Millennium pod sąd! Wystartował największy antybankowy proces w historii

Millennium pod sąd! Wystartował największy antybankowy proces w historii
Millennium pod sąd! Wystartował największy antybankowy proces w historii

Wystartował największy antybankowy proces w historii (sygn. akt. IC 691/14).

Dziś o 9.00 w Warszawie rozpoczął się największy w polskiej historii antybankowy proces przeciwko łamiącym prawo bankierom. 3400 klientów skarży bank Millennium za to, że – wbrew prawomocnym wyrokom sądu RP z października 2010 i grudnia 2011 – nadal stosuje klauzule uznane za nielegalne, klauzule, których stosowania sąd RP bankowi „zakazał w obrocie z klientami”.   Mimo to bank Millennium stosuje je nadal w 38 000 umów zwanych „kredytowymi indeksowanymi do kursu franka”, W imieniu 3400 klientów sprawę prowadzi Kancelaria Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy.

O tej samej godzinie pod najbliższym gmachu Sądów oddziałem banku Millennium odbyła się pikieta „Solidarni z Oszukanymi przez Bank Millennium” zorganizowana przez stowarzyszenie STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU,  na której wzięlo udział kilkadziesiąt osób.
Głos zabrali – oszukany przez bank Millennium jego klient Maciej Pawlicki, Mariusz Zając oraz Magdalena Kasznia ze Szczecina, która ogłosiła, że dziś formalnie rozpoczęło się zbieranie podpisów pod złożonym w Sejmie projektem Ustawy Obywatelskiej, która z umów bankowych w Polsce wyeliminuje wszystkie klauzule nielegalne, sprzeczne z prawem polskim i europejskim.

Wideo relacja dostępna jest na naszym kanale Bambuser.