List skierowany do Prezydenta RP a przekazany w trakcie Manifestacji STOP BANKOKRACJI

Jako przedstawiciele Obywateli oszukanych przez działające na terenie Rzeczpospolitej drapieżne instytucje finansowe, żyliśmy w nadziei, że Pan Prezydent wywiąże się z przedwyborczych obietnic i dotrzyma danego nam 19 maja 2015  Słowa.

Pańska obietnica miała przywrócić godność 700 tys. rodzin wyzyskiwanych przez banki. Uczestniczyliśmy w pracach toczących się nad sprawiedliwym społecznie rozwiązaniem problemu niezgodnych z prawem kredytów pseudowalutowych. Niestety nasz udział był istotny tylko do momentu zakończenia kampanii wyborczej. W kolejnych miesiącach strona społeczna była odsuwana od toczących się prac, za to stałe miejsce u Pana boku zajęli lobbyści bankowi. Efektem ich pracy jest projekt ustawy, który nie stanowi żadnego rozwiązania tego problemu, a wręcz jest prezentem dla banków.

Panie Prezydencie, odwrócił się Pan od 2 mln obywateli i swoją decyzją zezwolił Pan na dalsze okradanie obywateli. Ta fatalna decyzja pozwala bankom dalej zarabiać na zapisach niezgodnych
z prawem. Roczne straty PKB na stosowaniu tych zapisów szacuje się na 20 MLD złotych, a straty wynikające z podatków na poziomie 4-5 MLD złotych. Panie Prezydencie to wszystko dzieje się za Pańskim przyzwoleniem.

Apelujemy więc o jak najszybsze wycofanie z Parlamentu projektu ustawy złożonego
2 sierpnia 2016 r. i poparcie rozwiązania sprawiedliwego społecznie, której jest już w Parlamencie.

Panie Prezydencie oczekujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zacznie wypełniać obowiązki Konstytucyjne wobec obywateli.

Panie Prezydencie żądamy, aby o losach obywateli decydowała strona społeczna a nie lobbyści bankowi. Konstytucja RP daje prawa obywatelom, a nie bankom i korporacjom.