Jesteście Państwo poszkodowani… – Magdalena Ogórek do ruchu Stop Bankowemu Bezprawiu

Magdalena Ogórek

W imieniu Magdaleny Ogórek, a dokładniej – w jej imieniu rzecznik jej sztabu – odpisał na nasze pytania.

Treść listu jaki napisał do nas rzecznik sztabu kandydatki jaką jest Magdalena Ogórek:

Szanowni Państwo!

W imieniu Sztabu Wyborczego kandydatki na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr Magdaleny Ogórek pragnę pozdrowić uczestników finału II Ogólnopolskiej Manifestacji „STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU” zebranych w dniu 25.04 pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Jesteście Państwo poszkodowani przez źle napisane polskie prawo,  a także brak egzekwowania obecnie obowiązującego oraz sprawnie działającej administracji państwowej. Pragniemy zwrócić uwagę, że Sojusz Lewicy Demokratycznej – partia, która udzieliła poparcia Magdalenie Ogórek na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej już dwukrotnie występował z inicjatywą i pomocą dla poszkodowanych kredytobiorców. Proponujemy utworzenie specjalnego funduszu pomocy dla wszystkich kredytobiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Jednocześnie zaraz po wyroku Trybunału Konstytucyjnego złożyliśmy w Sejmie projekt ustawy ws. likwidacji bankowego tytułu egzekucyjnego, tak abyście mogli być pewni, że nikt bezprawnie nie zabierze Wam mieszkania.

Stoimy na stanowisku, że to nie budżet państwa powinien ponosić konsekwencje obecnej sytuacji na rynku kredytowym, ale banki.  Przyświeca nam hasło: „Ratujmy ludzi, a nie banki!”.

Życzymy wytrwałości i udanej Manifestacji.

Jesteśmy z Wami!

Tomasz Kalita,

Rzecznik sztabu wyborczego kandydatki.