Kto rządzi rządem?

Pikieta Stop Szantażowaniu Polski - plakat
Pikieta Stop Szantażowaniu Polski - plakat

Kto rządzi rządem?

W dniu 4 września 2015 r. Stowarzyszenie STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU zorganizowało pikietę przeciw szantażowaniu Polski przez obce korporacje finansowe, które zagroziły polskiemu parlamentowi procesami za próbę ustawowego rozwiązania problemu ofiar toksycznej bankowości. Bezczelność panoszących się w Polsce bezkarnych banków – przerosła wszelkie oczekiwania.

Niemiecki Commerzbank (właściciel mBanku), austriacki Raiffeisen i grupa General Electric, do której należy BPH, wystosowały do polskiego rządu list z pogróżkami. Zażądano w nim stosownych zmian w sejmowej ustawie, grożąc procesami o odszkodowania, których suma ma sięgnąć ponad 20 miliardów złotych. Senat, parę godzin wcześniej usunął z ustawy o tzw. frankowiczach poprawki posła Wincentego Elsnera, przywracając pierwotną wersję ustawy dzielącej na pół koszty przewalutowania tzw. “kredytów frankowych” pomiędzy autorów toksycznego instrumentu spekulacyjnego a ich ofiary…

Protest swoim uczestnictwem wsparli poseł Elsner z SLD oraz Ewa Sufin-Jacquemart z Zielonych i Jakub Perkowski z Kukiz ’15.

Zamieszczamy poniżej relację z wydarzenia i gorące wywiady.