Prosimy o darowiznę na walkę z bankowym bezprawiem

Dołącz do stowarzyszenia STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU

Czujesz się oszukany przez bankowe bezprawie?
Wstąp w szeregi Stowarzyszenia STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU!


Przystąp do Stowarzyszenia SBB

KIM JESTEŚMY

Od ponad roku jako ruch społeczny (od września 2015 już jako oficjalnie zarejestrowane stowarzyszenie) walczymy o bezpieczeństwo i lepsze jutro klientów polskich banków, osób pokrzywdzonych bankowym bezprawiem.

Czujesz się oszukany/oszukana przez instytucję finansową? Znasz kogoś, kogo naciągnięto na ryzykowny instrument finansowy w rodzaju kredytu, zwanego przez bankowców frankowym lub polisolokaty? Zorganizujmy się i walczmy z bezprawiem – gdy idziemy do sądu, stają po naszej stronie, są prawomocne wyroki. Trzeba je tylko wyegzekwować!

Z dumą informujemy, że 10 września 2015 uzyskaliśmy wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Stop Bankowemu Bezprawiu posiada Numer KRS 0000573742.
Od dnia 10. 09 2015 jesteśmy pełnoprawnym Stowarzyszeniem rejestrowym, które może przyjmować składki i darowizny.

JAK SIĘ DO NAS PRZYŁĄCZYĆ, czyli DEKLARACJA W TRZECH PROSTYCH KROKACH

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi oraz współpracy. Najważniejszym dokumentem na którym opiera się nasze Stowarzyszenie jest statut, który określa główne cele i sposoby działania.

1. Zapoznaj się z naszym Statutem. To on określa nasze główne cele i działania.
2. Jeśli akceptujesz jego treść, ściągnij oraz wydrukuj naszą Deklarację Członkowską [doc, PDF]. Wypełnij ją i podpisz odręcznie.
Tak wypełniony dokument prześlij na adres Stowarzyszenia (patrz niżej) lub skanem na adres [email protected]
W tytule wiadomości podaj “członkostwo SBB”.
3. Opłać składkę członkowską w wysokości 100 zł (składka roczna płatna jednorazowo lub w dwóch częściach 2 x 50 zł) korzystając z poniższych danych:

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu
ul. Marszałkowska 21/25 m. 35
00-628 Warszawa

KRS: 0000573742, REGON: 362456113, NIP: 701-050-60-41

Nr konta do wpłat: 90 7999 9995 0652 0877 6404 0001
kod BIC (Swift): NBPLPLPW


JAK JESZCZE MOGĘ POMÓC?

RAZ:
Wpłać darowiznę, wesprzyj nasze akcje bieżące i edukacyjne.

DWA:
Propaguj wiedzę o nas i naszych działaniach, korzystając z poniższych linków:
SBB na Facebooku

SBB na kanale Youtube

Oficjalne Forum SBB

Grupa dyskusyjna Sympatyków SBB

 

TRZY:
Szukaj naszych akcji wpisując poniższe tagi w polu wyszukiwania na facebooku. Po znalezieniu ciekawych materiałów, dziel się nimi ze znajomymi!
#StopBankowemuBezprawiu
#SBB
#SilniRazem

CZTERY:
Masz ciekawy pomysł? Chciałbyś nas wesprzeć aktywnie w działaniu? Pisz na adres: [email protected]

 • Hania Nowak

  Gratulacje ! Oczywiście, że przystępuję !

 • bartholomus

  Przystąpiony 🙂

 • TRU

  Jasne, że lepiej działać razem. SBB nie alienuje się od innych stowarzyszeń. Wręcz przeciwnie 😉

 • wojtek

  trzymam za Was kciuki. Przystępuję i będę robił przelewy.

  znajomych też będę namawiał. Musimy działać wspólnie!

  Dziękuję za Waszą inicjatywę.

  Wojtek

 • Marcin

  Dziekuje wam za wiare I wytrwalosc. Oczywiscie, ze przystepuje I dokladam sie do tego przedsiewziecia.

  Pozdrawiam

 • Harmata-Kozicka Irena

  Przebudzenie, są jeszcze prawdziwi Ludzie i Prawdziwi Polacy w tym kraju To było 6 lat stresu ,upokorzenia, wyrzeczeń, pracy ponad siły bez urlopu ,braku wiary w ludzi i państwo. Wizja sprzedajnych urzędników była przerażająca. Pojawiła się nadzieja na jedność narodu.

 • Eric A. Kaminski Ephemetherson

  Przystępuję do Stowarzyszenia mimo tego, że nie jestem frankowiczem, ale bezczelnie okradany, oszukiwany i okłamywany przez bandycki ” Bank PEKAO SA ”, któremu nie przeszłyby takie triki ze mną w USA. Także, chcę poinformować, że Sąd Okręgowy w Warszawie ( gdzie mam sprawę sądową przeciwko temu oszukańczemu Bankowi ” PEKAO SA ” )zakazał mi pikietowania, demonstrowania i jakiekolwiek manifestacji i protestów przed złodziejskim ” Bankiem PEKAO SA ”, na co odpowiedziałem dla Sądu, że jeżeli według Konstytucji RP, która twierdzi, że wszyscy obywatele są wobec Prawa równi i mają być traktowani w ten sposób przez władze publiczne, to sądy powinny zakazać wszystkim poszkodowanym przez banki w Polsce pikiet, manifestacji, demonstracji i protestów przed bankami w RP. Dlaczego Sąd dyskryminuje? Przekazałem swoje pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich i Ministerstwa Sprawiedliwości. Czekam na odpowiedź.
  Uważam, że Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu powinno było powstać już dawno temu. Ale lepiej teraz niż nigdy. Banki w Polsce i to te nie polskie, rozpanoszyły się w tym kraju do tego stopnia, że bankierzy myślą, że im wszystko wolno, bo wolno. Nic im nie zabrania praktyk, jakie banksterzy sami sobie ustalili. A jeżeli rząd nic nie robi, to obywatele mają nie tylko prawo, ale obowiązek (!) do usuwania krzywdzących i szkodzących praktyk dla Polski, jako ogółu. Stowarzyszenie musi także odbić się echem nie tylko w Polsce, ale też w Europie i może na Świecie.

 • Jolanta

  Dziękuję za tą wspólną inicjatywę, wierzę, że razem uda się nam osiągnąć cel i wywalczymy swoje prawa. Ta ogólnopolska inicjatywa przywróciła mi wiarę, że są prawdziwi Ludzie i Prawdziwi Polacy w naszym kraju. Stop lichwie! Stop bankowemu bezprawiu! Stop toksycznym kredytom i okradania Polskiego społeczeństwa! 10-10-2015r. bądźmy tam razem!

 • Lidia

  Dziękuję Wam, że jesteście i daliście mi nadzieję. Myślałam, że życie się dla mnie skończyło – PKO BP mnie wykańcza. Ile wynosi składka członkowska?

  • babcia

   Roczna 50,zl. Ja wpłacam tyle co miesiąc.Wiem,że zorganizowanie manifestacji to duzy koszt.

 • Joanna

  Hej, ja też już jestem i jeszcze mam nadzieję. Mam “kredyt” i polisolakatę która miała być zabezpieczeniem kredytu. Jeżeli komuś przyda się historia jak dostać kredyt nie mając zdolności kredytowej, a później jeszcze zabezpieczyć się polisolokatą to proszę o kontakt. Wyczytałam, że Pan Pawlicki poszukuje świadków dla potwierdzenia, że banki oszukiwały. Zgłaszam się na ochotnika.

  • Jestem w tej samej sytuacji..

 • Jacek

  Hej
  Miałem podobny przypadek z Expandera.Proponowali mi ale nie skorzystałem. Miał być cudowny lek na kredyt.

 • Aga

  Właśnie przystąpiłam . Składkę przelałam . Rozumiem , że można też przesłać 1% przy rozliczeniu rocznym ?

  • Marena

   Nie można, stowarzyszenie musi istnieć 2 lata aby móc wpłacić 1% podatku.

 • Karol

  Właśnie przystąpiłem, kredyt w dawnym GE Money, obecnie w BPH. W grupie siła!!! Pozdrawiam!

 • Hubert

  Ja też. Dziś.

 • Justyna

  Dziękuję za Waszą walkę w słusznej sprawie. Popieram Wasze cele i postulaty!

 • Wiesław

  Ja a raczej my bo jest nas dwie rodziny też Wam dziękujemy za wytrwałość w dążeniu do celu. Od 16 stycznia jesteśmy już zarejestrowanymi członkami….. mam nadzieję że będziemy rośli w siłę……

 • MK

  Czy można oddać 1 % na stowarzyszenie??

