Loading Events

« Wszystkie

  • To wydarzenie już minęło.

Msza św. Dziękczynna Dobremu Bogu za miniony rok, Bożą opiekę i prowadzenie z prośbą o dar przebaczenia tym, którzy przyczynili się do uwięzienia Polaków w pułapce tzw. „kredytów frankowych”

31 grudnia 2017 @ 16:00 - 17:00

 
 

W SYLWESTRA tj. 31 grudnia 2017r. o godz. 17:00 – w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Rynku Nowego Miasta w Warszawie zostanie odprawiona msza święta Dziękczynna Dobremu Bogu za miniony rok, Bożą opiekę i prowadzenie z prośbą o dar przebaczenia tym, którzy przyczynili się do uwięzienia Polaków w pułapce tzw. „kredytów frankowych”. Po mszy św. zapraszamy na spotkanie.

Nic tak nie oburza jak rana, którą zadaje człowiekowi drugi człowiek, szczególnie służący instytucji zaufania publicznego.

Impulsem do podjęcia walki duchowej jest bezsilność i poczucie, że zostaliśmy pozostawieni ze swoim cierpieniem sami sobie. „Pokusa zwątpienia poddaje próbie ufność w Boga. Może ona oczyścić, jak ogień oczyszcza złoto. Może ona również zanurzyć człowieka jakby na dnie studni. Ale zawsze istnieje to światło z góry. Noc nigdy nie jest całkowita. Ona nigdy nie pogrąża człowieka w całości. Bóg jest obecny nawet w jej ciemnościach.” [„Jego Miłość jest ogniem” Brat Roger z Taize]
Dlatego będziemy z ufnością wołać do Boga, żeby wzruszyć Jego serce, żeby ulitował się nad nami i zaczął walczyć za nas.
Dlatego będziemy z ufnością dziecka powierzać się Niepokalanemu Sercu Maryi, gdyż tę nierówną walkę można zwyciężyć przez Maryję.
Bronią w tej walce będzie nasza modlitwa i nasze cierpienie, a mury niesprawiedliwości i lichwy niczym mury Jerycha muszą runąć!

OGŁOSZENIA

31 grudnia 2017r. o godz. 17:00 – w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Rynku Nowego Miasta w Warszawie zostanie odprawiona msza św. Dziękczynna Dobremu Bogu za miniony rok, Bożą opiekę i prowadzenie z prośbą o dar przebaczenia tym, którzy przyczynili się do uwięzienia Polaków w pułapce tzw. „kredytów frankowych”


Jest to kolejna msza św. w tej intencji (zamówiona przez kolejną rodzinę dotkniętą cierpieniem związanym z lichwiarskim kredytem pseudo walutowym).

Pierwsza msza św. została odprawiona we wrześniu w Katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika , a druga w listopadzie w kościele św. Stanisław Kostki u bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu.

Po mszy świętej odbędzie się krótkie ( ok. 1/2 godz.) spotkanie osób, które chcą się zaangażować i włączyć w duchowy wymiar naszej walki.

Nie rezygnacja, ale zaufanie Chrystusowi.
Nie bezwład i opuszczone ręce, ale walka i kontemplacja.

Zapraszamy. Radosława Bibik i Agnieszka Kołodziejska, Zarząd SBB oraz oraz grupa Nasze Jerycho.

Opis

Data:
31 grudnia 2017
Godziny:
16:00 - 17:00
Kategoria:
Event Tags:
,

Venue

Kościół pw. św. Kazimierza Królewicza, rynek Nowego Miasta 2, Warszawa
Rynek Nowego Miasta 2
Warszawa, Polska
+ Google Map

Organizer

Nasze Jerycho
Email
kontakt@naszejerycho.pl
View Organizer Website