Spot z zaproszeniem na Manifestację ZeroHaraczu

SBB Manifestacja ZeroHaraczu

Spot z zaproszeniem na Manifestację ZeroHaraczu.

Warszawa Belweder
10 września 2016
godz. 12:00

W bankach wiedzą, że Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu (#SBB) skutecznie walczy o prawa klientów banków, kredytobiorców, frankowiczów i złotówkowiczów.

Setki tysięcy złotych przyznały kredytobiorcom w ostatnich dniach sądy.

Kredytobiorco,  banki są ci winne pieniądze! Nie wiedziałeś?

Przyjdź na manifestację, przyłącz się do nas i odbierz swoją należność od banku.

Stop bankowemu bezprawiu

STOP! pisanym przez bankierów ustawom.

Powiedz STOP! i weź udział w Manifestacji” #ZeroHaraczu!

Warszawa Belweder, 10 września,  godzina 12:00.

 

 • Partia Frankowiczów

  Co za pech! Znowu się spóźniłem z wpłatą rakietu Getin Gangowi i już po ptakach, deadline był 2-go września…

  #ZeroHaraczu!

  Mam nadzieję, że na sobotnim proteście SBB wezwie oficjalnie – także przed kamerami oraz mikrofonami radiowymi – wszystkich „frankowiczów” w Polsce do natychmiastowego wstrzymania spłat złodziejskiego haraczu oraz ogłosi akcję powszechnego przenoszenia i zamykania rachunków w bankach zaangażowanych we „frankowe” oszustwo, do banków czystych, a takich jest wiele, w ramach walki z banksterskim okupantem oraz solidarności Obywateli z cynicznie okradanymi od lat rodakami, na szkodę całej Rzeczpospolitej.

  Potrzeba nam dziś jedności w działaniu, którą tak starannie rozbija obca naszej kulturze, banksterska machina, animująca partyjniackie marionetki (z aparatczykiem Kuchcińskim blokującym ustawę Kukiz’15 włącznie), media oraz urzędy mafijnego państwa w Polsce. Tę konieczność celnie ujął swego czasu Benjamin Franklin:

  „Musimy trzymać się razem, bo inaczej z pewnością będziemy wisieć oddzielnie.”

  PS Usunąłem ten komentarz spod poprzedniego wpisu SBB, gdyż dotyczy bieżącego.

  • Obserwator

   Partia Frankowiczów czy mogę cytować Twoją wypowiedź i przesłać do ludzi…to musi trafić do wszystkich. Genialne.
   “Potrzeba nam dziś jedności w działaniu, którą tak starannie rozbija obca naszej kulturze, banksterska machina, animująca partyjniackie marionetki (z aparatczykiem Kuchcińskim blokującym ustawę Kukiz’15 włącznie), media oraz urzędy mafijnego państwa w Polsce. Tę konieczność celnie ujął swego czasu Benjamin Franklin:

   „Musimy trzymać się razem, bo inaczej z pewnością będziemy wisieć oddzielnie.”

   • Partia Frankowiczów

    Jasne, bardzo proszę.

  • JanD

   Opuszczenie uwikłanych banków to jest kolejne słuszne działanie jakie powinien przeprowadzić każdy z pseudofrankowym kredytem.
   Ja od wielu lat w banku z kredytem mam tylko konto techniczne do spłat i nic więcej!

 • eg0n

  Mam kilka pytań do bardziej zorientowanych.
  1. Załóżmy, że przestaję płacić raty. Ponieważ wycofałem już zgodę na używanie przez bank mojego telefonu i maila, spodziewam się od razu wezwania do zapłaty zaległości, a że wcześniej miałem już przerwy w płaceniu, to podejrzewam, że zrobią to szybko. Na pewno nie będą czekać 2 czy 3 m-ce, tylko wyślą wezwanie zaraz po braku zapłaty jednej raty. Po otrzymaniu wezwania zamierzam przećwiczyć złożenie reklamacji zgodnie z instrukcją http://www.odfrankujkredyt.info/?reklamuj-wezwanie-do-zaplaty
  I tu pierwsze pytanie. Czy bank ma prawo wypowiedzieć umowę jeśli w terminie złożę reklamację, ale nie zapłacę?
  Dalej. Bank odpowiada zgodnie z przypuszczeniem,a ja składam odwołanie. Czy jeśli złożę odwołanie i nie zapłacę zaległości, to bank może wypowiedzieć umowę? Czy bank nie może wypowiedzieć umowy pomimo zaległości, do czasu rozpatrzenia odwołania?
  Dalej. Bank rozpatruje odwołanie zgodnie z przypuszczeniem, ja nie płacę i bank wypowiada mi umowę. Podobno bank wypowiada umowę z terminem 30-dniowym. Czy to znaczy, że jeśli w terminie wypowiedzenia zapłacę wszystkie zaległości, to umowa nie zostanie ostatecznie rozwiązana? I będę mógł przeprowadzić kolejny cykl bujania się z bankiem? Jeśli ktoś wie jak to się proceduje, to proszę o wyjaśnienie.

  • Tomasz Frankowicz

   Poszukaj odpowiedzi w postach na facebookowym profilu SSB, tam te sprawy są szeroko dyskutowane. Bank generalnie nie rozpatruje sprawy, ma w nosie Twoje stwierdzenie, że masz nadpłatę, bo kredyt był nielegalnie indeksowany do franka i musisz się liczyć, że masz wypowiedzenie mimo zaległości. Pisanie pism może przeciągnie trochę sprawę, ale co to Ci da? Jesteś gotowy na taką walkę w sądzie? Jeśli tak, to bez sensu spłacić jak Cie wezwą, chyba że w ramach akcji zeroharczu po prostu opóźniasz płatność każdej raty o 2 m-ce. Generalnie trzeba bankstera podawać do sądu albo po takim postępowaniu jak piszesz bronić się przed windykacją w sądzie i tam udowadniać, że żadnej zaległości w spłacie nie masz tylko nadpłatę.

   • eg0n

    Nie mam kasy na walkę w sądzie. Chcę wziąć udział w akcji opóźniania płacenia rat i jednocześnie nie narazić się na wypowiedzenie kredytu. Więc jeszcze raz może prościej zadam pytania na które zorientowana osoba może odpowiedzieć TAK lub NIE.
    1. Czy bank może wypowiedzieć umowę przed rozpatrzeniem reklamacji, a następnie odwołania od nieuwzględnienia reklamacji TAK/NIE?
    2. Czy jeśli dostanę wypowiedzenie umowy z jakimś terminem wypowiedzenia, to jeśli zapłacę zaległości przed upływem terminu wypowiedzenia, to umowa będzie nadal kontynuowana? TAK/NIE
    Chodzi oto, żeby jak najdłużej bez obaw bujać się z bankiem.

    • Robert

     Odpowiedz na 1 pytanie brzmi NIE
     Odpowiedz na 2 pytanie brzmi TAK

   • przemasss

    Niestety kolego, te nadplaty w porownnaniu do calosci kredytu to malutka czastka. Ale masz racje – taka nadplate trzeba udowodnic w sadzie. Bez wyroku sadu ani rusz.

  • przemasss

   Oczywiscie, ze bank moze Ci wypowiedziec umowe. Wtedy w bardzo krotkim czasie bedziesz musial oddac cala kwote!! Nie czytaj tych glupot, to sa same brednie. Myslisz, ze bank w nieskoczonosc bedzie sie z Toba bawil? Takie “bujanie sie” nic Ci nie da, a przysporzy wiecej problemow. W koncu kiedys przeciez bedziesz musial to splacic, a po co Ci nerwy i nie daj Boze lazenie po sadach? W Twojej historii kredytowej bedzie wszystko czarno na bialym. Bedziesz chcial wziac niewielki kredyt na pralke czy podpisac umowe na telefon i myslisz, ze dostaniesz skoro kiedys byles niewyplacalny? Dobrze Ci radze, zastanow sie nad tym powaznie.

   • eg0n

    Po co straszysz, jak się nie znasz? Prosiłem o odpowiedź zorientowanych i taką odpowiedź, prostą udzielił mi poniżej Robert. Po historii jego komentów można go uznać za wiarygodnego. A Twoje argumenty są “przerażające”. Mam co miesiąc 2-3 tys na ratę, a nie znajdę parę stów na pralkę? Telefon, internet? Lokalny operator podłączy mnie na kartę rowerową.
    Z bankiem zamierzam się bujać dla sportu lub jak kto woli dla idei. Gdyby rzeczywiście w akcję niepłacenia włączyłoby się z kilka, kilkadziesiąt tys. osób, to banki by wymiękły.

