Demonstracja pod hasłem “Zero Haraczu”! 10 września, g. 12:00, Belweder #ZeroHaraczu!

Ruch ogólnopolski SBB

DO WSZYSTKICH KREDYTOBIORCÓW!!!

Mamy kolejne wygrane w sprawach o kredyty “walutowe”

Sąd przyznał kredytobiorcy odszkodowanie i uznał że tzw. kredyt frankowy nie jest kredytem frankowym, lecz złotowym i ma być płacony w złotówkach.

Ty też możesz wygrać i odzyskać swoje pieniądze!
Każda umowa z bankiem może zawierać zapisy niezgodne z prawem.

Dołącz do STOWARZYSZENIA STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU!!!

Przyjdź na demonstrację #ZeroHaraczu!: 10 września o godz. 12:00 pod Belweder.

Dowiedz się więcej o akcji #ZeroHaraczu! Poznaj szczegóły popieranej przez nas ustawy ruchu Kukiz’15. Zaprotestuj przeciwko projektowi prezydenckiemu.  Poznaj innych oszukiwanych przez banki. Poczujesz, że nie jesteś sam. Że można i trzeba walczyć o swoje. Razem jesteśmy siłą!

10 września demonstracja #ZeroHaraczu!

Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu

bankowebezprawie.pl     [email protected]

 • asd

  Proszę o podanie dokładnej trasy przemarszu. Moje dzieciaki już malują 4-metrowy transparent DUDA-OBŁUDA

 • Partia Frankowiczów

  To już jakaś histeryczna mania,
  chorobliwa obsesja – znowu SMS z Getin Gangu wzywający do zapłaty – a takiego
  wała! Nic wam nie jestem winny kołki, wręcz przeciwnie, to wy jesteście moim
  dłużnikami i mam nadzieję, że sąd was o tym wkrótce przekona w imieniu Rzeczpospolitej.

  • majkel

   A najgorsze jest to że te chamy nie negocjują tylko wypowiadają umowę tak jak w moim przypadku.Ja też ich pozywam

   • Partia Frankowiczów

    Pieprzyć ich!

    STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU!

    #ZeroHaraczu! (i odszkodowanie, takie syny)

 • ase

  nie płace juz 2 miesiac ,wydzwaniaja jak szaleni,zobacze co dalej,pozdrawiam,musimy ich zniszczyć!!

  • Hortensja

   A ja od stycznia place z dwumiesuecznym opoznieniem i nie odbieram telefonu. Wczoraj sms z banku: bardzo prosimy o kontakt. Unikanie kontaktu z nami nie rozwiaze problemu. Dalej sie nie odzywam, zobacze co dalej, ale podoba mi sie to PROSIMY o kontakt…

   • Bogdan.G

    Na razie wydzwaniaja, ale potem moga wypowiedziec umowe i naslac windykacje. Nie bedzie wtedy ciekawie, bo beda sie domagac calej kwoty od razu, a windykator nie bedzie “prosil o kontakt”…

 • Rob

  Proponuje hasło na transparent ” Zmarnowałem głos na oszusta”

 • Boro

  Troche o tym jak banki kreca walki na kreatywnej księgowości
  http://m.interia.pl/biznes/news,2377216,4141

 • ZadajePytania

  Już teraz możecie poznać szczegóły NASZEJ ustawy ruchu Kukiz’15. Na manifestacji to już “przepytam” Was dokładnie z jej znajomości:

  Poselski projekt ustawy o restrukturyzacji kredytów denominowanych i indeksowanych do waluty innej niż waluta polska oraz o wprowadzeniu zakazu udzielania takich kredytów.

  Data pisma: 2016-04-28
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=729

 • asd

  “Nie będzie prosto przekonać sądu, że kredyt nie jest walutowy, tylko złotowy – ostrzega część prawników. Prezydent twierdzi, że nie mają racji.”
  http://www.rp.pl/Konsumenci/308259899-Ustawa-frankowa-nie-utrudni-procesu-z-bankiem.html#ap-1

  czy oby na pewno? tym bardziej że nie znamy finalnej wersji ustawy a jak wiadomo lobby bankowe naciska aby w ustawie znalazł się zapis o całkowitym zaspokojeniu roszczeń kredytobiorców

 • eg0n

  Mam pytanie w sprawie niepłacenia rat. Czy bank ponosi jakieś skutki po nieotrzymaniu 3 rat, czy już po jednej? Pamiętam, że wiele lat temu miałem kredyt gotówkowy, z którym miałem przez pewien okres problemy i wówczas podczas jednej z wizyt w oddziale, wypaliłem do pani, że o co im chodzi, przecież płacę, co prawda z opóźnieniem, ale bank zarabia ekstra na odsetkach karnych. A pani na to, że jak tylko rata się przeterminuje, to bank musi taką kwotę odłożyć do jakiegoś funduszu, a to nie jest dla banku korzystne. Więc jak to jest? Trzeba nie zapłacić trzech rat, czy już po jednej bank zaczyna boleć?

 • Jędrek

  Zacytuję znowu za autorem tej piosenki:

  JEZU JAK SIĘ CIESZĘ…

  Bardzo dziękuję zarządowi SBB za zorganizowanie Manifestacji. Jestem bardzo zadowolony, że się odbędzie I SZLAG MNIE TRAFIA, ŻE NA NIEJ NIE BĘDĘ!!! 10 w niedzielę będę przemieszczał się z okolic Wenecji w okolice Neapolu. Około dwunastej będę w okolicach Rzymu czyli Watykanu i za nas Wszystkich zmówię modlitwę. Tak będzie. Tego samego dnia troszeczkę później będę na Monte Casino. Też oddam hołd naszym Polskim Żołnierzom.
  Popadam trochę w swoistą zadumę i mam nadzieję, że Wy tam w Warszawie dokonacie właściwego wyboru odnośnie nowych władz SBB. Pisałem wcześniej, że mam zaufanie do pokrzywdzonych ludzi. Mam nadzieję, że wśród nas nie ma ZDRAJCÓW którzy grają na rzecz banksterów. Mam nadzieję, że kandydaci na nasze władze SBB w sposób jednoznaczny i bez podtekstów, z CZYSTYM SERCEM OPOWIEDZĄ SWOJĄ HISTORIĘ. Ile wziąłem (kredytu), ile spłaciłem i ile mi zostało. Taka wypowiedź do Zebrania uważam za PODSTAWOWĄ. Nie skreślam nikogo. Ale bardzo proszę, żeby podczas Zebrania była możliwość wypowiedzenia się KAŻDEGO!!!! Żeby nie było kłamliwego mówienia Zebraniu PRZEPRASZAMY MUSIMY OPUŚCIĆ LOKAL BO MIJA CZAS. TAK BYĆ NIE MOŻE!!!
  Każdy dorosły wie, że nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi. Jesteśmy w różnym wieku. Posiadamy różny stopień wykształcenia i poziom wiedzy w naszej sprawie. Dla prawnika i to z doświadczeniem nie do zrozumienia jest, że prawo nie może działać wstecz a jednak działa. Mówię o NIEUDOLNEJ LEGALIZACJI BEZPRAWIA W 2011R.
  Jeszcze raz gratuluję poinformowanie o manifestacji z takim wyprzedzeniem. Teraz proszę jeszcze o jedno. ROZPROPAGUJCIE GDZIE SIĘ DA I ILE SIĘ DA. We wszystkich mediach.

  • Madi

   Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń kiedy pełną kieszeń znowu mam …ale to za 30 lat jak spłacę lichwę pseudo frankową 😉 Udanych wojaży i szerokiej drogi Drogi Jędrku:-)

 • Jędrek

  TO ON MATEUSZ MORAWIECKI:

  W 1998 podjął pracę w Banku Zachodnim. W latach 1998–2001 był doradcą prezesa zarządu, następnie dyrektorem banku, po połączeniu Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego w 2001 został członkiem zarządu Banku Zachodniego WBK. W maju 2007 objął stanowisko prezesa zarządu tej instytucji.

  MÓWI:

  Deficyt sektora finansów publicznych w planowanym na 2017 rok budżecie jest “absolutnie bezpieczny” – powiedział w piątek dziennikarzom wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

  Nie pytam, ja twierdzę. NIE UFAM BANKSTEROWI!!! Po stokroć nie ufam i Was Polacy PRZESTRZEGAM przed tym banksterem. Na razie w Polsce jest nie źle. Puki co został ukulany jeden Prezes, ale wierzcie mi to on Mateusz Morawiecki będąc szefem BZ WBK wpakował nas w ten ambaras. Dla prawdy obiektywnej powiem, że na ten czas FRANKOWICZÓW Z TOKSYCZNEGO BZ WBK. Teraz chce wpakować CAŁY POLSKI NARÓD W KANAŁ HIPER ZADŁUŻENIA. Ten człowiek myśli ZERO JEDYNKOWO. Zarobić. Nie ważne czyim kosztem. Teraz ma to być grabież nie na skalę jednego lokalnego banku. teraz to ma być na skalę NARODU POLSKIEGO. To jest nasz problem. Nie obietnice jakiegoś figuranta z siódmego szeregu PiS. TO JEST REALNY PROBLEM!!! On zarobi. Banksterzy ZAWSZE ZARABIAJĄ!!! My Polacy musimy być czujni. Zapowiada się się SUPER DEFICYT BUDŻETOWY, a bankster mówi, że jest wszystko OK. NIE JEST!!!

  • Mariusz Z.

   Chyba tylko zatwardzialy elektorat pisu jest w stanie uwierzyc w bajki morawieckiego banktera. Tutaj raczej nikogo nie trzeba przekonywac, ze nic dobrego pod jego “rzadami” nas nie czeka.

   • Jędrek

    No tak. Problemem jest jednak tzw. ŚWIADOMOŚĆ i dotarcie do jak największej ilości słuchających. Mało rozgarnięty poseł z Białegostoku poinformował NAS, że wg. wiedzy (nie wiem czy Prezes też w to wierzy) NIE JESTEŚMY ELEKTORATEM PiS-u a IDIOTAMI KTÓRZY ZAGŁOSUJĄ NA NOWOCZESNĄ.
    WEDŁUG MNIE DZIAŁA TO TAK, ŻE JAKIEŚ DYSPOZYCYJNE BANKSTEROM MEDIA PUSZCZAJĄ PAPKĘ, ŻE JA OKALECZONY PRZEZ BANKSTERA ZAGŁOSUJĘ NA PARTIEĘ WYWODZĄCĄ SIĘ WPROST Z ICH ŁONA. Nikt chyba nie wybaczy temu KŁAMCY, który co innego mówił a co innego robił. To on w sytuacji kryzysowej dla Polskiego Rządu pojechał do swoich mocodawców i skarżył na nasz POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!! Rząd. Podobnie jak człowiek znikąd, szef KOD-u nagle znalazł się na audiencji NIE TYLKO U BYŁEGO PREMIERA POLSKI, ALE RÓWNIEŻ BYŁ U INNYCH PROMINENTNYCH, PRO BANKSTERSKICH JEGOMOŚCI UE.
    To tylko fakty. Takie same jak DOBRE INTENCJE Pana juniora Morawieckiego. Mało tego. Gdyby Ruch Pana Kukiza był bardziej pro Morawiecki senior to już dzisiaj byśmy sprzątali po nich. Na całe szczęście miłość ojcowska nie doprowadziła do poważnego kryzysu tego ruchu. Pan Morawiecki senior okazał się zwykłą chorągiewką. Zawiało od Prezesa Kaczyńskiego Premierowanie syna – SPRZEDAŁ IDE CAŁEGO SWOJEGO ŻYCIA. Tak to już jest z tą miłością rodzicielską.

