Prosty test kredytobiorcy – kredyt hipoteczny

Test kredyt hipoteczny. SBB.
Test liczb - kredyt hipoteczny. SBB.

Masz kredyt hipoteczny? Wykonaj prosty test kredytobiorcy.

Oto ten test:

  • porównaj, ile wynosiła Twoja rata kredytu hipotecznego na początku spłaty i ile wynosi dzisiaj,
  • zadzwoń do banku lub idź do oddziału i zadaj jedno pytanie: ile muszę zapłacić na dzisiejszy dzień, aby całkowicie spłacić kredyt?,
  • uzyskać informację z Biura Informacji Kredytowej (BIK), ile wg ich danych wynosi wysokość długu startowego, a ile na dzień dzisiejszy pozostało do spłaty.

 

Kiedy już będziesz widzieć liczby, zdecyduj czy chcesz coś z tym zrobić.

Jeżeli tak, możesz przyłączyć się do nas na Manifestacji 16 kwietnia 2016 roku, tam Ci podpowiemy co możesz zrobić ze swoim kredytem.

 

Przykładowe dane kredytowe (wyniki jednego z kredytobiorców):

  • Kredyt zaciągnięty w 2007 roku, na 30 lat, na kwotę 200.000 PLN, indeksowany lub denominowany do CHF.
  • Pierwsza rata wynosiła około 1.050 PLN.
  • Dotychczas do banku zostało wpłacone w ratach około 125.000 PLN.
  • Obecna rata wynosi 1.500 PLN (wzrost o 42,8%).
  • Chcąc dzisiaj spłacić cały kredyt, bank zażąda od Ciebie wpłaty około 290.000 PLN (o 45% więcej niż wynosiła wartość kredytu).
  • W BIK uzyskasz informację, że Twój dług początkowy wynosił 420.000 PLN (o 110% więcej niż faktycznie zostało wypłacone), a pozostało do spłaty 290.000 PLN. Takie wartości widzi każda instytucja finansowa, jeżeli chcesz ubiegać się o jakąkolwiek pożyczkę.

 

Możliwe konsekwencje Twojego kredytu:

Jeżeli nie poradzisz sobie ze spłatą kredytu, tracisz nieruchomość, jest ona sprzedawana w ramach licytacji, pieniądze ze sprzedaży pokryją koszty banku plus część zadłużenia. Komornik ma prawo zająć każdy majątek ruchomy i nieruchomy na poczet długu, więc także te rzeczy, które nie są związane bezpośrednio z kredytem, ponieważ dłużnik odpowiada całym swoim majątkiem. Pozostałe zadłużenie będzie obciążać Ciebie i żyrantów do czasu całkowitej spłaty, a skoro już nie było z czego spłacać rat, z czego spłacisz resztę zadłużenia, nie mając dachu nad głową?

 

Podsumujmy:

Po 9 latach spłacania rat kapitałowo-odsetkowych masz do spłaty 45% więcej niż wypłacono w ramach kredytu, mimo że do banku zostało wpłacone już 125.000 PLN.

Wysokość Twojego długu rośnie zamiast maleć.

Jesteś w pułapce. Czy  spróbujesz się z niej wydostać?

Czy chcesz coś z tym zrobić czy nadal czekasz, bo „jakoś to będzie”?

Gwarantujemy, że „jakoś” to nie jest dobre rozwiązanie.

Im dłużej spłacasz ten kredyt w obecnym modelu, tym więcej tracisz.

Nie śpij bo Cię okradają, a Twoje dzieci to odczują w przyszłości.

 

Kredyt hipoteczny jest koniecznością, Twoja Rodzina gdzieś musi mieszkać. Ale nie może on być pułapką mogącą zniszczyć Twoją przyszłość.

Przyłącz się do nas w Ogólnopolskiej Manifestacji oszukanych przez banki, Warszawa, Plac Powstańców Warszawy, godzina 13:00.