przecież rykoszet rynsztoku z psychiatrykiem i pozwem w tle.

   • Anulacja

    @marek Twoje komentarze i personalne wycieczki są żałosne. Weź się za robotę i wróć do źródeł problemu, zamiast opluwać po kolei wszystkich chcących coś robić. Publikuj swoje sukcesy w walce z banksterką, napisz jakąś reklamację zamiast marnować żółć na rozbijanie środowiska.

    • Marek

     jak wiesz zapewne, moją małą reklamacją jest pozew o bezwzględne unieważnienie umowy Polbanku z 2006 roku.
     I postępowanie pozasądowe u Rzecznika Finansowego o wykonanie reklamacji uznanej przez bank, bo tenże bank nie raczył na reklamację odpowiedzieć.

     I zapewne też wiesz, że o wynikach poinformuję.

     To może anuluj się Anulacjo.

 • Karol

  marek
  Z pretensjami dzwoń do Wrocławia

  • Marek

   Karol,
   a może do Agnieszki?
   Szkoda, że nie można cytowań jadu tejże koleżanki 🙁

   Arkadiusz, a może mogę zacytować?

   • ameba

    Pocytuj Pietraszkiewicza i Xelionistę zamiast opisywać tu swoje podwórkowe boje. Do piaskownicy z takimi tekstami.

    • Marek

     ameba:
     to zacytuję z pisma Pana wice-prezesa do Pana prezesa Pawlickiego słowa koleżanki wice-prezes regionu Agnieszki Kisielewskiej:

     “Jako członek zarządu regionu SBB działając w imieniu własnym mówię Ci – przestań się ośmieszać i odpierdol się ode mnie. Polecam wizytę u psychiatry, jeśli masz problemy. To nie wstyd.”

     To są boje u nas i świadczą tylko o stosunkach na samej górze sbb. I trwają nadal, bo po to jest ten komunikat przecież.

     I amebo, napisałaś coś jeszcze oprócz tej piskownicy?

 • gg

  po atakach w Brukseli dowiedziałem się z tv, że w Polsce nie ma
  zagrożenia terrorystycznego.
  a jak nazwać to , co banksterzy i finansiści zrobili z tym krajem i
  z nami?
  sterroryzowali rząd (jeden i drugi) i społeczeństwo.
  napadają na nas, łupią i grabią, czasem kogoś zabiją.
  szanowna pani premier:
  terroryści są w Polsce już od dawna i mają się dobrze.
  chcecie ich aresztować – pracują legalnie w bankach.

 • gg

  zapomniałem dodać:
  jak ja zazdroszczę Islandczykom,że w taki piękny sposób pogonili
  to złodziejstwo i wypięli się na światowy system grabieży.
  zrobili referendum ( demokracja – prawdziwa)
  stwierdzili,że nie będą spłacać kasy za prywatne banki.
  wytoczyli procesy konkretnym osobom odpowiedzialnym za to.
  kilku bankierów posadzili, reszta ścierwa uciekła.
  wspaniały kraj – tylko trochę zimno.
  cały czas mało o tym się mówi, Europa nie reklamuje tematu,
  nie chcą zachęcać następnych niewolników do wypowiedzenia
  posłuszeństwa

 • Jędrek

  Pan Poseł Liroy w programie kawa na ławę w bardzo emocjonujący sposób powiedział, że nie jest chwalebne jak ktoś na kogoś donosi.
  Dodam w tym miejscu, że nie ładnie jest też robić w swoje gniazdo 🙂 Inteligentny człowiek to zrozumie i wątku nie będzie ciągnął. Nie będzie dążył do udowodnienia, że jego racja jest na górze. Ja pragnę powiedzieć, że DLA MNIE AKTUALNA SYTUACJA W NASZEJ SPRAWIE JEST BARDZO KORZYSTNA! Działania na osłabienie nas od środka jest głupotą i swoistym egoizmem pozbawionym pragmatyzmu.
  My na prawdę jesteśmy w przyzwoitej i komfortowej sytuacji. Jesteśmy w ciągłym natarciu a i w mediach więcej jest o naszych racjach jak Pizdraszkiewicza, Bański czy lobbysty Śmieszka. To w mediach są informacje wypowiadane przez bardzo prominentnych polityków Z BEZPOŚREDNIEGO ZAPLECZA PANI PREMIER. Inteligentny i bystry obserwator to zauważy w mig. Nie psujmy naszej dobrej sytuacji. Nie osłabiajmy kierownictwa SBB przez przed zbliżającą się PRAWDZIWĄ DEBATĄ MEDIALNĄ. Przewiduję, że jak będzie zapotrzebowanie (oczywiście przez rząd) to taka debata w telewizjach sie odbędzie. To taka moja prośba i zarazem apel.

 • Jędrek

  Zachęcam do zapoznania się z ciekawym materaiłem Pani Barbary Garlacz z HARVEST Legal House.

  Widzę w nim, że faktycznie po bardzo dogłębnym “rozkminieniu” naszych kredytów możemy dojść do wniosku, że banki użyczyły nam pieniędzy a na pewno nie dali nam kredytów.
  Ciekawostką jest to, że Pani Radca Prawny kieruje wprost zapytanie do KNF-u czy Prokuratora Generalnego dlaczego dotychczas nie została podjęta próba rzetelnego wyjaśnienia tego tematu? Znając realia poprzedniej władzy i roli Prokuratora Generalnego to wiem dlaczego się tak działo. Wiedząc dzisiaj jaką rolę w tym ogromnym dilu banksterskim spełniał i SPEŁNIA KNF to też mam na to gotową odpowiedź. Pragnę jednak powiedzieć i zarazem przypomnieć, że MAMY OBIETNICĘ PANA MINISTRA DZISIAJ PROKURATORA GENERALNEGO NA WYJAŚNIENIE TEGO PROBLEMU.
  Może więc i dowiemy się kiedyś prawdy? Może dowiemy się dlaczego tak bardzo do rządu PiS chciał się dostać Pan Morawiecki? To są ciekawe pytania. Acha CZŁONEK PARTII O NAZWIE PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ!

  https://drive.google.com/file/d/0B5QrgELP0IBJNkR5SG8xNW9iZ0E/view?pref=2&pli=1

 • Jędrek

  W oczekiwaniu na to co nas czeka zachęcam do przeczytania “koncert życzeń Pana Czarneckiego”.
  Piszę w takim tonie ponieważ w tym materiale nie ma nic o tym co jest kluczem i kwintesencją potężnych problemach tego banku.
  – zwiększyć zyskowność w ciągu trzech lat blisko 7-krotnie.
  – zwiększenie do 400 tys. liczby klientów przelewających wynagrodzenie i spełniających restrykcyjnie zdefiniowane kryteria aktywnego korzystania z ROR.
  – zwiększyć się do ponad 10 proc. w 2018 roku wobec niecałych 1,5 proc. w ubiegłym roku.
  – Wskaźnik wypłacalności (Tier 1) ma wzrosnąć do 12,6 proc. wobec 10,4 proc. na koniec 2015 roku.
  Tak zaklinają rzeczywistość PR-owcy Pana Czarneckiego. Nie wspominają, że najbliższy czas będzie dla niego kluczowy. Właściwie decyzja o jego bycie uzależniona jest od polityków. Niestety nie od tamtych a od tych 🙂

  Na prawdę nie mam pojęcia kto w dzisiejszych czasach pójdzie do tego banku? Nasuwa mi się tylko jedno porównanie. To tak jak byś wiedział, że Tytanik zatonie a i tak nadal z całą rodziną czy ze swoją firmą chciałbyś nim płynąć. Czyżbyśmy w mediach nie słyszeli ostatnio o upadkach (realnie) banków i ludzi? Wołomin mówi to Wam coś? Tak skutecznie nadzorowany Bank przez 1,5 roku przez KNF, że LUDZIE MAJĄCY W NIM PIENIĄDZE, CZĘSTO DOROBEK ŻYCIA ZBANKRUTOWALI.

