Webinarium – Linia obrony przed roszczeniami banków o wynagrodzenie o korzystanie z kapitału

Zapraszamy Państwa na pierwszy w tym roku webinar dotyczący kwestii wydaje się najbardziej naglącej, a mianowicie sprawy roszczeń banków o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Pozwałeś bank, a w odpowiedzi bank wysłał Ci wezwanie o zwrot kapitału i wynagrodzenie za korzystanie z kapitału? A może bank złożył już przeciwko Tobie pozew i nie wiesz co dalej?

 

Webinarium transmitowane będzie na fan page Bankowebezprawie.pl na Facebooku : https://www.facebook.com/BankoweBezprawie

 

Podczas webinaru opowiemy Państwu jak należy reagować na wezwania banków i pozwy o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Wskażemy jakie są możliwe linie obrony w takich sprawach i jakie podejście do tych spraw – na bazie już wydanych wyroków – mogą mieć sądy, a także jakie naszym zdaniem należy podjąć kroki, aby takie postępowanie skończyło się dla Państwa korzystnie.
W ostatnim czasie docierają do nas informacje o pozwach banków, w szczególności Banku BPH S.A., Banku Millennium S.A. i mBanku S.A. W związku z tym postaramy się naświetlić Państwu czego żądają banki i jak należy odpowiadać na te żądania.

 

Webinar poprowadzą adw. Karolina Pilawska i adw. Andrzej Zorski. W webinarium weźmie udział także Arkadiusz Szcześniak, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowego Bezprawiu. W lipcu 2021 Arkadiusz Szcześniak skierował do sądu w Warszawie pozew przeciwko bankowi  o zapłatę wynagrodzenia za korzystanie z kapitału z rat zapłaconych przez okres spłaty kredytu. W sierpniu 2021 Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście zdecydował zwrócić się z pytaniem do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czy w razie stwierdzenia nieważności umowy kredytowej stronom umowy przysługuje wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Pytanie dotyczy wszelkich możliwych roszczeń obu stron.

 

Widzimy się w czwartek 13.01.2022 o godz. 19:00.

 

Webinarium transmitowane będzie na fan page Bankowebezprawie.pl na Facebooku : https://www.facebook.com/BankoweBezprawie
Link do informacji o webinarium na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1156569174877803?ref=newsfeed