Katedra Prawa Cywilnego UW – Konferencja 09.12.2016 r.

Katedra Prawa Cywilnego UW - Konferencja 09.12.2016 r.

Na tej stronie znajdą Państwo zapis Konferencji Prawa Cywilnego UW, która miała miejsce 09 grudnia 2016 r.

Prosimy o udostępnianie tej strony, aby znalazła jak najszersze grono odbiorców.

Wkrótce opublikujemy także zapis konferencji pt. “Problemy Konsumenta na Rynku Finansowym” z dnia 7 października 2016 r.

 • Z”Ukosa”

  Kiedy wykładowca filozofii na uczelni , opowiadał nam ( lata 70-te) jak to kiedyś teolodzy, prowadzili zawzięte debaty , rozważając problem ilości diabełków mieszczących się na główce szpilki , to uznaliśmy to za dowcip , następnie za kawał a na końcu za brednie. Kiedy słucham tych panów , to ich wykład przypomina mi ten o teologach , sprzed ponad 40-lat . I straszno i smutno.

 • Zbigniew

  trzeci film minuta 18:00 – najlepsze jest to jak mówi jaka była by tragedia kredytobiorcy przy unieważnieniu umowy…….bo niezwłocznie musiałby oddać do banku pieniądze a to jest wręcz nie możliwe….. Myślałem ze będą dyskutować o tym na ile jest umowa nie legalna a nie to ci zrobi kredytobiorca, czy ma pieniądze czy nie aby spłacić. Jak oni o nasz dobro się przejmują, wzruszyłem sie……. KPINA! W oczy kpią z nas! Ta konferencja powinna być zgłoszona do prokuratury jako jawne namawianie do łamania prawa!!!!!

  • Z”Ukosa”

   A powiedział które pieniądze miałby oddać , te CHF , których nie otrzymał , czy te które wykorzystał. ?

 • maciejj

  Zawsze mnie zastanawia jak daleko można się upodlic dla pieniędzy niektórzy na tej pseudonaukowej konferencji pokazali ze nie ma granic i to dla ludzi podobno z tytułami profesorów. Brak słów i tyle mam nadzieje ze prokuratura będzie miała robotę to była płatna ustawka !!!!!!!!!

 • Bartek Bartkowski

  Nie wiem jak wy ale ja sądzę, że sędziowie tego kitu nie kupią. Szyte zbyt grubymi nićmi i być może zadziała wręcz odwrotnie od zamierzonego celu.

  • Jędrek

   Bardzo bym chciał żeby tak było. Niestety od pewnego czasu zauważamy, że banksterzy przeszli do totalnej ofensywy. To co widzimy jest jedynie CZUBKIEM GÓRY LODOWEJ. Oni w tej chwili walczą o to na co został zawarty dill pomiędzy politykami a banksterami. Granica tej umowy jest gdzieś na wysokości (nam nie znanej) ODDANIA CZĘŚCI SPREADÓW.
   Teraz aktualnie przewodniczący Komisji Sejmowej nie wprowadzając pod obrady projektów ustaw – ZAŁATWIA NIEZBĘDNY CZAS BANKSTEROM. Oni jak widzimy tego DAROWANEGO czasu nie tracą.

 • franka

  na stronie http://www.frankowcy.org.pl/ jest ankieta dotycząca sytuacji frankowiczów – 8 ogólnych pytań, odpowiedziało dopiero 146 osób, myślę że gdyby było 1000 odpowiedzi byłaby to już reprezentatywna próbka
  proszę udzielcie odpowiedzi, po wypełnieniu ankiety widoczne są odpowiedzi frankowiczów

  • Robert

   ankieta wysłana

  • Z”Ukosa”

   wysłana

  • Szymon

   wysłane

  • Z”Ukosa”

   Jedno “ale” do ankiety: sumuje kredyty Kredyt banku z BZWBK , należy tych towarzyszy rozdzielić, bo nie wiadomo w którym ile.

