ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ W PONIEDZIAŁEK 14 MARCA 2016 O GODZ. 14.00 W CENTRUM PRASOWYM PAP

Czy Komisja Nadzoru Finansowego odpowie na pytania Prezydenta RP ile zarobiły banki na toksycznych kredytach?

W konferencji wezmą udział:

  • przedstawiciele Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu
  • Marcin Gomoła, były szef Komisji Nadzoru Finansowego
  • dr Stanisław Adamczyk
  • Poseł na Sejm RP Janusz Szewczak, szef sejmowej Podkomisji d/s Instytucji Finansowych

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zaprasza na konferencję prasową, podczas której ujawni nieoficjalne informacje o obliczeniach przygotowywanych przez Komisję Nadzoru Finansowego w odpowiedzi na zapytanie Prezydenta Andrzeja Dudy.
Zapytania Prezydenta dotyczyły konsekwencji wprowadzenia ustawy o “przywróceniu równości stron w niektórych umowach kredytowych”, czyli ustawy o rozwiązaniu problemu tzw. “Kredytów walutowych”. Niezwiązani z bankowym lobby eksperci podkreślają, że by konsekwencje wprowadzenia ustawy oszacować wiarygodnie i odpowiedzialnie absolutnie konieczna jest informacja o dotychczasowych wynikach banków na operacji kredytów “indeksowanych” i “denominowanych”, czyli 20-30 letnich kredytach połączonych z pochodnymi instrumentami finansowymi.
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu weszło w posiadanie informacji w jaki sposób Komisja Nadzoru Finansowego pozyskuje dane od banków stosujących toksyczne kredyty oraz jaki wkrótce zostanie ogłoszony efekt jej pracy. SBB ujawni czy niemal 1000 osobowa instytucja wykona zadanie i odpowie na pytanie Prezydenta, by projekt ustawy mógł trafić do Sejmu, czy też nie odpowie i tym samym zablokuje dalsze prace nad rozwiązaniem systemowego i społecznego problemu.