Prosimy o darowiznę na walkę z bankowym bezprawiem

Stanowisko w sprawie “Szacunków” przedstawionych przez KNF

Ruch ogólnopolski SBB

Komisja Nadzoru Finansowego nie odpowiedziała
Prezydentowi RP ile zarobiły banki na toksycznych kredytach.

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu już 14 marca 2016 r, w trakcie konferencji prasowej przedstawiło informacje jak może wyglądać wyliczenie Komisji Nadzoru Finansowego w odpowiedzi na zapytania Prezydenta Andrzeja Dudy.

Zapytania Prezydenta dotyczyły konsekwencji wprowadzenia ustawy o “przywróceniu równości stron w niektórych umowach kredytowych”, czyli ustawy o rozwiązaniu problemu tzw. “Kredytów pseudowalutowych”. Niezwiązani z bankowym lobby eksperci podkreślają, że by konsekwencje wprowadzenia ustawy oszacować wiarygodnie i odpowiedzialnie absolutnie konieczna jest informacja o dotychczasowych wynikach banków na operacji kredytów “indeksowanych” i “denominowanych”, czyli 20-30 letnich kredytach połączonych z pochodnymi instrumentami finansowymi.

Jednak KNF nie odpowiedział na kluczowe pytania Prezydenta a przewidywania o licznych wadach pierwszej ankiety KNF potwierdziły się.

Informacja przedstawiona w dniu 15 marca zawiera za to szacowane przez banki skutki poszczególnych rozwiązań. Konstrukcja ankiety pozwoliła bankom na wybieranie metodologii nakierowanej na wykazanie utraconych wirtualnych przyszłych zysków jako starty. Zmiana założeń ankiety powoduje, iż wykazane kwoty mogą pokazywać miliardowe zyski dla banków po zastosowaniu rozwiązań tej ustawy.

Poziom rzetelności zaprezentowanej informacji przez KNF najlepiej prezentuje szacunek skutku dla banków, budżetu i klientów wskazany na ponad 320 mld czyli dwukrotnie więcej niż obecnie posiadacze kredytów są dłużni.

Ponadto:

 • KNF wyliczył straty z 500.000 umów, 325 miliardów, czyli większe niż roczny budżetu Polski, który wynosi ok. 300 miliardów po stronie dochodów,
 • 1000 urzędników, zarabiających średnio 10.000 pln, opłacanych zgodnie z ustawą przez banki, nie mogło wymyślić nic innego, walczą o swoje miejsca pracy, wyliczyli 325 miliardów strat, gdyby było ich 2 razy więcej, mogliby przekroczyć bilion
 • średnia strata na jednej umowie w wysokości 300 000 pln, spłacanej od średnio 8 lat, według raportu KNF przyniesie stratę 590.000 pln, na umowę.
 • We wszystkich krajach Europy rozwiązano problem kredytów frankowych bez strat dla gospodarki, wręcz z korzyściami, tylko w Polsce przyniesie to załamanie i olbrzymi kryzys finansowy
 • Pomimo setek wyroków sądowych kwestionujących zgodność z prawem tych umów, informacja KNF nie zawiera żadnego szacunku prawdziwego ryzyka związanego z unieważnieniem umów, egzekwowaniem wyroków o klauzulach niedozwolonych.

W obliczu ostatnich prognoz dotyczących wzrostu PKB po uruchomieniu programu 500+ jest oczywistym, iż kwoty niższych rat pozostawione w portfelach klientów spowodują mocniejszy impuls rozwoju niż ten program. „Prognozy” KNF jednak nie pozwalają ocenić jakie będą to kwoty, gdyż do dnia dzisiejszego Instytucja ta nie jest w stanie zweryfikować danych historycznych.

KNF pokazał również że kondycja banków jest uzależniona od kursu PLN. Wzmocnienie kursu PLN doprowadzi do upadku banków a osłabienie doprowadzi tysiące rodzin do upadłości co w konsekwencji również doprowadzi do ich upadku. Bezpieczeństwo depozytów zależy więc od kursu walut na którą Państwo Polskie nie ma wpływu.

Czas więc zbadać dlaczego zarządy banków do tego dopuściły. KNF funkcjonujący w dotychczasowy sposób nie daje gwarancji rzetelności analiz. Zwrócimy się więc do Pani Premier o przeprowadzenie w tym zakresie kontroli funkcjonowania KNF oraz debaty z udziałem ekspertów niezwiązanych z sektorem bankowym.