  • Jędrek

   Wysłane.

  • Jarosław

   wysłane

  • maciejj

   wysłane

  • Magdalena Kendzia

   Pani Franko melduję wykonanie zadania. Pozdrawiam 🙂

 • Robert

  Igor Kowalski który jest administratorem strony odfrankujkredyt.info i który został pozwany przez bank opisuje swoje uwagi jak bank składając pozew do sądu o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym zataja przed sądem dokumenty dotyczące kredytu. Bank robi to po tylko żeby uzyskać szybko nakaz zapłaty bez weryfikacji przez sąd całej dokumentacji do zawartej umowy kredytowej – to się nazywa BTE 2.

  Ten przepis powinien zostać jak najszybciej zmieniony tak aby w momencie jak bank składa pozew sąd już na tym etapie powinien badać dokumenty kredytowe w całości pod kątem abuzywności zapisów w umowie i regulaminie i odrzucić pozew banku a tu mamy takie prawo, że bank wystawi sobie prywatny wyciąg bankowy na którym może sobie wpisać dowolną kwotę długu, do tego dołączy umowę bez regulaminu a sąd wydaje nakaz zapłaty.
  No cóż ale to Polska.

  Igor Kowalski Ja dostałem pozew na 4 strony A4.

  Pozew polegał na tym, że bank:
  1. zataił przed sądem istnienie regulaminu do umowy (nie dołączył go do pozwu, czyli nie udowodni, w jaki sposób sobie wyliczył, że po 9 latach spłaty jestem bankowi winien więcej, niż kredyt, który bank mi dał).
  2. okłamał sąd, że chciał się ze mną dogadać, a ja nie chciałem z bankiem rozmawiać (a było dokładnie odwrotnie).
  3. “udowodnił” mój dług wobec banku jedynie świstkiem nazywanym “wyciągiem z ksiąg bankowych”, który nie jest żadnym dowodem na nic ponad to, że się bankowi wydaje, że ja mu coś jestem winien.

  Max 1000zł opłaty masz niezależnie od tego, czy pozywasz, czy jesteś pozwany. Opieka prawnika kosztuje tak naprawdę tyle samo niezależnie do tego, czy się bronisz, czy składasz pozew.

  Ja nie będę płacił za biegłego. To bank musi udowadniać, jak to się stało, że pożyczył mi 130tys. zł a dziś chce ode mnie 180tys. plus odsetki… To banku problem, a nie mój.

  I teraz jak Ci się wydaje – co ma większe szanse powodzenia w sądzie: obrona przed debilnym pozwem
  od banku (wystarczy wytłumaczyć sądowi, że bank nie udowodnił istnienia długu, o który mnie pozwał), czy własny pozew i udowadnianie, że to bank jest Tobie coś winien i dlaczego jest Ci winien.

  Oni nawet nie dołączyli do pozwu wypowiedzenia umowy. Załączyli jedynie przedsądowe wezwanie do zapłaty, które bank przysłał już po wypowiedzeniu umowy. Ja wiem, czemu tak zrobili – bo na
  wypowiedzeniu była kwota w CHF a na przedsądowym kwota w PLN – ta sama, którą wpisali na wyciągu z ksiąg bankowych. A skoro stwierdzili, że muszą przed sądem ukryć regulamin z abuzywnymi
  klauzulami, to nie mogli dołączać do pozwu dowodu na to, że w umowie były jakieś franki.

 • Jędrek

  Na 199 respondentów widać, że 14,6% PKO BP + 3,5% PKO BP (Nordea) = 18,1%
  Oznacza to, że KOLOS NA GLINIANYCH NOGACH, tak nazywam ten bank gdzie PONAD 50% stanowi plankton JEST POWAŻNIE ZAGROŻONY. Wystarczy nagłośnienie naszej sprawy i ludzie jedni przed drugimi będą próbowali upłynnić kupione WCZEŚNIEJ akcje.
  Pani Premier TO BARDZO POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA POLSKIEGO SYSTEMU BANKOWEGO I DALEJ FINANSOWEGO NASZEJ OJCZYZNY. PANIKA JEST NAJGORSZA.