 • Robert

  Forumowicze, posłuchajcie windykację banku do klienta, 8 różnych zarejestrowanych rozmów, właśnie tak się rozmawia z bankiem jako kredytobiorca po wydanym raporcie Rzecznika Finansowego z dnia 6 czerwca 2016r.

  https://soundcloud.com/pogadankizbankowymwindykatorem

 • Jędrek

  UWIELBIAM SONDAŻE.

  48 proc. badanych pozytywnie ocenia wypełnianie obowiązków głowy państwa przez Andrzeja Dudę, z czego zdecydowanie dobrze o jego pracy mówi 11 proc. Negatywnie pracę głowy państwa ocenia 42 proc., przy czym zdecydowanie negatywnie o wypełnianiu przez Andrzeja Dudę obowiązków głowy państwa mówi 13 proc. ankietowanych. Co dziesiąty badany (10 proc.) nie ma zdania na temat pracy prezydenta.

  AŻ 11% ZDECYDOWANIE DOBRZE WYPOWIADA SIĘ O PRACY 🙂 (a ile procent BARDZO DOBRZE? – DWÓR?

  Zaufanie do działających w Polsce banków deklaruje 61% ankietowanych, co oznacza wzrost o 9 pkt proc. r/r, kolejne 26% badanych nie ma zaufania do banków, natomiast 13% nie ma wyrobionej opinii w tej kwestii, wynika z badania “Reputacja polskiego sektora bankowego” zrealizowanego w marcu 2016 na zlecenie Związku Banków Polskich (ZBP)

  W TYM SONDAŻU PODOBA MI SIĘ KTO ZLECIŁ TE TE BADANIA 🙂

 • ZadajePytania

  Adminie, dokleisz link do naszej ustawy w zawiadomieniu? Tam, na samej górze.
  Żeby nie trzeba było szukać.
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=729

 • Robert

  Frankowicze zadowoleni ze stanowiska UOKiK ws. ich sporu z mBankiem. Co to dla nich oznacza?

  http://www.polskieradio.pl/42/276/Artykul/1659755,Frankowicze-zadowoleni-ze-stanowiska-UOKiK-ws-ich-sporu-z-mBankiem-Co-to-dla-nich-oznacza

 • Hubert

  Dlaczego demonstracja akurat pod Belwederem? Komu tam będziemy następować na odciski? Marszałkowi? Szczęśliwie dla niego – nie doczekał takiej Polski, jaką dziś mamy.
  Proponuję demonstrować na Nowogrodzkiej i koniecznie zapewnić sobie spotkanie z Yaro i jemu przetłumaczyć, bo ostatnio bredzi na nasz temat jak pobity…

 • Jędrek

  Niech mi ktoś odpowie, że to dobrze dla mnie – POLSKIEGO OBYWATELA:

  W 2017 r. potrzeby pożyczkowe netto budżetu państwa mają wynieść 79 mld 12,1 mln zł wobec 64 mld 724 mln zł w 2016 r. – wynika z uzasadnienia do projektu budżetu na 2017 rok, opublikowanego w piątek przez MF.

  Policzmy. Najpierw trzeba było pożyczyć AŻ!!!! PRAWIE 65 MILIARDÓW ZŁ. TERAZ OKAZUJE SIĘ, ŻE JESZCZE 14 MILIARDÓW ZŁOTYCH WIĘCEJ!!!
  Chyba nikomu nie muszę tłumaczyć, że jak POŻYCZAMY to na dzień dobry płacimy jakąś PROWIZJĘ 😉 A NASTĘPNIE TEN KREDYT TRZEBA SPŁACIĆ. Bardzo ciekawi mnie OD KOGO FINALNIE POŻYCZAMY? Od Pana Glapińskiego? Pewnie NIE. Może od Hiszpańskiej grupy Santander? Nie wiem. Jeżeli pożyczamy za granicą np. od Międzynarodowego Funduszu Walutowego I KURS TEJ WALUTY (EURO) SKOCZY TO CO WTEDY? Uspokoi mnie Pan Morawiecki, że NIC SIĘ NIE STAŁO? Jedna większa akcja na Ukrainie i mamy problem. Trochę więcej zadymy w Turcji i mamy DRUGI PROBLEM. Czy w takiej sytuacji za mądre jest się TAK POTWORNIE ZADŁUŻAĆ???
  Moja rodzina (cała) nie ma w bankach żadnych aktywów. Chociaż nie lubię Pani Merkel to za jej namową parę konserw kupiłem. Najwyżej zrotuję za jakiś czas. Wody też kupiłem więcej. Nie zepsuje się.

  Czy w takiej sytuacji moja rodzina POWINNA SIĘ ZADŁUŻAĆ PONAD MIARĘ I MOŻLIWOŚCI. Opierać przyszłość na bajkach bankstera? Na planie którego de faCto nikt nie widział? Na pieniądzach klasy ludzi średniej W KTÓRĄ WALI Z GRUBEJ RURY? Której nie zamiaru ulżyć a podsyła przez UMYŚLNEGO POMOC FRANKOWICZOM W POSTACI ODDANIA CZĘŚCI SPREADÓW?
  Nie chodzi mi w tym miejscu o mnie jako o jednostkę. Swoje lata mam. Trochę świata zwiedziłem a i w razie czego kości swoje złożę gdzieś tam. Chodzi mi jednak o nas wszystkich prowadzonych na smyczy bankstera W PRZEPAŚĆ. Milion razy mówiłem i powiem jeszcze raz. Bankster NIE MA SERCA. Ma wynajętych klakierów i firmy PR które ocieplają jego SKAŻONY WIZERUNEK. Sromotnik też jest ładnym, ślicznym grzybem – ALE TRUJE!!!!!!!!!!!!!!!

  • Robert

   Jędrek.

   Państwo pożycza emitując obligacje państwowe np. na 2,5%
   rocznie i sprzedaje je na rynku międzynarodowym oraz na krajowym rynku
   poprzez PKO BP, w Polsce kupują je banki i ewentualnie jakieś fundusze jak np.
   OFE, na świecie kupują je także różne fundusze, banki, rządy państw a także np.
   Norweski Fundusz Naftowy – drugi na świecie pod względem aktywów 1 bilion
   dolarów które to fundusz zgromadził ze sprzedaży ropy i gazu.

   Np. Konstrukcja tego funduszu ma zapisany mechanizm w ustawie prawa Norweskiego,
   że tylko 4% rocznie z zysku całorocznego jest dofinansowanie budżetu Państwa
   Norweskiego, reszta pozostaje w funduszu i jest inwestowana na rynkach
   światowych w bezpieczne instrumenty między innymi w obligacje Państw. Cały
   fundusz Norweski jest stworzony na zabezpieczenie emerytalne swoich obywateli.

 • Partia Frankowiczów

  Okazuje się, że obietnica złożona przez Andrzeja Dudę nam, co najmniej 2 milionom Obywateli Polski (na wGospodarce.pl twierdzą, że lekko 3 milionom), okradanym wciąż przez gang bezczelnych oszustów i złodziei „na franka” przy wydatnej współpracy notabli państwa w Polsce, nie jest jedyną obietnicą złożoną wyborcom, jaką złamał. Portal Prawy.pl pisze, że analogiczna, cyniczna „zagrywka” miała miejsce w kwestii ludobójstwa ukraińskiego, dla pozyskania wielomilionowego elektoratu kresowego:

  http://prawy.pl/36154-prezydent-porzucil-obietnice-wyborcza/

  Wspinanie się na fotel prezydencki nie tylko po plecach zakutych w kajdany długu „frankowiczów”, Obywateli RP, ale nawet po trupach Polaków pomordowanych w ukraińskim ludobójstwie na całych Kresach – gdyż to nie tylko Wołyń w latach 1943-44, ale cały wschód Polski spływający naszą krwią już od lat 30. na skutek dzikich mordów dokonywanych przez programowo podjudzanych Ukraińców dla realizacji kontynuowanego dziś, syjonistycznego planu Zeewa Żabotyńskiego, pokładającego wówczas nadzieje w Hitlerze, a przewidującego utworzenie „Lebensraum” dla Nowej Jerozolimy na wschód od Wisły – trudno nawet nazwać
  słowami i mimo tysięcy lat ewolucji języka nie znajduję na to odpowiednich określeń, nie będę ich nawet szukał.

  Przy okazji, powtórzę post, który usunął lokalny cenzor roszcząc sobie pretensje do kształtowania zakłamanej rzeczywistości na blogu poprzez decydowanie, co zostanie opublikowane, a co nie, z przyczyn, których mogę się tylko domyślać, choć prosiłem go uprzejmie w prywatnej korespondencji mailowej, którą zresztą sam, bez mojego zaproszenia, czy pozwolenia zainicjował, aby nie szedł totalitarną drogą, gdyż będę musiał się na niego skarżyć szefostwu Stowarzyszenia.

  Poniższy wpis dotyczy aktualnej sytuacji w Polsce, niebędącej zresztą wyłączną domeną PiS, gdyż analogiczny obraz prezentowały rządy PO – to tylko dwie strony tej samej, szeklowej monety. Zatem wpis powtarzam i proszę Cię p. Cenzorze, nie dotykaj, to nie twoja sprawa i nie twoje zadanie, przynajmniej z ramienia SBB.

  Behemot ze swym frontmenem, niedouczonym tchórzem Nergalem, który chcąc w imieniu swych sponsorów uderzyć w polski katolicyzm podarł na koncercie żydowską Biblię (a to palant!), a któremu proponowałem wówczas, żeby – jak jest taki odważny – spróbował podrzeć Koran podczas hadżu w Mekce, to mu zrobią z d.py wiatrak, reklamuje teraz swoją trasę koncertową (choć koncert kojarzy się z muzyką, a nie idiotycznym łomotem oraz zakazanymi mordami i piszę to będąc wychowanym na hard rocku) sprofanowanym godłem Rzeczpospolitej, wywołując powszechne oburzenie, niektórzy grożą mu nawet procesem.

  Ale czy rzeczywiście nasze godło sprofanował, czy raczej lepiej oddał stan faktyczny, dopasował grafikę do realiów polskiego państwa? Za głową orła jest symbolika masońska. Skrzydła i tułów oplata i ściska jadowite, wężowe plemię. Zamiast dwóch pięcioramiennych, masońskich gwiazdek na skrzydłach, są dwie trupie
  czachy. Orzeł ma na piersiach satanistyczny, odwrócony krzyż, z głowy wystają mu diabelskie rogi. Całość przebijają strzały jak z herbu Rotszyldów (pewnie przejęli za lichwę, bo skąd u nich szlachectwo??).

  Może coś pominąłem, ale moim zdaniem ten obraz jest dość precyzyjny, nie widzę żadnej pomyłki i jeśli odnosi się do aktualnej sytuacji w Polsce, do instytucji państwa (nie od dziś), to chyba wszystko się zgadza.

  Czyż taka symbolika nie oddaje natury państwa, które chroni swoim aparatem mafię banksterów i wspólnie z nimi eksterminuje własnych Obywateli, autochtonów, których korzenie na tej ziemi sięgają wielu tysięcy lat, zamierzchłych czasów, kiedy nie istniał jeszcze świat żydowski – jak można przypuszczać – strącony
  na naszą biedna planetę wraz całą korporacją dopiero na skutek interwencji Michała Archanioła w Niebie?

  Czy dopuszczenie do cichego przejęcia kontroli nad uprawami w Polsce, w nieodległej perspektywie przez koszerny gang Monsanto, jak w innych rejonach świata, nie jest tego najgorszym świadectwem: wroclaw.tvp.pl/26054950/nasienne-piractwo

  Czy ewidentne podżeganie oraz pchanie nas do wojny Rosją w charakterze koszernego mięsa armatniego, nie potwierdza tego wstrętnego wizerunku? Przykłady można mnożyć.

  Czy zamykanie przed naszym protestem Sejmu RP oraz okolicznych terenów, nie jest dowodem przeczącym propagandowym pozorom prezentowanym publiczności w mediach Kurskiego, o których wypowiadał się ostatnio red. Witold Gadowski?

 • jaro

  sprawdźcie swoje marże w bankach, w moim przypadku przez osiem lat bank pobierał większą marzę niż wynikała z umowy

 • marju73

  Drugą powinnością SBB i nas jego członków po odkręceniu afery tak zwanych pożyczek “frankowych”, osądzeniu i ukaraniu winnych powinno być odzyskanie dla narodu NBP i zastąpienie oszukańczej kreacji pieniądza opartego na tworzeniu długu pozostającej pod kontrolą lichwy pieniądzem wolnym od długu.

 • ZadajePytania

  do wszystkich Sędziów w Polsce.
  Tak stanowi prawo polskie i unijne
  To oczywiście z PIERWSZEGO istotnego poglądu w sprawie, wydanego przez UOKiK.

 • Partia Frankowiczów

  Prosiłem uprzejmie lokalnego cenzora Koltermanna Macieja, żeby
  powstrzymał się od posługi totalitarnej, ciemnej stronie mocy – nie
  usłuchał. Poniższy wpis usunął.

 • Partia Frankowiczów

  C.d.

 • Robert

  oj, ktoś tu mąci, mąci przed wyborami na 10 września, zawsze znajdą się jakieś szuje co będą mącić.

 • Jędrek

  [email protected] Bo z tym naszym Stowarzyszeniem jest tak, że cały czas WALCZYMY O PRAWDĘ. Ciągle staramy się udowodnić naszym przeciwnikom, że to oni nie mają racji. Oczywiście pod tą narrację wtłaczamy paragrafy, nasze racje prawne i moralne. Niestety Marek Popowicz NA RÓWNO TRAKTUJE PRAWO. Tak sami jak Ty czy ja udziela się i walczy. Daje wspaniałe rady i linki do spraw. Jest jednym z najbardziej walczących wśród nas. Ma jedną “WADĘ” WALI PRAWDĘ PROSTO Z MOSTU! Dla niego PRAWO TO NIE TYLKO OBSZAR NASZEJ WALKI. Jest pozytywnie powalony na punkcie PRAWA.
  Teraz napiszę Ci w jaki sposób moja SBB mnie wystawiła a w jaki sposób Marek Popowicz – legalista MNIE I CIEBIE CHRONI!
  Napiszę o sobie.
  Pisałem, że byłem na Misjach Stabilizacyjnych i dla tego między innymi w ochronie mojej rodziny NIE WYSTAWIAM SWOICH CZTERECH LITER NA FEJSIE.
  Jakiś ktoś z władz SBB wywalił całą listę meilową w DOSTĘPNE MIEJSCE praktycznie dla wszystkich!!!
  Marek Popowicz prawidłowo zdiagnozował i ma obawy, że jakiś ktoś PRAWDOPODOBNIE POPEŁNIŁ …
  Skończę w tym miejscu ale napisałem to żebyś zrozumiał, że on NIC ZŁEGO NIE ROBI! Robi coś po swojemu. Walczy na swój sposób. Bardzo się udziela. Ty Robert nie znając go skrytykowałeś. Nie mam o to do Ciebie pretensji. Ja wiem, że teraz te osoby które spowodowały ten malutki zamęt POWINNY NA PRAWDĘ SIĘ MARTWIĆ. Ja wiem co to znaczy OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH. Nie wszyscy to wiedzą. Niektórzy bez mrugnięcvia okiem WYCINAJĄ NASZE GŁOSY SPRZECIWU PARTII WŁADZY CZY PANA PREZYDENTA, a lekką ręką łamią postępują nierozważnie. Osobiście nie mam pretensji o ten sposób poinformowania mnie o zebraniu. Jednak też uważam, że można to było zrobić inaczej.

  • Robert

   Jędrek i tu się z tobą w pełni zgadzam, nie będę się rozpisywał co i dlaczego bo piszę to z telefonu.
   Sorry jest weekend, jestem z rodziną nad morzem norweskim i odpoczywam bo w Poniedziałek do pracy.

 • Partia Frankowiczów

  Jedno pytanie, jeśli można, gdyż nie zwróciłem uwagi na lokalizację protestu: dlaczego pod Belwederem? Mamy krzyczeć do drzew? Czy to może takie zawoalowane przesłanie obliczone na inteligencję tymczasowego rezydenta, ze względu na bliskość pomnika Chopina, że niby Marsz Pogrzebowy i te klimaty? Nie dotrze, gwarantuję, przeceniacie go. Protest na łonie przyrody to każdy może sobie zrobić w ogródku, albo w pobliskim lesie, z podobnym skutkiem.

  • Partia Frankowiczów

   KOD nie jest naładowany pozytywnie – to banda lewackich cyników, zwykłych durniów oraz leninowskich pożytecznych idiotów, zdalnie sterowana przez grandziarza Sorosa i jego współplemieńców.

   • Nadir

    Można mieć inne zdanie ale takie uogólnianie wobec jakiejś grupy która też walczy o swoje nie napawa mnie optymizmem. Pewnie wśród nich też są frankowicze nie ma co się tak nastawiać. Jest sprawa trzeba przekonywać wszystkich do poparcia

    • Partia Frankowiczów

     Jeśli są pośród nich “frankowicze”, to świadczy o nich jak najgorzej, gdyż to tak, jakby szukali schronienia przed diabelską mocą w piekle. Analogicznie jest z „Nowoczesną” słupa banksterów Petru, próbujących perwersyjnie przejąć część elektoratu „frankowego”, żeby sam sobie zaciskał pętlę na szyi i nie dopuścić do zawiązania potężnej anty-partii „frankowiczów”, która miałaby realną moc tsunami zmywającego wszelki, partyjniacki brud z polskiej sceny politycznej oraz z instytucji państwa.

     Mam nadzieję, że „frankowicze” nie dadzą się nabrać ani temu brodatemu frajerowi, alimenciarzowi z kitką, ani banksterskiej marionetce Rychowi „Przewalutowałem” Petru.

     • Realista

      Ja jestem przedstawicielem “frankowiczów”, którzy prawie w pełni popierają działania KOD-u. I robię to z całą świadomością… I bynajnmniej wcale się tego nie wstydzę.
      I jeszcze chwila, a zacznę popierać Nowoczesną z Petru na czele. Tylko dlatego, aby odsunąć od władzy obłudników z PiS-u z Morawieckim i Dudą w tle.

     • Partia Frankowiczów

      No to bardzo mio przykro, współczuję.

     • Partia Frankowiczów

      No to bardzo mi przykro, współczuję.

     • Realista

      Wyrazy współczucia przyjęte. Aczkolwiek nie powiem, żebym się za bardzo przejął.

     • jolki

      Ostatnia deska ratunku dla was,ten KOD

     • Realista

      Dla “was” – czyli dla kogo ?

 • Megan

  W ramach przygotowań do zbliżającej się manifestacji proponuję uruchomić giełdę haseł na manifestacyjne transparenty . Może uda stworzyć się bazę haseł , które wzmocnią nasz przekaz , przybliżjąc społeczństwu sprawę , o którą walczymy. Będą media więc trzeba wykorzystać tę okazję do mądrego wyartykułowania naszych racji . Dla rozgrzewki ( i zaangażowania większej liczby forumowiczów ) kilka propozycji :
  WYRWAĆ BANKOWE CHFASTY
  CHFAST OUT
  TOKSYCZNE CHFASTY NA FINANSOWYM POLU RP
  RAZ SEJMEM , RAZ SĄDEM
  BANKOWĄ CHOŁOTĘ
  BANKOWA MAchFIA POD OCHRONĄ PAŃSTWA
  MAchFIA BANKOWA , OCHRONA PAŃSTWOWA

 • Marzena

  Czy ktoś może mi napisać jak było w tych kredytach “indeksowanych”? Bank zapisywał kwotę w PLN w umowie i tę kwotę faktycznie wypłacał (tylko raty kredytu bank indeksuje tabelą bankową)? Tzn. nie było tzw. “spreadu pierworodnego” między kwotą zapisaną przez Bank w umowie a kwotą wypłaconą tzn. ten “spread pierworodny” był tylko w “denominowanych”?

 • Jędrek

  Marek w swój naturalny sposób rozwija skrzydła. Stroszy piórka i straszy statutem. To jego walka z obecnym Zarządem. Ma do nich jakieś pretensje i przestrzega przed bezprawnym działaniem. Mało jest mu tego to jeszcze straszy wykluczeniem.
  Marek na tyle ile ja znam ludzi to wierz mi najbliższy czas pokaże, że z kilkoma gwiazdami naszego ruchu się rozstaniemy. Nie na zasadzie, ŻE TY ICH WYWALISZ, tylko sami odejdą.
  Pisałem kiedyś wcześniej, że nasze środowisko jest bardzo zróżnicowane politycznie. Ba dyskutowaliśmy sobie sami (bo władze SBB zasnęły) i DOSZEDŁEM DO WNIOSKU, że wielu “bojowników” NIE DOSTANIE NIC OD DZISIEJSZEJ PARTII WŁADZY. Krótko mówiąc wpadli w własne sidła. Mieli do wyboru: NIE DZIAŁAĆ DYNAMICZNIE 🙂 (coś na wzór POLECENIA Pana Belki), lub walnąć focha i odejść. Żyli w swoistym gorsecie. Marek cisnie NON STOP PERSONALNIE, Jędrek coś tam pisze i zachęca, a na finał mamy WIELKĄ KUPĘ. TAKIE SWOISTE PODSUMOWANIE.
  Każdy dorosły wie, ŻE WŁADZA ZAWSZE SIĘ WYŻYWI. Trudno nie zauważyć, że w tym tyglu nagle w PiS-owskiej telewizji ukazała się znana mi twarz z manifestacji a zarazem współprowadząca program Pana Macieja Pawlickiego. Pamietam też jak ta Pani prezyszła i opowiadała ludziom na sali (około 300 osób z Polski), ŻE NIE ZGADZA SIĘ… Dowiedziałem się również, ŻE NIE JEST ONA ZWOLENNICZKĄ PARTII WŁADZY. No dobra. We wszystko wierzę. Jestem człowiekiem dużej wiary i na następnej Manifestacji podejdę do niej jako dystrybutora PIANEK DO GOLENIA i osobiście zaatakuję ją witryny toksycznych banków. W miedzy czasie oddam BALONIK SYMBOL PRZEMOCY i ataku na banksterię.
  Marek nikogo nie będziesz wywalał…

  Odnośnie mojego poparcia dla Ciebie to je masz. Niestety nie jest to związane z takim poparciem jakie byś chciał, ale MORALNIE JESTEM Z TOBĄ. Nadal uważam, ŻE TYLKO OBECNI NA ZEBRANIU MAJĄ PRAWO BRAĆ UDZIAŁ. Jeżeli ktoś nie wybiera się do Warszawy i zostanie w domu. Nie ma prawa marudzić i narzekać! Takie jest moje zdanie w tej kwestii.
  Napiszę to, a działo się to podczas zebrania.
  Wspomniana wyżej Pani przyszła z zebrania Zarządu i zakomunikowała nam (bardzo mnie to zdziwiło), że Zarząd ją przegłosował i można będzie głosować NA WIELE RĄK 🙂 Ona była przeciwna. W czasie głosowała ZAPOMNIAŁA O SWOICH IDEACH I GŁOSOWAŁA PREZENTUJĄ PO KILKA UPOWAŻNIEŃ. Ja nie jestem taki. Jak mówię, że nie powinno być takiego stylu głosowania TO TAK POSTĘPUJĘ!!! W ten sposób chciałbym dać przykład PRAWDY A NIE OBŁUDY W SWOIM DZIAŁANIU. Ludzie nie są durniami. Nawet Ci którzy cichutko siedzą w kąciku i sprawiają wrażenie spokojnych i bardzo zrównoważonych.