  Przed trapem tego statku o nazwie GETIN stoi Pan Czarnecki i zaprasza w romantyczną podróż 🙂

  http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/getin-program-naprawczy,166,0,2045094.html

  Ani pół słowa, że się rozliczy z pokrzywdzonymi frankowiczami. NIC!

 • vis

  W pośpiechu zanim wygasną kadencje belka z jakubowskim i pizdraszkiewiczem chcą nam napisać ustawę.
  Akcje banków już idą w górę ?

  http://biznes.interia.pl/waluty/news/zwrocilem-sie-do-prezesa-marka-belki-o-zwolanie-ksf-na-temat,2309677,1023

 • Tomek

  Bankstera dalej kreci jak tu pomoc sobie pod przykrywka “pomocy frankowiczom”.

  http://stooq.pl/n/?f=1030334

  Staraja sie gnoje nas dzielic. Cyt. “Zresztą prezydencki projekt nie traktuje kredytobiorców frankowych tak samo. Nawet osoby, które brały kredyt w tym samym czasie, w tym samym banku, na tych samych warunkach z jedną tylko różnicą – długości okresu kredytowania – są potraktowane różnie. Tzw. kurs sprawiedliwy powoduje, że szczególnie uprzywilejowane są osoby, które zawierały umowy krótkoterminowe.[…] Oznacza to, że wyższe koszty ponoszą ci, którzy brali kredyty na długie terminy, czyli przeważnie osoby mniej zamożne, z niższą zdolnością kredytową. ”

  Jak mozna bredzic publicznie takie rzeczy, bedac szefem KNFu? Przeciez suma rat odsetkowych dla osoby splacajacej kredyt dluzej bedzie inna niz osoby splacajacej krocej. Tak to dziala, biore na dluzej wiec musze zaplacic wiecej, w kredycie zlotowym przeciez jest tak samo!!

  “Był jesienią projekt ustawy, jego uchwalenie było całkiem bliskie, niestety został zepsuty przez posła (Wincentego) Elsnera”

  Oj, calemu nieszczesciu jest winien pan Elsner… nie moge, co za arogancja.

  ” Pamiętajmy, że koszty rozwiązania tego problemu rozkładałyby się na banki niesymetrycznie. Banki, które nie udzielały kredytów walutowych przeszłyby suchą nogą, ale byłyby też takie, które byłyby bardzo obciążone.”

  To jest dobre, pan Jakubiak uzywa tych samych mechanizmow podzialu, rowniez w stosunku do bankow. Z jednej strony – uczciwi bankowcy a z drugiej – zlodziejska bansktera, a pan J. ubolewa ze ci drudzy zaplaca wiecej, przeciez to sie w glowie nie miesci!!

  “ziś problemem są przede wszystkim kredyty o wysokim LtV. Jeżeli mielibyśmy poszukiwać gdzieś rozwiązania, to osoby nim objęte powinny spełniać moim zdaniem dwa warunki: LtV powyżej 100 proc. i DTI przekraczające 60 proc. To pozwalałoby trzymać się zasady, że pomaga się tym, którzy mają rzeczywiste problemy. ”

  Tak, dzieki temu bedziecie “pomagac” tylko bankom, ktore dostana swoja kase, bo to im przeciez zalezy zeby pozbyc sie najbardziej zagrozonych kredytow, a z tych “niezagrozonych” tj. splacanych przez nas, jeleni, ktorzy daja jakos rade, dalej doic, w razie czego wezmie sie mieszkanie i jeszcze im zostanie (LTV<100)!

 • Jędrek

  Zwróciłem się do prezesa NBP Marka Belki o zwołanie Komitetu Stabilności Finansowej, by zastanowić się, jak rozwiązać problem frankowiczów – mówi szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak po tym, jak KNF negatywnie zaopiniowała prezydencki projekt ustawy.

  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/waluty/news/zwrocilem-sie-do-prezesa-marka-belki-o-zwolanie-ksf-na-temat,2309677,1023?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Może dla tego, że jestem DURNIEM (bo poszedłem po taki kredyt), to absolutnie nie łapię ile jeszcze szkód chce narobić Szef KNF-u zanim zostanie poszczuty psami.

  Przedpole zostało wyczyszczone. I teraz kiedy PiS dzięki małemu SBB miał wszystkie karty w ręku to Szef KNF-u(BANKSTERZY) przechodzą do kontrataku.
  Skończony Jakubik idzie do skończonego Belki (odlali się na jego propozycję kierowania europejskim bankiem) i BĘDĄ MI ROBILI DOBRZE 🙂

  Pani Premier jak możemy Pani bardziej pomóc?

  Popuszczam wodzę fantazji. Szefem KNF-u nie jest Jakubik tylko ktoś z nadania PiS to przepraszam co on by robił?

 • Jędrek

  Co za twór ten KSF (KOMITET STABILNOŚCI FINANSOWEJ)

  Członkami Komitetu są:

  Minister Finansów – Przewodniczący (PiS)
  Prezes Narodowego Banku Polskiego (PZPR+PO)
  Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (PO)
  Prezes Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Pan Jerzy Pruski, od 2010 do 2015 doradca prezydenta RP ds. ekonomicznych i jego przedstawiciel w Komisji Nadzoru Finansowego. W latach 1991 – 1997 pracował w LG Petro Banku SA, gdzie m.in. – jako wiceprezes Zarządu – odpowiadał za ryzyko kredytowe i sieć oddziałów. PLATFORMA OBYWATELSKA!

  Te grono na bazie SFAŁSZOWANYCH DANYCH będzie decydowało (np. POPRZEZ GŁOSOWANIE) O LOSIE MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI OSZUKANYCH PRZEZ BANKSTERÓW PAŃSTW ZACHODNICH 🙂

  Jeżeli jeszcze ktoś mi powie, że Prawo i Sprawiedliwość WSZYSTKO MOŻE TO POZWOLĘ SIĘ DELIKATNIE NIE ZGODZIĆ 🙂
  Politycy tej partii mogą: pogrzebać w stadninie koni, prężyć muskuły i robić groźne miny tak jak np. Pan MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI – PROKURATOR GENERALNY Pan Zbigniew Ziobro 🙂

  Pieniędzmi Polskich Obywateli w kilka miesięcy po wyborach w 75% “nadzorują i kierują” politycy z INNEGO WROGIEGO NADANIA POLITYCZNEGO (takiego który jest opozycją TOTALNĄ do rządu)! Przed spotkaniem najlepiej niech Pan Minister Szałamacha zrobi trzy pompki i dwa przysiady – bo na tyle mu pozwolą pozostali trzej banksterzy 🙂 Prywatnie bardzo szanuję tego Ministra. Ataki przeciwko jego osobie były m.in. związane, że on faktycznie wypowiadał się pozytywnie o naszym projekcie. Za powyższe naraził się bardzo m.in. (wtedy bezpartyjnemu, a obecnie członkowi PiS 🙂 ) Premierowi Morawieckiemu.

