Webinarium na temat wynagrodzenia za korzystanie z kapitału oraz najważniejszych wydarzeń i zagadnień związanych z kredytami „frankowymi”

Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze Stowarzyszenia dot. wynagrodzenia za korzystanie z kapitału kredytu – czy jest się czego obawiać? – pytania prejudycjalne w sprawie C520/21 oraz najważniejszych wydarzeń i zagadnień związanych z kredytami „frankowymi”

Wciąż brakuje rozstrzygnięcia kwestii wynagrodzenia za korzystanie z kapitału przy sprawach kredytów „frankowych”. Banki straszą pozwami, w kilku przypadkach posunęły się do pozwania kredytobiorców o wynagrodzenie za korzystanie z ich kapitału. Zagadnienie to miało być rozstrzygnięte uchwałą Sądu Najwyższego, która po raz kolejny nie zapadła. Czy naprzeciw wszystkim przeszkodom wyjdzie nam ponownie Trybunał unijny, jako odpowiedź na zadane pytania prawne przez warszawski sąd?

Zapraszamy na webinar on-line podczas którego omówimy dwa najważniejsze zagadnienia:
1. Aktualna sytuacja kredytobiorców w świetle wyroków TSUE – czy warto czekać na uchwałę SN?
2. Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału kredytu – czy jest się czego obawiać? – pytania prejudycjalne w sprawie C520/21?

Kolejne pytanie prawne, które wpłynęło do Trybunału unijnego dotyczy sprawy “frankowej” Prezesa Stowarzyszenia SBB.

Webinar poprowadzi r.pr. Radosław Górski wraz z Prezesem SBB Arkadiuszem Szcześniakiem i odbędzie się on w dn. 15.09, o godz. 18:30.

Więcej informacji pod linkiem: https://fb.me/e/1SQCd8tt1