  • Robert

   Jędrek.
   Pytanie, otrzymałeś maila wczoraj od zarządu SBB.

 • Jędrek

  Szanowny Panie Mariuszu serdecznie dziękuję Panu za wyjaśnienie.
  Napisałem niżej, że osobiście NIE PRZESZKADZA MI TA FORMA POWIADOMIENIA, chociaż można to było zrobić inaczej.
  Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  Odnośnie drugiej sprawy, nie będę wypowiadał się publicznie ponieważ NIE ZNAM SPRAWY a Pana wyjaśnienie przyjmuję do wiadomości JAKO PRAWDZIWE.
  [email protected] Dzięki.

 • Nadir

  To że jesteśmy tak uwiązani do pis to nie jest dobry prognostyk mogą nas zlewać , myślę że trzeba się spotykać że wszystkimi. Mamy racjonalne przesłanki na kanwie prawa aby przekonywać innych do rozwiązania problemu.

 • Partia Frankowiczów

  Powtórzę może pytanie, albowiem ciemno wszędzie, głucho wszędzie i już widzę, co to będzie: dlaczego pod Belwederem?? Kto miałby być adresatem tego protestu, okoliczne wiewiórki, parkowe ptactwo, dwóch strażników u płotu, czy może idziemy pokazać Marszałkowi stojącemu na pomniku, jakie – za przeproszeniem – dupy wołowe są teraz w wywalczonej przez niego Polsce?

  Skrzyżowanie Alei Jerozolimskich (nie można by zmienić nazwy?) z Marszałkowską, Rondo Dmowskiego, kilkugodzinny spacer w kółko, aż się cała Warszawa totalnie zapcha, a potem Sejm, z pozostawieniem tam stałej wystawy plakatów na stojakach oraz wbudowaniem kamienia węgielnego pod miasteczko oszukanych San CHFrancisko i niech się Kuchciński buja ze swoimi faszystowsko-bolszewickimi zakazami, to są sensowne lokalizacje, ale nie Belweder, tam cała para pójdzie w gwizdek.

  • asd

   w 100% popieram Partię Frankowiczów.
   proszę o podanie trasy przemarszu
   chyba że spod Belwederu przejście pod KPRM, wpadnięcie na kawę do Trybunału Konstytucyjnego a następnie spacer na Wiejską

  • Obserwator

   Również w 100% popieram Partię Frankowiczów.

 • Jędrek

  W krótkim wystąpieniu chciałbym się odnieść dlaczego nasza manifestacja jest wymierzona w Prezydenta, tak wynika z LOKALIZACJI, a hasłem jest ZERO HARACZU.
  Pragnę przypomnieć, że te dwie sprawy w żaden sposób się nie łączą. Takim hasłem mogli byśmy DOBIĆ BANKSTERA za pomocą pianki do golenia na każdej witrynie toksycznego banku w całej Polsce!
  To ironiczne działanie miało by jakiś sens. Z prawdy obiektywnej dodam, że po raz pierwszy spotkałem się na ostatniej manifestacji gdzie Pan Maciej Pawlicki mówił, że coś takiego będzie. Później na Zebraniu była mini dyskusja. Później NIE BYŁO NIC a ostatnio dowiedziałem się (za PAP), że Pan Arek Szcześniak wypowiadał się, że polegała ona będzie NA POMOCY (znacie te słowo?) POTRZEBUJĄCYM, KTÓRZY PRZESTANĄ PŁACIĆ.
  Teraz spotkamy się pod Pałacem Pana Prezydenta (z 42% poparciem społecznym) i będziemy wykrzykiwali, że BANKSTEZRY SĄ BARDZO NIEGRZECZNI…
  Hasło owszem, ale nie w tym miejscu!!!
  Miejsce jak najbardziej PRAWIDŁOWE, ale nie z takim hasłem!!!
  Z grzeczności nie będę rozwijał tematu bo jako bardzo płodny komentator zauważyłem, ŻE WŁADZE SBB TO CZYTAJĄ, ALE POMYSŁY LUDZI Z TERENU MAJĄ W DUPIE!!!
  Dodam dla prawdy obiektywnej, że nie jestem jedyny w kwestii różnych pomysłów. Cóż to jednak znaczy z samozadowoleniem i z wszechwiedzą władzy SBB 🙂

 • jolki

  Czytam i otwieram oczy.Część z piszących wchodzi na tę stronę w celu zamieszania w głowach frankowiczów i przeciągnięcia na swoją Nowoczesną-Platformianą-Zakodowaną stronę. Nie damy się ogłupić.Wiemy jedno,że to nie budżet Polski ma dokładać do franko-dupnych kredytów,mają zrobić to w każdym calu banksterzy.Oni wydusili z nas wielkie pieniądze,a teraz mają zwrócić i tyle i nic więcej nie chcemy.Prezydent i Rząd PiS powinien zrobić wszystko aby tak się stało,bo głosowaliśmy na nich.Niektórzy głosowali tylko dlatego,bo to był “rozbój w biały dzień”.

  • Realista

   A ja otwieram oczy ze zdumienia, że po roku “dobrej zmiany” jeszcze są tacy, którzy wszelaką wiarę pokładają w PiS-ie i Prezydencie…
   PS… “My” na oszustów nie glosowaliśmy…

   • jolki

    Swoim pisaniem zdradzasz się ze swoimi preferencjami najpierw UW potem PO a teraz Nowowyczesana albo Zakodowana.

    • Realista

     No i co z tego wynika ?
     Wcale się z tym nie kryje…. Tak, jestem w duszy liberałem i zawsze mi bliżej do ugrupowań rodzaju UW, PO, czy Nowoczesna niż PiS.
     Poza tym jestem demokratą i alergicznie reaguje na wszelkie próby ograniczania mnie, jako obywatela.
     A co zrobił PiS w sprawie “frankowiczów” ? Kompletnie nic… Póki co, tylko puste obietnice. I nawet nie widać jaskółki, która mogłaby zwiastować jakąś w tej kwestii odmianę.
     Po prostu zwykli kłamcy i oszuści…
     Liberałowie, mimo że również nic nie zrobili, to mnie przynajmniej, aż w takim stopniu nie próbowali oszukiwać…

     • jolki

      Byłoby śmieszne gdyby nie było tak tragiczne w niektórych wypadkach “frankowiczów”.Jeżęli liberałowie ciebie nie oszukali, to kto nabił w kredyty Polaków?

     • Realista

      Liberałowie mnie nie oszukali, gdyż to nie oni udzielali tych kredytów.
      A hmm…. przypomnijmy sobie, któraż to partia była przeciwna ograniczaniu ilości kredytów “frankowych” ?
      Upsss….. czyżby to “Prawi i Sprawiedliwi ?
      Cóż za niefart…

     • Andrzej Johnson

      Realista, przypomnij sobie zeszłoroczne pracę PO na ustawą frankową, PO jak PAD teraz będące po stronie lobby bankowego, kto siedzi w KNF, obiadki z ośmiorniczkami, państwo istniejące teoretycznie. Ja wiem, że ani PiS ani PO nie wspominając o .n nic nie zrobią, aTy dalej będziesz oglądał szkło kontaktowe i mówił ze fajnie jest być z liberałem.
      P.S. PiS pamiętam był przeciw ograniczeniu dostępu do kredytów frankowych ale nie znaczy to że nie mogą z tego powodu zdelegalizować ich bo zawierają wady prawne. W tamtym czasie nie było jeszcze wyroków SOKiK i nikt z nas nie wiedział co podpisuje (no może jeden liberał z .n wiedział bo szybko w 2008 przewalutował na złotówki). Ja nie będę krył, jestem zawiedziony elitami dotychczas rządzącymi i stawiam na K15, sercem jestem z Korwinami i każdym kto jest przeciwko obecnemu systemowi, być może a tylko czas może to pokazać oni uporządkowaliby ten kraj.

     • Andrzej
  • Madi

   Ile razy Pis ma Ci splunąć w twarz żebyś w końcu zrozumiał/a, że Pis pokazał w sprawie pseudo kredytó środkowy palec ? No ręce opadają a polemika staje się męczarnią ponad ludzkie siły. I nie jestem zakodowana.Uważam, że sprawa jest ponad podziałami.

 • Jędrek

  [email protected] Też jak czytam Twój wpis to przecieram oczy ze zdumienia. Przecież tak na prawdęie chcemy żeby banksterzy nam coś ZWRACALI. Gdyby tak było to ja sam widział bym realne przesłanki na to, że banki mogły by mieć problemy. Nam chodzi (i tak to rozumie), że ma nastąpić BEZGOTÓWKOWE ROZLICZENIE. Co mam nadpłacone ma być ODJĘTE OD OBECNEGO SALDA. Kredyt przeliczony po jakimś kursie (tutaj mamy problem) i spłata NORMALNEGO ZŁOTOWEGO KREDYTU!!!
  Problem jaki się jawi to nie tak jak Ty sądzisz JAKIEŚ TAM ODDANIE NAM KASY A UTRATA TYCH BEZZASADNIE WYSOKICH ZAROBKÓW.
  Odnośnie [email protected] którego serdecznie pozdrawiam piszący tutaj wcześniej oraz czytający jego wcześniejsze komentarze mogli by się DUŻO NAUCZYĆ. Wierz mi znamy się trochę i takich mało precyzyjnych wynurzeń jak Twoje ON NIGDY BY NIE NAPISAŁ.
  Jeżeli chodzi o preferencje polityczne i dalsza wiara w Pana Prezydenta czy Prezesa NIESTETY UMARŁA. Skończyła się (w moim przypadku) w dniu 2 sierpnia podczas konferencji prasowej jak ustami Panów Glapińskiego czy Łopińskiego (koledzy Pana Prezesa Kaczyńskiego z czasów Porozumienia Centrum) NAPLULI NAM W TWARZ.

  • jolki

   “Jędrek”-Jeżeli jesteś taki niecierpliwy,to dziwię Ci się, że tak długo (8lat) wytrzymałeś i nie ujawniałeś swojego zdania zdecydowanie.Teraz chcesz już natychmiast.Daj sobie na luz to są dopiero początki działań PiS.Poczekam 2- 3 lata, a potem powiem co myślę ostatecznie,do tego czasu będę przypominać o swoim problemie.

   • Partia Frankowiczów

    O, tutaj Pan Kolega z
    ramienia PiS przymierza się do rozwiązania problemu “frankowego”,
    tylko za wcześnie mu fotkę pstryknęli, jeszcze pięści nie zdążył zacisnąć:

   • Andrzej Johnson

    Ty, jolek, jolka czy jak Ci tam, kredytów frankowych nie ma od paru dobrych lat więc nie wiem na co chcesz czekać chyba że nie masz kredytu i nic Ci się nie przedawni. A może jesteś inteligentniejszą wersją trola bankowego (troll v2.0 opracowany przez banksterów jako dodatek do ustawy PAD) mającego na celu podobnie jak ustawa w/w jegomościa zalegalizowanie bezprawia trwającego od lat.

