Piątek 15 stycznia 2015 – przekazanie projektu ustawy Prezydenta RP do analizy do KNF.

Projekt ustawy został przekazany

Projekt ustawy został przekazany przez Prezydenta RP do KNF.

Jesteśmy dziś o krok bliżej osiągnięcia celu, jakim jest uznanie udzielonych nam kredytów pseudo-walutowych za instrumenty wysokiego ryzyka.

Dziś duży krok zrobił Prezydent Andrzej Duda przekazując swój projekt do analizy przez KNF. Na tą chwilę widzimy wiele pozytywnych elementów w prezydenckim projekcie, ale także pozostają kwestie, które chcemy nadal zmieniać. Temu służy przygotowany przez #SBB projekt przekazany na ręce klubu Kukiz`15 i reprezentantów PiS-u.

Dziś każdy może ocenić propozycje Prezydenta Andrzeja Dudy: http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,187,kredyty-walutowe-beda-przeliczane-po-tzw-kursie-sprawiedliwym.html

Link do projektu ustawy w PDF.

Należy uważać na korzystanie z umieszczonego na stronie Prezydenta kalkulatora – posiada kilka istotnych błędów, więc proponujemy się wstrzymać przy wykorzystywaniu go i ocenie skutków zaproponowanych rozwiązań.

Przez najbliższe dni (weekend) przekażemy, jakie kwestie chcieli byśmy zmienić w propozycji prezydenckiej, jakie dodać lub ująć z projektu. Min. Łopiński, zapewnił nas, że rozumieją, iż projekt aktualny może być korygowany. Od nas więc tylko zależy, by spełniał on najwięcej i najlepiej nasze założenia.​


Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z dzisiejszych wydarzeń: