Tematy kolejnych webinariów to “Podszywanie się pod zbiórki charytatywne”, “Oszustwa na platformach społecznościowych” oraz “Nieautoryzowane transakcje internetowe “. Zapraszamy na kolejne webinaria które pomogą nam chronić się przed oszustwami w internecie.
Podszywanie się pod zbiórki charytatywne to problem, z którym może zetknąć się każdy. Ofiarność ludzka jest w tym przypadku wykorzystywana przez nieuczciwe osoby do wyłudzania pieniędzy na własne cele. Na webinarium na ten temat zapraszamy w czwartek 17 grudnia od godziny 18:00. Poprowadzą je adwokat Karolina Pilawska oraz adwokat Andrzej Zorski.
Zarejestruj się na webinarium!
Nieautoryzowane transakcje internetowe to jedno z większych zagrożeń czekających na nas w sieci. Zapraszamy na webinarium we wtorek 15 grudnia o godzinie 17:00, które poprowadzi radca prawny Sylwester Kasprzewski.
Zarejestruj się na webinarium!
Zapraszamy także do udziału w webinarium pt. “Oszustwa na platformach społecznościowych” w czwartek 17 grudnia 2020 r., godz. 19:00, które poprowadzą adwokat Karolina Pilawska i adwokat Andrzej Zorski.
Zarejestruj się na webinarium!
W dobie pandemii, życia on-line i pracy zdalnej, większość podejmowanych przez nas zakupów, czy aktywności, odbywa się w Internecie. Internet daje wiele możliwości, ale niesie też wiele zagrożeń. Choć z pozoru wydaje nam się, że bezpiecznie i z dozą ostrożności podchodzimy do wszelkich działań w sieci, to oszustwa i nadużycia ze strony sprzedających i subskrybentów stają się coraz częstszymi zjawiskami. Zagrożenie przestępczością w cyberprzestrzeni znacząco wzrosło w ostatnich latach. Metody i narzędzia są coraz bardziej wyrafinowane.
„Edukacja finansowa w cyberprzestrzeni” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu, finansowany ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jest to odpowiedź na potrzebę edukacji społeczeństwa z zakresu ochrony ich praw podczas aktywności i zakupów on-line.
Projekt skierowany jest do trzech grup konsumentów w Polsce: młodzieży, osób aktywnych zawodowo oraz seniorów. W ramach projektu odbędą się webinary z prawnikami, powstaną video-blogi, artykuły i prezentacje multimedialne na tematy z zakresu ochrony konsumentów on-line tj.:
- Kradzież tożsamości,
- Podszywanie się pod zbiórki charytatywne,
- Nieautoryzowane transakcje internetowe
- Zakupy online, oszustwa wobec kupujących,
- Pułapki na subskrybentów,
- Oszustwa na platformach społecznościowych.
Pierwszy webinar na temat “Zakupy online, oszustwa wobec kupujących” odbędzie się w dniu 10.12.2020 r., o godz. 20:00 i poprowadzi go r.pr. Dorota Pilarczyk oraz adw. Agata Bicka-Cenzartowicz.
Adwokaci i radcowie prawni przedstawią zagrożenia czyhające na konsumentów oraz możliwe rozwiązania prawne dot. oszustw dokonanych on-line na konsumentach. Wskażą też instytucje, do których konsumenci mogą zwrócić się o pomoc, albowiem bardzo ważne jest aby być świadomym zagrożeń, a przede wszystkim wiedzieć jak się zabezpieczyć lub jak pomóc w sytuacji kradzieży internetowej.
Webinary będą transmitowane na Facebook’u , na fan page Bankowebezprawie.pl oraz udostępniane na stronie cyberbezpieczni.bankowebezprawie.pl. W wydarzeniu na Facebook’u będzie dostępny harmonogram webinarów oraz informacje o pojawiających się rezultatach działań Stowarzyszenia i prawników.
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu to inicjatywa społeczna, która powstała w celu zatrzymania procederu łamania prawa polskiego i europejskiego przez instytucje finansowe działające w Polsce. Działalność Stowarzyszenia obejmuje m.in. edukację społeczną oraz pomoc w indywidualnych przypadkach.
Stowarzyszenie stara się aktywnie współpracować z organami ustawodawczymi, w zakresie wzmocnienia pozycji prawnej klientów rynku finansowego. Uczestniczy w pracach Komisji Sejmowych, spotyka się z Prezydentem RP i jego Ministrami. Wspiera działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.