  • Z”Ukosa”

   Słuchałem dzisiaj Pana Prezydenta i ze zdumienia opadła mi szczęka , kiedy cytował co napisała “INKA” , bohaterska młoda dziewczyna -przed śmiercią – do swojej babci -“Babciu, chcę Ci powiedzieć , że zachowałam się jak trzeba”. Pomyślałem w tym momencie , Panie Prezydencie , czy nie zapaliła się Panu czerwona lampka ostrzegawcza . Panie Prezydencie my już nie chcemy słuchać pańskich górnolotnych przemówień i deklaracji , że Pan w coś mocno wierzy i ma nadzieję i że jest Pan “głęboko przekonany” . Chcemy tylko by zachował się Pan jak INKA, by zachował się Pan wobec Nas, obywateli i tzw. “Frankowiczów”, ” jak trzeba”.!!! Dość słów , czynów Nam potrzeba.

   • Jędrek

    Szanowny Nestorze. Każde, podkreślam KAŻDE wystąpienie Pana dra Prezydenta Polski Dudy ODCZYTUJĘ TAJ JAK TY. Obłuda, zakłamanie i jakieś szaleństwo. Jak jeszcze odnosi się do swojej rodziny np. córki to wzbiera mnie na wymioty.
    Tak jak Ty postrzegam jego zachowanie. Niestety “AŻ” 42% POLSKICH OBYWATELI SIĘ NA TO NABIERA. Napisałem w cudzysłowie aż 42% BO KAŻDY POPRZEDNIK PANA PREZYDENTA DUDY W TYM CZASIE MIAŁ DUŻO, DUŻO WIĘCEJ POPARCIA SPOŁECZNEGO. Zdarzało się, że rekordziści w okolicach roku działalności mieli OKOŁO 70% POPARCIA SPOŁECZNEGO!!!
    To są fakty i jasno widać, że zanim dojdzie do kampanii wyborczej a nie zacznie mówić PRAWDY i nie będzie starał się robić z ludzi durni, to może okazać się , że bez sensu będzie STARTOWAĆ W WYBORACH PREZYDENCKICH.
    [email protected] Szanuję Twój pogląd. Zapraszam Ciebie do zapoznania się z lekturą tej strony. Jest tutaj ogrom BARDZO CIEKAWYCH WYSTĄPIEŃ TZW FRANKOWICZÓW. Są linki do różnych filmów. Są wypowiedzi np. żon mężów SAMOBÓJCÓW. Są wystąpienia osób potwornie okaleczonych zdrowotnie przez banksterów. Wielu z nas po prostu nie ma czasu. Nie ma pieniędzy na raty ani na prawników.
    Nie ja i nie Ty w kampanii OBIECAŁEŚ, ŻE W PIERWSZYCH TRZECH MIESIĄCACH ZAŁATWI PROBLEM. Minął rok a on prezentując swoją propozycję OŚMIESZYŁ SIEBIE I URZĄD KTÓRY REPREZENTUJE!!! Nie powiem, że cały PiS jest taki. Na prawdę UŁAMEK PROMILA TO PORZADNI LUDZIE 🙂

   • Pio

    No Duda też się zachował “jak trzeba” tylko nie dla strony dla której Inka szlachetnie zginęła tylko dla okupanta

   • Andrzej Johnson

    Tak samo pomyślałem widząc ten teatrzyk obłudy w moim mieście Gdańsku. Nabijają sobie tylko punkty procentowe do sondaży, nic więcej, ot taki łachuderstwem podszyty patriotyzm. Proponuję wrzucić hasło o zachowaniu się jak trzeba na demonstrację.

 • Partia Frankowiczów

  @ asd

  Bardzo proszę, proponowana trasa na obrazku poniżej, z Ronda Dmowskiego ~20 minut spacerkiem.

 • Partia Frankowiczów

  Bardzo proszę, proponowana trasa na obrazku poniżej, z Ronda Dmowskiego ~20 minut spacerkiem. I w dzień roboczy, poniedziałek, albo lepiej w piątek tuż przed fajrantem.

 • Jędrek

  [email protected] My tutaj starsi bywalcy jesteśmy na etapie habilitacji a Ty nas ciągniesz do przedszkola.
  Naszą największą jakością jest nasze zróżnicowanie. Dzięki ludziom o odmiennym postrzeganiu świata jak Ty WYZNAWACA PiS trzymamy rękę na pulsie. Różnie to nam wychodzi ale staramy się zwracać uwagę naszym liderom w SBB, że trochę jesteśmy na nich zawiedzeni. Ich spotkania z ludźmi z otoczenia Pana Prezydenta, a i z samym Panem Prezydentem doprowadziło nas DO OŚMIESZENIA. Nie chodzi mi w tym miejscu o to, że oni są jakimiś zdrajcami. Nie o tym mówię. Prawda jest taka, że DALI SIĘ WYKORZYSTAĆ (ciągle w to wierzę).
  Gdyby było tak jak [email protected] pisze i byli byśmy bezkrytyczni względem takich zachowań to zagłaskali byśmy się na ŚMIERĆ, A WSZYSTKICH TZW FRANKOWICZÓW SKAZALI BYŚMY NA STRATĘ PIENIĘDZY, ZDROWIA I RODZIN.

 • Robert

  Dnia 8 września 2016 o godz. 11.00 Sąd Najwyższy wyda wyrok o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego słynnego BTE.

  http://www.sn.pl/sprawy/SitePages/e-Wokanda.aspx?ItemID=2848&ListID=d2eb755b-5825-4c21-aed6-3d09999b8c78&DataWDniu=2016-09-08

 • Wolko

  UWAGA! Wszystkie ręce na pokład! Piszemy petycję do Prezesa Sądu Najwyższego!
  http://www.odfrankujkredyt.info/?petycja-prezes-sn

 • pio

  Pan Pawlicki w ostatnim numerze wSieci (czytam, bo widzę że muszę sprawdzać co knują przeciwko nam – dawniej czytałem jako uczestnik “dobrej zmiany”) spłodził dwie strony na temat zniczy konfiskowanych prze Gronkiewicz-Waltz (je nie lubiłem od zawsze). Na następnych strona artykuł o przekrętach Jakubiaka w KNF i ani słowa o nas – czy to już koniec złudzeń dot. SBB?

 • Obserwator

  Teraz jest czas na spotkania w terenie z posłami PiS i Kukiz 15. Właśnie wracają z urlopów. Spotkania w celu porównania obu projektów ustaw. Prosimy SBB o zamieszczenie w jednym miejscu bardzo syntetycznego zestawienia skutków projektów, dla ułatwienia nam pracy i uporządkowania jednolitego stanowiska. Następnie Miasteczko Oszukanych przy Sejmie z telebimem w trakcie debaty nad naszą ustawą. Z wyświetlanymi nazwiskami posłów kto jak głosował zamieszczonymi następnie na naszej stronie.

 • Robert

  II CSK 750/15, Sąd Najwyższy- sprawa BTE

  Dnia 8 września 2016 o godz. 11.00 Sąd Najwyższy wyda wyrok o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego słynnego BTE.

 • asd

  na facebooku Lichfa Stop Banksterom udostępniony został arkusz z wyrokami dot. spraw frankowych
  polecam, na bieżąco aktualizowany

  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FyCfPj-KpaEi_VgGzJpehzxPmG-rpcQfnsR4TRH2brg/edit#gid=1136702310

 • asd

  ciekawy komentarz Samcika do wyroku I instancji z 20.07.2016 przeciwko Santander Consumer Bank (dziś grupa BZ WBK) w którym

  Sąd zakwestionował klauzule indeksacyjne pomimo tego, że spłata kredytu odbywała się wg kursu sprzedaży NBP. Jednak już przeliczenie kwoty kredytu na równowartość CHF następowało wg kursu kupna CHF banku, a to zdaniem sądu niedopuszczalne. Ponadto sąd zakwestionował klauzulę dowolnej zmiany oprocentowania oraz ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Wreszcie sąd uznał, że pobieranie opłat za czynności windykacyjne również jest niezgodne z prawem. Co szczególnie ważne, sąd rejonowy odrzucił błędny pogląd wyrażony przez SN, że bezskuteczność postanowień umownych nie może prowadzić do zmiany charakteru prawnego stosunku prawnego.

  http://samcik.blox.pl/2016/08/Ale-kowboj-Ten-sedzia-w-sprawie-frankow-zmiazdzyl.html

  treść orzeczenia Sądu tu: http://pomocfrankowiczom.pl/wp-content/uploads/2016/07/SR-Wroc-WYGRANA-XIV-C-2126_15.pdf

  • Obserwator

   Asd bardzo fajne rzeczy tu wklejasz. Dzięki ! I to jest odpowiednie działanie na naszej stronie a nie czcze gadanie i narzekanie po 10 komentarzy dziennie.

 • Jędrek

  Jak już będziemy pod Belwederem może zadajmy pytanie:

  DLACZEGO PAN PREZYDENT SWOIM POSTĘPOWANIEM CHCE POZBAWIĆ NAS GODNOŚCI?
  Dlaczego jest w stanie SKRYTYKOWAĆ WSZYSTKICH RZĄDZĄCYCH OD 1989R, ZA ICH ZANIECHANIA, A ZAPOMINA, ŻE NAM OBIECAŁ ZAŁATWIENIE NASZYCH KREDYTÓW.

  Dla prawdy obiektywnej PRZYPOMNĘ, że powiedział też, że JAK NIE ZAŁATWI NASZEJ SPRAWY TO PODA SIĘ DO DYMISJI!

  Minął rok. Na stole jest projekt który NIE JEST ZGODNY Z POLSKIM PRAWEM! Nie wolno wg. własnego WIDZI MI SIĘ określać, że kredytobiorcom do 350 tysięcy należy się zwrot spreadów a powyżej to już nie! Druga sprawa to POZOSTAWIENIE ZŁODZIEJOWI PÓŁ PROCENTA Z BEZPRAWNEGO PROCEDERU!!!
  Takie zachowania są SKANDALICZNE! To jest próba pozbawienia godności Polskich Rodzin! Jak Pan dr Duda coś prezentuje co jest naśmiewaniem się z Polaków TO DOBRZE? Polacy w Polskich Sądach coraz częściej wygrywają sprawy sądowe. Problemem jest w tej chwili MĄCENIE W GŁOWACH LUDZIOM, że wesprze się ich porządną ustawą. Tak nie jest. Prawda jest taka, że coraz więcej Polaków idzie do Sądów i w nich WYGRYWA!!! Nie wszyscy jednak pójdą tam ponieważ JEST TO NIEMOŻLIWE.

  • Obserwator

   Jędrek wystarczy już Twoich niekończących się wywodów na tym forum. Ile można ! Wszyscy tu przecież wiedzą o co chodzi z ustawką Prezydenta. Czy masz nas za głupków? Albo jedź już do Włoch na wakacje tak jak planujesz albo zacznij konkretne działania. Rozmawiałeś z jakimiś posłami o projekcie naszej ustawy złożonym przez Kukiz 15? Czy zbierasz aktywnie fundusze na akcję medialną? Włączyłeś się do organizacji miasteczka lub działań, które proponuje np. Partia Frankowiczów? A może pomagasz czynnie w akcjach SBB przy blokowaniu licytacji tzw. “frankowiczom”, którym komornik chce odebrać resztkę majątku? Czy włączyłeś się w pomoc ludziom w tragicznej sytuacji, którzy każdego dnia piszą do SBB? Zapewne nie…bo jest takie przysłowie….krowa, która dużo muczy mało mleka daje.

   • basia

    He,he nic nie umniejszając Jędrkowi w punkt.

