Co dalej ze sprawami sądowymi “frankowiczów”? – spotkanie stacjonarne w Szczecinie

2 września 2021 r. był dniem, na który liczyli wszyscy „Frankowicze” – Sąd Najwyższy zebrał się, aby wydać uchwałę w sprawach kredytów „frankowych”. Niestety po raz kolejny uchwała nie została podjęta, a postępowanie w tej sprawie zostało zawieszone. Na szczęście pomimo braku uchwały, kredytobiorcy wygrywają z bankami, zaś orzeczeń jest coraz więcej.

Stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu” wraz z radcą prawnym Sylwestrem Kasprzewskim zapraszają Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu stacjonarnym, podczas którego dokładnie omówione zostaną zagadnienie kredytów frankowych i sprawy sądowe z bankami.

Podczas spotkania mec. Sylwester Kasprzewski poruszy najczęściej pojawiające się zagadnienia, będące podsumowaniem pytań pojawiających się od kredytobiorców.

Poruszane tematy dotyczą w szczególności następujących pytań:

 1. co dzieje się w Sądzie Najwyższym i jaki ma to wpływ na nasze sprawy (i co z uchwałą SN, która nadal nie została wydana)?
 2. czy w Sądzie Najwyższym lub TSUE są obecnie sprawy, których rozstrzygnięcie rzutuje na rozstrzygnięcie pozwów przeciwko bankom?
 3. czy jest możliwe, że rząd wprowadzi ustawowe rozwiązanie w sprawach kredytów „walutowych”?
 4. o co chodzi z usunięciem wskaźnika LIBOR, który jest w umowach kredytowych?
 5. które banki proponują ugody i co jest w nich zawarte?
 6. jak wygląda spór kredytobiorcy z bankiem w sądzie?
 7. o co chodzi z wynagrodzeniem za korzystanie z kapitału?
 8. czy zapytanie prawne skierowane przez Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, o sygn. akt C-520/21 rozwiąże ostatnią wątpliwość w sprawach kredytów CHF dot. wynagrodzenia za korzystanie z kapitału? Czy będzie to tak medialny wyrok, jak sprawa Państwa Dziubak?
 9. jak przygotować się do sprawy – kiedy pozywać, na co zwrócić uwagę, czego spodziewać się w trakcie sprawy sądowej, jak wygląda rozliczenie z bankiem po zakończeniu sprawy,
 1. przykłady z prowadzonych przez mec. Kasprzewskiego spraw z naciskiem na postępowania toczące się przed sądami apelacji szczecińskiej.
 2. a także innych.

 

Spotkanie stacjonarne odbędzie się:

23 września 2021 r., godz. 18:00,
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego przy ul. K.Kolumba 86 w Szczecinie.

Więcej informacji pod linkiem: https://fb.me/e/2JfgE172X