Koszmar bankierów – obywatele w senacie

Obywatele w Senacie
27 sierpnia 2015 r. senatorowie zagłosowali za przywróceniem pierwotnej wersji ustawy rządowej, dzielącej 50/50 koszty przewalutowania tzw. "kredytów walutowych".

27 sierpnia 2015 r. senatorowie zagłosowali za przywróceniem pierwotnej wersji ustawy rządowej, dzielącej 50/50 koszty przewalutowania tzw. “kredytów walutowych” na sektor bankowy, który skonstruował ten toksyczny instrument finansowy i na kredytobiorców, będących de facto jego ofiarami.

“Jesteśmy mile zaskoczeni stanowiskiem legislatora sejmowego, który w punktach wykazał kompromitujące słabości tej ustawy. Jej niekonstytucyjność, jej braki formalne, co sprawia, że prawie na pewno zostanie odrzucona przez Trybunał Konstytucyjny. Te uwagi pokrywają się w znacznej mierze z naszymi, bo myśmy złożyli 19 poprawek, które tak naprawdę całkowicie zmieniają charakter tej ustawy. Bo faktycznie ona jest zła. Ona przede wszystkim dzieli ludzi, bo włącza pod jej działanie zaledwie 20 procent pokrzywdzonych przez banki. A przede wszystkim stanowi, że kredyty zostały wzięte na gruncie prawa. A przecież tak nie było. To nie są kredyty, to są toksyczne instrumenty. Udowodnimy to i wtedy dopiero polski sektor finansowy będzie miał realny problem. Ustawodawca ma obowiązek uchronić przed tym gospodarkę” – podsumował w rozmowie z portalem Stefczyk.Info Maciej Pawlicki, publicysta wSieci i prezes Stop Bankowemu Bezprawiu.

Przedstawiamy unikalną – żywą relację z obrad komisji sejmowej, w której bardzo aktywny udział wzięli przedstawiciele wielu obywatelskich stowarzyszeń.

Stop Bankowemu Bezprawiu, ProFuturis / PRO , Frankowicze przeciw Raiffeisen Polbank,
frankowcy.pl, wwalutowani.pl.