 • Dzrymała

  PO doprowadziła kraj do stanu, w którym organy państwowe nie bronią obywateli, a bronią wybranych przedsiębiorców z kapitałem zagranicznym, czyli banki. Ten niezgodny z konstytucją brak równowagi stron (równość wszystkich wobec prawa) podkreślony przez spec ustawę, czyli tzw. prawo bankowe jest patologią, która drąży Rzeczpospolitą. Do tego należy dopisać fakt istnienia siatki powiązań pomiędzy politykami, a bankierami i to nie tylko z PO, ale i z PiS (Morawiecki) i mamy obraz państwa siedzącego w kieszeni banksterko-spekuły finansowej.

 • miki

  sorry,
  jeśli wg KNF wprowadzenie ustawy o „przywróceniu równości stron…” ma spowodować straty banków w wysokości 60 mld PLN to nie wprowadzenie tej ustawy spowoduje straty kredytobiorców w wysokosci 60 mld PLN tj średnio po ok 120 tys PLN na jednego kredytobiorcę…

 • marek

  Oto cytat oficjalnego komunikatu PAD:
  “Jednocześnie Kancelaria czeka na odpowiedź KNF na drugie pismo KPRP, dotyczące informacji o portfelach kredytów hipotecznych i sytuacji banków.”

  Polecam stronę internetową prezydenta!
  http://www.prezydent.pl/kancelaria/dzialalnosc-kancelarii/art,21,oswiadczenie-kprp-ws-wyliczen-komisji-nadzoru-finansowego.html

  • marek

   żeby było na poważnie -na ujawnienie sprawcy czekam do 27 marca 2016r. Potem pozwę prezesa SBB

   • Mariusz Zając

    Żeby było poważnie… Pan Maciej Pawlicki otrzymał już wiele gróźb ze strony banksterów, Związku Banków Polskich i innych nieprzychylnych nam osób. Były także pozwy sądowe i próby uciszenia naszego stowarzyszenia, wszystkie okazały się bezpodstawne, co potwierdziły sądy. Ale Pan może również próbować, zapewne opublikujemy informację o oficjalnym pozwie na naszych stronach.

    Z poważaniem
    Mariusz Zając

  • Mariusz Zając

   Nie wiem Panie Marku, kto cyt.: “wykastrował” Pana wpis. Gdy znajdę odpowiedzialnego za ten czyn “chirurga” postaram się odpowiedzieć na Pana pytanie.
   Zastrzegam jednakże, że na chwilę obecną nie znam żadnego z Administratorów tej strony, który by miał umiejętności, które Pan przywołuje.
   Ponieważ, nie mogę także zweryfikować Pana osoby z imienia i nazwiska, nie będę mógł przedstawić Panu bardziej precyzyjnej odpowiedzi.

   Wszelkie uwagi i prośby oficjalne proszę kierować na adres stowarzyszenia.

   Mariusz Zając

   p.s. krytyków mamy wielu wśród lobby bankowego, ta strona służy ludziom, którzy chcą wspierać stowarzyszenie i siebie nawzajem. Ma za zadanie informować ludzi oszukanych i okradanych przez nieuczciwe banki. Jeśli nasze cele i działania założone od początku istnienia SBB Panu nie odpowiadają, proponuję zmienić forum, na bardziej przychylne Pana wypowiedziom. A mnie gwałtem proszę nie straszyć, ja stoję zawsze przodem do ludzi i patrzę im w oczy.

 • Chciałoby się powiedzieć: Idzie wiosna, najwyższy czas wesprzeć polską produkcję i handel! Skromna kwota 67,90PLN to niewygórowana cena za możliwość zaprowadzenia porządku wokół naszych, polskich domów, albowiem zachwaściła się nam Ojczyzna, oj zachwaściła…

  http://allegro.pl/kosa-reczna-pol-60-cm-kosisko-kamien-obejma-klin-i5511014091.html

  Jednak z przemocy nic dobrego podobno nie wynika…

  Aczkolwiek, tacy na przykład Francuzi, bardzo sobie chwalą efekty działania gilotyny, a toczące się głowy po paryskim bruku uważają za swoje największe osiągnięcie w historii i corocznie świętują. Co prawda ostrze skierowali wówczas nie tam, gdzie naprawdę było trzeba, więc skutek jest opłakany, przeciwny założeniom, ale metoda jako taka zdaje się działać perfekcyjnie, efekty przynosi na całe stulecia.