 • vis
 • Jędrek

  Nasz “przyjaciel” Belka bardzo chwali Pana Prezydenta za to, że nie DOTRZYMUJE OBIETNICY WYBORCZEJ. Chwali Premiera Morawieckiego co wcale nas nie powinno dziwić. Jedna sitwa.
  Co jednak z elektoratem PiS-u? Czy ludzie w końcu nie ZGŁUPIEJĄ??? Co myśli taki szary Obywatel. Mam chwalić człowieka który CZESAŁ LUDZI NA FRANKA? Mam chwalić Belkę który w rozmowie KONTROLOWANEJ opowiadał PRAWDZIWĄ PRAWDĘ! Ludzie w końcu się pogubią. Ludzie biedni nie zrozumieją, że COŚ DOSTALI, NIE DOSTAJĄC NIC! Przypomnę kwota wolna od podatku dotyczy osób które zarobią mniej jak 550 zł BRUTTO MIESIĘCZNIE!!!
  Ludzie nie są głupi. Belka w tym wywiadzie mówi, że tak na prawdę pomoc w wymiarze całościowym dotyczy w przewadze terenów wiejskich. No właśnie a co z biednymi ludźmi z miasteczek i miast którym się wmawia, że są TŁUSTYMI KOTAMI bo mają mega kasę w wysokości przewyższającej wspomniane 550zł BRUTTO miesięcznie?
  Ciekawe czemu Belka u Olejnik nie mówi już, że zawali się rynek finansowy w Polsce czy Europie? Pewnie wie, że jeżeli nawet to się stanie to nie z winy tzw frankowiczów. Deflacja ze względu na drożejącą ropę ZAMIENIA SIĘ W INFLACJĘ. Taka sytuacja jest bardzo niekorzystna dla dokonania swoistego systemowego załatwienia sprawy. Teraz z każdym dniem rząd będzie musiał SZUKAĆ PIENIĘDZY. Nie z jakiś dziwnych nadwyżek które wynikały WŁAŚNIE z nieprawidłowego kursu walut. Teraz trzeba będzie wysilić szare komórki SKĄD WZIĄĆ TAK NA PRAWDĘ PIENIĄDZE chociażby na 500+? Gospodarka zwalnia, czyli nie z niej. To skąd?

 • Zbigniew

  zarządzie SBB, publikacja tej konferencji bez listu otwartego do UW krytykującego wypowiedzi ich profesorów, jest niczym innym jak promowaniem ich tezy. Kłamstwo powtarzane po stokroć ociera sie o prawdę…..

  • nowa

   Absolutnie się zgadzam. Promowanie tej konferencji bez odpowiedniego komentarza to utrwalanie fałszywych tez, które są w niej zawarte. To wprost wymarzona sytuacja dla banksterów , A prof. Romanowski niczym Kaszpirowski swoimi psychotechnikami będzie hipnotyzował całą Polskę . LITOSCI!!!

   • Zbigniew

    Ta strona umiera a w większość tego co robi to sprzyja bankom…. przykre, ale prawdziwe. PAD w Interi i TVN24 napluł nam na twarz i SBB nie zrobił żadnej reakcji……. żadnego oświdczenia, listu otwartego…..

