25 marca 2017 r. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu organizuje Manifestację

bankokracja
Stop Bankokracji

25 marca 2017 r. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu organizuje Manifestacje „STOP BANKOKRACJI”, która rozpoczyna się o godz. 12:00 pod Pałacem Prezydenta. Manifestacja zakończy się pod siedzibą Ministerstwa Finansów oraz Narodowego Banku Polskiego.

W Manifestacji udział wezmą przedstawiciele organizacji walczących z bezwładnością polityków wobec korporacji bankowych, a także farmaceutycznych. Obecna władza również na tym polu decyzje podejmuje pod dyktando lobby korporacyjnego.

25 marca protestujemy przeciwko:

  • nadmiernej władzy bankierów
  • uległości polityków
  • bierności urzędników

Żądamy należytej ochrony obywateli

Nie chcemy jałmużny, ani pieniędzy podatników

Domagamy się respektowania prawa i tworzenia go z obywatelami dla dobra Polski

Po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta Manifestacja przejdzie spod Kancelarii Prezydenta pod Ministerstwo Finansów i Narodowy Bank Polski.

Przemawiać będą m.in.:

  • przedstawiciele Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu,
  • Dorota Gudaniec z Fundacji “Krok po kroku”,
  • Agnieszka Kutyłowska ze “Stop Nop”
  • politycy – Poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz’15), Poseł Piotr Marzec (Kukiz’15), Poseł Sejmu VII kadencji Wincenty Elsner (SLD),
  • Przedstawiciele Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych (Piotr Jankowski, Wojciech Dobrzyński),
  • Ekonomiści (Izabela Litwin, Stanisław Adamczyk).

Na naszej trasie spotkamy manifestacje „Marsz dla Europy” Mamy nadzieję, że jej uczestnicy walczący o „..  praworządność, równość i sprawiedliwość społeczną  …” przyłączą do walki o równe prawa konsumenta Polskiego w UE. Tak, aby Polacy nie byli traktowani przez te same korporacje jako obywatele innej kategorii.

W ostatnich latach większość ustaw powstaje tylko z udziałem lobbystów korporacji. Wpływa to na każdy aspekt życia polskiego społeczeństwa. W Polsce stosuje się leki, szczepionki wycofywane w krajach UE, kredyty w Polsce są nawet 4x droższe niż w Niemczech, a Polacy ciągle zarabiają 4x mniej niż obywatele Niemiec. Każdy POLAK jest poszkodowany na działalności BANKOKRACJI.

Politycy potrzebują obywateli tylko do wygrania wyborów, potem zaczynają rozmawiać już tylko z lobbystami i z nimi piszą ustawy. Tak stało się z tzw. „frankowiczami” – Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z suwerenem dopóki trwały wybory. Po wyborach odsunął stronę społeczną od siebie i otoczył się lobbystami bankowymi i to z nimi napisał ustawę, która tylko szkodzi poszkodowanym kredytobiorcom.