Webinarium dotyczące uchwały Sądu Najwyższego

Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze Stowarzyszenia dot. uchwały Sądu Najwyższego oraz najważniejszych wydarzeń i zagadnień związanych z kredytami „frankowymi”

Informacje o webinarium: https://fb.me/e/YWnInhHk

W ostatnich tygodniach zapoznać się mogliśmy z wieloma doniesieniami medialnymi w temacie kredytów „frankowych” tj. zapytanie prawne skierowane przez polski sąd do Trybunału unijnego, wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, czy też zagadnienie zatrzymania i potrącenia.

W związku z wyznaczeniem terminu posiedzenia Sądu Najwyższego w sprawie kredytów „frankowych” na dzień 2 września 2021 r., zapraszamy na webinar organizowany przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu, podczas którego:

 1. Omówimy uchwałę SN lub skomentujemy jej brak.
  W przypadku braku uchwały wskażemy, jakie powinny zostać podjęte dalsze działania przez sądy i co będzie się dziać w sprawach frankowych,
  3. Omówimy „gorące” w ostatnim czasie zagadnienia, tj. prawo zatrzymania, zasadność potrącenia, odsetki od kwot podlegających zwrotowi.
  4. Skomentujemy zagadnienie wynagrodzenia za korzystanie z kapitału, w tym nowe zagadnienie prawne rozpoznawane przez SN o sygn. akt. III CZP 54/21 oraz pytania ARS M. Maja z SR dla Warszawy-Śródmieścia skierowane do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-520/21
  5. Jakie kroki należy podjąć po prawomocnej wygranej z bankiem? Omówienie rozliczenia kredytobiorców z bankiem, wykreślenia hipoteki z KW, dalsze czynności zmierzające do definitywnego zakończenia współpracy z bankiem.
  6. Wolna dyskusja, pytania.

 

Termin: 2.09.2021 r., godz. 19:00

Gdzie: fan page Bankowebezprawie.pl

Więcej informacji znajduje się pod linkiem: https://fb.me/e/YWnInhHk