 • Jędrek

  Tego należało się spodziewać. Każdy z nas ukryty pod swoim nickiem może dowalić drugiemu i mi właśnie się oberwało. Jak to w życiu bywa, UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ.
  Tak jest w tym przypadku. Od wielu miesięcy piszę na tej stronie I NIGDY NIE BYŁO TAKIEGO ATAKU WPROST NA MOJĄ SKROMNĄ OSOBĘ. Jednak w ostatnim czasie pozwoliłem sobie zdecydowanie SKRYTYKOWAĆ WŁADZE SBB. To jest owoc tego. Dzielny [email protected] wie (bo napisałem), że nie będzie mnie na walnym zebraniu to pozwala sobie poużywać. Pytania jak najbardziej zasadne i gdybym chciał odpowiedzieć wprost miałbym duży problem żeby odpowiedzieć na nie twierdząco. Nie dlatego, że jestem jakąś jednostką aspołeczną tylko, że będąc członkiem Stowarzyszenia MIAŁEM OGROMNY PROBLEM Z KONTAKTEM Z MOJĄ WŁADZĄ (tak piszę o Zarządzie SBB). NIC NIE PISALI, NIC NIE MÓWILI. Swoją postawą zawsze zachęcałem do działania i PROPONOWAŁEM WPROST NAWET RZECZOWĄ POMOC np. przy powstawaniu MIASTECZKA OSZUKANYCH. O innych pomysłach nie będę pisałem BO NIGDY NIE SPOTKAŁEM SIĘ Z ŻADNYM ODDZWIĘKIEM. Nie chodzi też o to, że nikt nie zareagował na moje propozycje, ale dotyczyło to INNYCH KOMENTATORÓW.
  Ostatnie zdanie bardzo mi się podoba.
  TO ŚWIĘTE SŁOWA:
  TA KROWA NAWET NIE RYCZY. O JAKIMŚ TAM MLEKU TO NAWET NIE WIDAĆ. To co wywalczyliście (żałosne) to nawet nie zakrawa na kpinę!
  Teraz znaleźliście wroga w osobie członka SBB, która dużo pisze. Jeżeli Waszym celem jest całkowicie ZAMKNIĘCIE TEJ STRONY to po cholerę ona jest? Tylko głaskanie z włosem i pod włos? Tylko wychwalanie się ze swoich osiągnięć?
  [email protected] jesteś ŻAŁOSNY!

  • Obserwator

   A ten dalej swoje…nie dociera.. zdartą płytę odtwarza na nowo….prawie kopiuj wklej…skądś to znam. Dla wyjaśnienia, nie jestem wyznawcą żadnej partii ani SBB, wprost przeciwnie zgłaszam bezpośrednio na adres SBB wiele uwag i postulatów, których celem jest wspieranie naszych wspólnych działań. Wiele osób na tej stronie wkleja cenne linki i ważne wiadomości, motywuje do działania oraz co najważniejsze działa w miarę swoich możliwości. Wypowiada się rzeczowo i na temat. Twoje zaś elaboraty i niezadowolone z wszystkiego komentarze, niczemu nie służące, zwyczajnie “rozwałkowują” wszelką sensowną aktywność. Być może właśnie po to tu jesteś 10 razy dziennie.

 • Daniel Piesto
  • Janusz

   Fakt, debil, ale czy to wystarczający powód, żeby go tutaj publikować? Czy to jest strona dla debili? Możesz go usunąć? Chociaż, nie chciałbym nikogo urazić, ale propozycja SBB, aby protestować pod Belwederem niedwuznacznie sugeruje, za kogo nas tutaj mają. Nie wygląda to dobrze. Partio Frankowiczów, popieram twoją propozycję protestu, tylko taka prośba: możesz usunąć swojego debila, tego z fotografii? Jego zakłamana gęba może wywoływać złe emocje.

   • Robert

    Nie zasługuje na komentarz, sprawdziłem tego Pana ale nie będę tutaj publikował, to jest typowy troll bankowy nasłany przez banki.

   • Partia Frankowiczów

    Już się robi. Przepraszam, nie wziąłem pod uwagę faktu, że wytrzymałość ludzkich nerwów ma jednak swoje granice… Tym chętniej usunę kłamcę oraz cynicznego obłudnika, sługę złej sprawie i marionetkę, że przeczytałem właśnie artykuł think-tanku wPolityce.pl, w którym mamią ludzi wymianą gazową pomiędzy Polską a Słowacją, jako niebywałym sukcesem. Nie napisali tylko skąd tak naprawdę ten gaz ma pochodzić i czym de facto jest inicjatywa NSI East. Zgadujemy?

    Niestety, pudło – rury, za które zapłacimy ciężką pracą wszystkich Polaków, naszymi własnymi podatkami i kolejnym długiem zaciągniętym u koszernej mafii tworzącej pieniądze z niczego, wcale nie będą zasilane z gabinetów urzędniczych notabli oraz partyjniaków karmionych grochówką, przynoszących choćby w ten sposób jakikolwiek pożytek społeczeństwu. Gaz ma docelowo iść z centralnego huba w Izraelu, a więc chcą nas uzależnić energetycznie od jadowicie wrogiego nam żydostwa. Dostawy mają być nie tylko ze złóż „Tamar” (to ją bezskutecznie dmuchał Onan, wynalazca stosunku przerywanego i nie tylko, syn Judy, tego, co wraz pokręconą rodzinką – taka gmina – chciał najpierw zamordować własnego brata Józefa, ale nie byłoby geszeftu, więc sprzedali go Arabom za 20 szekli, natomiast ci ożenili go Egipcjanom) oraz „Lewiatan” (wg Izajasza oznaczający pokrętnego węża, a więc szatana, którego w końcu ma zabić Bóg), ale przede wszystkim z gazu pochodzącego z kradzieży wdowom i sierotom w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Mamy więc płacić za paliwo spływające krwią milionów ludzi, przeważnie chrześcijan, mordowanych w tamtym rejonie przez zbrodniarzy i bandytów z „Daesh”, finansowanych, szkolonych i zbrojonych przez Izrael, Arabię Saudyjską, USA, Turcję i koszerną cześć Europy. Już usuwam.

  • Obserwator

   Czyżby to hakerstwo trzymało na naszej stronie ten Youtoubowy filmik. Podobno nasz strona ciągle jest atakowana.

   • Robert

    Panie Moderatorze czy można wyciąć tę gębę powyżej bo za każdym razem jak przewijam forum to wymiotuję

 • iksiński

  Nie rozumiem dlaczego szukamy sprawiedliwości u złodziei?
  Dlaczego solidarnie nie my frankowicze nie zrobimy jednego wielkiego pozwu przeciwko państwu polskiemu do Trybunału Sprawiedliwości w Hadze? Dodatkowo powinna być jedna skoordynowana akcja zapisów chętnych do jednego na bank zbiorowego pozwu. Przecież gdy zbierze się kilkadziesiąt tysięcy chętnych na bank to kancelarie same będą ustawiały się do przetargu na obsługę prawną.
  Ja gdybym miał to zrobić poprosiłbym o rejestrację chętnych i wpłatę po 20zł aby nagłośnić akcję zapisów do pozwów w mediach. Zaznaczam, że wpłaciłem już symbolicznie 10zł na zbiórkę. I chciałbym aby wszyscy byli solidarni i pragmatyczni.

 • Magdalena Kendzia

  A ja lubię czytać “wywody Jędrka”. Lepsze jego wywody niż zgryźliwe docinki co poniektórych. Owszem pisze sobie ale również robi co może. Czy Wam już nie pasuje bo stawia niewygodne pytania? Wykazujecie się ostatnio niesamowitą pieczołowitością w cięciu postów. Już nawet nie całe posty lecą pod nóż a pojedyncze słowa i zdania. Co za żenada. Jędrku jeżeli mnie nie wytnie pewien koleś z kompleksami to Cię pozdrawiam. Widać na tym forum politykę eliminacji osób używających mózgu i nie włażących w dupę Pisowi.

 • Partia Frankowiczów

  Cóż to za upodlenie dla Polski takie państwo, które pozwala, aby byle banksterska łachudra bezkarnie okradała społeczeństwo? Getin Gang grozi mi wypowiedzeniem swojego bezczelnego złodziejstwa, które śmie nazywać „kredytem” i nie wjedzie do nich w imieniu Rzeczpospolitej brygada antyterrorystyczna, nie powali zarządu na glebę, nie zglanują ich tam wespół w zespół dla moresu, nie powykręcają rąk, nie zakują w kajdany, nie wyciągną za pióra z gabinetów i nie wpakują do kryminałów na dożywocie, co przy szkodach wyrządzonych Polsce i tak byłoby łagodną karą. Wielka szkoda.

  Ani grosza gnoje. #ZeroHaraczu!”

  • Robert

   Pytanie co zrobiłeś żeby ci nie wypowiedzieli kredytu, czekasz biernie aż ci wypowiedzą czy coś już zrobiłeś

   • Partia Frankowiczów

    Robercie, nie przeczytałeś dokładnie mojego wpisu – to nie jest żaden kredyt, tylko bezczelne złodziejstwo, dlatego nic nie zamierzam robić poza skarżeniem się na opieszałość sądu. I proszę Was wszystkich, którzy jeszcze na tę stronę zaglądacie, abyście składali pozwy indywidualne.

    • Robert

     Przecież możesz zablokować wypowiedzenie do czasu pierwszej rozprawy i połączyć potem w jedno postępowanie aż uzyskasz wyrok prawomocny.

     • Partia Frankowiczów

      Mogę, ale nie muszę i nie widzę takiej potrzeby, nic nie będę blokował, a jak przyślą komornika, to nakręcę film i dołączę do wniosku o azyl polityczny w cywilizowanym kraju. A procesu nie odpuszczę do ostatniej instancji, w kraju i za granicą.

     • Robert

      Złe podejście, zamiast się tak pieklić i czekać aż się coś wydarzy to wyprzeć działania banku, znasz powiedzenie że najlepszą obroną jest atak. Jak masz mecenasa który prowadzi ci sprawę, to zapytaj go o to co napisałem wcześniej, on będzie wiedział jak to zrobić a ty zapewnisz sobie spokój do czasu prawomocnego wyroku a to może potrwać nawet 2 do 3 lat. Przez ten okres 3 lat windykacja bankowa nie będzie cię nękać sms itp. Wypowiedz w banku usuniecie danych osobowych twojego telefonu i wszelką korespondencję przekieruj do twojej kancelarii prawnej zmieniając adres do korespondencji na stronie banku po zalogowaniu się do twoich danych osobowych

     • Partia Frankowiczów

      Może potrwać, ale nie
      musi, równie dobrze może potrwać miesiąc, albo dwa, szczególnie po
      precedensowych wyrokach, które staną się wkrótce standardem, nie zniechęcaj ludzi do
      jedynego sensownego działania, Robercie.

     • Partia Frankowiczów

      Owszem, może potrwać, ale nie musi, równie dobrze może potrwać miesiąc, albo dwa, szczególnie po precedensowych wyrokach, które staną się wkrótce standardem, nie zniechęcaj ludzi do jedynego sensownego działania, Robercie.

     • Robert

      Ja cię nie zniechęcam tylko doradzam dla twojego dobra, rób ja uważasz ale możesz się zdziwić finałem postępując tak jak to robisz teraz..
      Pracuję w kancelarii prawnej i wiem jaka jest procedura banków.

     • Partia Frankowiczów

      Nie mnie, tylko innych Robercie – mnie nie zniechęcisz. Za rady dziękuję.

     • Robert

      Ludzie są dziwni w swoim rozumowaniu

 • Andrzej Johnson

  manifestacja 10 września, toż to w miesięcznicę Smoleńska, może będzie okazja spotkać prezesa.

  • Robert

   Tak, tylko miesięcznica jest wieczorem o 20.00 a przemarsz jest od 12 do 15.

   • Andrzej Johnson

    nie wiem, nie bywam

 • asd

  za informacją udostępnioną publicznie przez Tomasza Nowaka
  https://plus.google.com/108992790066580432806/posts/STV77GLsptj

  Pietraszkiewicz – Prezes BŁAZNÓW Polskich !

  Pamiętacie Państwo słynne “że przecież nikt nie mógł przewidzieć”, że “przecież banki nie wiedziały” ? Bo ja bardzo dobrze …

  Więc jakież było moje zdziwienie;-), gdy odszukałem list otwarty do parlamentarzystów, wystosowany przez związkowców NBP, z końcówki roku 2007 (!), gdzie stoi jak wół:

  iż nie można grzebać przy Nadzorze, bo “wzrost zagrożenia kryzysem rynku kredytów hipotecznych (ryzyko w skali światowej widać na przykładzie Stanów Zjednoczonych)”.

  A to znaczy, nie mniej nie więcej tyle, że “szeregowi” pracownicy banku centralnego wiedzieli o kryzysie na 3 kwartały przed!
  A
  to znaczy, że w bankach komercyjnych, mających oddziały zagraniczne, ta
  wiedza była na pewno ok. połowy 2007. A kadra menadżerska w BPH (bank
  uzależniony kapitałowo od amerykańskiego GE) wiedziała zapewne już od
  początku 2007 …

  Zatem udzielanie przez banki ryzykownych kredytów w roku 2008 trzeba nazwać celowym działaniem w złej wierze. Pisząc delikatnie.

  To, że Pietraszkiewicz kłamie – to wiemy. Ale teraz mamy dowód dla sądów:

  http://www.solidarnosc.org.pl/banki/?paged=4

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/List-zwiazkowcow-NBP-do-poslow-1679827.html

  • Obserwator

   To ciekawy materiał do śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Krajową. Dobrze by było przesłać tekst do mec Czabańskiego. Będzie dostępny po urlopie po 04 września.
   Zgłosiła się do nas osoba, która chce zeznawać przeciw bankowi, w którym pracowała. Konsultujemy sprawę z prawnikiem. Takich osób jest więcej…trzeba tylko do nich dotrzeć.

 • Hubert

  Uważam, że lokalizacja Belweder na demonstrację to niedorzeczność. Komu tam będziemy demonstrować? Marszałek tego nie chciałby słuchać, zresztą zdziwiłby się bardzo co się dzieje w Polsce w 81 lat po jego śmierci. Pójdźmy do Yaro, Nowogrodzka albo Żoliborz. Tylko to nam pozostaje. Potem to już tylko Powstanie Antylichfiarskie…

 • Jarosław

  Byłem w kancelarii Themi w Krakowie. Chyba się z nimi dogadam i powalczę w sądzie. Podobno mgangusy sprzedały portfel kredytów hipotecznych do swojej spółki córki i teraz nie muszą wykazywać ewentualnych rezerw na kolejne procesy frankowe

  • Robert

   Bo już mbank jest przegrany w sądzie apelacyjnym po tym jak UOKiK wydał pogląd do sprawy pozwu grupowego 1245 osób. Teraz bank kombinuje jak omijać prawo i to robi, sztab prawników główkuje i kombinuje żeby jak najmniej bank stracił.
   Jak byłby prawdziwy nadzór w KNF nad bankami to nie pozwolił by na takie sztuczki.

 • Jarosław

  Szanowny Panie
  Uprzejmie informuję, że do Rzecznika Finansowego wpłynął mail z dnia 4 sierpnia 2016 r.
  zawierający pytanie o działania Rzecznika Finansowego podjęte w związku z
  opublikowaniem dokumentu pt.: „Analiza prawna wybranych postanowień umownych
  stosowanych przez banki w umowach kredytów indeksowanych do waluty obcej lub
  denominowanych w walucie obcej zawieranych z konsumentami”, Raport Rzecznika
  Finansowego, Warszawa, czerwiec 2016 r.1 (dalej: raport).
  Na wstępnie należy podkreślić, że na str. 8 raportu, Rzecznik Finansowy podkreślił, że:
  „dokument nie może być traktowany jako kompleksowo analizujący problematykę związaną z
  kredytami walutowymi. Po pierwsze trzeba pamiętać, że Rzecznik Finansowy rozpatruje
  wnioski i sprawy klientów banków dopiero od dnia 11 października 2015 r., stąd też analiza
  będąca przedmiotem niniejszego Raportu ograniczona jest do spraw rozpatrywanych przez
  zaledwie pół roku. Po drugie dokument obejmuje swoim zakresem i kładzie szczególny nacisk
  na analizę wybranych postanowień występujących w umowach kredytów walutowych oraz
  interpretację przepisów mających w tym zakresie zastosowanie”. Po drugie, raport dotyczył w
  dużej mierze analizy postanowień umownych, w odniesieniu do których, Rzecznik Finansowy
  stwierdził, że: „stosowanie tożsamych, identycznych lub podobnych klauzul jak wskazane
  powyżej może budzić poważne wątpliwości co do ich zgodności z przepisami kodeksu
  cywilnego i prawa bankowego – i to w kilku płaszczyznach”2.
  Spostrzeżenia Rzecznika Finansowego zawarte w raporcie mają więc charakter ogólny,
  wskazujący na szereg wątpliwości do poszczególnych postanowień umownych a także
  elementów konstrukcyjnych umów kredytowych, natomiast sytuacja prawna poszczególnych
  kredytobiorców może być odmienna z uwagi na konkretne okoliczności sprawy.
  Co również istotne, przedmiotem analizy Rzecznika Finansowego była treść konkretnych umów, natomiast Rzecznik Finansowy nie badał (do czego zresztą nie ma odpowiedniego instrumentarium) praktyk banków w kontekście ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. 2016 r. poz. 3; dalej: ustawa p.n.p.r.)3. Z kolei, zgodnie z art. 26 zd. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym (Dz. U. 2015 r. poz. 1348, z późn. zm., dalej: ustawa o Rzeczniku Finansowym), „Rzecznik może wytoczyć powództwo na rzecz klientów podmiotów rynku finansowego w sprawach dotyczących nieuczciwych praktyk rynkowych dotyczących działalności tych podmiotów, jak również za zgodą powoda wziąć udział w toczącym się już postępowaniu”. Po pierwsze, w związku z dyspozycją tego przepisu Rzecznik Finansowy może skorzystać z takiego uprawnienia, które ma charakter fakultatywny. Po drugie, uprawnienie to de facto dotyczy konkretnych spraw w których zaistniały przesłanki odpowiedzialności podmiotu wynikające z ustawy p.n.p.r.
  Informujemy, że w sprawach systemowych, czy też odnoszących się do zbiorowych interesów konsumentów odpowiednie kompetencje przysługują Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jako centralnemu organowi administracji rządowej właściwemu w sprawach ochrony konkurencji i konsumentów, który ma uprawnienie do wszczęcia postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i ewentualnego nałożenia kary administracyjnej na przedsiębiorców którzy stosowali praktykę naruszająca zbiorowe interesy konsumentów (zgodnie z ustawą z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184: dalej: ustawa uokik). Warto dodać, że zgodnie z art. 24 ust.2 pkt 3 ustawy uokik, „przez praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów rozumie się godzące w nie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami zachowanie przedsiębiorcy, w szczególności nieuczciwe praktyki rynkowe”.
  Z poważaniem,
  Biuro Rzecznika Finansowego

 • Partia Frankowiczów

  Skarży się Paweł Kukiz publicznie, że PiSowscy totalniacy posługując się aparatczykiem Kuchcińskim
  blokują ustawy proponowane przez jego ugrupowanie:

  „Dzisiaj PiS mrozi nam projekty ustaw. Złożyliśmy 28 projektów ustaw i nie wykluczam, że żaden nie zostanie uchwalony, marszałek Sejmu przetrzymuje projekty Kukiz‘15 w zamrażarce sejmowej i nie poddaje ich pod głosowanie. (…) Dla PiS Koryto+ wciąż jest najważniejsze — podkreśla poseł.”

  Miasteczko San CHFranciskio pod Sejmem z tematyczną ekspozycją przy wejściu jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Posłowie, poprzez nie uchwalanie sprawiedliwego prawa – choć to ich psi obowiązek wobec społeczeństwa – stanowią dziś (z nielicznymi wyjątkami) element, w obu znaczeniach tego słowa, kryminalnej mafii zadzierzgniętej pomiędzy parafinansową, otwarcie złodziejską, nienawidzącą Polaków internacjonalistyczną plutokracją, zdegenerowanymi urzędnikami państwa w Polsce oraz zdemoralizowanymi politykami, mafii, która wspólnie i w porozumieniu działa przeciwko nam, Obywatelom RP. Nie mogą mieć żadnej wymówki, że nie znali problemu „frankowego”, czy go nie rozumieli. Ich zaniechanie jest zbrodnią na Polskim Narodzie.Cała odpowiedzialność spoczywa dziś nie na jednej, czy drugiej marionetce posadzonej na fotelu pod wielkim żyrandolem, ale właśnie na nich, na ustawodawcach.

 • Jędrek

  Partia Frankowiczó[email protected] Proszę odrzuć swoje prywatne dosyć emocjonalne odczucia I POSŁUCHAJ INNYCH. [email protected] Daje NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE Z WSZYSTKICH POMOCNE UWAGI. Za jego pośrednictwem (a mieszka w Norwegii) przekonał m.in. mnie do walki w pozwie indywidualnym (tak jak Ty). Mało tego wskazał mi merytorycznie tzn z sukcesami kancelarię. Teraz widzę, że “ma kolejnego zdecydowanego”.
  Chwała mu za to. To konkretny facet z konkretnymi propozycjami. Nie chcesz słuchać jego rad Twoja wola.
  W ostatnich dniach dosięgła mnie krytyka za to, że myślę inaczej jak ten ktoś. Nie mniej jednak takie zachowania nie mają żadnego wpływu co do mojego stylu i chęci walki z banksterami.
  Jeżeli w ostatnich dniach zbyt mocniej akcentuję swoje NIEZADOWOLENIE to efekt tego, że tak na prawdę JESTEŚMY W GŁĘBOKIEJ DUPIE. Założono nam knebel w postaci MODERATORA (czytam o tym często) i jeszcze po ogłoszeniu terminu wyborów w SBB stara mnie się utemperować za to, że mówię TYLKO PRAWDĘ!!!

 • Partia Frankowiczów

  Jędrku, w Norwegii? Kilka postów niżej pisał, że pracuje w kancelarii prawnej, więc pewnie w norweskiej…. Jeśli Cię skutecznie zachęcił do złożenia pozwu indywidualnego, to bardzo się cieszę, dobra robota, tak trzymaj Robercie! Jednak roztaczając tu perspektywę kilkuletniego nękania przez bank działa destrukcyjnie, nie wszyscy mają skórę nosorożca, albo wyjątkowo silną determinację, nie powinien zniechęcać innych, nie ma wglądu w przyszłość, nic o niej nie może powiedzieć, zdarzyć się może kompletnie wszystko, ale trzeba być dobrej myśli i działać, wtedy na pewno się zdarzy to, czego oczekujemy, szczególnie w naszej sytuacji, gdzie racja, prawo i sprawiedliwość są bezdyskusyjnie po naszej stronie. Życie jest nieprzewidywalne. Dziś banksterzy, urzędniczy szubrawcy oraz sądowe kanalie zbyt często mogą się cieszyć naszym nieszczęściem, mając pełne poparcie rządu, posłów oraz aparatu państwa. Robespierre też miał kiedyś takie poparcie oraz rewolucyjny rząd dusz, gilotynował społeczeństwo na akord, aż wreszcie gilotyna spadła na jego własną szyję.

  • Robert

   Partia Frankowiczów.
   A przeczytałeś ze zrozumieniem moje posty , to je przeczytaj jeszcze raz, kilkuletniego nękania przez bank – miałem na myśli, że można zablokować bank na ten czas trwania sprawy w sądzie, żeby nie nękał bank sms i pismami kredytobiorcę.

   • Partia Frankowiczów

    Co słychać w Norwegii? Czytałem wczoraj, że piorun zabił tam ponad 320 reniferów, strach pewnie wychodzić na ulicę…

    W swoim przekazie zawarłeś – zakładam, że nieświadomie – lokowanie produktu pod tytułem “strach i przerażenie”. Perspektywa trzyletniej mordęgi z bankowymi hienami nie dla wszystkich jest atrakcyjna. Rozumiem, że chciałeś pomóc, jednak z dobrymi chęciami to jest różnie…

    • Robert

     Czuję się tutaj dużo bezpieczniej niż w Polsce bo na noc nie muszę zamykać drzwi na klucz.
     Informacja do Partia Frankowiczów, nie będę wchodził z tobą w polemikę na tym forum, dlatego prośba, nie odpisuj na mojego posta i skup się na swoim problemie pseudo-frankowym.

     • Partia Frankowiczów

      Teraz są zamki zatrzaskowe, nie trzeba już zamykać drzwi na klucz, a zresztą, co komu z otwartych drzwi, jeśli dom miałby być niegościnny?

      Nie instruuj mnie proszę, co mam robić, a czego nie, mam alergię na rozkazy.

 • Robert

  Jędrku.
  Mam prośbę, nie wchodź w polemikę na tym forum z Partia Frankowiczów na mój temat. Człowiek nawet nie rozumie ,że ktoś chce mu pomóc a on odbiera to za atak, skoro tak to niech sobie radzi sam.

 • asd

  błagam… nie idźmy tą drogą 🙂

  Ustawa prezydencka to nie wszystko? Jak dowiedział się Fakt, posłowie PiS pracują nad kolejnym projektem ustawy, która ma pomóc posiadaczom kredytów walutowych! – Może on zostać złożony już jesienią, kiedy w Sejmie zaczną się prace nad prezydencką ustawą oraz projektem klubu Kukiz’15 – dowiedział się Fakt od jednego z posłów PiS.

  Co będzie zakładał? Przewalutowanie – po atrakcyjnym dla zadłużonego kursie, ale nie przymusowe. Być może też nie dla wszystkich – a dla tych, którzy ze spłatą sobie najgorzej radzą. Koszty przewalutowania mają być rozłożone na lata, tak by nie przekroczyły 2-3 mld zł rocznie.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/poslowie-pomoga-zadluzonym/t32zml6

  • vis

   oczywiście, że to jest bez sensu.. tylko jak inaczej skoro pis nas sprzedał, większość się poobrażała, a różni zakodowani działacze mocno ostatnio się uaktywnili i próbują nas wciągnąć w swoją gierkę..
   musimy przetrwać.. wewnętrzne konflikty i obrzucanie się gównem na pewno temu nie służą.

 • Jarosław

  Wpływy z podatku bankowego jak słusznie zauważyłeś będzie malał z każdym rokiem. Jakby więc PIS ze swoim wodzem mieli jaja to by (jak już to zrobili na całym świecie) nie dali się zastraszyć banksterom i uzdrowili sytuację z pseudo kredytami frankowymi. Rocznie w kieszeniach obywateli zostałoby co najmniej 5-6 mld złotych, które w 95% trafiłoby na rynek w postaci zakupów więc dałoby wpływ do budżetu na ponad 1,5 mld zł. Do tego dochodzi lepszy sen i zdrowie setek tysięcy obywateli i wdzięczność przy urnie wyborczej. Pytanie czy PIS ma jaja o HONORZE i dobru POLSKI nie wspomnę

 • Partia Frankowiczów

  Uff, ulżyło mi. Przeczytałem właśnie wczorajszego SMS-a od Getin Gangu (poniżej) i okazuje się, że wg nich księgowanie na rachunku wymagane jest “dzisiaj”, czyli wczoraj, a więc – jak rozumiem – dzisiaj już nie. Kamień z serca.

  Na drzewo palanty, złamanego grosza! Oddacie wszystko, co ukradliście.

 • Jędrek

  Fakt dobrze poinformowany przez tajemniczego Posła PiS puszcza tzw PAPKĘ. Co na to powiedzą inni.
  [email protected] i [email protected] cały ten projekt skrytykowali i powiedzieli, że jest do bani. Pozwolę sobie nie zgodzić z takim rozumowaniem. Z mojego punktu widzenia wygląda to nawet interesująco a nawet apetycznie.
  Jeżeli przyjmiemy do wiadomości, że powstała by taka ustawa i jej głównym zamierzeniem było by ODWALUTOWANIE naszych kredytów i dostosowanie do parametrów kredytów złotowych to ja JESTEM ZA. Nie myślę o kursie franka i mogę skupić się nad innymi sprawami. Problemem jest teraz swoiste ROZLICZENIE SIĘ. Jeżeli tajemniczy rozmówca mówi, że mowa jest o tym, że rozliczenie będzie realizowane w rozłożonym czasie (mi zostało jeszcze 15 lat spłaty) to owe 2-3 miliardy na przestrzeni powiedzmy 15 lat daje sumkę 30-45 miliardów złotych. Na dłuższym jeszcze więcej.
  Oczywiste jest, że jak to w życiu bywa problem jest w szczegółach. JAK TO ROZLICZENIE PRZEPROWADZIĆ? To już inna bajka. Myślę, że jakiś zespół mógłby to jakoś poukładać. Taki w którym byli by między innymi przedstawiciele stron: bankowej i społecznej. Prace przy otwartej kurtynie i obarczone dozą pewnego zaufania.
  Sprawa na pewno jest złożona i trudna, ale na pewno do zrealizowania.

  • vis

   nie odniosłem się do “powstającego projektu” (o ile takowy faktycznie powstaje) ale do tego co dzieje się tutaj.

   • Jędrek

    Oprócz tego, że z chwilą ogłoszenia KAMPANII WYBORCZEJ do nowych władz SBB nałożono kaganiec JEDYNEJ POPRAWNOŚCI. To nic się tutaj NIE DZIEJE.
    Kilkunastu aktywnych dyskutantów z konkretnymi propozycjami WRZUCIŁO SOBIE NA LUZ. Odpuścili sobie jak się zorientowali, że jakiś ktoś POPRAWIA ICH TEKSTY, albo wyrzuca na śmietnik MODERATORA.
    [email protected] Tak po za tym wszystko bez zmian.

    • vis

     konkretne propozycje? poza miasteczkiem coś więcej?
     akcja 0 haraczu – ilu komentujących przystąpi?
     na manifestację też nie bardzo bo daleko a ci co mieszkają w Warszawie to kiepsko z frekwencją.

 • Partia Frankowiczów

  Strzała majkel! Na pohybel Getin Gangowi i s-ce! Święta prawda, to oni nam wiszą sałatę i wkrótce z niej wyskoczą. #ZeroHaraczu!

  Swoją drogą, w chrześcijańskim kraju nawet banksterscy zdrajcy (oraz urzędnicy państwa), którzy wystąpili przeciwko swoim rodakom na zlecenie Sanhedrynu mają drugą szansę, jeszcze mogą postąpić, jak trzeba i będzie z tego pożytek. Nawet Judasz w końcu tak postąpił, o czym pisze w Ewangelii św. Mateusz:

  “Wtedy Judasz, który go zdradził, widząc, że został skazany, żałował tego, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom oraz starszym. I rzekł: Zgrzeszyłem, gdyż wydałem krew niewinną. A oni rzekli: Cóż nam do tego? Ty patrz swego. Wtedy rzucił srebrniki do świątyni, oddalił się, poszedł i powiesił się.

  A arcykapłani wzięli srebrniki i rzekli: Nie wolno kłaść ich do skarbca, gdyż jest to zapłata za krew. Po naradzie więc nabyli za nie pole garncarza na cmentarz dla cudzoziemców. Dlatego owo pole nazywa się do dnia dzisiejszego Polem Krwi. Wtedy się wypełniło, co było powiedziane przez proroka Jeremiasza w słowach: I wzięli trzydzieści srebrników, cenę wyznaczoną za sprzedanego człowieka, jak go oszacowano w Izraelu.”

 • Marta

  Ktoś kiedyś pisał, że jest jakaś kancelaria/fundacja w Wawie, która zajmuje się odzyskiwaniem unww w oparciu tylko o “wynagrodzenie za sukces”. Czy ktoś ma może namiary?

 • asd

  do Moderatora – proszę o opublikowanie mojej odpowiedzi dla @Marty

 • Roch

  Witaj, czy mógłbyś mi dać namiar na prawnika też chciałbym zawalczyć?
  dzięki, pozdrawiam

 • przemasss

  Ja wolę nie ryzykować. Koleżanka mnie ostrzegła, że potem będą problemy z mniejszymi kredytami czy tez nawet umową abonencką w sieci komórkowej.

 • przemasss

  A pomyslałeś o tym, że prawnik Ci wciska kit i chce na Tobie zarobic? Ja nie wiem po co wywalać kasę w błoto. Bank po 3-4 niespłaconych ratach w końcu wypowie umowe i będzie trzeba zaplacic wszystko od razu. A Ty chcesz lazić po sądach i sie wykłocac, że bank zrobił Cie w jajo? A jak zacznie nachodzić Cie windykator? To kolejny nieprzyjemny skutek niespłacania należności. Bedziesz chcial wziąc kredyt, niewielki, albo umowe na telefon i kto Ci to da, kiedy bedziesz widnial w BIKu jako taki, co nie splacil lub splacił z wielkim poślizgiem? Niesplacenie raty w terminie jest zawsze winą klienta i to jest nie do przewalczenia w sądzie, bo jest niezgodne z umowa.

 • Bogdan.G

  Ja sie na to nie pisze. Predzej czy pozniej bedzie trzeba to splacic, a po co mi dodatkowe nerwy i ciaganina po sadach? I wywalanie dodatkowej kasy na prawnikow, ktorzy najpierw obiecuja gruszki na wierzbie, a potem umywaja rece!

 • przemasss

  Baju baju bedziesz w raju! Nie wiem co za glab to wymyslal, ale na pewno pomoc nic chcial. No ale jak to bywa – jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Maja w tym swoj interes, chca zarobic, a nas zostawic na pastwe losu. Po 3 niesplaconych ratach bank moze nam wypowiedziec umowe. I co wtedy? A no wtedy rzecz najstraszniejsza – trzeba bedzie od razu splacic cala pozyczona kwote. I nie ma mowy o jakimkolwiek dogadaniu sie. Dogadac sie to mozna probowac teraz, a potem juz bedzie za pozno. W wiekszej perspektywie czasu, bedziemy chcieli podpisac umowe na komorke i nikt z nami rozmawiac nie bedzie chcial, bo widniejemy w rejestrze jako tacy, co nie splacaja swoich zobowiazan. Ja dziekuje za takie “dobre” rady.

 • Oliwia

  Nie bede brac w tym udzialu, to bez sensu. Faktycznie potem moga byc problemy, a bankom i tak za bardzo nie zaszkodzimy.

 • milagros

  Nie zamierzam brac w tym udzialu. Stosujac metode “zero haraczu” jestesmy na przegranej pozycji. I nie chodzi juz nawet o brak mozliwosci wziecia pozniej kredytu na zelazko czy pralke. Jestem jeszcze mloda osoba i nie wiem co mnie czeka w zyciu. Chce godnie dozyc starosci i zapewnic dobry byt moim dzieciom. To sa moje najceniejsze skarby. Kto wie, moze kiedys bede chciala im cos dolozyc do ich mieszkania albo nie daj Boze bedziemy potrzebowac na jakies leczenie. Roznie to bywa.