 • Robert

  Zawiadamiamy o Walnym Zebraniu Członków
  Regionu Południowego z siedzibą w Krakowie, które odbędzie się w
  Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul Rajska 1, w sali numer
  245.
  Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków SBB i ProFuturis, w
  celu zorganizowania się, wybrania władz Regionu Południowego i
  zaplanowania działań regionalnych na następne miesiące.Cel mamy wspólny i
  jest on przed nami – wygrać z bankowym bezprawiem w umowach
  pseudowalutowych oraz we wszystkich innych aspektach przemocy
  finansowej, gotowanej nam przez instytucje finansowe w Polsce. Do tego
  jest nam potrzebna jedność, mądrość i determinacja w działaniach, tak w
  reionie jak i w skali całego kraju.
  Osoby nie będące formalnie
  członkami SBB mogą również uczestniczyć jako obserwatorzy bez prawa
  głosu, chyba że ktoś zdecyduje się zostać naszym członkiem bezpośrednio
  przed spotkaniem, wystarczy wypełnić deklarację i opłacić składkę
  członkowską przed wejściem na spotkanie.
  Kontakt:
  [email protected]

  Igor Kowalski i Arkadiusz Szcześniak wezmą udział.

  • Zbigniew

   Nie to zebym sie czepial…….ale dlaczego takie info nie jest na glownej stronie SBB?

   • Robert

    Wszelkie zapytanie proszę kierować do [email protected]

    • Zbigniew

     nie to żebym się czepiał, ale w niedzielę już odesłałeś mnie do programu w TV którego tam nie było, był na innym kanale…. Wiec tak sobie myślę ze skoro jest zebranie regionu to chyba ważne wydarzenie aby o nim poinformować na stronie ogólnej a nie na forum przez Ciebie. Ja nie jestem w członkiem SBB i do Kr mam blisko, wybrałbym sie ale skąd mam mieć info ze takowe spotkanie bedzie…… Dziwne są te działania SBB…..

     • Robert

      Zbigniew, powiem wprost.

      Ja nie organizuję pracy SBB, to centrala organizuje, ja na stałe przebywam w Norwegii i mógłbym mieć to wszystko w tyłku bo ułożyłem sobie tutaj życie i nic mi nie brakuje i mógłbym się tak naprawdę wypiąć na to wszystko co się dzieje w Polsce ale zauważ, że przekazuję tu wiele cennych informacji z pierwszej ręki o których nawet nie masz pojęcia, staram się pomagać ludziom, doradzać bo wiele osób którzy są tylko obserwatorami kieruje do mnie zapytania i prośby i wielu osobom już pomogłem.
      A wiesz dlaczego to robię, bo jestem prawym człowiekiem i z natury nienawidzę zakłamania, obłudy, chamstwa, cwaniactwa i wykorzystywania innych ludzi przez innych ludzi do osiągania własnych celów.

      Nie masz nawet pojęcia jaką wiedzę posiadam o banksterach, ich zamierzeniach i do czego są zdolni się posunąć a wiedzę tą otrzymuję od samego źródła banksterskiego, coś w rodzaju kreta w środowisku banksterów.

      Moja prośba, nie kieruj do mnie więcej zapytań, bo ja nie kieruję ich do ciebie tylko ogólnie informuję, to co mogę przekazać do wiadomości wszystkich.

      Tu masz link do tego programu który był wyemitowany w niedzielę o 12.10. Miłego oglądania.

      https://tvp3.tvp.pl/28192157/11122016

     • Robert

      Zbigniew, powiem wprost.

      Ja nie organizuję pracy SBB, to centrala organizuje, ja na stałe przebywam w
      Norwegii i mógłbym mieć to wszystko w tyłku bo ułożyłem sobie tutaj życie i nic
      mi nie brakuje i mógłbym się tak naprawdę wypiąć na to wszystko co się dzieje w
      Polsce ale zauważ, że przekazuję tu wiele cennych informacji z pierwszej ręki o
      których nawet nie masz pojęcia, staram się pomagać ludziom, doradzać bo wiele
      osób którzy są tylko obserwatorami kieruje do mnie zapytania i prośby i wielu
      osobom już pomogłem.

      A wiesz dlaczego to robię, bo jestem prawym człowiekiem i z natury nienawidzę
      zakłamania, obłudy, chamstwa, cwaniactwa i wykorzystywania innych ludzi przez
      innych ludzi do osiągania własnych celów.