  • Marek

   Jędruś,
   coś nie na czasie? super agent bankstery, doradca PAD, niszczyciel naszej ustawy właśnie dorwał się do koryta BFG!

   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zdzislaw-Sokal-nowym-prezesem-Bankowego-Funduszu-Gwarancyjnego-7348720.html

   • Jędrek

    Dobre i trafne zauważenie.
    Ja nic nie wiem o waszej Ustawie. Ja nie brałem udziału w opracowaniu projektu tej Ustawy. Tak relacjonował Doradca Pana Prezydenta w KNF-ie 🙂
    Odnośnie tego, że ten Pan zasługuje na kopa to fakt, ale w to miejsce?
    Nie wiem kto zaproponował tego Pana na to stanowisko? W tych radach i zarządach taki mamy burdel, że na swój sposób może powstać swoisty TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY, który w kwestiach finansowych nic nie przepuści rządowi. Wówczas taki rząd rządził by jak mu banksterzy każą a oni (politycy władzy) robili by tylko głupie miny i mówili, że “deszcz nie pada”. Dla nas to niebezpieczne zjawisko.
    Kto go rekomendował?

 • vis

  o tym typie jest trochę więcej

  Według raportów rocznych, do jakich dotarł „Super Express”, prezesi wiodą bajeczne życie. W największym polskim banku PKO BP w 2009 r. prezesem placówki przez pół roku był Jerzy Pruski (51 l.). Za swoją pracę dostał 281 tys. zł! A w tym roku jego następca Zbigniew Jagiełło (46 l.) jeszcze więcej. Według „Rzeczpospolitej”, obszedł sprytnie ustawę kominową i będzie zarabiał 90 tys. zł miesięcznie. Pozostali członkowie zarządu po 80 tys. zł!

 • Jędrek

  Dla mnie IDEALNYM ODZWIERCIEDLENIEM NASZEJ SYTUACJI jest wyszukane zjęcie na stronce Wirtualnej Polski: WAŻNY APEL DO RZĄDU. TYSIĄCE POLAKÓW CZEKAJĄ NA ROZSTRZYGNIĘCIE TEJ SPRAWY.
  Widok z Sejmu a tam: Pan Prezes patrzy gdzieś tam w przestrzeń i zdaje się zadawać pytanie,A O CO CHODZI? PANI PREMIER MOCNO ZADĄSANA, ZDAJE SIĘ MÓWIĆ – ALE K. NAS ZASKOCZYŁ. Pan Marszałek, Szef klubu PiS – CZEKAJCIE, CZEKAJCIE JAKOŚ TO OGARNIEMY.

  Klikamy na to zdjęcie a tam m.in.: Zdaniem Jakubiaka to KSF wspólnie ze Związkiem Banków Polskich powinny patronować powstaniu nowego projektu, który by rozwiązał tę sprawę.

  Mowa oczywiście o naszej sprawie. Osoba, która wykorzystała to zdjęcie ODDAŁA IDEALNIE OBRAZ TEJ SYTUACJI. Nie wiem kto, czy był to Pan Prezes, Pani Premier czy inny ktoś inteligentny ale chociaż na początek to wymyślili i zamienili dzisiaj na szybko platformersa – Prezesa Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Pana Jerzego Pruskiego na Pana Sokala. Tak dwa zdania o nim:
  Zdzisław Sokal (ur. 5 marca 1958) – polski ekonomista, w latach 2007–2013 członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, od 2015 doradca społeczny prezydenta RP, członek zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Był współwłaścicielem firmy handlowej, pracował w przedsiębiorstwie konsultingowym i w bankowości (m.in. w Kredyt Banku), kierował firmą brokerską, był również członkiem organów zarządzających spółek prawa handlowego.
  Od 2006 do 2007 był doradcą prezesa zarządu, a następnie wiceprezesem zarządu banku PKO BP.
  13 marca 2007 powołany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka zarządu NBP. Jego kadencja zakończyła się 13 marca 2013[1].
  24 września 2015 został doradcą społecznym prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego przedstawicielem w Komisji Nadzoru Finansowego[2]. 29 lutego 2016 został członkiem zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, obejmując nadzór nad Departamentem Rachunkowości i Gospodarki Finansowej.

  To niestety u nas znalazłem:
  „w Pałacu Prezydenckim, Pan Sokal dał nam do zrozumienia, że nie powinniśmy liczyć na wiele, bo ważniejszy jest interes bankowych grup kapitałowych. Od doradca Prezydenta Andrzeja Dudy, Pana Zdzisława Sokala usłyszeliśmy między innymi, że ” zasady ustalają silni tego świata” gdy mówił o ustalaniu przepisów”.

 • Z”Ukosa”

  “Zasady ustalają silni tego świata”…to niech nas przekona ..jaki z niego mocarz!

 • Noname
 • Jędrek

  Wczoraj praktycznie przez wszystkie media przewaliła się “genialna propozycja” dyżurnego bankstera, prywatnie szefa KNF-u.
  Rząd mówi (ustami Pana Ministra Kowalczyka) OKŁAMAŁEŚ NAS I POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO, NIE WYWIĄZAŁEŚ SIĘ DO PROŚBY PANA PREZYDENTA (drugie zapytanie z 2 lutego).
  Bankster odpowiada. Spotkajmy się w ramach KSF-u (Komitet Stabilności Finansowej) i wspólnie ze ZBP napiszmy NOWĄ USTAWĘ oczywiście TYLKO DLA POTRZEBUJĄCYCH (Belka, Morawiecki, Jakubiak).
  No dobrze podstawowe pytanie jest nadal aktualne: TWARDE CYFRY DOTYCZĄCE WSZYSTKICH UMÓW PER SALDO Z DOKŁADNOŚCIĄ DO JEDNEGO ZŁOTEGO, WTEDY PRZECHODZIMY DO MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI!!! 
  Jakubik rżnie głupa i łapie się jak tonący brzytwy i pod publikę (goni do mediów) I BEŁKOCZE O JAKIEJŚ SPRAWIEDLIWOŚCI! Jakim sprzedajnym indywiduum trzeba być żeby udawać, że W KIERUNKU JEGO TWARZY “deszcz pada”.
  Najpierw czekaliśmy dwa miesiące na badania ankietowe na pierwsze zapytanie Pana Prezydenta. Teraz Jakubik mówi, że wysłał ankiety na drugie zapytanie. Nie chce ich nawet najpierw zaprezentować tylko chce się spotkać z Belką, Pruskim i Szałamachą. Niestety tam malutka zmiana 🙂 Jak kiedyś dojdzie do tego spotkania (pełna zgoda, żeby trzeba spotkać i ocenić działania Jakubika), to na nim będzie już w miejsce platformersa Pruskiego pan Sokal. Za właściwe uważam również, że na spotkanie w miejsce Pana Belki powinien przyjść Pan Glapiński. Pan Belka niech już się mentalnie przygotowuje do banksterskiej emerytury 🙂 W USA wybory prawie za rok a pewna grupa polityków nie chce się zgodzić na prawidłowo zaproponowanego kandydata na urząd Sędziego SN. Tam jest dopiero DEMOKRACJA 🙂 Przypomnę, że w połowie czerwca br. po skompromitowanym Belce nawet smród nie pozostanie, dla tego powinien w tym „Sądzie nad Jakubiakiem” uczestniczyć nowy szef NBP!
  Rada nie wydaje Ustaw, to ciało DORADCZE. Za Wikipedią:
  Komitet Stabilności Finansowej – celem działania Komitetu jest zapewnienie efektywnej współpracy w zakresie wspierania i utrzymania stabilności krajowego systemu finansowego poprzez wymianę informacji, opinii i ocen sytuacji w systemie finansowym w kraju i za granicą oraz koordynację działań w tym zakresie[1].

