Krucjata Różańcowa

Dołącz do osób, które modlą się dziesiątką Różańca – modlitwą, która zmienia bieg historii.

“Przez moc, którą Bóg Ojciec powierzył w tych ostatnich czasach Różańcowi, nie ma problemu osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać Różańcem”

Siostra Łucja z Fatimy

Sytuacja nas wszystkich, czyli tych, którzy podpisali umowy na kredyty indeksowane/denominowane w szwajcarskiej walucie jest bardzo trudna. Od 2 lat bezskutecznie walczymy na różne sposoby o rozwiązanie finansowego problemu, w którym znalazło się prawie 900 tyś Polaków. Jesteśmy już wyczerpani fizycznie i psychicznie, po ludzku mamy już serdecznie dość trwania w takim stanie. Czy mamy zatem się całkowicie załamać i poddać w tym nierównym pojedynku?

W żadnym wypadku! Czas przejść do OFENSYWY, DUCHOWEJ OFENSYWY.

Powtarzając słowa św. Pawła: “Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia” solidarnie wzywamy  orędownictwa Bożej Rodzicielki, Maryi, Królowej Polski, która już niejednokrotnie na przestrzeni wieków ratowała tych, którzy Ją o to prosili. Sługa Boży Kardynał Wyszyński mówił: “gdy prowadzi Maryja nie ma rzeczy niemożliwych”.  Dlatego pokrzepieni tymi słowami chcielibyśmy rozpocząć KRUCJATĘ RÓŻAŃCOWĄ w intencji wyzwolenia od toksycznych kredytów denominowanych/indeksowanych we frankach.

Dlaczego różaniec?

Jest to najpopularniejsza modlitwa do Matki Bożej, umiłowana przez wielu Świętych jak m.in. Św. Jan Paweł II, Św. Maksymilian Kolbe czy Św. Ojciec Pio. Różaniec oznacza koronę z róż stąd inna nazwa tej modlitwy to “Koronka do Matki Bożej”. Różaniec jest bronią Pana Boga, za pośrednictwem, którego otrzymujemy ochronę przed zakusami diabła i  gotowi jesteśmy stawić czoła wszelkim trudom życia. Matka Boża w licznych objawieniach uznanych przez Watykan apeluje o pokutę i odmawianie różańca. Dlatego w tym szczególnym 2017 AD, w którym obchodzimy 100 lecie Objawień Fatimskich i 300 lecie koronacji obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze, chcielibyśmy odpowiedzieć na prośbę Maryi i zjednoczyć się odmawiając wspólnie różaniec. Będąc pod sztandarem Maryi nasza sprawa stanie się sprawą Bożą, a Bóg sprawy Swojej nie opuści.

Weźmy zatem do ręki Różańce i ufni w pomoc Swojej Królowej módlmy się wspólnie i nieustannie.

Jak będzie wyglądała krucjata od strony praktycznej?

Do wystartowania Krucjaty Różańcowej potrzebujemy 20 osób. Każda osoba codziennie będzie modliła się 1 dziesiątką różańca (1 osoba=1 tajemnica różańca tj. ok. 4 minuty modlitwy dziennie).

Pierwsza dziesiątka oznacza zmówienie:  1x Ojcze Nasz, 10x Zdrowaś Maryjo, 1x Chwała Ojcu, 1x O mój Jezu przebacz nam nasze grzechy… 1x Pod Twoja Obronę. Każda osoba z 20-tki będzie odmawiała inną tajemnicę tak, aby wszyscy odmówili wspólnie cały różaniec. Godzina modlitwy jest dowolna, tak jak każdemu pasuje. Tajemnica będzie się zmieniała raz w miesiącu, co będzie komunikowane na bieżąco poprzez komunikację mailową. Jeśli ktoś będzie chciał zrezygnować z różnych przyczyn to będzie to mógł uczynić powiadamiając nas odpowiednio wcześniej (przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem), aby zachować ciągłość modlitwy. Założenie jest takie, że krucjata będzie trwała aż do rozwiązania naszej sytuacji.

Aby dołączyć do Krucjaty Różańcowej wystarczy przesłać maila z imieniem i nazwiskiem, miastem zamieszkania oraz deklaracji odmawiania codziennie jednej dziesiątki Różańca Świętego na adres [email protected] lub pod nr telefonu +48 601 556 345.

Po zgłoszeniu pierwszych 20 osób jest możliwość utworzenia kolejnej Róży Różańcowej, która wystartuje  jak tylko uzbiera się kolejnych 20 osób.

Patronem pierwszej Róży Różańcowej będzie św. Maksymilian Maria Kolbe.

Na koniec słowa, które powiedział kard. August Hlond:

“Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokuta, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy”