Prosimy o darowiznę na walkę z bankowym bezprawiem

Stanowisko SBB w sprawie nowego modelu nadzoru finansowego

Naprzeciw bankom - kadrNaprzeciw bankom Andrzej Kałuszko #SBB

Stanowisko SBB w sprawie nowego modelu nadzoru finansowego

Wobec toczących się obecnie rozmów w kwestii nowego modelu nadzoru finansowego w Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenie SBB przypomina zaniechania organów nadzorów oraz rządu Rzeczpospolitej w zakresie następujących zachowań tzw. sektora finansowego w Polsce:

 • Afera Amber Gold
 • Upadek SKOK Wołomin i SK Banku
 • Usługi mBanku pozwalające omijać sankcje nałożone na Rosję[1] oraz zakładanie kont bez weryfikacji danych[2]
 • Śledztwo wobec banków i KNF w zakresie błędnego wyliczania kosztów kredytu pseudowalutowych oraz podejrzenia świadomego narażenia klientów na niekorzystne rozporządzanie mieniem
 • Podejrzenia systemowej korupcji w KNF, działania ramię w ramię z gangsterami, a nawet szpiegostwa[3]
 • Afera kilku milionów pseudolokat przynoszących nawet 100% strat

Wykaz afer jest szokujący ale zachodzą obawy, iż może być ich znacznie więcej. Jest to możliwe także przez powiązania kierownictwa urzędu nadzoru z sektorem bankowym[4], w tym związki rodzinne.

Tylko wykrycie wszystkich afer i przedstawienie rzetelnego obrazu sytuacji może zapobiec dramatycznym skutkom finansowym. Każde przekłamanie rośnie z biegiem czasu i jego rozwiązanie staje się coraz bardziej kosztowne. Kosztowne dla obywateli, nie dla banków.

Niestety obecna władza od prawie roku nie tylko, nie ogranicza wpływów lobby bankowego ale jeszcze je zwiększa. Projekt ustawy zaproponowany przez Kancelarię Prezydenta w sprawie zwrotu ułamka nielegalnych spreadów i działania Prezesa Narodowego Banku Polskiego pokazują, jak szerokie są wpływu lobby bankowego na obecny Rząd. Oddanie nadzoru nad sektorem finansowym osobom, które jednoznacznie deklarują priorytet ochrony interesów lobby bankowego ukrytego pod pojęciem  tzw. „ryzyka systemowego” będzie jasnym sygnałem złamania obietnicy dokonania zmiany korzystnej dla społeczeństwa. Ta zmiana zniszczy wszystkie nadzieje związane z tym rządem i oznacza zdradzenie ideałów głoszonych w trakcie kampanii wyborczej.

Będzie to kolejne rozczarowanie dla milionów obywateli. Trudno im będzie uwierzyć w jakikolwiek plan gospodarczy, gdy instytucje Państwa nie są w stanie realizować swoich ustawowych obowiązków.

Dlatego oczekujemy, iż Polski nadzór nad sektorem finansowym nie będzie skupiony w rękach jednej grupy działającej wyłącznie dla utrzymania wpływów grupy tzw. przemysłu finansowego. To tak nadzorowany na całym świecie system bankowy przez „kolegów z branży” ponosi odpowiedzialność za rozmiar globalnego kryzysu zadłużeniowego i dowodzi, że nadzór nad bankami i całym pozostałym sektorem finansowym powinien mieć charakter transparentny i obywatelski.

 

Arkadiusz Szcześniak
Prezes Stowarzyszenia
Stop Bankowemu Bezprawiu

###

[1] http://www.gazetapolska.pl/35180-tajemnicze-relacje-biznesowe-mbanku

[2] https://www.mbank.pl/forum/watek,813696,oszustwa-na-allegro-lewe-konta-w-mbanku,1.html

[3] http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kredyty-walutowe-frankowicze-prokurator,185,0,2163641.html

[4] http://wgospodarce.pl/informacje/786-gazeta-finansowa-o-powiazaniach-zarzadu-komisji-nadzoru-finansowego-z-platforma-obywatelska-i-pekao

 • Bartek Bartkowski

  PIS i z uszanowaniem Wielce Czcigodny Nadprezes Polski walkę z ,,układem” mają wypisaną na sztandarach od lat. Problem tylko w tym , że chodzi o układy w których nie mają udziałów. Układ mafijno-bankowy może być jeszcze potrzebny i ten należy przejąć. Kto zatem powinien sprawować nadzór nad systemem finansowym ? Kompetencje nie najważniejsze, ważne aby biuro tegoż nadzoru miało bezpośrednie połączenie z JK.

 • Jędrek

  Żeby wzmocnić głos kierowniymctwa SBB pragnę wskazać jedynie na fakt jak niczym w pajęczynie banksterskiej wpisuje się propozycja partii władzy. To z tej propozycji jednoznacznie wynika jak DWÓCH LUDZI ze starego Porozumienia Centrum chce “NADZOROWAĆ BANKI, RÓWNIEŻ TE ZAGRANICZNE”.
  Dwie osoby gdzie jedna z nich to szef partii a druga to obecny szef NBP. Dwie zaufane sobie osoby mają być gwarantem bezpieczeństwa POLSKIEGO SYSTEMU FINANSOWEGO. Nie żartujmy. To żaden nadzór. Jeżeli jeszcze weźmiemy pod uwagę, że niczym piesek na smyczy biega w okolicy bankster który obiecuje złote góry. To przesłanka na TOTALNE ZŁO JEST JAK SAM SKURCZYBYK. Oczywiście w tym miejscu nie zarzucam ZŁEJ WOLI WYMIENIONYCH. CO JEDNAK JAK WYKAZANA TRÓJKA, A WŁAŚCIWIE LIDER PARTII SIĘ MYLI? Jak znajdziemy się w zapaści finansowej TO POWIE PRZEPRASZAM? Politycy w naszej szerokości geograficznej nie mają zwyczaju PODAWAĆ SIĘ DO DYMISJI, A O FORMULE PRZEPRASZAM NIC NIE WIEDZĄ. Kłamią, łgają żeby dorwać się do władzy, a jak ją osiągną zapominają o tych dzięki komu CHODZĄ POD ŻYRANDOLAMI I KTO IM ZA USŁUGĘ SŁUŻBY POLAKOM PŁACI.

  • JW

   Gdzieś w tyle głowy od kilku lat miałem wiedzę, że JKB jest poważnie “umoczony” i na szczęście ktoś te podejrzenia (projekt CHOPIN, doprowadzenie do likwidacji fabryki makaronów MALMA a wcześniej afera TELEGRAF) teraz udokumentował.
   Tak więc mamy jasny obraz sytuacji.
   Po tych ludziach niestety niczego dobrego spodziewać się nie możemy.
   JW

   • JW

    A teraz jeszcze AG… z tej samej paczki.
    JW

 • Jędrek

  Dlaczego kredytobiorcy którzy zostali w podstępny sposób wciągnięci w pułapkę walutową nie przepadają za bankierami? Dlaczego wprost nazywamy ich w banksterami? Czy aby ich zachowanie zasługuje na to?
  Okazuje się, że nie tylko ja jako tzw frankowicz nie lubię tych ludzi. Nie chodzi o to, że ja ich nie lubię bo wziąłem u nich kredyt. Ja ich nie cierpię ponieważ MNIE OSZUKALI! Oszukali i za moje pieniądze OPŁACILI (opłacają) sprzyjających im lobbystów, polityków i media, po to tylko ŻEBY MNIE OPLUWALI I PONIŻALI!
  Nie cierpią ich również przedsiębiorcy którzy w całkiem inny sposób jak bankierzy dochodzą do bardzo dobrych wyników finansowych.
  Zachęcam do przeczytania ciekawego artykułu Krzysztofa Janosia z jednym z najbogatszych Polskich przedsiębiorców Panem Januszem Filipiakiem (za WP):

  “Janusz Filipiak, jeden z najbogatszych Polaków: Bogacenie się bankierów jest moralnie wątpliwe.”

  “Ksenofont, który napisał pierwszą w dziejach książkę o ekonomii mówił, że cel gospodarowania to osiągnięcie nadwyżki, czyli bogactwa i zysku. Katon potępia chciwość, ale nie potępia osiągania bogactwa z działalności produkcyjnej. Platon również potępiał tylko lichwę. Sensacyjne jest to, że o ile ci filozofowie różnili się w pewnych zagadnieniach, to jeśli chodzi o bogactwo i zysk, byli zgodni.”

  Czy takim wywiadem Pan Filipiak obawia się złości banksterów?

  “Czyli patologii szuka pan w sektorze bankowym, ale przecież pan z tymi instytucjami współpracuje.

  Dokładnie tak, choć wiem, że narażam się teraz moim klientom bankowym. To już jednak mój problem, że mam niewyparzony język”.

 • Boro

  BGZ Paribas– zaświadczenie o historii zmiany oprocentowań dla kredytu – 50 zł. Tutaj już trzeba zapłacić bo bank nie wydrukuje zwykłego wyciągu dla klienta. Nawet trzeba złożyć pisemny wniosek.
  Prowadzenie konta 10 zł miesięcznie, 1 zł od każdego przelewu. Jestem klientem od 9 lat. Jakieś sugestie dot. zmiany banku?
  Pozdr walczących i tych jeszcze planujących.

  • Robert

   Tak, zmień na
   http://www.banksmart.pl/

   Prowadzenie konta 0 zł, karta 0 zł, założenie konta przez internet potwierdzając tożsamość przelewem 1 zł z konta BGŻ Paribas

  • Jędrek

   W tym miejscu muszę sprostować informację dotyczącą uzyskania wydruku (historia kredytu). Wcześniej podałem, że w PKOBP za tą czynność pobierane jest 300zł. Okazuje się, że jak sprawdziłem konto techniczne faktycznie pobranych zostało 50zł. Moja wcześniejsza wypowiedź pochodziła od pracownika z banku gdzie składałem wniosek.
   Czy 50zł to dużo za ten dokument? Na pewno tak. Załatwiając niektóre sprawy w gminie Szubin (reklama za darmo) nie płaciłem NIC! Jeżeli już bankierzy muszą za to brać (co jest wątpliwe) to powinien to być koszt adekwatny do złożoności stawianego wymagania przez klienta.

  • Z”Ukosa”

   PKO BP->konto za zero, jeżeli dokonasz kartą opłat na min. 300 zł.- za m-c , a to chyba nie .problem.

   • Robert

    I co ty polecasz Bank PKO BP który jest umoczony w kredytach pseudofrankowych, to jest akcja wycofania depozytów i przenoszenia kont z banków umoczonych które sprzedawały pseudokredyty frankowe

    • Z”Ukosa”

     Nie polecam tego Banku dla depozytów- bo nigdy nie miał konkurencyjnej oferty- tylko przez wzgląd na zerowe koszty utrzymania rachunku rozliczeniowego. Poza tym to jednak “polski Szu”. A depozyty każdy lokuje tam gdzie najlepiej za nie płacą a . złodziej ma oddać to co ukradł , To proste.

     • maciejj

      Allior też jest już kontrolowany przez PZU i niema chyba??????? kredytów frankowych

     • Z”Ukosa”

      Tak , to prawda, za półtora m-ca mam zamiar zostać jego klientem.

     • franka

      Panowie, jestem zażenowana! W zeszłym roku UOKiK ukarał Alior Bank karą 3,3 mln zł za jednostronne wprowadzenie niekorzystnych zmian do regulaminu. W ich rezultacie konsumenci ktorzy mieli lokaty terminowe w walucie obcej, stracili mozliwosc wyplaty gotowki w tej walucie po zakonczeniu lokaty. Dodam ze chodzi o lokaty w CHF.
      A w tym roku Alior zostal ukarany za promocje kredytu konsumenckiego ‘Gwarancja najniższej raty’. Musi klientom zwrócić całość pobranych odsetek. Ta wyzsza kultura bankowosci to taki sam szmatławiec jak Getin Millennium mbank czy PKO bp – i co z tego że kontrolowany przez Skarb Państwa? Mnie okrada niemiecki złodziej, Ciebie polski.

     • Z”Ukosa”

      Karami tego Banku akurat bym się nie przejmował ,Każdy sposób jest dobry by “zedrzeć” dodatkowa dywidendę ze swojej spółki.

     • Z”Ukosa”

      Ale na moich warunkach! – mam w dalekim poważaniu ich regulaminy i inne pokrętne zapisy.- wszystko ma być ius cogens.

   • Jędrek

    Ostatnio Pan Jagiełło bardzo negatywnie wypowiadał się na temat tego co dzieje się z kredytami. Z jego wypowiedzi ktoś postronny mógł odnieść wrażenie, że KUPUJĄC NORDEĘ BĘDĄ ŁOILI KREDYTOBIORCÓW DO KOŃCA ŚWIATA. Wypowiedź w stylu my mamy kłopoty a wy siedźcie cicho i płaćcie. Zresztą ten człowiek podnosi głowę bo jest pewny, że Pan Kaczyński nie pozwoli zrobić krzywdy banksterom. Spokojnie będzie siedział na posadzie i trzepał kasiorę. Tak na prawdę to powinien odpowiadać KARNIE za to, że kupił ten syf od Nordei. Jeżeli sprawy w sądach będziemy wygrywali totalnie, to akcjonariusze tego banku powinni powiesić go za pewną część ciała na lampie.

    • Z”Ukosa”

     Po tym czego doznaję od banku , od ponad 8-lat , i analizie tego szalbierstwa , nie “kocham ” , żadnego z nich., uważam ze Bank to przeżytek . A poza tym po co tyle banków ,zdziera skórę z polskich obywateli , jak mógłby to czynić jeden polski Bank , reprezentant Skarbu Państwa , i wtedy skarb państwa odpowiadałby , po linii Konstytucji , za wszelkie łamanie prawa i “okradanie obywateli”. Ale ten złodziejski zysk banku pozostałby w polskim banku , zasilając budżet Państwa. Teraz Państwo za ten szwindel odpowiada -art.76 Konstytucji , a Ty obywatelu radź sobie sam. Gdzie tkwi przyczyna tego bajzlu , ? tkwi w prawie tak zagmatwanym , że tysiące prawniczych umysłów nie może tego węzła rozplątać, albo udaje że nie może. . A przecież logika mówi cos innego , bo to jest problem logiczny a nie prawniczy.. To jest problem na miarę gimnazjalisty , ba nawet bystrego ucznia szkoły podstawowej., ale na razie pozostały nam tylko sądy i może prokuratorzy.To tyle , ale się rozchulałem Pozdrawiam. ps. a jak ktoś ma umowę z BZWBK z 2008 , to proszę o “cynk”., chętnie wymienię poglądy.

 • Bartek Bartkowski

  A co z BZWBK, który życzy sobie 50zł za wydanie jakiegokolwiek dokumentu. Ciekawe ile zaśpiewa za dokładną historię kredytową z ponad 10-ciu lat[ chodzi o każdą ze 126rat z przypisanymi jej parametrami jak kwota kapitału i odsetek w pln i chf, oprocentowanie itd] Ilez z tego wyjdzie im dokumentów, Tak naprawdę to wydaje mi się, że nie powinienem płacić za historię wcale.Jako klient dawnego KB miałem dostep do bankowosci elektronicznej kb24 przywiązanej niejako do obowiązkowego i płatnego konta technicznego ,,Ekstrakonto”

  Na rzeczonej str. kb24 miałem dostęp do całej historii kredytowej ze wszystkimi mozliwymi detalami. W każdej chwili mogłem zobaczyć całkowitą sumę wpłat na kapitał i odsetki oraz sumę innych oplat i to w zł i frankach.Tak samo mogłem sprawdzić każdą z rat. Wystarczyło wydrukować. Obecnie o ile EKSTRAKONTO pozostało to kb24 zostało zmienione na bzwbk24 gdzie historia jest niezwykle uboga w treści i dostępna jedynie do 2 lat wstecz. Wiem, ze wtedy na dostęp do kanałów bankowości elektronicznej ,, kb24″ musiałem podpisać umowę, a o jej likwidacji i zmianie na bzwbk24 powiadomiono tylko pismem. Czy to jest OK? Chyba nie. Gdybym miał dostęp obecnie do historii jak kiedyś nie musiałbym się prosić o jej wydanie czekając tygodniami o opłatach już nie mówiąc.

  • Boro

   Pamiętaj, że historię operacji na kontach nie możesz porównywać z zaświadczeniem z banku z oficjalnymi podpisami. TO nie to samo. O ile Kancelaria może oprzeć się na zwykłym wydruku z historii
   ( gdzie musi “przesiać” operacje wyszczególniając tylko te związane ze spłatą kredytu) o tyle Sąd może nie uwzględnić zwykłych wydruków i będzie ubiegał się o dostarczenie oryginalnych zaświadczen bankowych dot. historii spłat. U mnie za każdy rok 50 zł. Licząc trzy konta (złotowe, walutowe oraz kredytowe) oraz ponad osiem lat bank za same papierki już zarobi niezłą sumkę. A tłumaczą się tym, że sięganie dalej wgłąb historii spłat wymaga większego zaangażowania pracownika. Może tam nie mają komputerów, a tylko liczydła i stosy papierów?

   • Bartek Bartkowski

    Zgadza się, wiem,że będę potrzebował zaświadczenia, o które bedę występował tylko czekam na wytyczne z kancelarii. Ale dla wygody i do analizy sytuacji czy to dla mnie czy dla kancelarii na poczatkowym etapie pracy historia w poprzednim wydaniu wydaje się być nieodżałowana.

    • Boro

     Zgadza się. Bgż w swoim dostępie do eBGZ udostępnia wgląd a w całą historię, możesz całość drukować w PDF-e lub sciągać w formatach CIS lub QIF. CHociaż tyle skorzystać można za te 10 zł miesięcznie. Pozdr

  • Tomek

   za dokładną historie również zaspiewa sobie 50 pln i jest tego raptem 3 strony. Płaczesz a nie wiesz o czym piszesz

 • Jędrek

  Szanowni Państwo, wczytując się literalnie w oświadczenie widzimy, że sprawa nadzoru jest ujęta, ale w dużej mierze skupiono się nad tym JAK OBECNA WŁADZA JEST NIE W PORZĄDKU WZGLĘDEM POLSKICH OBYWATELI.
  Nie tak dawno byłem nawet entuzjastom tego obozu politycznego i mieli mnie z całą rodziną jako potencjalnych wyborców. Często pisałem o tym, że trzeba dać wiary w dobrą zmianę, poczekajmy na nowego szefa NBP, poczekajmy na efekt prac różnych komisji działających przy Prezydencie. Byłem bardzo cierpliwy i wyrozumiały. Czasami się zdarzyło, że za ten zmój optymizm (może naiwność) byłem tutaj karcony.
  Minęło już dużo czasu od kiedy PiS samodzielnie rządzi. Właściwie śmiało mogę powiedzieć TERAZ WIDZIMY PRAWDZIWĄ TWARZ TYCH KTÓRZY NAS OSZUKALI. Piszę to i proszę, żebyście mnie nie zrozumieli źle, nie wchodzę w buty KOD-u czy w ostatnim czasie walki kobiet. Piszę tylko i wyłącznie o naszej sprawie.
  Czekałem jak to nowa władza we wszystkich miejscach wsadzi na stołki swoich ludzi. Dzisiaj praktycznie ROBIĄ CO CHCĄ, MAJĄ 100% WŁADZY A TĄ KTÓREJ NIE OSIĄGNĘLI ZABLOKOWALI JEJ FUNKCJONOWANIE.
  Tak Szanowni Państwo wygląda beneficjent naszego wspólnego sukcesu wyborczego 🙂 Ale jaja, ale nas załatwili, ale nas wykorzystali, ale…ale…ale.
  Dzisiaj obecna władza nawet nie maskuje swoich negatywnych zachowań względem Społeczeństwa. Dzisiaj widzimy swoisty paradoks, np. nie pytany o nic szef NBP prosi Prezydenta o NEGATYWNE ZACHOWANIE WZGLĘDEM POLAKÓW. Nie odwalutujmy kredyty bo rynki np. we Włoszech przez nas się zawalą 🙂 Za chwilę komunikat KNF-u, DO SŁONECZNEJ ITALII W OSTATNIM CZASIE WYTRANSFEROWANO 1 MILIARD ZŁOTYCH. Nie proszony przez banksterów Prezydent OBNIŻA KOSZTY W PROJEKCIE SWOJEJ USTAWY.

  Bardzo bym chciał, żeby Polscy Posłowie mogli w sposób rzeczowy, na podstawie PRAWDZIWYCH KALKULACJI dokonać zgodnie z własnym wyborem PRAWIDŁOWEJ DECYZJI.
  bo
  JAK TO JEST, ŻE 500+ DA IMPUT DLA POLSKIEJ GOSPODARKI A ZYSKI TOKSYCZNYCH ZACHODNICH BANKÓW DADZĄ IMPULS ROZWOJU DLA TAMTYCH GOSPODAREK – TO TE PRZEWROTNE ROZUMOWANIE DA NAM SUKCES????

  Polskie sprawy załatwiajmy w Polsce. Polskie pieniądze MUSZĄ być korbą rozwoju Polskiego Społeczeństwa!!! Reszta to KŁAMSTWO I OBŁUDA PARTII WŁADZY – JAK PISAŁEM WYŻEJ W 100% ODPOWIEDZIALNYCH ZA NASZĄ SPRAWĘ!

  • franka

   Jędrek pisz maile listy do Prezesa. Ja tak robię. Twoje uwagi są bardzo celne!

 • Robert
 • Jędrek

  Szanowny Pan Jarosław Kaczyński, Prezes Prawa i Sprawiedliwości.
  W ostatnim czasie zauważam, jak instytucje Państwa Polskiego obsadzone w przeważającej mierze przez osoby związane z Pana Partią w bardzo lekceważący sposób obchodzą się z nami – błędnie nazywani Frankowiczami. W strategii dojścia do władzy obiecaliście załatwienie naszej sprawy. W tym względzie największą aktywność wykazał desygnowany do walki o fotel Prezydenta Polski Pan dr Andrzej Duda. Dzisiaj po roku czasu okazuje się, że żadna z obietnic nie została spełniona. Gdyby faktycznie podchodzić do słownej obietnicy Pana dra Dudy – nie powinien być Prezydentem. Nikt go nie zmuszał do tego żeby mówił, że jeżeli w pierwszych trzech miesiącach nie złoży własnego projektu to: PODA SIĘ DO DYMISJI. Wielu z nas posłuchało Pana dra Dudę, Panią Szydło jak byli jedynie skromnymi kandydatami, zagłosowaliśmy za PiS. Dzisiaj są najważniejszymi osobami w kraju a nasza sprawa nie znalazła żadnego ich zrozumienia. Rozum mi podpowiada, że Pan jako lider partii władzy również sądzi jak oni.
  W tym miejscu bardzo serdecznie proszę Pana o pozwolenie zabrania merytorycznego głosu POSŁOM PiS W SEJMIE. Proszę Pana żeby w Sejmie odbyła się dyskusja merytoryczna i była pozbawiona kłamliwych wyliczeń lobbistycznej grupy ludzi usytuowanych w KNF-ie. Kłamliwe wielkości rzekomych strat banków są po prostu NIE PRAWDĄ! Proszę Pana żeby w tym festiwalu kłamstw dać upust Posłom którzy w rzetelny sposób, bez nacisków lobbystów bankowych mogli zgodnie z własnym sumieniem wydać swój werdykt. Niech Pan podczas głosowań nie nakłada na swoje koleżanki i kolegów dyscypliny partyjnej. Niech odbędzie się prawdziwy festiwal prawdy. Nich ludzie wywodzący się wprost z wyborów poprzez Sejmowe głosowania dadzą odpowiedź na podstawowe pytanie: CZY MUSIMY BYĆ NA SZNURKU BANKIERÓW CZY MOŻE WARTO ZAWALCZYĆ O POLSKĘ I POLAKÓW!

  Z wyrazami Szacunki.
  Jędrek.

  • Jarosław

   Bardzo ładnie napisane. Gratulacje

 • Jarek

  [email protected]_sMjeue8IK2:disqus
  Wysłałeś do Prezesa PIS???

 • marju73

  Łudzenie się że o naszych sprawach decydują ludzie niezależni , niewyselekcjonowani przez ekipę Rotszylda jest zwykłym zakłamywaniem rzeczywistości.Ich potęgę dobrze opisuje książka Henryka Pająka “Bestie końca czasu”.”Dobra zmiana” deklaratywnie to wròg poprzedniej skorumpowanej i skompromitowanej ekipy a czy widział ktoś aby kogoś pociągnięto do odpowiedziaości? Nic takiego nie nastąpi mimo licznych udokumentowanych afer choćby z firmami ktòre budowały stadiony na Euro 2012 i je zbankrutowano chociaż one w przeciwieństwie do bankòw wykonywały pracę realną.Zasada “my nie ruszamy waszych wy naszych” jest realizowana i przestrzegana.Jedyne co może im grozić to to że sobie obie ekipy poplują na siebie w programach TV w których mają czas antenowy za friko czego nie dostąpią nigdy ludzie obnażający system rządzenia.Zastąpienie marionetek prawdziwymi wolnościowcami to podstawa żeby zmienić kierunek w którym podążamy (zniewolenie).Dobrą bazą może być SBB bo wolność finansowa jest kluczowa.Na obecną chwilę można z dużą dozą pewności ogłosić przyszłe wprowadzenie TTIP, GMO czy inne wynalazki jak przymusowe szczepienia(oczywiście dla naszego dobra)Pamiętajmy.Spiskowe teorie potwierdzają się na naszych oczach.Bez względu na ekipę u władzy karawana NWO jedzie dalej ale media głównego nurtu potrafią to opisać jako jakąś zmianę niemalże o 180 %.Wniosek jest taki.Jak doły czyli lud się nie zorganizuje i to jeszcze w taki sposób aby ich trud nie został skierowany na boczne tory przez władzę to karawana będzie jechała dalej.

 • Jędrek

  Pod wszystkim co napisał [email protected] w 100% się podpisuję.
  Mogą politycy obecnej władzy mieć super Ministra Sprawiedliwości który dodatkowo jest Prokuratorem Generalnym to i tak wszystko jedynie psu na budę. Kruk krukowi oka nie wykole i tyle w temacie. Bardzo dobrze widzieliśmy to podczas poprzedniej “dobrej zmiany”. Jak plebs dostawał co chwilę informację, że “PAN ZBYSZEK” ZOSTANIE POSTAWIONY – chyba pod pluton egzekucyjny. Nic bardziej mylnego, nic się temu politykowi nie stało. Tak BYŁO, JEST I BĘDZIE, bez względu KTÓRZY POLITYCY będą rządzili. To dla tego politycy będący przy władzy wsadzają na prestiżowe stanowiska w nadzorze ZAUFANYCH. Jak blisko może być ZASTĘPCA przed SZEFOWĄ (niektórzy nazywają Bufetową), żeby PÓŹNIEJ W BEZCZELNY SPOSÓB doprowadzić do UTRATY ZDROWIA A NAWET ŚMIERCIA WIELU POLAKÓW! Jakie poczucie bezpieczeństwa i gwarancje nietykalności muszą dać NIBY NADZORCY, żeby postępował TAK JAK MU KAŻĄ MOCODAWCY?!
  W przyszłym tygodniu ze stanowiska KNF-u odchodzi Jakubiak. Już teraz zadaniowani ludzie mówią o potrzebie zmiany podporządkowania tej instytucji. PO CO? ZATRZEĆ ŚLADY? Pewnie tak bo innego logicznego wytłumaczenia nie widzę. Nie ma instytucji, nie ma problemu. Tak myślą małe dzieci. Są proszę Państwa SETKI TYSIĘCY POLSKICH RODZIN KTÓRZY PAMIĘTAJĄ WSZYSTKO. Tzw. RAPORT ANKIETOWY PRZEJDZIE DO HISTORII POLSKIEGO (niby) NADZORU.

