Manifestacja “Zakończcie Bankowe Oszustwa” BYŁA SUKCESEM

Manifestacja "Zakończcie Bankowe Oszustwa"

16 kwietnia 2016 r z całej Polski przyjechały tysiące ludzi, by zaprotestować przeciwko bierności Państwa polskiego wobec oszustwom firm finansowych, w tym banków. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu, utworzone przez oszukanych “na franka”, zaprosiło również okradzionych na polisolokatach, czy w aferze amber gold.

Jeszcze raz, udowadniamy, że kochamy wolność i stajemy wspólnie do walki, gdy jesteśmy traktowani przedmiotowo. Przez ostatnie lata, władze dawały kolejne przywileje bankom, pisały ustawy pod ich dyktando. Instytucje państwowe (KNF,UOKiK, NBP, Ministerstwo Finansów, Prokuratura…) nie kontrolowały korporacji finansowych, pozwalając na oszustwa, wypływ z kraju wielo-miliardowych kwot, zawyżanie opłat i wiele innych nieprawidłowości. Budząca się świadomość społeczna, ukazana także podczas tej manifestacji, jest nadzieją dla milionów polskich rodzin, na spokojniejsze i stabilniejsze życie.

Kilka tysięcy zdeterminowanych osób, pokazało, że są jednością, gdy trzeba walczyć o drugiego człowieka. Nie pozwolą na eksmisje ludzi okradanych przez lichwiarskie banki i firmy pożyczkowe, staną na rozprawach sądowych wskazując prawdziwych winnych…
Manifestacja, sprawiła także, że przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, oraz szef PiS, podtrzymali, dane w kampanii wyborczej obietnice. Jarosław Kaczyński, składa podczas wywiadu deklarację, że doprowadzi do rozwiązania problemów Polaków oszukiwanych przez firmy finansowe. W Pałacu Prezydenckim, otrzymujemy zapewnienie, o możliwości udziału strony społecznej w dalszych pracach nad ustawą przywracającą równość stron (tzw. frankowej).
Czekamy na widoczne efekty tych obietnic. Czekamy również na opowiedzenie się innych ugrupowań politycznych, po czyjej stoją stronie i w jaki sposób chcą chronić Polaków, przed pazernością lobby bankowego i banksterami.
Przed nami dalsza praca “budzenia” w świadomości Polek i Polaków, w jaki sposób są okradani i że ten proceder dotyczy wszystkich, którzy mają doczynienia z bankami lub innymi firmami finansowymi. Cieszymy się z coraz wkszego zrozumienia tematu przez niektóre media i liczymy, że pozostałe również pójdą w tym kierunku, nawet jeśli banki wydają u ich miliony na kampanie reklamowe.
Nadal prowadzimy akcje (szczegóły www.bankowebezprawie.pl):
  • Adoptuj Posła
  • Banery na balkony
  • Wyliczania roszczeń
Nadal będziemy organizować akcje protestacyjne w całym kraju, a najbliższa okazja 20 kwietnia, podczas święta Związku Banków w Polsce.