Loading Events

« Wszystkie

  • To wydarzenie już minęło.

Msza św. w intencji „O sprawiedliwe rozstrzygnięcie kwestii kredytów we frankach oraz o mądrość i odwagę dla tych, którzy o to zabiegają.”

15 sierpnia 2017 @ 08:00 - 09:00

 
 

15 sierpnia 2017r. (NIEDZIELA) o godz. 10.00 – w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i w Rocznicę Cudu nad Wisłą w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ul. Świętojańska 10 w Warszawie zostanie odprawiona msza św. w intencji “Za wszystkich Polaków dotkniętych przemocą finansową, a zwłaszcza uwięzionych w pułapce tzw. „kredytów frankowych” o odzyskanie wolności dzieci Bożych”. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie.

Nic tak nie oburza jak rana, którą zadaje człowiekowi drugi człowiek, szczególnie służący instytucji zaufania publicznego. Dwa lata temu impulsem do podjęcia wspólnej walki z mechanizmem wyzysku i lichwy skierowanej przez zarządy banków wobec zwykłych ludzi, obywateli Polski i wobec polskich rodzin, był „czarny czwartek”, kiedy to kurs franka szwajcarskiego wystrzelił w górę.

Dzisiaj impulsem do podjęcia walki duchowej jest bezsilność i poczucie, że zostaliśmy pozostawieni ze swoim cierpieniem sami sobie. „Pokusa zwątpienia poddaje próbie ufność w Boga. Może ona oczyścić, jak ogień oczyszcza złoto. Może ona również zanurzyć człowieka jakby na dnie studni. Ale zawsze istnieje to światło z góry. Noc nigdy nie jest całkowita. Ona nigdy nie pogrąża człowieka w całości. Bóg jest obecny nawet w jej ciemnościach.” [„Jego Miłość jest ogniem” Brat Roger z Taize]
Dlatego będziemy z ufnością wołać do Boga, żeby wzruszyć Jego serce, żeby ulitował się nad nami i zaczął walczyć za nas.
Dlatego będziemy z ufnością dziecka powierzać się Niepokalanemu Sercu Maryi, gdyż tę nierówną walkę można zwyciężyć przez Maryję.
Bronią w tej walce będzie nasza modlitwa i nasze cierpienie, a mury niesprawiedliwości i lichwy niczym mury Jerycha muszą runąć!

OGŁOSZENIA

15 sierpnia 2017r. (WTOREK) o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ul. Świętojańska 10 zostanie odprawiona msza św. w intencji “Za wszystkich Polaków dotkniętych przemocą finansową, a zwłaszcza uwięzionych w pułapce tzw. „kredytów frankowych” o odzyskanie wolności dzieci Bożych”. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie.


Jest to kolejna msza św. w tej intencji (zamówiona przez kolejną rodzinę dotkniętą cierpieniem związanym z lichwiarskim kredytem pseudo walutowym).

Pierwsza msza św. została odprawiona we wrześniu w Katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika , a druga w listopadzie w kościele św. Stanisław Kostki u bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

Po mszy świętej odbędzie się krótkie ( ok. 1/2 godz.) spotkanie osób, które chcą się zaangażować i włączyć w duchowy wymiar naszej walki.

Nie rezygnacja, ale zaufanie Chrystusowi.
Nie bezwład i opuszczone ręce, ale walka i kontemplacja.

Zapraszamy. Radosława Bibik i Agnieszka Kołodziejska, Zarząd SBB oraz oraz grupa Nasze Jerycho.

Opis

Data:
15 sierpnia 2017
Godziny:
08:00 - 09:00
Kategoria:
Event Tags:
,

Venue

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
Świętojańska 10
Warszawa, mazowieckie 00-001 Polska
+ Google Map
View Venue Website