 • Jarek

  Kiedy nasza sprawa zacznie się w Sejmie??? Jakie są typowania.Czy SBB i pojedyńcze osoby rozmawiały z posłami PIS.Jakie jest nastawienie posłów PIS do tego tematu.

 • Robert

  Porządek dzienny

  28. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

  w dniach 19, 20 i 21 października 2016 r.

  (środa – piątek)

  1. Pierwsze czytanie przedstawionego przez
  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zasadach zwrotu
  niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki (druk nr 811)

  – uzasadnia Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Maciej Łopiński.

  2. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o
  restrukturyzacji kredytów denominowanych lub indeksowanych do waluty
  innej niż waluta polska oraz o wprowadzeniu zakazu udzielania takich
  kredytów (druk nr 729)

  – uzasadnia poseł Andrzej Maciejewski.

  3. Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o
  szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów
  mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej
  (druk nr 877)

  – uzasadnia poseł Krystyna Skowrońska.

 • franka

  Jeśli ktos naiwnie mysli ze PIS bedzie procedowal ustawe Kukiz15 to prosze obejrzec skroty z dzisiejszych obrad sejmu. PIS pokazal srodkowy palec swojemu konserwatywnemu skrajnie prawicowemu elektoratowi. Nasza ustawa bedzie odrzucona w pierwszym czytaniu. Mam nadzieje ze pozostale dwie ustawy rownież. Jedyne co pozostalo to zlozyc pozew do sadu a za 3 lata pogonic PIS-iorów (najlepiej do Watykanu)

 • Jarek

  Najważniejsza sprawa nie było rozmowy SBB Prezes JK.Pamiętajcie SBB , że banksterka na pewno rozmawiała z Prezesem JK i NBP.Władze SBB nie.Efekty tych poczynań już niebawem.

 • Robert
 • Jędrek

  [email protected] najprościej jest krytykować. Władza ta to tamta tamto, rozmawiali nie gadali, JAKIE TO MA ZNACZENIE? Czy słowo polityka pod naszą szerokością geograficzną coś znaczy? NIE ŻARTUJ. Nie mniej pretensji o to, że SBB rozmawiało czy nie. Wierz mi nie ma to znaczenia. Jak zapali im się dupa to w podskokach przylecą. Nie wierzysz? A KTO KURCZAKA NOGA NAS PROSIŁ O GŁOSY? ŚWIĘTY TURECKI?
  W swoim postępowaniu musimy się jednoczyć a nie szukać winnych. Bardzo się cieszę na spotkanie 16 z koleżankami i kolegami w Łodzi na Walnym Zebraniu Regionu. Tam wymienimy się poglądami i doświadczeniami. Wiem jedno, że ZGODA BUDUJE A NIEZGODA RUJNUJE.
  Kilka dni temu POTĘŻNE OTWARCIE, SUPER PROPOZYCJA SUPER BANKSTERA. Coś się dowiedzieliśmy w szczegółach? Skąd te 30 dużych baniek stworzy super premier? Już powoli zaczyna się zwalać winę na NIEOBECNEGO, ŻE TO JEGO WINA BO BUDŻET SIĘ NIE DOMYKA. A przepraszam bardzo Morawiecki TO CUDOTWÓRCA? Prezes myśli, że tak i DAŁ MU AŻ ROK, ŻEBYŚMY SIĘ DOWIEDZIELI ZA CO GO POGONI 🙂 Tak więc mamy rok dla Morawieckiego. Rok dla Glapińskiego. Ten drugi ma sprawić, że bankster nie z Polski sam odda część swojego zysku. On prędzej odda żonę i dzieci jak pół fenisia!!!
  Za rok będzie to samo co dzisiaj TYLKO GORZEJ!

 • Jędrek

  Protegowany Bufetowej (odchodzi 12) zdążył jeszcze obliczyć skutki projektu ustawy Prezydenta. Nie dziwiło by mnie to wcale gdyby nie fakt, że jeszcze nie jest procedowany projekt w Sejmie KNF JUŻ WYLICZYŁ JEJ SKUTKI 🙂 Kto wystąpił o takie wyliczenia? Na podstawie TYCH BARDZO SZYBKO DOKONANYCH WYLICZEŃ POLACY BĘDĄ PASIENI KOLEJNYM KŁAMSTWEM? Ręka do góry KTO UFA JAKUBIAKOWI?
  To ci dopiero cyrk. Na poprzednie WYLICZENIA TFU!!! czekaliśmy miesiącami. W końcu dostaliśmy odpowiedź NA BADANIE ANKIETOWE TFU!!! Następnie w TYM CYRKU Prezydent wystąpił z kolejnym pismem. Po bardzo długim czasie W TAJNY SPOSÓB BEZ POMOCY PISMAKÓW COŚ TAM PREZYDENTOWI PRZYSŁALI. Odnoszę wrażenie, że po tym dokumencie NASTĄPIŁO PRZESILENIE…

  Reasumując USTALONO, że całe zło ma paść i tak na przegranego Jakubiaka. Mało tego na pewno na jego głowę będzie się lało wiadrami pomyje. On jednak ma to w nosie. Na pewno banksterzy nie pozwolą zostać mu BEZROBOTNYM. Obstawiajmy gdzie na cztery łapy spadnie ten OBROŃCA BANKSTERÓW? Bo że DLA ZATARCIA ŚLADÓW ZLIKWIDUJE SIĘ TĄ INSTYTUCJĘ TO SPRAWA JEST JUŻ PRZESĄDZONA. Koledzy z PiS zadbają o to, żeby koledze protegowanej z PO nic się nie stało. Pisaliśmy o tym wczoraj.

 • Jędrek

  Na wp jest materiał dotyczący pozwu indywidualnego małżeństwa przeciwko GANGBANK. Z tekstu wynika, że banksterzy NIE CHCĄ ŻEBY W SPOSÓB JAWNY BYŁO PROCEDOWANIE POSTĘPOWANIA. Oznacza to, że w swoim stylu chcą załatwiać sprawy CICHUTKO. Na całe szczęście ten sędzia nie zgodził się na ten banksterski numer. Zgodził się, że TAJNIE ZEZNAWAŁ PRACOWNIK BANKU. To bardzo ciekawe dlaczego na te ustępstwo zgodził się sędzia? Bał się, że ludzie tego człowieka zlinczują na miejscu? Może jednak zeznania takiego skruszonego sprzedawcy za dużo światła rzuciło by na CAŁY TEN PROCEDER PRZESTĘPCZEJ DZIAŁALNOŚCI GANGBANKU? Może ten szary pracownik wskazał o SYSTEMIE DZIAŁANIA W UBOJNI?
  Bardzo bym chciał żeby właśnie o takich sprawach mówili głośno uczestnicy takich postępowań. To zachęci INNYCH do walki w sądach o swoje oraz określi JAK TO BYŁO ZE SPRZEDAŻĄ TEJ TRUCIZNY!