    • przemasss

     OK, na pralke znajdziesz pare stów, a na nowy samochód? Nowe mieszkanie? Taki jestes jasnowidz, ze wiesz co Cie spotka za rok, za miesiac lub jutro? Jasne, kazdy lubi zyc chwila… tylko trzeba pamietac, ze na wszystko moze nie starczyc…

     • franka

      Jakie nowe mieszkanie??? Człowieku co ty bredzisz!! Jesteśmy uziemieni w naszych mieszkaniach do końca życia bo “Są to właściwie kredyty niespłacalne. Powoduja ze kredytobiorcy wpadaja niejako w spirale zadluzenia: splacaja raty a mimo to koncowe zobowiazanie nie tylko sie nie zmniejsza ale jeszcze rosnie”. To są słowa sędziego Wojciecha Łączewskiego w wyroku SR dla Warszawy Śródmieście z 20.07.2016 sygn akt 3694/15. Czytamy dalej: “O ile wahnięcia kursu franka mogą wpływać na wysokość poszczególnych rat placonych przez kredytobiorcow – i jest to ryzyko kursowe, ktore ci kredytobiorcy ponosza – o tyle nie powinno miec to wplywu na koncową wysokosc ich zadluzenia”. Skończmy temat pralki

     • eg0n

      Podejrzewam, że przemasss jest po prostu bankowym trollem. Widocznie zmienili taktykę i teraz zamiast nas wprost obrażać, będą zniechęcać do działań, które są całkowicie legalne i bezpieczne, a mogą ZABOLEĆ banksterkę. Nowy samochód, nowe mieszkanie? Może wakacje na Kubie? O czym on pisze? Większość i tak przy kredycie hipotecznym, nie ma żadnej zdolności kredytowej.

     • przemasss

      A może to Wy jesteście z banku i wciskacie takie “dobre” rady??? Tak naprawde niepłacenie rat nic strasznego nie przyniesie bankom. Niestety kredyty frankowe to tylko kropla w morzu. Pieniadz tam nadal zyje, a banki zarabiaja miliardy i bede zarabiac.

     • franka

      Tylko kropla w morzu? Przecież przez nasze kredyty frankowe ma się zawalić sektor bankowy w Polsce, nieprawdaż?☺

     • przemasss

      Owszem, kropla w morzu. Banki wciąż zarabiaja miliardy i nasze zludne nadzieje tego nie zmienia.

 • maciejj

  Wczoraj widziałem prezesa Pawlickiego z Dudą , Kaczyńskim i szydło na premierze filmu Smoleński rozumiem że Pawlicki nie musi się już martwić kredytem tylko co zrobił dla nas ?????????????? majac takie dobre stosunki z władzą moze by tak podzielił sie tymi rewelacjami . Powodzenia na Walnym dla pozostałych członków SBB

 • franka

  Właśnie obejrzałam Teleexpress a w nim PADa z Maciejem Pawlickim na schodach Teatru Wielkiego. Jakze wymownym jest teraz wywiad ktorego pan Pawlicki udzielił w Polskim Radiu a w nim “Mój Pan Prezydent oparł się na wyliczeniach banków (…)”. Moze to jest Pana prezydent ale na pewno nie mój i nie połowy Polaków. Ten człowiek napluł nam w twarz a pan mówi ze deszcz pada. Dlaczego nie wystąpił pan w spocie reklamowym tylko Pan Mariusz Zając? Prosze nas nie kneblować na manifestacji w sobotę!

  • Jarek

   Ja nie chcę takiego przewodniczącego

   • franka

    Układ

    • hogata

     Dzięki 😉 Może sobie wytarł po tym rękę, skąd możecie wiedzieć, co było dalej??? Wszystko ma swoją cenę … szopka dla gawiedzi trwa, ciemny lud kupił już tyle kłamstw, że jedno w te, jedno wewte…

    • gg

     a taka była okazja, żeby strzelić w gębę

 • Nadir
 • Partia Frankowiczów

  Gdzie jest mój wpis, panie kolego??

 • Partia Frankowiczów

  Zmuszasz mnie do akrobacji swoimi bolszewickimi zapędami, koleżko cenzorze – to bardzo nieładnie z twojej strony. Jakie świadectwo dajesz SBB? Pisałem już w odpowiedzi na twojego prywatnego maila, że mam nadzieję, iż wyrzucą Cię z tej roboty. Odparłeś mi wtedy, cytuję: ”O moje miejsce w SBB proszę się nie martwić.” Jednak wciąż się martwię i wciąż mam nadzieję…

 • gg

  instytucje państwowe, rząd, prezydent, partia rządząca są współwinne tego ,że mafia banksterska nadal
  okrada Polaków. Paserstwo i złodziejstwo.
  gdzie można to całe szambo zaskarżyć?

  • malgorzata

   nigdzie w tym kraju

 • Piotr

  chyba tylko na ulicy…

 • franka

  Polecam najnowszy raport BIK z 30.06.2016 dot. kredytów hipotecznych. Wg raportu 95% frankowiczów posiada jeden kredyt hipoteczny co oznacza ze 95% z nas kupilo mieszkanie na własne potrzeby mieszkaniowe. Odpada argument Pizdraszkiewicza ze frankowicze to majetni ludzie ktorzy zainwestowali w zakup kilku mieszkań ktore teraz wynajmuja. Dodam ze Pizdraszkiewicz jest czlonkiem Rady Nadzorczej BIKu.

 • JT

  Na razie prezydenckiej ustawy nie ma, nie wiadomo czy będzie, kiedy będzie i w jakim kształcie.
  Jeśli wierzysz że politycy to załatwią za nas to jesteś w błędzie.
  Nie załatwią, bo nie mają w tym żadnego interesu.
  Zaproponuj bankowi ugodę na Twoich warunkach (np. zwrot spreadu i rezygnacja z niego w przyszlości, stosowanie do przeliczenia średni kurs NBP itp co jeszcze uważasz) i wyznacz termin odpowiedzi pod rygorem skierowania sprawy do sądu. Powołaj się na postanowienie umowy o ugodzie.
  Jak odpowiedź Cię nie zadowoli albo nie otrzymasz jej w terminie (to nie reklamacja, więc nie sugeruj się 30 czy 60 dniami które ma bank na odpowiedź), wylicz wartość swojego roszczenia i złóż pozew upominawczy w sądzie w Lublinie.
  JT

 • franka

  Wczoraj mgang znowu poległ. Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną mbanku w sprawie BTE (słynna sprawa szczecińska Sąd Apelacyjny w Szczecinie sygn. Akt I ACa 16/15). Piękne slowa Pani Sędzi odnośnie abuzywności klauzul: “skarga kasacyjna nie zawiera argumentów ktore mozna by przeciwstawic stanowisku zawartym w uzasadnieniu Sądu Apelacyjnego. Sąd Apelacyjny prawidłowo powolal sie na zapisy, wskazal na czym polega niedozwoloność klauzul – nie byly one przedmiotem indywidualnego uzgodnienia miedzy stronami. I nie bylo wskazane w oparciu o co ten kurs bedzie tworzony. Wiadomo ze jesli sam bank ten kurs opracowuje to opracowuje dla wlasnych potrzeb (…) jeśli klauzula abuzywna dotyczyla tego samego przedsiebiorcy, dotyczy tych tych samych zapisow i dotyczy tego samego rodzaju umowy moze byc podstawą przyjmowania w innym postepowaniu przy uwzglednieniu ze okolicznosci w konkretnej sprawie ta klauzula miala znaczenie (…)”

  • franka

   A oto jak bank komentuje niekorzystny dla siebie wyrok

 • franka

  Ewelino, ponizej załączam własną propozycję mbanku

 • Damian

  Witam,
  Niestety chwilowo przebywam daleko od Polski i raczej nie dojadę na demonstrację. Chciałbym jednak zaznaczyć, że jestem z Wami duchem i że przyłączam się do akcji “zero haraczu”.

  Życzę Wam wszystkim jutro powodzenia!

 • przemasss

  To jak nie wierzysz, to poczytaj co myśli o tym Samcik. Nie moge wstawic linka do artykulu, ale pisal dzisiaj “Zabranie z banków nawet kilku miliardów złotych nie zatrzęsie ani branżą, ani poszczególnymi bankami. Zwłaszcza, że banki depozytów ostatnio mają nawet za dużo”