Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Msza św. w intencji „O sprawiedliwe rozstrzygnięcie kwestii kredytów we frankach oraz o mądrość i odwagę dla tych, którzy o to zabiegają.”

18 czerwca 2017 @ 16:30 - 17:30

 
 

18 czerwca 2017r. (NIEDZIELA) o godz. 18.30 – Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca (seminaryjny) przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54.

Nic tak nie oburza jak rana, którą zadaje człowiekowi drugi człowiek, szczególnie służący instytucji zaufania publicznego. Dwa lata temu impulsem do podjęcia wspólnej walki z mechanizmem wyzysku i lichwy skierowanej przez zarządy banków wobec zwykłych ludzi, obywateli Polski i wobec polskich rodzin, był „czarny czwartek”, kiedy to kurs franka szwajcarskiego wystrzelił w górę.

Dzisiaj impulsem do podjęcia walki duchowej jest bezsilność i poczucie, że zostaliśmy pozostawieni ze swoim cierpieniem sami sobie. „Pokusa zwątpienia poddaje próbie ufność w Boga. Może ona oczyścić, jak ogień oczyszcza złoto. Może ona również zanurzyć człowieka jakby na dnie studni. Ale zawsze istnieje to światło z góry. Noc nigdy nie jest całkowita. Ona nigdy nie pogrąża człowieka w całości. Bóg jest obecny nawet w jej ciemnościach.” [„Jego Miłość jest ogniem” Brat Roger z Taize]
Dlatego będziemy z ufnością wołać do Boga, żeby wzruszyć Jego serce, żeby ulitował się nad nami i zaczął walczyć za nas.
Dlatego będziemy z ufnością dziecka powierzać się Niepokalanemu Sercu Maryi, gdyż tę nierówną walkę można zwyciężyć przez Maryję.
Bronią w tej walce będzie nasza modlitwa i nasze cierpienie, a mury niesprawiedliwości i lichwy niczym mury Jerycha muszą runąć!

OGŁOSZENIA

18 czerwca 2017r. (NIEDZIELA) o godz. 18:30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca (seminaryjny) przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 zostanie odprawiona msza św. w intencji „O sprawiedliwe rozstrzygnięcie kwestii kredytów we frankach oraz o mądrość i odwagę dla tych, którzy o to zabiegają.”


Jest to kolejna msza św. w tej intencji (zamówiona przez kolejną rodzinę dotkniętą cierpieniem związanym z lichwiarskim kredytem pseudo walutowym).

Pierwsza msza św. została odprawiona we wrześniu w Katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika , a druga w listopadzie w kościele św. Stanisław Kostki u bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

Po mszy świętej odbędzie się krótkie ( ok. 1/2 godz.) spotkanie osób, które chcą się zaangażować i włączyć w duchowy wymiar naszej walki.

Nie rezygnacja, ale zaufanie Chrystusowi.
Nie bezwład i opuszczone ręce, ale walka i kontemplacja.

Zapraszamy. Radosława Bibik i Agnieszka Kołodziejska, Zarząd SBB oraz oraz grupa Nasze Jerycho.

Details

Date:
18 czerwca 2017
Time:
16:30 - 17:30
Event Category:
Event Tags:
,

Venue

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca (seminaryjny) przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54, warszawa
ul. Krakowskie Przedmieście 52/54
Warszawa, Polska
+ Google Map