  Komitet Stabilności Finansowej zaprzestał swojego działania 1 listopada 2015 r

  • Marek

   ędruś,

   znów jesteś zapóźniony i wprowadzony w błąd narracją prezesa Pawlickiego!
   Napisałeś:
   “Rząd mówi (ustami Pana Ministra Kowalczyka) OKŁAMAŁEŚ NAS I POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO, NIE WYWIĄZAŁEŚ SIĘ DO PROŚBY PANA PREZYDENTA (drugie zapytanie z 2 lutego).”

   A kancelaria PAD pisze zupełnie coś innego niż Ty i Prezes Pawlicki!
   Wchodzicie bezprawnie w buty PAD! Chcecie być Prezydentami RP?!

   “Kancelaria Prezydenta RP uznaje wyliczenia Komisji Nadzoru Finansowego za podstawę do dalszych rozmów na temat ostatecznego kształtu regulacji. Jednocześnie Kancelaria czeka na odpowiedź KNF na drugie pismo KPRP, dotyczące informacji o portfelach kredytów hipotecznych i sytuacji banków” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie Kancelarii Prezydenta.

   Prezydent CZEKA!

   • Apolonia

    @Marek
    Nie zapędzaj się i nie obrażaj tu dwóch wspaniałych orędowników naszej sprawy Pana Macieja Pawlickiego i Pana @ Jędrka,
    Kancelaria to chyba tylko z nazwy,jak można “uznawać wyliczenia KNF za podstawę…”i tu natychmiast nasz Prezydent powinien tupnąć nogą i przywołać ostro KNF do porządku,żeby wzięła się naprawdę do roboty i przestała “udawać Greka”. Co to znaczy CZEKA?Dlaczego nie znamy konkretów,ile dni potrzeba 1000-osobowej instytucji na odpowiedż, na proste pytanie? Belka głośno radził banksterom i ich zwolennikom”odwlekac,odwlekac,odwlekać…”Czyli takie CZEKANIE NA GODOTA!!!!!!!!

    • Marek

     @Apolonia,

     atak na mnie za to, że PAD oficjalnie na swojej stronie napisał “Czekam”!?
     i za to, że PAD “nie tupnął i nie przywołał ostro KNF”?!

     Zmień proszę adresata swoich żali i pisz je na Krakowskie Przedmieście. Wprost na ręce PAD!

     Żeby się w pamięć wbiło “wyznawcom” Prezesa Pawlickiego powtórzę OFICJALNE stanowisko PAD, wyrażone na JEGO stronie PREZYDENCKIEJ:

     “Jednocześnie Kancelaria czeka na odpowiedź KNF na drugie pismo KPRP, dotyczące informacji o portfelach kredytów hipotecznych i sytuacji banków”

     • Apolonia

      @Marek
      nie zrozumiałeś w ogóle tego,co napisałam.
      To forum nie dla ciebie…

    • Marek

     @Apolonia,

     doskonale Cię zrozumiałem!
     PAD to istota jak kryształ, pełna empatii, kochająca wszystkich. W tym nas.

     Tylko …
     ta wredna kancelaria, ci paskudni ministrowie i doradcy, te paskudy tego nie szanują!

     Apolonio, to napisz do PAD, żeby się tej swołoczy pozbył, bo trzymając tą bandę przy sobie rani Cię bardzo i niszczy twój piękny obraz o NIM.

 • retsolc

  kwiecień puka do mych drzwi………….chyba pora sprzedać mieszkanie i dopłacić…bo już nie mogę czekać. Jeszcze jakby tak czekać na coś co już zostałoby ustalone…jakiś konkret…a tu dalej nic…pustka….katastrofa

 • Tomek

  Pan Styczynski napisal kolejny list otwarty

  styczynski.blogspot. ch/2016/03/list-otwarty-do-uknf-w-sprawie.html

  • Kamil

   Zabił mnie ten list. Mam nadzieję, że kopia została wysłana do MF, PAD i reszty rządzących.

   • Jędrek

    Według informacji na końcy został wysłany do wielu adresatów. Czy będą go tam czytali i czy KNF odpowie na ten list to już inna sprawa.

 • Jędrek

  [email protected]
  Dzięki za uwagi w kierunku mojej skromnej osoby. Pragnę jednak zwrócić Ci uwagę, że w języku dyplomacji i u ludzi DOBRZE WYCHOWANYCH, stwierdzenie: “Jednocześnie Kancelaria czeka na odpowiedź KNF na drugie pismo KPRP, dotyczące informacji o portfelach kredytów hipotecznych i sytuacji banków” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie Kancelarii Prezydenta”.
  oznacza w języku potocznym bardzo, ale to bardzo nieelegancki zwrot. Żeby być jednak sprawiedliwym to mi osobiście pierwsza część tego wystąpienia Pana Prezydenta też się nie podoba. Według mnie, za taką hucpę, butę i chamstwo Szefa KNF-u JEST ZDECYDOWANIE ZA ŁAGODNE.

  Bez dwóch zdań bardziej mi się podoba wypowiedź Pana Ministra Kowalczyka w sprawie informacji KNF-u:

  Rząd chce przyjąć ustawę o kredytach w CHF, ale nadal nie ma pełnej wiedzy na temat kredytów hipotecznych. Liczy, że Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) udostępni bazę, na podstawie której liczyła koszty ich przewalutowania, poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

  – No właśnie, chcielibyśmy ją wprowadzić, tylko nie mamy nadal pełnej wiedzy – powiedział Kowalczyk w wywiadzie dla radia RMF FM, odpowiadając na pytanie, czy rząd nie zrezygnuje z ustawy o przewalutowaniu kredytów frankowych.

  – Rząd nie ma dostępu do informacji kredytowych. Taki dostęp do precyzyjnych informacji kredytowych ma KNF, a nie rząd. […] Mam nadzieję, że KNF udostępni nam bazę, na podstawie której liczył te koszty – podkreślił Kowalczyk.

  Według niego, KNF “niedokładnie” przygotował analizę skutków tej ustawy – wyliczenia Komisji “nie pokazują nam wszystkiego”, co jest niezbędne, aby można dyskutować o pomocy frankowiczom.

  Na koniec Marku serdecznie dziękuję Ci za poinformowanie ludzi, którzy udzielają się na tym forum lub tylko tutaj czytają o to, że TRAFNIE OCENIŁEŚ MOJE PREFERENCJĘ I MIEJSCE W NASZEJ WALCE. Tak, popieram Pana Macieja Pawlickiego za zaangażowanie i wszystko to co robi DLA NAS WSZYSTKICH POKRZYWDZONYCH FRANKOWICZÓW!
  Odnośnie tego czy chcę być przyszłym Prezydentem Polski, to odpowiem BARDZO PRECYZYJNIE: nie potwierdzam nie neguję 🙂

  • Marek

   @Jędrek,
   tu nie ma języka dyplomacji tylko prosty przekaz: “CZEKA”
   Zero emocji, tupania nogą. Zwykłe “CZEKA”

   PAD czeka, bo zapewne podał termin na odpowiedź! A Prezes Pawlicki zna ten “nieprzekraczalny” dla PAD termin?

   Zapytaj Prezesa – on WIE wszystko.

   I co za debilny pomysł, że rząd chce przyjąć ustawę!
   Zawsze gadają, że INICJATYWA jest po stronie PAD. Takie mycie rączek jak przy okazji zbliżających się świąt.

   Jakby chciał, to by projekt już dawno pokazał.
   Oj naiwności ludzka, oj wiaro w cuda.

   • Jędrek

    [email protected] Nie łapię Twojej narracji. Wiem, że nie jesteś fanem Pana Macieja OK, ja jestem.
    Teraz do meritum.
    Jak można określić wysokość roszczenia jak nie wiadomo o jakie wartości chodzi?
    Z Ustawą (każdą) jest tak, że MUSI!!! ZAWIERAĆ SKUTKI JAKIE PONOSI ZA SOBĄ TA USTAWA!!! Pracowałeś kiedyś w Sejmie nad projektem jakiejś Ustawy? Ja miałem przyjemność pracować w ramach dwóch komisji. To nie wielkie doświadczenie, ale kumam co i jak.
    Kolejna sprawa.
    Jeżeli idziesz do Sądu to jeżeli NIE PODASZ O JAKICH WARTOŚCIACH JEST MOWA TO SĘDZIA PO PROSTU ODDALI TWÓJ POZEW!
    Jeżeli uważasz, że rząd nie chce przyjąć tej Ustawy (specjalnie nie podałem Naszej), to różnimy się całkowicie.
    W przeciwieństwie do Ciebie nie uważam naszego projektu (naszego) za debilny i nie twierdzę, że projekt Prezydencki jest nie dobry. Po pewnych poprawkach może być CAŁKIEM CIEKAWY.
    Jeżeli jednak pracujemy nad projektem Pana Prezydenta to BEZ WSTAWIENIA LICZB NIC NIE WYJDZIE! Wyjdzie najwyżej kłamstwo powielone przez KNF.
    Więcej wiary Marek i zrozumienia bardziej szerokiego jak tylko patrzenie i powielanie, że ktoś KTO ZAPIERD.. JAK BIAŁY MURZYN JEST BE. Nie łapię tego.

  • Marek

   Zapomniałem zapytać Cię Jędrku.
   Co za baza się kryje w tym stwierdzeniu ministra bez teki:
   “Mam nadzieję, że KNF udostępni nam bazę, na podstawie której liczył te koszty”

   Oby minister nie chciał szczegółowych informacji o MOIM kredycie!
   Taka baza trafi natychmiast w ręce człowieka “ZERO” i czarne teczki zrobią się same.
   Ciary mi przeszły.

   • Jędrek

    Pytasz odpowiadam. Nie mam pojęcia co Pan Minister miał na myśli.
    Według tego co mi rozum podpowiada to żeby określić wielkości niezbędne do określenia jej skutków. To trzeba tylko i wyłącznie postąpić tak.
    Powołać zespół kontrolny w skład którego MUSZĄ wejść fachowcy. Z tymi ludźmi MUSI być przeprowadzone szczegółowe szkolenie na temat przedmiotu kontroli. Taki zespół podzielić na mniejsze grupy i w tym samym czasie rozpocząć KONTROLE! Założyć, że kontrola będzie trwała określony czas. Tylko tyle i aż tyle. Gdyby z jakiś względów okazało się, że w KNF-ie NIE MA WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI FACHOWCÓW to Pani Premier jako koordynator podległych jej służb może ODDELEGOWAĆ NA CZAS KONTROLI stosownych fachowców. Ta ostatnia myśl jest pokłosiem tego JAK NIE MERYTORYCZNYM I ZARAZEM BUBLEM FORMALNO PRAWNYM JEST dokument (nie podpisany) sygnowanym przez KNF.

    • Marek

     @Jędrku,

     a czy może pra-przyczyną takiego dokumentu z KNF jest chłam ustawy i kalkulator PAD niezgodny z tą ustawą.

     Podzielisz się przemyśleniami?

 • Jędrek

  [email protected] Mieszkanie jak nie musisz to nie sprzedawaj poczekaj.

  Według mnie sprawy mają się coraz lepiej.
  Wczorajszy dzień zelektryzowała nas informacja Szefa KNF-u. Osobiście oczekiwałem jego odwołania a on nie dość, że nie został odwołany to jeszcze przeszedł do kontrataku. Jest akcja jest reakcja. Na ten jego apel w błyskawiczny sposób zareagowała obecna władza i podmienili CZŁONKA Komitet Stabilności Finansowej z tego dobrego 🙂 na innego lepszego  Ta sytuacja sprawiła, że w tym gronie mamy REMIS. Gdyby to szacowne grono (ich działania NIC NIE WNOSZĄ OPRÓCZ BICIA PIANY) zebrało się po tej drugiej ankietowej informacji zrobionej przez KNF, wówczas można by się w CAŁOŚCI pochylić nad wyczynami Pana Jakubika 🙂 Za właściwe uważam, że na spotkanie powinien udać się członek RPP, kandydat PiS na to stanowisko, który kierował będzie NBP przez najbliższe 5 lat.
  Szanowni Państwo, żeby NIE BYŁO TAK, że znowu gremium doradzi tak trochę na zapas, patrz sytuacja z Trybunałem Konstytucyjnym. Po drugie żeby nie było tak, że Pan Minister Sprawiedliwości na kilka dni przed wyborami “daje sobie podwyżkę” pisząc Ustawę bez żadnej konsultacji i skutków finansowych jakie za sobą ta Ustawa wniosła. W tej sprawie Pan Minister Ziobro wniósł zawiadomienie do Prokuratury. Piszę o tym Ministrze który jak mówi to wydaje się, że za chwilę powie coś sensownego podczas gdy tak na prawdę tylko gada jak nakręcony. Z takich zachowań poprzedniej władzy trzeba wyciągać wnioski. Nie wolno obecnej władzy pozwolić, że Ci ostatni którzy zostali będą bruździli i działali na szkodę polskich obywateli a grali będą pod banksterską bandę!

 • Piotr
  • Tomek

   NBP odpowiedzial po prostu na poprzedni list pana Styczynskiego

   drive.google. com/file/d/0ByDcOdN-T_PVeWt1UnA4V0ZBTzA/view

   co zostalo zinterpetowane przez kancelarie HLH

 • retsolc

  KNF straszy cały czas jak to banki padną…
  a co z

  http://mobile.reuters.com/article/idUSL8N1553O1

  LIZBONA 21 stycznia (Reuters) – BCP Millennium, największy portugalski bank notowany na giełdzie, nie ma obaw co do planów EBC
  w sprawie analizy portfela kredytów nieregularnych i widzi go jako “okazję” do oczyszczenia jego “książki kredytów ” od 2009 roku,
  członek zarządu banku Millennium podał w czwartek.

  członek zarządu Miguel Maya powiedział, że nie wiem, czy EBC już skontaktował się z bankiem lub że będzie to zrobić, ale z
  zadowoleniem przyjmuje propozycję po tym jak bank oczyści swój portfel kredytów od kryzysu zadłużenia Portugalii.

  “W związku z tym cieszę się na ten temat, widzę ją jako okazję”, powiedział Reuterowi.

  Maya powiedział, że bank jest gotów do konfrontacji ewentualnych planów przez władze polskie do
  konwersji pożyczek na złote z franków szwajcarskich. BCP kontroluje Bank Millennium w Polsce.

  “Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz, w ramach scenariuszy, które są znane,” powiedział.
  Polski rząd przedstawił projekt obciążający banki do konwersji pożyczek na złotye z franków szwajcarskich.

  “Oczywiście to może obniżyć okresowo rentowność, ale nie narazi w żaden sposób wypłacalność banku,
  ani w Polsce, ani w Portugalii, nawet w najgorszym scenariuszu,”
  powiedział. (Reaport Shrikesh Laxmidas, pisał Axel Bugge)

  może by tak zapytać wprost samych zainteresowanych czy są za…czy przeciw…
  z tego co można znaleźć w sieci to chyba są ZA !!!

  • Marek

   @retsolc,

   nie tylko Millennium bcp jest gotowe dokapitalizować córkę w Polsce, jak ta będzie musiała oddać nam co nasze.

   Taką samą deklarację złożyli amerykanie z GE!

   I masz rację. Zapewne inne banki zagraniczne są gotowe to zrobić. Aczkolwiek wolałbym przymus a nie dobrą wolę i deklarację.

   • retsolc

    czyli wszyscy są ZA i nic z tego nie wynika…bo Nasza władza nie potrafi się zorganizować….
    ja pier***** przecież niech zasiądą za stołem wszyscy zainteresowani..SBB..prezydent…NBP..KNF…i co najważniejsze przedstawiciele umoczonych banków……i się dogadają….przecież o to tylko chodzi….ile jeszcze…ile?

    • Piotr

     Dokładnie, wydaje się, że teraz to już tylko kwestia decyzji.

    • Marek

     @retsolc,

     wiedzieć a chcieć zrobić to zupełnie różne rzeczy!
     Znasz moje stanowisko:
     1. Prezes NBP do Trybunału stanu za brak reakcji na wysokie ryzyka operacyjne banków, do których te się przyznały na piśmie! (czy może teraz powiedzieć, że przegapił to w 2009 roku!?)
     2. Szef KNF to samo, tylko prokurator i długa odsiadka (i to samo: czy może teraz powiedzieć, że przegapił to w 2009 roku!?)

     A bankom w to graj, bo nikt nie zmusza ich do odtworzenia kapitałów.

     Wszyscy “ekonomiści” krzyczą, że system się załamie, bo parę banków upadnie. Niby maja rację, bo faktycznie TERAZ kasy nie mają. Ot “przejadły co nasze” (ile, to pokazał raport KNF).

     Ale jak się obowiązkowo dokapitalizują, to problemu nie będzie. Oddadzą z własnych. Bo przecież wcześnie dokładnie tyle od nas wzięły.

     Ktoś tu rzucił pomysł by banki spłaciły nas nowymi akcjami! Apage satanas.

     Tylko gotówkę proszę. W CHF po dzisiejszym kursie 🙂

     Wtedy nasza ustawa “po kursie z dnia” jest bezbolesna dla podatnika

     • miki

      przepraszam, ja w kwestii formalnej…
      w 2009 roku jeśli mnie pamięć nie myli to prezesem NBP był p. Skrzypek ś.p.
      postawienie go przed jakimkolwiek trybunałem poza Boskim może być znacznie utrudnione….

 • Apolonia

  @Marek
  nie zrozumiałeś mnie w ogóle- powtarzam po raz drugi.Dlaczego imputujesz mi takie niedorzeczności o naszym prezydencie?Pisałam już kilka dni wcześniej,że nie rozumiem “kursu sprawiedliwego”,gdy mowa prezydenta była o kursie z dnia wzięcia kredytu,nie rozumiałam milczenia,gdy mijał miesięczny termin na rewelacje KNF-u, a teraz BIERNIE czekającej postawy…I,jak na to wszystko do tej pory wskazuje muszę się zgodzić z odpowiedzią prof.J.Staniszkis(Rzeczpospolita Plus Minus 19-20 marca 2016). W wywiadzie na pytanie dziennikarza”A jednak Andrzej Duda zobowiązał się do konkretnych działań w kampanii prezydenckiej .”Solidarność zapewnia,że będzie naciskała na prezydenta
  w sprawie realizacji obietnic.Przydałoby mu się wsparcie intelektualne.” Pani prof.Staniszkis odpowiedziała”Nie można przycisnąć kogoś,kto jest OBŁY.A prezydent Duda taki jest.”