      Nie masz nawet pojęcia jaką wiedzę posiadam o banksterach, ich zamierzeniach
      i do czego są zdolni się posunąć a wiedzę tą otrzymuję od samego źródła
      banksterskiego, coś w rodzaju kreta w środowisku banksterów.

      Dlatego zaprzestałem spłaty kredytu bo wiem jak ominąć ich sztuczki w
      sądzie,czego się boją ale tej wiedzy nie wyjawię tutaj bo zapłaciłem dużo cenę
      za tą wiedzę, dowód tego mam już pierwszy, że po złożeniu pozwu w sądzie przeciw bankowi, bank wystąpił z wnioskiem do sądu o mediację ze mną prosząc trzecią stronę Polskie Centrum Mediacji żeby się dogadać polubownie ale odmówiłem bo argumenty które zawarłem w pozwie są nie do obronienia przez bank.

      Moja prośba, nie kieruj do mnie więcej zapytań, bo ja nie kieruję ich do
      ciebie tylko ogólnie informuję, to co mogę przekazać do wiadomości wszystkich.

      Tu masz link do tego programu który był wyemitowany w niedzielę o 12.10. Miłego
      oglądania.

      https://tvp3.tvp.pl/28192157/11122016

     • Szymon

      Też nie widzę sensu żebyś się tłumaczył z tego co piszesz na forum, tym bardziej że to są naprawdę mega trafne informacje, od prokuratury po pierwsze komentarze dot. konferencji UW. Zakładam że nie będziesz w Krakowie?

     • Robert

      Szymon, niestety nie będę w Krakowie bo mieszkam w Norwegii, postaram się w 2017 jak będzie zaplanowane coś konkretnego to specjalnie przylecę do Polski.

      Pozdrawiam i dziękuję, że inni to rozumieją jak ty.

 • Robert

  https://uploads.disquscdn.com/images/50162ecc6128e09c0c4a8be7e56b6794be3d9c5954b7ec18d848c283e3623428.jpg Kredyty bank udziela na podstawie zapisów depozytów na kontach
  klientów, czyli nie na faktycznych, fizycznych pieniądzach, a na
  zapisach w systemie bankowym.Zwykły zjadacz chleba, na ten przykład,,,,
  Brzęczyszczykiewicz 😉
  musi codziennie pracować na spłatę kredytów, firmy muszą głowić się, by
  osiągać zyski, rząd musi ściągać kolejne podatki (ma coraz ciekawsze
  pomysły ) lub zaciągać kolejne kredyty (u bankstera zagranicznego), aby
  spłacać odsetki.Bank natomiast, poprzez prosty
  mechanizm produkuje za darmo kredyty.TO JEST BIZNES!Banki wykorzystują
  Twoje pieniądze.Banki tworzą kredyty, które mają pokrycie w zakupionej
  nieruchomości czy w samochodzie. Następnie wpłacane raty kapitałowe
  zamieniane są w pieniądz realny.Ciekawym przypadkiem był wyrok sądu w
  USA, który został opisany w książce: „Zanim wyjdziemy na ulicę – Izabela
  Litwin i Joanna Carignan.”
  Osoba, która wzięła kredyt na dom,
  zaskarżyła do amerykańskiego sądu bank, który udzielił jej kredyt.
  Dokładnie zaskarżyła umowę kredytową, którą podpisała z bankiem. Z umowy
  tej wynika, że bank posiada kwotę kredytu, którą przekazuje
  kredytobiorcy. Prawnie kredytodawca (bank) może przekazać rzecz, która
  faktycznie istnieje.Sędzia spytał się prezesa banku czy w momencie
  podpisywania umowy, bank posiadał kwotę przyznanego kredytu. Prezes
  odpowiedział, że nie, ponieważ kwota kredytu została wykreowana w
  momencie dokonywania zapisu księgowego. Sąd uznał umowę za nieważną, a
  osoba dostała za darmo dom.Za komuny gdy wcielano do wojska na bramie
  wisiał napis; “witamy was” a za bramą; “mamy was”. Podobnie potraktował
  nas bank tudzież inne doradcze “tasiemce i pasożyty ” udzielając ten
  niby kredyt w niby franku , wszystko na niby, a jednak windykacja
  dzwoni naprawdę 🙂 Jak dobrze , że są telefony z CZARNĄ LISTĄ 😉 matrix!!!

 • Robert

  Głupia sytuacja? Gdy żądasz zwrotu części rat, a sąd na to, że… chętnie zwróciłby wszystkie 😉

  http://samcik.blox.pl/2016/12/Glupia-sytuacja-Gdy-zadasz-zwrotu-czesci-rat-a.html

 • Jarek

  A gdzie sprostowanie tych wypocin i potępienie????

  • Zbigniew

   niby kto miałby to zrobić…. zobacz, tu sie nic nie dzieje….

 • Robert

  Wice SBB Basia Husiew – APEL

  Drodzy w spół upolowani.
  Wielkie błaganie o pomoc.
  Bankster do spółki z Komornikiem postanowili zrobić jednemu z nas “prezent na
  święta”, a że mamy naturę waleczną, to Zbyszek walczy.
  Pomóżmy mu ocalić dom i przeżyć spokojnie święta.
  Za każdy grosz z całego serca dziękuję.

  https://zrzutka.pl/ev3ckd

 • Robert

  Dariusz Stolarczyk‎ do Nie Płacę Rat ChF

  Jutro zeskanuję uzasadnienie wyroku w drugiej instancji, bo wygrałem
  jako pierwszy na podlasiu z mBankiem. Chodzi o kredyt we frankach.
  Wierzę, że Wam to pomoże. Konkluzja jest taka, że banki robią nas w
  ch…ja.

  • Jarosław

   Super. gratulacje. Cieszę się Twoim sukcesem. Ja jestem na początku drogi. W ubiegłym tygodniu moja kancelaria wysłała mgangusom wezwanie do zapłaty

   • Robert

    Jarosław, to nie dotyczy mnie tylko Dariusz Stolarczyk, on mieszka na Podlasiu. Jako pierwszy z tego regionu w I instancji i II instancji wygrał z mBankiem.
    Obiecał dzisiaj zeskanować uzasadnienie wyroku, jak opublikuje to je tu zamieszczę.

 • Robert

  A może by zaproponować PIS żeby teraz wprowadzić takie prawo, co wy na to.

  https://uploads.disquscdn.com/images/25faf0bd206566806cc9c7bc5e4de3e6c9fb2354ffb5e12b25cf7187dc6d83a2.jpg

  • Hubert

   Cóż to było za Państwo…Łezka kręci się w oku…

  • vis

   tak pół żartem pół serio
   powrót do pojedynków rozwiązałby wiele spraw w tym kraju.. taki belka na przykład..

   Pojedynek – krwawy, choć zarazem uznawany za honorowy, sposób rozwiązywania konfliktów między dwoma rywalami.

   Pojedynki toczono między obrażonym a obrazicielem, choć zdarzały się także zniewagi obopólne. Walczono w nich o obronę dobrego imienia, niekiedy o władzę, sławę czy kobietę. W średniowieczu pojedynek sądowy był częstym i ostatecznym środkiem dowodowym.

   W pojedynkach najczęściej stosowano broń sieczną (miecz, rapier, szpada, szabla, czasami też floret), a od XVIII wieku także pistolety. W drugim wypadku ustalano ilość strzałów i kolejność ich wykonywania.

   …W okresie średniowiecza pojedynki zostały wpisane do ówczesnych kodeksów prawnych i uznane za środek dowodowy w przewodzie sądowym (tzw. pojedynek sądowy)…

 • JW

  Kolejna próba legalizacji kolejnych nielegalnych działań banksterki.
  Dokąd ten kraj zmierza ?
  JW

 • Zbigniew

  Zarzadzie SBB, dlaczego nie prostujecie tych klamstw??? Profesorowie popijaja szampana a na tej stronie cisza……