  Nikt nam nie pomoże, jeśli sobie nie pomożemy sami. Ani PiS, ani PO, ani banksterska PO-bis zwana Nowoczesną, ani Zandberg ze swoimi bolszewikami, o PLS nie wspominając. Nawet posłowie Kukiz’15, których z pewnością wynieśliśmy do władzy, wypinają się na nas centralnie. Sami Państwo widzą, że nie ma innego, pokojowego wyjścia, jak utworzenie własnej partii politycznej, masowe jej poparcie przez 2 miliony “frankowiczów” oraz przyjaciół, a następnie odwołanie komuszego Trybunału Konstytucyjnego ( referendum można poprzeć już dziś: http://www.citizengo.org/pl/signit/33494/view ) na pierwszym posiedzeniu Sejmu i przegłosowanie odpowiednich ustaw własną większością głosów, powołanie komisji śledczej, następnie ściganie sądowne KNF za wieloletnie działanie na szkodę państwa, bankierów za oszustwo i złodziejstwo, a polityków za mafijny nadzór, uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej na szkodę Obywateli RP.

  Muszę Państwa przeprosić za poprzedni wpis, głupio mi to przyznać, ale nie miałem racji porównując pozorowane działania rządu PiS oraz p. prezydenta do filmu „Marsjanin”, mea culpa. Nie doceniłem naszych banksterskich pionków w dziedzinie absurdu – oni Ridleya Scotta biją na głowę!

  Kiedy natknąłem się ostatnio w mediach na zdjęcie happy p. Szydło z wyciągniętą do obiektywu kartką 500+ i wielki nagłówek: „18 banków dołączyło do programu 500+. Premier Szydło: Łączymy świat biznesu z problemami społecznymi”, stało się oczywiste, że patent na „dobrego bankstera” to wstęp do pokazania „frankowiczom” sekwencji gest Kozakiewicza plus wyciągnięty środkowy palec. Skoro bowiem banki w retoryce nakazanej p. Szydło współfinansują (nawet w ułamku procenta, albo z dopłatą) sztandarowy, komunistyczny populizm PiS ze wszystkimi jego złymi konsekwencjami, to znaczy, że rękę podniesioną na banksterów należy uciąć!

  Trzeba wyjaśnić, że 500+ to szkodliwa, populistyczna ściema, nieudana proteza i zasłona dymna przed istotnymi problemami kraju, która oznacza w istocie 500- z kieszeni wszystkich podatników oraz z tej samej kieszeni co najmniej 201,6 miliona PLN rok w rok na same gaże, bez nagród itd., dla oficjalnie 4 tysięcy urzędników (nieoficjalnie znacznie więcej), czyli dodatkowych gąb do wyżywienia na koszt podatników, zatrudnionych do tej wrażej Polsce operacji.

  Pozostaje nam 3 x P: Partia, Pozwy i Protesty.

 • Moje komentarze są przez serwer odrzucane, zostałem tu zbanowany. Trudno, przynajmniej sprawa się wyjaśniła.

  • Apolonia

   Moje tak samo-pozdrawiam

  • Marcin Pachla

   Chyba jednak nie, bo je widać.

 • gg

  wyliczenia knf , sposób liczenia, wiarygodność danych itp. to
  po prostu kpina.
  nie rozumiem jak takie gówno kancelaria łyknęła jako
  wiarygodne dane będące podstawą do dalszych działań.
  te dane są wyssane z palca.
  wygląda to na zmowę.
  knf swoimi działaniami, lub zaniechaniem naraża nas –
  kredytobiorców na duże straty finansowe.
  to się nadaje na proces przeciwko knf.
  niesamowite, że na każdym etapie sprawy “frankowiczów”
  łamane jest prawo przez najróżniejsze firmy, instytucje i ludzi,
  a państwo, które powinno działać dla dobra obywateli ma to
  w dupie i udaje durnia. cały czas chronią bandytów.
  pozwy indywidualne i zbiorowe są odsyłane w czasie,
  przeciągane.
  złodziejski system, który do końca nie wiadomo jakie ma
  podstawy. Polski system finansowy może sie okazać
  piramidą finansową w którą uwikłani jesteśmy wszyscy.
  cholerna mafia.

 • elica

  Wróżenie z fusów KNF dobrze wychodzi – czas na zmiany w KNF!

 • elica
 • Maciej

  Kochani dość tej baz czynności proponuje zamykamy konta w bankach które dawały kredyty we frankach przenosimy do tych które nie dawały np Alior lub do skoków (uwaga na BFG do 100 tys euro) wszystkie lokaty i oszczędności tez od nich zabieramy organizujemy manifestacje ale w sobotę w maju tak żeby był czas na przygotowania i wszyscy piszemy do Prezydenta żeby nie patrząc na te bzdurne wyliczenia skierował ustawę do sejmu wtedy zobaczymy kto z nami a kto przeciw jak nie uchwała zakładamy partie jest nas 700 tys z rodzinami ok 2 mln w następnych wyborach bez nas nie utworzą rządu do roboty drogi zarządzie wskazać banki do których przenosić pieniądze i podać konto na które mamy wpłacać kasę żeby to rozpropagować z bankstera mi trzeba walczyć pieniądzem innego języka nie zrozumieją DO ROBOTY

  • mariusz

   Maciej, ja dziś idę na pocztę założyć nowy rachunek (Bank Pocztowy – nie umoczony w toksyczne kredyty a do tego póki co – to jeszcze Polak). Potem pożyczam pieniądze na spłatę debetu i konto w Be-PecHu zostawię z zerem w bilansie. I będę walczył o to, abym mógł je całkowicie zamknąć. Bez walki mi nie zamkną bo jego założenie było wymagane gdy mnie wciągnęli nieświadomie dla mnie) do kasyna.

   • vis

    Likwidujmy konta, karty, loakty. Składajmy pozwy większe czy mniejsze, indywidualne czy zbiorowe, komentujmy artykuły, organizujmy się manifestujmy na ulicy.
    Walka się właśnie zaczęła.

 • Franekniezwlasnejwoli

  Funkcjonariusze publiczni czyli pracownicy KNF wyraźnie dopuszczają się przestępstwa przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków na szkodę interesu prywatnego lub publicznego (art. 231 Kodeksu karnego). W latach 2005-2006 KNF celowo lub w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa nie realizowały swoich celów statutowych (Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku). W związku z powyższym wyraźne korzyści finansowe odniosło i nadal odnosi kilka banków i innych instytucji finansowych pomimo łamania nagminnego przepisów prawa. Związane jest to również z działaniem na niekorzyść i powodowanie dużych strat finansowych u klientów tych “uprzywilejowanych podmiotów finansowych. Powoduje to utratę wiarygodności instytucji KNF, oraz utratę wiarygodności rynku finansowego w Polsce, utratę stabilności, bezpieczeństwa i przejrzystości tego rynku. W związku z wyraźnym forowaniem kilku banków i innych instytucji finansowych zachodzi poważne podejrzenie o uzyskiwanie korzyści (zarzut sprzedajności)przez osoby decyzyjne w KNF. Na tej podstawie Prokuratura powinna wszcząć postępowanie gdyż zachodzi duże podejrzenie o popełnianie w latach 2005 do nadal i popełnianie nadal przestępstw przez wysokich Urzędników (funkcjonariuszy publicznych) KNF a także prawdopodobnie NBP i współudział w tym procederze Związku Banków Polskich. Zgłoszenie powinno pójść bezpośrednio od organizacji (np. SBB)zrzeszajacych poszkodowane osoby przez banksterę do Ministra Sprawiedliwości i naczelnego Prokuratury, ale równiez mozna próbowac u Rzecznika Praw Obywatelskich bo na masowa skale zostały naruszone z powodu celowego działania lub zaniechania przez organ jakim jest KNF, prawa obywateli oraz zasady współżycia i sprawiedliwości społecznej

  • gg

   myślę podobnie.
   jestem za.
   jestem też za złożeniem pozwu sądowego .
   ( nie wiem czy to możliwe i czy to dobry pomysł)
   jeśli tak – ile trzeba kasy?
   wpłacam ileś, ktoś się jeszcze dorzuci i ruszamy.
   mieliśmy skarżyć belke – czy to ruszy?
   ile potrzeba kasy?
   wpłacam, ktoś się jeszcze dorzuci i ruszamy.
   pozdrawiam wszystkich.
   w sprawach sądowych i prawa jestem totalnym laikiem
   nie jestem w stanie pomóc w organizowaniu pozwu.
   myślę, że zaatakowanie ich w taki sposób daje do
   myślenia, staje się też medialne
   gg

