Weź udział w manifestacji oszukanych przez banki, 25 kwietnia 2015 w Warszawie

Baner na manifestację

II Wielka Manifestacja Oszukanych Przez Banki – Stop Bankowemu Bezprawiu

Chcesz profesjonalnie nagłośnić fakt okradania ludzi przez banki?
Pomóż nam opłacić kampanię reklamową i dobrze zorganizować kolejną manifestację Stop Bankowemu Bezprawiu!

Zrób przelew teraz tytułem MANIFESTACJA WARSZAWSKA/REKLAMA
Nr konta: 63 1020 3378 0000 1002 0286 1458

Stowarzyszenie na Rzecz Obrony Konsumenta i Obywatela Pro Futuris Łódź
Chocianowicka 167/1
93-460 Łódź

Budżet całości to ok. 44 tys. zł.

Poniżej niektóre wydatki (dokładne rozliczenie opublikujemy na tej stronie po manifestacji):

  • kampania billboardowa (100 billboardów w centrach miast to koszt. ok. 30 tys zł)
  • nagłośnienie II Ogólnopolskiej Manifestacji 25 kwietnia (ok. 4 tys. zł)
  • spot radiowy (3 700 zł)
  • druk materiałów (2-3 tys. zł)
  • koszt koordynacji działań (2 tys. zł)

 

Do zobaczenia 25 kwietnia w Warszawie!
Start g. 13:00 – Plac Powstańców Warszawy.
Cel: rządy obywateli, nie bankstery.

Materiały do pobrania.

Stop Bankowemu Bezprawiu.
[email protected]


Przykład Węgier, Chorwacji, Ukrainy i innych krajów europejskich pokazał nam dobitnie, że działając razem możemy zakończyć tą absudalną sprawę kredytów bardzo szybko. A uścislając, może to zrobić rząd pod naszym naciskiem. Musimy go jednak do tego zmotywować.

Film “weź udział w manifestacji oszukanych przez banki 25 kwietnia 2015 w Warszawie”

Spot radiowy kampanii Stop Bankowemu Bezprawiu

Pokaż, że jesteś. Pokaż, że Twój problem wciąż pozostaje nierozwiązany.

Przyjdź na II Ogólnopolską Manifestację Stop Bankowemu Bezprawiu.

Ostatne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego pokazuje, że sędziowie czytają to co piszemy, analizują argumenty nie tylko banksterskiego lobby, ale również strony społecznej, która jest coraz bardziej liczna i coraz mocniej zdeterminowana, aby wyplenić z naszego porządku prawnego cwaniactwo, wyzysk i lichwę niepolskich banków.

Kredyty pseudowalutowe, opcje walutowe, BTE, chwilówki, ignorancja konsumenta przez wielkie, dysponujące wielkimi funduszami przedsiębiorstwa finansowe zwane banki – te sprawy muszą być uporządkowane.

Brak skutecznego nadzoru finansowego KNF,  bezsilność UOKiK w wyeliminowaniu niedozwolonych zapisów umownych z umów, które trwają – to są kolejne pilne do załatwienia sprawy.

Większość z nas nigdy na oczy nie widziała franka szwajcarskiego, ale co miesiąc spłacamy kredyt rzekomo udzielony w tej walucie. Kredyt niespłacalny, bo banki twierdzą, że jesteśmy im winni więcej, niż pożyczyliśmy 7-8 lat temu, mimo wieloletnich regularnych spłat rat kredytu.

Banki nigdy nie miały franka szwajcarskiego, udzielały kredytów ze środków zgromadzonych w polskiej walucie i tak je wypłacały. Zogdnie z prawem bank musi zamknąć tzw. pozycję, w bilansie banku jest to stan, w którym wierzytelności i zobowiązania są sobie równe. Ile bank zebrał w fomie depozytów czy lokat od nas, tyle może pożyczyć. A skoro My trzymamy nasze pieniądze w bankach jako złotówki, bank też mógł pożyczyć również i wyłącznie złotówki. Banki aby uniknąć ryzyka walutowego w razie spadku wartości CHF zabezpieczały się SWAP-ami, gwarantującymi uniknięcie strat w razie zmiany wartości CHF. Ale zabezpieczyły tylko siębie, nie swoich kredytobiorców, generując tym samym olbrzymi problem społeczny oraz ryzyko systemowe prowadzące do upadłości wielu polskich rodzin.

Ktoś pyta – a co by było gdyby wartość CHF spadła? Odpowiedź brzmi – nic groźnego dla banków. One są zabezpieczone na taką sytuację przez stosowanie instrumentów finansowych: kontraktów i opcji. W odróżnieniu od tzw. transakcji spot, które odbywają się natychmiast, realizacja tych dwóch jest opóźniona w czasie.

Najbardziej uniwersalną jest transakcja terminowa typu forward, gdzie bank umawia się na z góry ustalony kurs, po którym dokonana zostanie płatność w przyszłości. Nawet jeśli dziś na rynku euro kosztuje 4,41 zł, strony umawiają się, że za dwa miesiące dokonają transakcji po kursie np. 4,38 zł. Transakcje nie muszą polegać na fizycznej wymianie walut.

Zabezpieczenie przed ryzykiem kursowym – rozliczeniu podlega jedynie różnica kursowa powstała pomiędzy ceną w dniu zawarcia transakcji a ceną w dniu jej rozliczenia (kurs rozliczeniowy).

Banki siebie zabezpieczyły znakomicie, czego nie można powiedzieć o setkach tysięcy kredytobiorców oraz osób, którym wciśnięto kredyty i opcje walutowe.

Chociaż, z innej strony patrząc, skoro banki zabezpieczyły siebie przed wachaniami kursów, to de facto zabezpieczyły tym nasze kredyty. A skoro nasze kredyty są zabezpieczone, to dlaczego bank każe spłacać zobowiazanie po aktualnym kursie?

Kampania bilbordowa.

Wielka Manifestacja Stop bankowemu Bezprawiu – Spot Filmowy.

Pierwsza Wielka Manifestacja pod hasłem “Stop Bankowemu Bezprawiu” odbyła się w Warszawie w sobotę 28 lutego 2015 r. Klienci wielu banków, którzy pobrali kredytyty we frankach szwajcarskich wzięli udział w demonstracji, która rozpoczęła się pod Pałacem Prezydenckim a potem przeszła Krakowskim Przedmieściem, Świętokrzyską do Placu Powstańców Warszawy zatrzymując się po drodze przed licznymi siedzibami banków i przed Ministerstwem Finansów.

Pokaż, że jesteś, że Twój problem wciąż pozostaje nierozwiązany.

Przyjdź na II Ogólnopolską Manifestację Stop Bankowemu Bezprawiu.