Loading Events

« Wszystkie

  • To wydarzenie już minęło.

Wspólnota Nasze Jerycho zaprasza wszystkich uwięzionych w pułapce tzw. „kredytów frankowych”na Mszę Świętą i spotkanie po niej Copy

25 marca 2018 @ 09:00 -10:00

 
 

25 marca 2018r.(Niedziela Palmowa) o godz. 9.00 msza św. – w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza – Rynek Nowego Miasta 2 w Warszawie (u sióstr klauzurowych Benedyktynek-Sakramentek). zostanie odprawiona msza święta za wszystkich Polaków dotkniętych przemocą finansową, a zwłaszcza uwięzionych w pułapce tzw. „kredytów frankowych” o odzyskanie wolności dzieci Bożych przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski Po mszy św. zapraszamy na spotkanie.

Nic tak nie oburza jak rana, którą zadaje człowiekowi drugi człowiek, szczególnie służący instytucji zaufania publicznego.

Impulsem do podjęcia walki duchowej jest bezsilność i poczucie, że zostaliśmy pozostawieni ze swoim cierpieniem sami sobie. „Pokusa zwątpienia poddaje próbie ufność w Boga. Może ona oczyścić, jak ogień oczyszcza złoto. Może ona również zanurzyć człowieka jakby na dnie studni. Ale zawsze istnieje to światło z góry. Noc nigdy nie jest całkowita. Ona nigdy nie pogrąża człowieka w całości. Bóg jest obecny nawet w jej ciemnościach.” [„Jego Miłość jest ogniem” Brat Roger z Taize]
Dlatego będziemy z ufnością wołać do Boga, żeby wzruszyć Jego serce, żeby ulitował się nad nami i zaczął walczyć za nas.
Dlatego będziemy z ufnością dziecka powierzać się Niepokalanemu Sercu Maryi, gdyż tę nierówną walkę można zwyciężyć przez Maryję.
Bronią w tej walce będzie nasza modlitwa i nasze cierpienie, a mury niesprawiedliwości i lichwy niczym mury Jerycha muszą runąć!

OGŁOSZENIA

25 marca 2018r.(Niedziela Palmowa) o godz. 9.00 w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza – Rynek Nowego Miasta 2 w Warszawie (u sióstr klauzurowych Benedyktynek-Sakramentek).


Jest to kolejna msza św. w tej intencji (zamówiona przez kolejną rodzinę dotkniętą cierpieniem związanym z lichwiarskim kredytem pseudo walutowym).

Pierwsza msza św. została odprawiona we wrześniu w Katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika , a druga w listopadzie w kościele św. Stanisław Kostki u bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

Po mszy świętej odbędzie się krótkie ( ok. 1/2 godz.) spotkanie osób, które chcą się zaangażować i włączyć w duchowy wymiar naszej walki.

Nie rezygnacja, ale zaufanie Chrystusowi.
Nie bezwład i opuszczone ręce, ale walka i kontemplacja.

Zapraszamy. Radosława Bibik i Agnieszka Kołodziejska, Zarząd SBB oraz oraz grupa Nasze Jerycho.

Opis

Data:
25 marca 2018
Godziny:
09:00 -10:00
Kategoria:
Event Tags:
,

Venue

Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza, rynek Nowego Miasta 2, Warszawa
Rynek Nowego Miasta 2
Warszawa, Polska
+ Google Map

Organizer

Nasze Jerycho
Email
kontakt@naszejerycho.pl
View Organizer Website