 • Jeż

  Ja właśnie podjęłam działania: zwróciłam bankowi kartę, którą dołączono mi do obowiązkowego konta obsługującego mój kredyt – na konto wpłacam tylko co miesiąc dokładnie kwotę spłaty. Zamknęłam konto w innym banku, postanowione – pieniądze wolę trzymać w przysłowiowej skarpecie.
  Zapisałam się do SBB. Moja wściekłość przybrała póki co taką formę. Odszukam posłów na swoim terenie i będę ich nękać o interpelacje w naszej sprawie.
  Piszcie komentarze, musimy być w kontakcie, żeby skoordynować nasze działania.
  Pozdrawiam

 • vis

  Nie dopuśćmy do tego żeby okrajali tą ustawę. Tomy ponosimy stratę akceptując kurs sprawiedliwy. Musi ona dotyczyć wszystkich kredytobiorców. biednych i bogatych. tych z małym mieszkaniem i dużym domem.
  Nie pozwólmy się okradać bez względu na to ile zarabiamy i na ilu metrach mieszkamy.

  • vis

   I niech cie trafia. na Amen!

 • Jędrek

  Szanowni Państwo.
  Jak wczoraj zapoznawałem się z opinią KNF-u to z biegiem czasu moje zdziwienie było coraz większe. Piszę to nie dla tego, że coś mnie w tych wyliczeniach zaskoczyło tylko w jaki sposób był przedstawiony ten dokument. Przypomnę dokument skierowany do Pana Prezydenta.
  Patrząc na ten obszerny materiał wykonywany przez miesiąc czasu w swojej konkluzji kończy podsumowanie od punktu nr 8 (osiem). Tak czasami się dzieje kiedy daną treść „przekleja się” kilka razy. Tak niechlujnego dokumentu na takim szczeblu nie widziałem NIGDY!
  Jak pisałem wiele razy wcześniej przewidywałem, że dokument ten będzie kłamliwy i tendencyjny!
  Pisałem i piszę to dla tego, że raz mówione kłamstwo banksterzy muszą powielać, żeby nie być złapanym wprost za składanie fałszywych danych!
  Nie raz miałem wątpliwości jaka jest rola Pana Prezydenta w tym całym procederze. Po czynach dowiemy się. Jego przedstawiciel w KNFie Pan Zdzisław Sokal okazał się być (za wikipedią) współwłaścicielem firmy handlowej, pracował w przedsiębiorstwie konsultingowym i w bankowości (m.in. w Kredyt Banku), kierował firmą brokerską, był również członkiem organów zarządzających spółek prawa handlowego.
  Ten Pan miał (ma) dbać o moje interesy?! Ciekawe jak czują się frankowicze z Kredyt Banku naciągnięci na ten niby kredyt? Z wcześniejszej wypowiedzi tego człowieka dowiedzieliśmy się, że nie uczestniczył w procesie powstawania Ustawy Pana Prezydenta. Jeżeli to prawda to chyba dobrze. Co jednak robił w tym czasie? Wskazywał banksterom mocne czy słabe punkty naszej Ustawy? Nie łapię tego. Takiego doradcę to psami pogonić!

  Informacja KNF-u

  Podsumowanie
  Obciążenie banków w następstwie restrukturyzacji kredytów/pożyczek objętych projektem ustawy w
  zależności od wariantu i scenariusza tworzy wysoki koszt dla banków. Dla bazowego wariantu kursów walut (Wariant A) obciążenia te są wysokie oraz dla poszczególnych scenariuszy wynoszą: 56,2mld zł (scenariusz 1); 67,2 mld zł (scenariusz 2); 44,6 mld zł (scenariusz 3); 66,9 mld zł
  (scenariusz 4).
  Za najbardziej prawdopodobny przyjęto Scenariusz 4, dla którego banki określały udział
  restrukturyzacji zgodnych ze scenariuszami 1- 3 w zależności od charakterystyk portfeli kredytowych w tych bankach.
  8) W ujęciu całego sektora bankowego, pomimo wysokich kosztów restrukturyzacji (66,9 mld zł)
  łączny współczynnik kapitałowy wynosi 10,56%

  BANKSTERSKA BUTA:
  Praktycznie wszystkie ankietowane banki uważają, iż rozłożenie umorzeń spowodowanych
  restrukturyzacją w czasie jest niemożliwe z punktu widzenia obowiązujących je zasad
  rachunkowości. Część banków przekazała informacje, że rozłożenie skutków projektowanej ustawy
  w czasie jest jedynie ćwiczeniem teoretycznym. Niektóre banki wykazywały wpływ ustawy w trzech
  kolejnych latach jednak kwotę umorzeń wykazywały jednorazowo w wyniku 2016 r. Pozostałe banki
  nie wypełniły tej części ankiety, która dotyczyła rozłożenia skutków projektu ustawy w czasie.

