Anty-nagroda „Antypaństwo 2015” dla Ministra Finansów!

Jesteśmy w mediach! Anty-nagroda „Antypaństwo 2015” dla Ministra Finansów!
Jesteśmy w mediach! Anty-nagroda „Antypaństwo 2015” dla Ministra Finansów!

Jesteśmy w mediach! Anty-nagroda „Antypaństwo 2015” dla Ministra Finansów! W dniu 28.06.2015 gościliśmy w specjalnym wydaniu “live” programu Państwo w Państwie, prowadzonym przez red. Przemysława Talkowskiego na antenie telewizji Polsat i Polsat News.

Audycja miała charakter podsumowujący i przypominający najbardziej bulwersujące przykłady funkcjonowania różnych „państw w państwie”:

historia Aleksandra Brody,

„sukces” uniewinnienia od zarzutów państwa Czerpak,

nabici w kredyt.

Linki do programu:

http://www.panstwowpanstwie.polsat.pl/Panstwo_W_Panstwie__Oficjalna_Strona_Programu,6067/News,6068/AntyPANSTWO_2015,1455383/index.html

http://www.ipla.tv/Panstwo-w-panstwie-frankowicze/vod-6235134


Priorytetowe potraktowanie naszych problemów jest tym bardziej znaczące, że program Państwo w Państwie został uhonorowany “Złota Wagą” – nagrodą przyznawaną przez Naczelną Radę Adwokacką dla Dziennikarzy, którą adwokatura wyraża swoje uznanie dla twórców programu za profesjonalizm, niezłomność w dążeniu do prawdy oraz systematyczne piętnowanie nadużyć prawa.

Nagroda od tak znamienitego grona ekspertów i zawodowców, to jest dla nas coś niezwykle ważnego i cennego, bo to daje duży zastrzyk energii

– mówiła szefowa redakcji Małgorzata Mikulska-Rembek, odbierając nagrodę.

Jest nam tym bardziej miło, że także sam redaktor Przemysław Talkowski został uhonorowany medalem Veritus est perfecto ratio im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. Medal został wręczony Przemysławowi Talkowskiemu przez przewodniczącego Kapituły Medalu, prof. dr hab. Witolda Modzelewskiego. W uzasadnieniu czytamy, że „medalem honorowane są szczególne zasługi dla interesu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie wiedzy lub praktyki podatkowej i skarbowej, w tym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nauki, publicystyki podatkowej, służby państwowej lub samorządowej, działalności społecznej oraz w zakresie praktyki stosowania prawa podatkowego”.

 

Odcinek specjalny, z 28. czerwca, zakończył się aktem dla sprawy frankowiczów podwójnie symbolicznym:

Po pierwsze Redakcja programu nominowała do swoistej anty-nagrody pn. „Antypaństwo 2015” urzędnika, najbardziej opornego w usuwaniu patologii. Przyznano ją Ministrowi Finansów Mateuszowi Szczurkowi.

Po drugie, w studio zgromadzili się przedstawiciele całego środowiska „frankowiczów”, świetnie ze sobą współpracującego, mimo prób dzielenia go i rozgrywania przez medialne i internetowe trolle.

Wszystkich, którzy jeszcze nie dołączyli, zapraszamy do stowarzyszenia oraz do kontaktu pod adresem: [email protected].