SPOTKANIE W WARSZAWIE: WIBOR, SKD i nieautoryzowane transakcje płatnicze

W związku z szeregiem nieprawidłowości w produktach bankowych, prawnicy przyjrzeli się umowom i dostrzegli ponownie klauzule, które powodują, że nasza zobowiązania są w wyższej wysokości. Ponadto zgłaszają się do Stowarzyszenia SBB osoby, które padły ofiarami oszustw poprzez nieautoryzowane transakcje płatnicze.
W dniu 27 lutego 2024 r., o godz. 17:30, przy ul. Madalińskiego 20/6 w Warszawie, odbędzie się spotkanie stacjonarne podczas którego zostaną omówione takie tematy jak:
1. Kredyty PLN + WIBOR:
Przedstawione zostanie zagadnienie dotyczące kredytów hipotecznych złotówkowych ze zmienną stopą procentową WIBOR, która powoduje, że raty kredytowe są dużo wyższe. Dowiemy się jakie umowy kwalifikują się do dochodzenia roszczeń od banku na drodze sądowej i co możemy uzyskać: nieważność umowy, czy może “odwiborowanie”?
2. SKD, czyli Sankcja Kredytu Darmowego:
Kredytobiorcy posiadający kredyty konsumenckie na dowolny cel prywatny, nieprzekraczający kwoty 255 500 zł, mający w swoich umowach postanowienia na wskutek których ponieśli wyższe koszty kredytu, mogą skorzystać z sankcji kredytu darmowego.
O tym kto może z niej skorzystać i na czym polega SKD, dowiemy się podczas jednego z 3 paneli spotkania.
3. NTP, czyli nieautoryzowane transakcje płatnicze:
Słyszymy w mediach, czytamy również w prasie, o oszustwach polegających na telefoniczne podszywanie się pod bank i wyłudzenie środków z konta ofiary poprzez nieautoryzowaną transakcję płatniczą. Po takim wyczyszczeniu środków z konta, konsument musi dokonać wiele czynności: złożyć reklamację do banku, zgłosić przestępstwo na policję oraz próbować odzyskać swoje pieniądze. Na spotkaniu powiemy jak przeciwdziałać takiej próbie oszustwa, a dla osób poszkodowanych biorących udział w spotkaniu, przedstawimy możliwości pomocy przy takim przestępstwie.
Spotkanie poprowadzą: r.pr. Sylwester Kasprzewski, r.pr. Sara Ciołek oraz r.pr. Krzysztof Wesołowski.
Kiedy: 27.02.2024 r., g. 17:30,
Gdzie: ul. Madalińskiego 20/6 w Warszawie

WAŻNE!
Wymagana jest rejestracja na wydarzenie.
Należy podać imię, nazwisko i numer telefonu i zgłoszenia przyjmujemy na adres: [email protected]

Dziękujemy Państwu za wszelkie darowizny na cele statutowe Stowarzyszenia SBB. Osoby, które chciałyby wesprzeć nas w działaniach w temacie bankowego bezprawia, mogą to zrobić poprzez darowiznę. Szczegóły w linku:
https://www.bankowebezprawie.pl/wspierajsbb/