 • franka

  Polsat News 21.30 debata o frankowiczach

 • gość

  Kto nie ogląda Wiadomości, jego strata 🙂

  http://wiadomosci.tvp.pl/24171558/16032016-1930

  Brawo Panie Mariuszu!

 • olo

  jaki Mariuszu? chyba Franciszku? nic o frankach nie widziałem

  • gość

   9-10 minuta

 • grzes

  Proszę zwrócić uwagę na częsc informacji KNF w której zawarto informację, iż realizacja programu 500+ pomoże (ulży chyba napisano) części kredytobiorców.
  Znaczy się, że te pieniądze pójdą do banków. Taki był cel tego programu ?
  Tylko czekać aż powiedzą, że planowane podniesienie kwoty wolnej od podatku również wesprze frankowiczów.
  Tylko naprawdę każdy pieniądz w tym kraju ma iść do banków ? A miał wracać do gospodarki i pobudzać PKB. No to zdaje się że banki mają inny zamiar. A rzad co na to ? A PAD ? Kto rządzi tym krajem ?

 • BankiDlaLudzi

  Domagajmy się analizy sektora bankowego jak Islandczycy. Raport z Islandii prezydent dostał, tam niektórzy bankierzy dostali wyroki. Jak się nazywa ta partia u władzy ? Prawo i … Szczegóły akcji konfederackiej:http://nikander.neon24.pl/post/130266,jak-raport-sigurjonssona-palac-zdobywal .

  • vis

   A czy nie możemy zebrać podpisów pod taką petycją? Odwalutowany rysio zbiera.
   My chyba też możemy.

 • MK

  Zlikwidowac KNF i powowolac nowy organ do kontroli. Ludzie z KNF sa juz skorumpowani za pieniadze, albo nisko oprocentowane kredyty.

 • Jarek

  Tylko pozew przeciw KNF czyli Polsce coś nam da.Inaczej znowu czekamy na następną ustawę i znowu KNF i tak wkoło.Albo nasz projekt od razu do sejmu.Rozmawiajmy z posłami.Nie rozmawiajmy już z prezydentem On nic nie może ,bo szkoda czasu.I jeszcze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez banki do p.Ziobry.

 • marek

  czy ja jestem na forum tych, co chcą ustawy “po kursie z dnia”?
  czy może chcących się nagadać?!

  tracicie czas i energię na bzdety z KNF! każda liczba pokazuje, jak nas banki skroiły. I więcej, tym lepiej dla nas – to O NASZYCH pieniądzach KNF napisał.
  Chcecie wszystkich wsadzać do więzienia, podważać liczby, a …..

  zapominacie o NASZEJ ustawie!

  gdzie WASZ nacisk na SBB by ta ustawa USTAWA weszła do sejmu przez k’15!
  ustawa PAD nigdy nie będzie drukiem sejmowym, a gonienie za nią to strata czasu

 • iza

  słuchał ktoś radiowej jedynki dziś po 16 ??? toż to rozbój w biały dzień, dlaczego my nie mamy audycji w radiu ??? może zapytać pana Weiss’a – chociaż on tak się kręcił i krygował przed prezesiną zbp, że chyba stracę dla niego szacunek. Jak takie głupoty wygadują w radiu to nic dziwnego, że na mnie “frankowiczkę” patrzą jak na waritkę – czego też ja chcę, sama jestem sobie winna. Ręce opadają

  • Piotr

   Tak,
   i wszyscy jesteśmy cwaniakami, zarabiającymi dziesiątki tysięcy i posiadającymi po kilka mieszkań pod wynajem.