 • Robert

  A ja się pytam, jak jest zorganizowana akcja nie płacenia rat za październik, listopad, grudzień, mamy już 7 październik i cisza. SBB ogłosiło tą akcję 10 września i jak ludzie w sposób zorganizowany mają wstrzymać płacenie

 • Robert

  Klient był stawiany pod ścianą: albo weźmie kredyt we frankach, albo nie dostanie go wcale [opowieść byłego pracownika PKO BP.

  http://www.dzienniklodzki.pl/strefa-biznesu/firma/aktualnosci/a/klient-byl-stawiany-pod-sciana-albo-wezmie-kredyt-we-frankach-albo-nie-dostanie-go-wcale-opowiesc-bylego-pracownika-pko-bp,10155898/

 • Robert

  Ot, jak wyglądają przekręty organów Państwa.

  SK Bank – Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, dodam upadłego banku.

  Działanie niezgodne z prawem, czyli wyłudzenie. Oczywiście trudno w tej sytuacji
  uwolnić z winy kredytodawcę – kredyt w takiej wysokości musi być przecież oglądany po stokroć z każdej strony, zanim bank wyrazi zgodę na wypłatę 500 mln zł. W tym wypadku nie ma mowy o przekręcie. Z
  całą pewnością była to zwykła ludzka pomyłka!

  Dlatego nikt nie poniósł żadnych konsekwencji. Ani osoby zarządzające upadłą spółką, ani zarząd kredytodawcy.

  Publikacja z portalu gazeta prawna.pl z 23 listopada 2015 roku, pt. “Szałamacha:
  Zbadamy, czy działania KNF były adekwatne do sytuacji SK Banku”.

  Wszystko więc jasne!

  Chodzi o głośny przypadek upadłości wołomińskiego SK Banku. Oto kilka wybranych cytatów wymienionej publikacji:

  “Według resortu finansów SK Bank od lat podlegał nadzorowi KNF, która
  posiadała wszelkie uprawnienia do weryfikacji dokumentów dostarczonych
  przez bank zgodnie z obowiązującymi przepisami. W sierpniu 2015 r. bank
  uzyskał wsparcie finansowe w postaci kredytu w wysokości 500 mln zł,
  udzielonego przez Narodowy Bank Polski, który został częściowo poręczony
  przez ministra finansów.” Mateusza Szczurka za rządów PO

  “Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego, resort finansów miał pełną wiedzę o działaniach Komisji w sprawie SK Banku.” (…)

  “KNF zawiesiła 21 listopada 2015 r. działalność Spółdzielczego Banku
  Rzemiosła i Rolnictwa z siedzibą w Wołominie (posługującego się nazwą
  handlową “SK Bank”) decyzją z 20 listopada.”

  Trzy instytucje wskutek nietrafionej decyzji biznesowej doprowadziły
  do tak dużej straty. Poniósł ją Skarb Państwa. Wnioskującym o kredyt był
  przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, a wniosek o kredyt został
  zaakceptowany zarówno przez ówczesnego prezesa NBP, oraz przez ministra
  finansów.

  Nikt nie poniósł żadnych konsekwencji. Wcale mnie to nie dziwi, bo
  każdy może się przecież pomylić. Mając powyższe na względzie, szanowny
  dłużniku pseudofrankowy, udzielam ci rozgrzeszenia, jeśli także twoje decyzje finansowe
  przy zaciąganiu zobowiązań okazały się nietrafione.

 • Jarek

  [email protected]_sMjeue8IK2:disqus
  Ja absolutnie nikogo nie skłócam,tylko wytykam pewne zaniechania.Zwróc uwagę na to że do tej pory SBB nie osiągnęło nic.Nie zorganizowano spotkania z prezesem Kaczyńskim tylko padły słowa on wie,nic to nie da.Ale trzeba było to zrobić aby wykorzystać każde drzwi.Nikt nie wie jak naświetlony nasz problem ma prezes tylko dywagujecie.Rządzący totalnie to olali i tylko sie więcej o tym pisze.Ale od pisania raty nie spadają ani salda nie maleją,a chyba to jest naszym celem.Dużo artykułów prasowych , konferencje itd.Zarząd SBB powinien mieć pomysł a chyba go nie ma.Dlaczego na stronie SBB nie widzę wzmianki o miasteczku CHF????Czy to zła inicjatywa???SBB działa wg maksymy p.Belki odwlekać odwlekać i zobaczymy……W pażdzierniku dowiemy się jak SBB przekonało posłów PIS.Bo jak pan M.Pawlicki przekonał prezydenta to już wiemy.Po tym wszystkim chyba trzeba zmienić tę strategię.Czy jest manifestacja podczas czytania tej ustawy po sejmem????

  • Robert

   Dołączam się do apelu Jarka.
   A czy Maciej Pawlicki jak spotkał się z Prezydentem na premierze filmu SMOLEŃSK podając rękę Panu Dudzie zapytał Prezydenta co spowodowało wycofanie się Prezydenta z projektu pierwotnego i co odpowiedział Prezydent Panu Maciejowi.
   Co Prezydent coś tam bąknął i okej, czy jednak pan Maciej Pawlicki usłyszał jakąś odpowiedz i wytłumaczenie.
   Ja nie mam nic do Pawlickiego ale jak się gra w jednej drużynie to się ją informuję o istotnych informacjach.

  • franka

   Proponuję manife w poniedzialek 17-go ale koniecznie na Nowogrodzkiej. Podobno w najblizszy poniedzialek 10-go nauczyciele wychodza na ulice.

 • Jędrek

  [email protected], Robert. Z pewnością macie po części rację. Nie mniej jednak zauważcie, że mamy NOWEGO SZEFA SBB. Nie wiem jak wyglądały wybory na nowy Zarząd SBB, ale czytałem list Pana Macieja Pawlickiego w sprawie tej, ŻE NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁ NA SZEFA SBB. Posypał głowę popiołem, ALE DO ZARZĄDU WSZEDŁ??? Dla mnie bomba 🙂
  [email protected] Popowicza podobno Walne wywaliło z SBB? Ludzie mówią, że podobno DZIAŁAŁ NA SZKODĘ??? Czyją? SBB? Za to, że mówił prawdę?
  To ten “PSUJ” od miasteczka CHF. Marek POZDRAWIAM SERDECZNIE.

  Odnośnie spotkania z Prezesem to pragnę Wam powiedzieć, że WSZYSCY JESTEŚCIE NAIWNI jak myślicie, że Prezes JEST SŁABO DOINFORMOWANY W NASZEJ SPRAWIE.

  Fakt 1.
  Nasza zapowiedź protestu (KWIECIEŃ 2016R). Wszyscy z Prezydentem się modlą w Gnieźnie a na mikroskopijnej manifestacji WIĘCEJ POLICJI JAK DEMONSTRANTÓW!!!
  Fakt 2.
  W gazecie wSieci, która ukazała się w poniedziałek 18-24 kwiecień bracia Karnowscy przeprowadzili z Prezesem wywiad i on (wg. Was NIEDOINFORMOWANY) DOSADNIE NAKREŚLIŁ, że trzeba problem rozwiązać i że będzie musiał włączyć się w to NBP.
  Wniosek:
  On wie wszystko lepiej jak nam się wydaje. Nie zabiera głosu bo tak jest mu wygodnie. Każdy bardzo dobrze wie, że ZA WSZYSTKIE STRATEGICZNE TEMATY W POLSCE odpowiada Prezes partii władzy. I proszę jeszcze raz nie róbcie z niego…
  PS Tak, w kwietniu była duża szansa. Bardzo się nas bali. Ilość Policji na Manifestacji i głos w gazecie NIEMOWY W NASZEJ SPRAWIE dobitnie o tym świadczyły.

  Teraz jesteśmy w innym miejscu i musimy walczyć dalej.

  • franka

   Zgadzam się. Prezes wie o wszystkim ale wybrał Plan Morawieckiego

 • franka

  za bankier pl “Rumunia może przewalutować kredyty po historycznym kursie. Rumuńscy parlamentarzyści prawdopodobnie zarekomendują projekt ustawy ktory przewiduje mozliwosc przewalutowania kredytow w CHF po kursie historycznym. Komisje parlamentarne analizowały kilka propozycji, w tym możliwość udzielenia gwarancji bankom w zamian za obniżenie salda zobowiązań walutowych”.

 • Jędrek

  Jestem w połowie wysłuchania dzisiejszej Konferencji. Szacunek za organizację. Na ten moment co bardzo mnie poruszyło to WIELKOŚĆ ZAANGAŻOWANIA w tzw WYDANIU WAŻNEGO POGLĄDU W SPRAWIE przez RF i UOKiK. W tym miejscu jeszcze bardziej z większym zaangażowaniem powinniśmy namawiać WSZYSTKICH DO PISANIA I MÓWIENIA O NASZEJ SPRAWIE.
  Niżej przedmówca napisał, że z pisania nic nie będzie. BĘDZIE, BĘDZIE. Jak dowiedziałem się z jednej z rozgłośni radiowej o wielkości (ilości członków) naszego Stowarzyszenia, to następnego dnia wysłałem przelew i deklarację członkowską. Uznałem, że swoją osobą MUSZĘ WZMOCNIĆ NASZE STOWARZYSZENIE. Jak dowiedziałem się, że PREZYDENT NAS … TO ZARAZ ZACZĄŁEM INTENSYWNIE SZUKAĆ KANCELARII. Wsparcie w tej materii otrzymałem TUTAJ.
  Jeżeli takich Jędrków umiejących słuchać ze zrozumieniem, takich chętnych do działania jest więcej to wierzcie mi PISANIE I UŚWIADAMIANIE MA SENS. Nawet jeżeli takim pisaniem nie dotrzemy do wszystkich, a nie dotrzemy to na pewno KTOŚ TAKI Z POGRANICZA PODJĘCIA DECYZJI ZAPISZE SIĘ DO NAS CZY PÓJDZIE DO SĄDU. Pisanie ma sens.

  • Boro

   Popieram. Od słowa do czynu. Jak w moim przypadku.

 • Jędrek

  Brawo Prezes Stowarzyszenia Pan Arkadiusz Szcześniak i wszyscy którzy byli zaangażowani w organizację wczorajszej Konferencji.
  W tym miejscu pragnę powiedzieć, że zdziwiła mnie pozytywnie obecność Vice Ministra Sprawiedliwości. Pozostałe osoby z dworem Prezydenta Polski schowali głowę w piasek i udają, że nic się nie dzieje. Przekaz a zwłaszcza miejsce tej imprezy bardzo dobre. Nikt nie powie, że nie wie o tym czy o tamtym. Od dzisiaj nikt nie ma moralnego prawa używać w naszym kontekście terminów przypisanych do PRAWDZIWYCH KREDYTÓW WALUTOWYCH. Jeżeli jakiś pismak będzie nadal z uporem głupka posiłkował się będzie nieprawidłową terminologią – TO WSZYSCY RAZEM POWINNIŚMY GO ROZSZARPAĆ!
  Osobiście bardzo podobały mi się wystąpienia prawników. Każdy mówił o czym innym i wzajemnie się uzupełniali, przez to słuchający w dniu wczorajszym uzyskali potężną lekcję PRAKTYCZNEJ WIEDZY NA TEMAT TEGO PRZEKRĘTU. Bardzo dobrze, że wczoraj w świat poszła informacja, że SĘDZIOWIE TO NIE NADLUDZIE TYLKO BARDZO CZĘSTO (słowo obraźliwe), ODWLEKAJĄ PROCEDOWANIE SPRAW PONIEWAŻ NA TYM SIĘ NIE ZNAJĄ A UCZYĆ IM SIĘ NIE CHCE. Tak proszę Państwa, to zwykli zjadacze chleba którzy mają wszystkie zalety ale też i wady gatunku ludzkiego.
  Polityczne wystąpienia w dniu wczorajszym również były, ale miały wymiar (jak dla mnie) ZNOWU ASEKURACYJNY.

 • Jędrek

  Tak się dzieje jak Ministrem Gospodarki NIE JEST CZŁOWIEK ZWIĄZANY Z BANKOWOŚCIĄ.

  – Nie wiem, czy mam śmiać się czy płakać słysząc, że bank, który ze spekulacji uczynił swój główny model biznesowy stawia się teraz w roli ofiary – oświadczył wicekanclerz i minister gospodarki Sigmar Gabriel dziennikarzom, towarzyszącym mu w locie do Teheranu. Gabriel “nie widzi żadnego powodu” aby współczuć znajdującemu się w poważnych tarapatach bankowi i jego kierownictwu. – Moje troski związane są raczej z osobami zatrudnionymi w Deutsche Banku – dodał.

  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/minister-gospodarki-ostro-o-deutsche-banku,2399060,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  U nas jest inaczej. Nasz super minister DBA WŁAŚNIE O INTERESY M.IN. TEGO SKOMPROMITOWANEGO BANKU (DB). Co my jako SPOŁECZEŃSTWO możemy z tym zrobić? Informować wszystkich o tym chorym UKŁADZIE. Bo to nie jest normalne, że człowiek od bankowości PRZECHODZI (tak był za tzw komuny) Z RESORTU DO RESORTU. Tutaj jest jeszcze bardziej żałośnie. Bankier dostał potężną władzę i rangę Vice Premiera Rządu. Okazało się, że Minister Finansów nie godził się z jego koncepcją OCHRONY BANKSTERÓW i został zdymisjonowany. Owe Ministerstwo jak wiemy WZIĄŁ Morawiecki.

  Piszę to ponieważ wydaje mi się, że w tej kwestii jednak Niemcy są bardziej ROZWINIĘTYM Państwem jak nasze.

 • Roch

  Witam, czy może ktoś polecić kancelarię w Warszawy do boju z getingangiem? Dziękuję, pozdrawiam.

 • franka

  Na stronach kancelarii Mazur i Wspólnicy info o pierwszym prawomocnym wyroku odfrankowiającym kredyt. Santander Consumer Bank zamiast zlozyc apelacje grzecznie poprosil kredytobiorcow o podanie rachunku bankowego na ktory przelal wyliczona nadplate, koszty sadowe i odsetki. Wyrok zapadl w Sądzie Rejonowym w Świeciu sygn akt IC 145/16

  • Jędrek

   To bardzo dobra informacja zwłaszcza dla “Frankowiczów” którzy mają toksyczny kredyt w tym banku.

   Obecnie 60% akcji Santander Consumer Banku należy do Banku Zachodniego WBK, a pozostałe 40% akcji do hiszpańskiej spółki Santander Consumer Finance.

   Osobiście rozumuję to w ten sposób, że Hiszpanie są w materii tych toksycznych produktów na prostej. Podczas Konferencji słuchając wypowiedzi przedstawicieli grup pokrzywdzonych z tego państwa jasno widać, że tam ten problem rozwiązuje się w dużo bardziej dynamiczny sposób jak u nas. Pewnie włodarze tego banku uznali, że jak ktoś ma poczucie krzywdy niech idzie do sądu, jeżeli sąd uzna racje PŁACIMY. Szkoda kasy na odwołania i przegranie na wyższym szczeblu Polskiego Sądownictwa.

 • Jędrek

  To kolejna dobra dla nas informacja:

  “Ponad 500 osób złożyło w Sądzie Okręgowym w Łodzi pozew grupowy przeciwko mBankowi dotyczący umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego. Rozprawę w tej sprawie zaplanowano na grudzień tego roku”.

  “W lipcu 2013 roku łódzki sąd okręgowy uznał, że BRE Bank (obecnie mBank)powinien zapłacić 1247 klientom odszkodowania za zawyżone oprocentowanie rat kredytu hipotecznego”.

  Napiszę tylko, że poraża mnie w tej sprawie zachowanie Prezydenta dra Andrzeja Dudy.
  W ostatnich dniach przez Polskę przewaliła się ważna informacja w kontekście nie kupienia Francuskich śmigłowców. Tutaj politycy skupieni przy Prezydencie Polski obecnie jawiący się Ministrami używają jako główny argument, że śmigłowce z Francji miały by być u nas tylko montowane: A PANU PREZYDENTOWI ZALEŻY NA DOBRU POLAKÓW, ŻEBY M.IN. MIELI PRACĘ. Jakie dobro? Ilu ludzi będzie miało pracę? Nie wie Prezydent, że skazał na żer banksterów setki tysięcy Polskich Rodzin? O co chodzi Szanowni Państwo?

 • franka

  Nowym szefem KNF został pan Marek Chrzanowski. To ten co niedawno zlozyl rezygnacje z pelnienia funkcji czlonka RPP z powodow osobistych. Eh……

 • maciejj

  Kto to jest ten Chrzanowski podobno powiązany ze Skokami wie ktoś jakie jest jego stanowisko w naszych sprawach ?

  • franka

   A jakie to ma znaczenie? Ten pan ma takie stanowisko i takie poglądy na jakie mu duet Kaczynski-Glapinski pozwoli. Dodam ze byl (albo nadal jest) czlonkiem Rady Rozwoju u Pinokia. Jedna sitwa….

 • marek277

  coś czuję, że nowy prezio knf będzie do chrzanu….obym się mylił.

 • Jędrek

  Kochani, jakie to ma znaczenie kto został naznaczony na te czy inne stanowisko.
  Pamiętacie tego człowieka, który z ramienia Prezydenta działał 🙂 w PRACACH NAD NASZĄ USTAWĄ (jako członek KNF-u)? Tłumaczył się, że nie robił nic 🙂 Wtedy myślałem, że Prezydent go rozszarpie 🙂 a Prezes AWANSOWAŁ GO NA SZEFA BARDZO WAŻNEJ INSTYTUCJI (oczywiście finansowej), czyli na prezesa zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

  ZDZISŁAW SOKAL!!!

  Dla mnie ten człowiek skompromitował się prawie tak samo jak Prezydent. Swoją drogą widzicie Szanowni Państwo OD KIEDY NAMI GRAJĄ? Już wtedy były tylko ciastka i herbatki, a Pan Sokal powiedział zgodnie z prawdą, ŻE NIC NIE ROBILI!!!

 • Jędrek

  Kolejna osoba sprzyjająca banksterom?

  – Mamy dużą płynność w sektorze bankowym. Nie ma natomiast popytu na kredyt – mówił.

  Czy aby nowy szef KNF-u w swoich pierwszych wystąpieniach nie powinien mówić np. O DBAŁOŚCI I PRZEJRZYSTOŚCI W RAMACH KRAJOWEGO NADZORU FINANSOWEGO?

  Ze strony KNF-u:

  Zadania Komisji
  Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym i emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych oraz nad instytucjami pieniądza elektronicznego. Do zadań Komisji należy ponadto:

  a. podejmowanie działań służących prawidłowemu funkcjonowaniu rynku finansowego;
  b. podejmowanie działań mających na celu rozwój rynku finansowego i jego konkurencyjności;
  c. podejmowanie działań edukacyjnych i informacyjnych w zakresie funkcjonowania rynku finansowego;
  d. udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych w zakresie nadzoru nad rynkiem finansowym;
  e. stwarzanie możliwości polubownego i pojednawczego rozstrzygania sporów między uczestnikami rynku finansowego, w szczególności sporów wynikających ze stosunków umownych między podmiotami podlegającymi nadzorowi Komisji a odbiorcami usług świadczonych przez te podmioty;
  f. wykonywanie innych zadań określonych ustawami.

  Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku.

  W literce b jest co prawda zadanie mówiące o podejmowaniu działań…, ale na Boga POLITYCY nie róbcie z POLICJANTA CZY PROKURATORA BANKSTERSKIEGO NAGANIACZA!!!

 • vis
  • franka

   O ktorej godzinie otrzymujesz te smsy? Mi przysylaja punktualnie o 1.00 w nocy. Panienka z mLinii twierdzi ze to blad systemu komputerowego. A ja jej na to zeby go szybciutko naprawili bo tą ikonę mobilności oskarże o nekanie obywatela

   • vis
  • vis

   podobnie. przed 1 w nocy

 • Jędrek

  Są nasi ulubieńcy. Mają swój panel.

  15:15 – 16:20 Sesja inspiracyjna (bankowa):
  “Wartość dla banku a wartość dla klienta”
  Prezentacje (po 15 min):
  ING Bank Śląski: Brunon Bartkiewicz – Prezes Zarządu
  Citi Handlowy: Sławomir S. Sikora – Prezes Zarządu
  mBank S.A.: Cezary Stypułkowski – Prezes Zarządu

  Komentarze:
  dr Maria Wiśniewska – ekonomistka, b. Prezes Banku Pekao S.A.,
  Maria Demertzis – pracownik naukowy Instytutu Bruegel

  16:20 – 17:00 Potyczka:
  “Co robić, aby banki nie utraciły zaufania klientów?”
  dr hab Krzysztof Kalicki – Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska S.A. vs Andrzej Jakubiak – d. Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego