Zapraszamy na bezpłatne konsultacje i zachęcamy do wsparcia naszych działań

25 marca 2017 r. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu organizuje Manifestację

bankokracja
Stop Bankokracji

25 marca 2017 r. Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu organizuje Manifestacje „STOP BANKOKRACJI”, która rozpoczyna się o godz. 12:00 pod Pałacem Prezydenta. Manifestacja zakończy się pod siedzibą Ministerstwa Finansów oraz Narodowego Banku Polskiego.

W Manifestacji udział wezmą przedstawiciele organizacji walczących z bezwładnością polityków wobec korporacji bankowych, a także farmaceutycznych. Obecna władza również na tym polu decyzje podejmuje pod dyktando lobby korporacyjnego.

25 marca protestujemy przeciwko:

  • nadmiernej władzy bankierów
  • uległości polityków
  • bierności urzędników

Żądamy należytej ochrony obywateli

Nie chcemy jałmużny, ani pieniędzy podatników

Domagamy się respektowania prawa i tworzenia go z obywatelami dla dobra Polski

Po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta Manifestacja przejdzie spod Kancelarii Prezydenta pod Ministerstwo Finansów i Narodowy Bank Polski.

Przemawiać będą m.in.:

  • przedstawiciele Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu,
  • Dorota Gudaniec z Fundacji “Krok po kroku”,
  • Agnieszka Kutyłowska ze “Stop Nop”
  • politycy – Poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz’15), Poseł Piotr Marzec (Kukiz’15), Poseł Sejmu VII kadencji Wincenty Elsner (SLD),
  • Przedstawiciele Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych (Piotr Jankowski, Wojciech Dobrzyński),
  • Ekonomiści (Izabela Litwin, Stanisław Adamczyk).

Na naszej trasie spotkamy manifestacje „Marsz dla Europy” Mamy nadzieję, że jej uczestnicy walczący o „..  praworządność, równość i sprawiedliwość społeczną  …” przyłączą do walki o równe prawa konsumenta Polskiego w UE. Tak, aby Polacy nie byli traktowani przez te same korporacje jako obywatele innej kategorii.

W ostatnich latach większość ustaw powstaje tylko z udziałem lobbystów korporacji. Wpływa to na każdy aspekt życia polskiego społeczeństwa. W Polsce stosuje się leki, szczepionki wycofywane w krajach UE, kredyty w Polsce są nawet 4x droższe niż w Niemczech, a Polacy ciągle zarabiają 4x mniej niż obywatele Niemiec. Każdy POLAK jest poszkodowany na działalności BANKOKRACJI.

Politycy potrzebują obywateli tylko do wygrania wyborów, potem zaczynają rozmawiać już tylko z lobbystami i z nimi piszą ustawy. Tak stało się z tzw. „frankowiczami” – Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z suwerenem dopóki trwały wybory. Po wyborach odsunął stronę społeczną od siebie i otoczył się lobbystami bankowymi i to z nimi napisał ustawę, która tylko szkodzi poszkodowanym kredytobiorcom.