 • Maciej
 • Robert

  To wszystko będzie się ciągnęło jeszcze długo i nie wiadomo z jakim skutkiem, ja bym skrzyknął wszystkich kredytobiorców frankowych 700 tyś umów i jednocześnie np. od kwietnia 2016 r zaprzestał spłaty rat na okres od 2 do 3 miesięcy z uwzględnieniem odłożenia tych rat na swoim koncie bankowym ale nie na tym koncie banku do którego spłacamy raty tak aby po 2 lub 3 miesiącach móc zapłacić te zaległe raty a w tym czasie banki wystraszyłyby się i same odwalutowałyby te kredyty na złotówki, problem w tym że musieliśmy to zrobić wszyscy jednocześnie i każdy kredytobiorca mógłby wysłać do banku oświadczenie, że dopóki bank nie przewalutuje kredytu na złotówki to zaprzestaje spłaty, rzecz w tym że trzeba to zrobić jednoczenie – zaprzestanie spłaty i wysłanie oświadczeń każdy, wzór można by stworzyć dla wszystkich jednakowy.
  Jakby w ciągu pierwszego miesiąca 700 tyś rat nie wpłynęło do banków to gwarantuje że banki już od drugiego miesiąca zgodziłyby się na przewalutowanie kredytów.

  • Kamil

   Pomysł dobry, ale organizacyjnie nie do zrobienia.
   Ile jest takich osób do których nie dotrzemy, a ile takich które pomimo wiedzy nie przyłączą się do takiej akcji. A to musi być akcja konkretna i z przytupem 🙂

 • majkel

  Ja w tym miesiacu nie zapłaciłem raty a gdy zadzwoniła Pani z windykacji z pytaniem dlaczego odpowiedziałem że mnie nie stać na dalszą obsługę tego kredytu. Na to ona szyderczo zaproponowała mi żebym poszukał innej pracy.Grzecznie odparłem jej żeby sama odświeżyła swoje cv bo Pan Czarnecki planuje zwolnic 700 osób i być może jest już na tej liście

 • Lus

  Piszesz nie rozumiejąc problemu. Problemem nie jest wysokość rat bo w wielu przypadkach jest ona nadal niższa niż takiego samego kredytu w zł. Problemem jest wartość hipoteki, która w przypadku wymuszonego zakończenia kredytu (śmierć jednego z kredytobiorców, utrata pracy, choroba, rozwód, …) powoduje, że kredytobiorca i/lub jego rodzina traci nie tylko to mieszkanie ale także wszystko co posiada i jeszcze zostaje z długiem na resztę życia bo wartość nieruchomość jest niższa niż kredyt przy obecnym kursie. Wielu kredytobiorców godzi się na oddanie bankowi mieszkań w celu zamknięcia kredytu pomimo spłacania go przez wiele lat ale nie mają takiej możliwości.
  Konsekwencje proponowanej ustawy poniosą tylko banki i nikt więcej bo ich strata to nie jest żadna strata tylko mniejszy zysk. Natomiast brak tej ustawy spowoduje przez kolejne lata bankructwa wielu kredytobiorców z przyczyn losowych a przy znacznym wzroście kursu franka bankructwo WSZYSTKICH kredytobiorców frankowych i dopiero to będą skutki dla całego społeczeństwa.
  Pamiętaj też, że ta ustawa pomoże nie tylko frankowiczom ale także wszystkim właścicielom kredytów indeksowanych obcą walutą a z możliwości zamknięcia kredytu poprzez zwrot nieruchomości bankowi skorzystają wszyscy kredytobiorcy – także “złotówkowi”.

  • Z”Ukosa”

   Ośmielam się z Tobą nie zgodzić. Właśnie wysokość rat jest podstawowym problemem – w moim przypadku – po prawie 8-latach spłaty rata jest wyższa 0 100% i bardzo znacznie przewyższa raty takiego samego kredytu w PLN. Hipoteka . .nie ma dla mnie znaczenia . Cały problem zasadza się na absurdzie. dostałeś złotówki a spłacasz franki.. ..Cyrograf działa.i diabeł się cieszy…Do czasu.

 • Krzysiek

  Bardzo chcielibysmy dołączyć ale nas eliminujecie i stygmatyzujecie. W waszym projekcie prezydenckim w/g definicji wykluczacie tych którzy na własne potrzeby mieszkaniowe dostali na konto CHF zamiast złotówki? Dlaczego nas wykluczacie – mechanizm ten sam, taka sama sytuacja? Nie rozumiecie, że POMIĘDZY LIBOR a WIBOR BYŁA RÓŻNICA 4-5%. Więc ktoś musiałby dopłacić do waszych indeksowanych kredytów? Więc nie rozróżniajce frankowiczów na tych którym wypłacono PLN i CHF – To również niekonstytucyjne.!