Senator do koalicji rządzącej: „Frankowicze sprawią, że odpoczniecie”

Senator Bogdan Pęk

Podczas debaty w Senacie na temat toksycznych instrumentów finansowych zwanych „kredytami walutowymi” senator Bogdan Pęk  (Prawo i Sprawiedliwość)  określił ustrój III RP jako „bankokrację”  i zapowiedział, że banki będą musiały oddać to, co bezprawnie zagarnęły swym polskim klientom, a Komisja Nadzoru Finansowego będzie musiała się wytłumaczyć dlaczego dopuściła do niezgodnych z prawem operacji  finansowych stosowanych przez banki na masową skalę i na szkodę obywateli Rzeczpospolitej. Całe przemówienie:

 • kredytobiorca_pewnego_banku

  Senator Pęk ma rację…

  W mojej rodzinie kilka osób będzie głosowało na PIS. Pierwszy raz, ale mam dość ignorowania przez PO i banki klientów zrobionych w balona.

 • Ja także

 • Leszek

  Będę głosował na tych, którzy w końcu powstrzymają “banksterkę” w Polsce i zmuszą banki do naprawienia krzywd wyrządzonych oszukanym “frankowiczom”.

 • Ex Leming

  Ja też prawdopodobnie na PIS, ale zobaczymy jeszcze jakie cuda wyczyni Duda… Oby do 17 września…a potem już poleci 😉

 • Ex Leming

  Czy dobrze policzyłem że te darmozjady były na sali w ilości sztuk 10?

  • kredytobiorca_pewnego_banku

   Chyba tyle ich było…

   Ale bierz pod uwagę, że w Senacie jest ich całe 100 sztuk, czyli całe 10% składu było na sali. To jakby w Sejmie siedziało w ławach całe 46 posłów.

 • Ex Leming

  Czasami tych osłów jest tylko kilku. Niestety nie mamy sposobu żeby ich zdyscyplinować i zagonić do roboty. Zawód polityk- do bólu, do śmierci, na zawsze. Mówią że kto jest wyjątkowo tępy i w życiu sobie nie potrafi poradzić, idzie do polityki właśnie.

 • Nie mam kredytu, ale to co banki wyprawiają w Polsce to się nie mieści w żadnych granicach. Nie można obojętnie stać z boku, bo dziś Frankowicze są poszkodowani, a jutro PO wymyśli coś, że reszta społeczeństwa będzie chciała wyjechać z Polski, bo żyć w kraju się nie da.
  Cuda typu nie płacimy ZUSu czy NFZ to są początki obłąkania polityków z PO, którzy podglądają programy innych partii i obiecują wyborcom wszystko to co pomoże w ich mniemaniu utrzymać się u żłoba na dalszych wiele latek. Ludzie jeżeli mamy odrobinę patriotyzmu to głosujmy na PIS, bo jak na razie tylko politycy z tej partii są najbardziej WIARYGODNI.

 • Ania

  Chciałam zauważyć, że PiS też maczał palce w kredytach frankowych. Teraz nagle się obudzili…

 • double_emigrant

  ..lepiej pozno niz wcale. No i maczali sie tez przy SKOKACH. Niestety – aby obalic ten system, zamach stanu jest potrzebny, taki jak na Ukrainie, lub cos takiego jak 1988 – Takiego lidera znalezc jak Lech Walesa. Czystki w rzadzie sa potrzebne, tylko to uzdrowi Polske. Nie jakies tam wybory, glosowania. Zobaczycie – dalej beda krecic swoje lody przez kolejne 25 lat. Tylko radykalne reformy cos zmieniaja, RADYKALNE !