  • retsolc

   Obły….dobre…naprawdę dobre 🙂

  • Marek

   @Apolonia,

   nie czytałem Twoich wcześniejszych komentarzy, wybacz proszę zatem moją sugestię.
   Tak jak Ty jestem zdania, że PAD gra nami od początku i tak już mu zostanie 🙁

   Cyrk ze skierowaniem wyliczeń do KNF też został przez PAD zaplanowany.
   PAD zaplanował też reakcję SBB na wyliczenia KNF. Kwa, niech zapomną o ustawie, a ganiają za króliczkiem.
   Toż szef sbb, prezes Pawlicki jest aktywnym członkiem PIS (patrz telewizyjna wstawka w TV przy okazji wręczania nagrody dla prezesa Kaczyńskiego)

   • Apolonia

    @Marek
    jest Wielkanoc i wybaczam…

 • Z”Ukosa”

  Jeżeli banki-te frankowe- nie zresetują tego frankowego szwindla do pozycji “O”.. a rządzący nie zresetują swojej postawy do poziomu obietnic wyborczych ..to .dla mnie jedni i drudzy ..raz na zawsze – zostaną zresetowani ..i to .bez możliwości przebaczenia…? A skutki niech sami sobie przemyślą ..i wyliczą…będą szybkie i bardzo poważne ..i dla jednych i dla drugich. Obywatela tego kraju ..nie wolno obrażać ..nie wolno mu składać obietnic bez pokrycia…Władza nie może się uchylać od odpowiedzialności za Suwerena ..bo to ON Suweren to Państwo stworzył..w określonym w Kkonstytucji..celu.Władza ma go chronić ..-zgodnie z art.76 Konstytucji RP- między innymi przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zasranym – za przeproszeniem -Obowiązkiem władzy zatem jest ..?..by nie dopuścić ..aby na terytorium kraju mógł istnieć ..ba szarogęsić się jakikolwiek podmiot ..działający nie zgodnie z prawem. . działający na szkodę Państwa i obywatela. Nikt tu nikomu łaski nie robi. . Za coś władzy suweren płaci .. a jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz. .I na koniec przytoczę słowa “Kolibra”.. małego ptaszka ratującego płonący las..cyt. ” robię to co do mnie należy”…i tylko tyle i aż tyle wymagamy od naszej.. demokratycznie wybranej władzy. Szacunek nie jest dany na zawsze…!!!

  • Apolonia

   Pięknie piszesz…

 • Jędrek

  Z”Ukosa”@ masz w 100% rację! Możemy wszyscy wypowiadać swoje opinie na temat jak to jest i dopóki nie zostaną “położone karty na stół” a finalnie nie załatwię swojej sprawy W BANKU to NIC NIE ZOSTAŁO ZAŁATWIONE.
  Czyja to jest wina, że wszystko to trwa tak długo? Według mnie głównym “psujem” jest Szef KNF.
  Gdyby on na opóźnione (tak jest nie czarujmy się) zapytanie Pana Prezydenta odpowiedział, nawet po dwóch miesiącach w sposób właściwy to dzisiaj byśmy szli z konkretnymi wyliczeniami do Sejmu.
  Odnośnie tego co czeka dzisiejszych polityków władzy przy urnach za ponad 4 i 3 lata? Tego nie wiemy. Dzisiaj ich zachowanie wydaje się jednoznaczne i chcą nam pomóc. Jak finalnie to się zakończy i kiedy będzie koniec zabawy w kotka i myszkę? Nie wiem. Odnoszę jednak wrażenie, że próba zbyt koronkowego załatwienia sprawy NA SAMYM POCZĄTKU wali im punkty ujemne. Taki swoisty sznyt Ustawy może być robiony w Senacie a nie na samym początku.
  Oceniam, że zbyt długa zabawa przez polityków PiS może skończyć się dla nich źle. Raz wkur. Polak może długo pamiętać 🙂 Nawet 3 czy 4 lata! Zachęcam do przesłania Projektu Ustawy do Sejmu.

  • Apolonia

   Nie zgadzam się z Tobą,że “głównym “psujem” jest szef KNF”.
   Głównym “psujem” jest po prostu zniewolenie i STRACH przed reakcją finansjery (banksterki) światowej.

   • Jędrek

    [email protected] może odpowiedzialność, albo strach przed tym co wielkie i nie znane?
    My Polacy zawsze się czujemy się pewnie jak jesteśmy pod czyimś ogromnym wpływem.
    Po II Wojnie jak wpadliśmy pod dyktat wielkiego brata to było nam TAK DOBRZE, ŻE NIE WIEDZIELIŚMY, ŻE BEZ TEGO DYKTATU MOŻE BYĆ NAM LEPIEJ.
    Ile lat minęło jak bratnia Armia Radziecka opuszczała nasze granice? Starsi pamiętają ten czas. Ja szkołę średnią kończyłem w Legnicy gdzie było dowództwo AR na ich Zachód. Dzisiaj wchodzimy w dupę Jankesom, może u nas otworzycie bazy? Będzie wam bardzo dobrze 🙂 Krótka pamięć.
    Jak to było za poprzedniej władzy? Pani Merkel i Niemcy to uosobienie wolności, i hgw (?go wie) czego jeszcze. Ba nawet i byli tacy, że dzięki tej optyce zrealizowali SWOJE HASŁO WYBORCZE: by żyło się lepiej 🙂
    Tak to jest Apolonia my musimy ciągle na kogoś zapierniczać. Teraz robimy to na rzecz POTĘŻNEGO LOBBY BANKSTERSKIEGO. Nie wykluczone, że politykom władzy zabraknie odwagi by w miejsce banksterów ZAINWESTOWAĆ TAK PO PROSTU W POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO 🙂 Poczekajmy bo jednak znane są przypadki historia nowoczesnej Europy, że się postawili temu lobby. Mało tego niektórych powsadzali do więzień. Czy naszych na to stać? Nie wiem. Potrafimy nieźle pyskować i stroszyć pióra 🙂

   • vis

    Pionierami przecież nie będziemy. Inne kraje już to przetestowały.
    Problemem jest przede wszystkim to, że od 25 lat nasze instytucje finansowe, państwowe, publiczne są przesiąknięte kolesiami interesów. Gdzie by nie pogrzebać banksterzy siedzą praktyczne we wszystkim. KNF, NBP, ZBP, KSF, konfederacja Lewiatan, różne pseudo fundacje, media itp. Co najwyżej następują tylko roszady na poszczególnych stanowiskach między nimi. Są sędziami we własnej sprawie.
    Aktualna władza powinna jak najszybciej przejąć kontrolę tam gdzie to tylko możliwe. I wczoraj był chyba taki sygnał poprzez zmianę w KSF. „Złodziej kawalerek” jeszcze trzyma się na stołku ale mam nadzieję, że już nie długo.
    25 października dostaliście od nas ogromny kredyt zaufania zatem do dzieła!

 • Walucie się oszusci

 • retsolc

  Bank Millennium ma dzisiaj Walne Zebranie Akcjonariuszy. Może być ciekawie.
  Jest transmisja na żywo.
  mec Garłacz właśnie zwróciła się z “milionem” pytań w sprawie kredytów chf
  i sprawozdań rocznych za 2015 i złożyła wniosek pod głosowanie walnego o jego przełożenie celem odpowiedzi na pytania dotyczącego raportów.

 • retsolc

  widać że Panowie w czarnych garniturach mają problem z odpowiedziami i w szczególności z mec Garłacz

  • Marek

   “Panowie w czarnych garniturach nie będą mieli problemów z odpowiedziami”, sprawozdanie przyklepane przez audytora.
   Niemniej chętnie poznam odpowiedź, która pewnie będzie taka:

   wyroki SOKIK dotyczą WZORCA umowy, a nie indywidualnie zawartych umów. W pozwach zbiorowych NIE MA kwot do zwrotu (te będą w pozwach indywidualnych) tylko jest wyznaczenie zasady możliwego zwrotu kwot nienależnych.
   Zatem nie ma podstawy do zawiązywania rezerw.

   Pytanie Pani Radcy powinno być zupełnie inne! I zadane PRZED walnym, tak by na walnym usłyszeć odpowiedź!

   Jakie pytanie Wy zadalibyście Zarządom naszych banków?

 • BankiDlaLudzi

  Tu szczegoly wątpliwości, czy kredyty frankowe byly zgodne z kodeksem cywilnym i czy można umowy uznać za nieważne:
  http://wgospodarce.pl/opinie/24153-polacy-bezprawnie-skazeni-toksycznymi-kredytami-pseudofrankowymi

 • Karol

  Banki były pewne, ze kurs franka poszybuje, bo napędza je mechanizm wkomponowany w konstrukcję kredytu.

  Nikt nie poinformował klientów jak są skonstruowane te kredyty. Z konstrukcji tych kredytów wynika, że kurs franka będzie rósł o czym klienci zawierając umowy nie byli informowani.
  Bank sprzedając kredyt musi mieć w swoich aktywach odpowiednią liczbę depozytów. Banki w Polsce posiadają złote. A zatem, żeby udzielić kredytu we franku, który to kredyt jest oprocentowany niżej niż w złotym bank powinien po pierwsze zamienić swoje depozyty w złotych na franki (kupując franki), po drugie zabezpieczyć swoją pozycję kontraktem SWAP na walutę CHF, tak aby w razie spadku wartości franka bilans w złotych się zgadzał czyli wykupić kontrakt „sprzedaj” na parze frank – złoty CHFPLN. W momencie kiedy spłacana jest kolejna rata kredytu jednocześnie bank sprzedaje część franków na złote i zamyka część transakcji SWAP. Jeżeli kurs franka jest niższy niż w dniu zaciągnięcia kredytu niwelowane to jest transakcją SWAP (SWAP jest dodatni). Jeżeli kurs franka jest wyższy niż w dniu zaciągnięcia kredytu – bank dopłaca do zamknięcia SWAP tyle ile wynosi różnica kursowa, a zarabia na sprzedaży depozytu we franku. W złotych wychodzi tyle samo – bank zarabia na marży. Co ciekawe bank zarabia także na tych SWAP-ach, co wynika z różnicy w stopach procentowych między złotym a frankiem.
  Natomiast jeżeli dobrze wczytać się w analizę KNF widać z czego wynikają „straty” banków przy ustawie prezydenckiej. Z oczywistych powodów nie jest to w raporcie dokładnie wyjaśnione. Otóż banki, żeby „przyoszczędzić” nie zakupiły depozytów we franku – nie kupiły franków (o czym świadczy także bilans Szwajcarskiego Banku Narodowego). Jedyne co zrobiły, to zabezpieczyły się przed spadkiem wartości franka kontraktami SWAP „sprzedaj” od razu przy uruchomieniu kredytu na całą kwotę kredytu. Uruchomienie dużej ilości takich operacji powoduje wzrost wartości złotego i spadek wartości franka. W momencie spłaty kredytu zamykana jest część transakcji SWAP, co powoduje umocnienie się franka do złotego. No i oczywiście bank ma dodatkowy profit z tego powodu wynikający z różnic oprocentowania – (do poczytania – Tabela punktów SWAP dowolnego serwisu FX). Skutki są takie jak widzimy. Zawiniła tu chciwość banków i brak rozwagi (albo celowe działanie) – to już kwestia to rozstrzygnięcia albo przez prokuraturę albo przez Sejmową Komisję Śledczą. W każdym razie klient: nie miał świadomości jak ten kredyt został skonstruowany i jakie grożą niebezpieczeństwa oraz nie wiedział, że w kredyt ten wbudowany jest mechanizm napędzający wzrost kursu franka. Oba te powody są istotne dla unieważnienia umów.
  Na czym polega „dramat” banków w związku z ustawą? Polega on na tym, że po zamianie kredytów denominowanych w CHF na złotowe zostają one z tymi kontraktami SWAP. Obecnie w porównaniu do kursu z dnia zaciągnięcia kredytu SWAP-y te przedstawiają stratę. Nie są oczywiście stratą rzeczywistą dopóki transakcja SWAP nie zostanie zamknięta. I teraz jakiej manipulacji dopuszcza się KNF.
  1) Uznaje, że wszystkie te stratne SWAP-y banków zostaną zamknięte jednocześnie. Co faktycznie wywoła skokowy wzrost franka. Oczywiście banki nie muszą tego robić jednocześnie – mogą trzymać SWAP-y dowolnie długo. Jedyne co się dzieje to przerzucenie ryzyka na właściwą stronę umowy – banku, który powinien mieć wyższe kompetencje w zarządzaniu ryzykiem niż klient. Po drugie, tak jak pisałem – ten rodzaj transakcji SWAP przynosi bankowi dodatkowe dochody wynikające z różnic stóp procentowych.
  2) KNF stara się nie dostrzegać symetrii sytuacji. Widzi zagrożenie po stronie systemu bankowego nie wyciągając wniosków, że dokładnie takie samo zagrożenie spada na pół miliona rodzin polskich obywateli. Dla KNF straty banków są nie do udźwignięcia, ale te same straty po stronie obywateli są już jakby „w sam raz”.

  Patrząc jeszcze inaczej jest tak:
  Wprowadzenie tzw. uczciwego kursu franka oznacza:
  * 50 miliardów złotych strat banków, co jest rzeczą straszną i grozi bankructwem banków.

  Nieprowadzenie tzw. uczciwego kursu franka oznacza:
  * 50 miliardów złotych strat dla klientów (frankowiczów), co jest rzeczą normalną i nie grozi nikomu grozi bankructwem.

  • Robert

   Bardzo dobrze opisany mechanizm, nie rozumiem tylko jednej rzeczy, dlaczego do tej pory np . Prokurator generalny nie wszczął postępowania na wniosek Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu w sprawie kredytów pseudofrankowych, skoro wszystkie umówy są nie ważne, przecież zbiorowe zaskarżenie tych 700 tyś umów spowodowało by żeby nie występować w pozwach grupowych i indywidualnych mnożąc nie potrzebne koszty dla kredytobiorców, tylko unieważnić te umowy na zasadzie przywrócenia ich do stanu jako złotówkowe prawomocnym wyrokiem sądu i sprawa załatwiona, nie potrzeba ustawy itp, dlaczego w Islandii i w Chorwacji Sądy Najwyższe mogły to zrobić a u nas nie, dlaczego kredytobiorcy muszą się z tym szarpać sami, gdzie jest Państwo, ja po 1989 roku nie pisałem się na taki system prawny który nie jest respektowany pomimo wyroków sądowych prawomocnych że umowy są nie ważne a banki dalej każą sobie spłacać w CHF, PO prze 8 lat tworzyło taki mechanizm prawny ze banki, korporacje okradały obywateli i oni jeszcze maja czelność teraz protestować jako opozycja, ja bym ich wszystkich osądził o grabież obywateli oraz zdelegalizował partię PO bo to są złodzieje w białych rękawiczkach.

 • Iskierka

  Drodzy forumowicze…podjudzające wpisy są zapewne redagowane przez “posłańców” banksterki. Nie reagujmy. Skupmy się na działaniu.
  Pozdrawiam