  • Marena

   Nie można, stowarzyszenie musi istnieć 2 lata aby móc wpłacić 1% podatku.

 • Jo

  Sie dołączyłam dzisiaj. Trzymam za Was (za nas) kciuki!

 • Arkadiusz Raczkowski

  Martwi mnie, że nie reprezentujecie wszystkich kredytobiorców walutowych. Wiem, że są bardziej i mniej poszkodowani. Bardziej to ci którzy nie widzieli waluty na oczy tylko oszukano ich również na spreadzie udostępniając walutę polska. Ale są tacy których bank zapytał czy udostępnić walutę obcą czy polska. I teraz zgodnie z waszym i prezydenckim projektem ustawy choć zaciągnęli kredyt walutowy na własne potrzeby mieszkaniowe i maja takie same problemy jak pozostali wypłacono w pierwszym kroku udostępniono im walutę obcą a w kolejnym kroku została ta waluta przewalutowana na złotówki. TE OSOBY NIE ŁAPIĄ się na te projekty ustaw zgodnie z definicją bo udostępniono na koncie walutę obcą (czyli kredyt walutowy bądź, denominowany lub indeksowany ale wypłacony w walucie) .

 • Janusz

  Dość czekania, mydlą nam oczy, zwlekają, okradają. Uważam, że trzeba działać nawet brutalnie. Chciałbym wiedzieć co Stowarzyszenie na to. Czekam na odzew. Gdzie Was spotkać osobiście i porozmawiać. Trzeba się zorganizować rzetelniej, żeby mieć siłę w walce.

 • Maciej

  1% podatku przekazane. Dzięki że jesteście

 • iza

  “Ludzie” 🙂 ile wpisowe ??? chcę wysłać ale nie znalazłam żadnej informacji 🙁 ile kto może ?? bo składka to wiem… ratunku

  • Marena

   50 złotych składka roczna członkowska.

 • Krzysztof K.

  Już wysłałem deklaracje wraz z przelewem 50 pln

 • Rafal

  Proszę o info czy jesteście OPP i czy można przekazywać 1% podatku . W formalnym wykazie OPP ministersta finansów się nie pokazujecie.. 🙁

 • Witam ,dzisiaj wysłałam wniosek o przystąpienie do stowarzyszenia SBB .Proszę o informację , czy można ofiarować 1 % podatku ?

  • Mariusz Zając

   Niestety, nie posiadamy statutu organizacji pożytku publicznego, ponieważ działamy zbyt krótko, z tego powodu nie można ofiarować 1% podatku na SBB.

 • Marek Soczewka

  Kiedy kolejny marsz….

 • Przemo

  Do tej pory uważałem, że nasz kredyt we frankach to nasz błąd i nikt poza nami nie ponosi za to odpowiedzialności. Wiele, zwłaszcza moja żona na którą zaciągnięty jest kredyt, czytaliśmy, oglądaliśmy … ale dzisiaj, po obejrzeniu dokumentu w TVP1 wiemy, że oglądaliśmy siebie! To prawda nasza sytuacja nie jest tak tragiczna jak niektórych spośród bohaterów filmu, ale my też po 11 latach spłacania kredytu nadal mamy do spłacenia tyle, ile w dniu zaciągnięcia kredytu.
  Dość bycia cicho! Dość stania z boku! My też chcemy walczyć i głośno krzyczeć: STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU!!!

 • Ewa

  Widać zmiany w tym kraju, jakaś odwilż w mediach, ponieważ wyemitowano dokument. Do tej pory frankowicze przedstawiani byli jako oszołomy, jako ludzie niezrównoważeni. Ciężko było to słuchać, jak również ciężko jest sie pogodzić patrząc na kredyt jaki pozostał do spłaty.
  P.S. Wpis powyżej sprawia, że człowiek ma wątpliwości kto po czyjej jest stronie. Nasza narodowa przypadłość: polak polakowi wilkiem.

 • edi

  Obejrzalam dzis material. Ryczałam cały czas. Tez jestem oszukana. Kredyt wzięty 180tyś. Spłacone 180 tys. Pozostalo do splaty 270 tys. Cale zycie rozwalone, depresja, rodzina w rozsypce… Nie chce sie zyc..

 • Elka

  Witam serdecznie wszystkich frankowiczów wykorzystywanych przez banki. Śledzimy z mężem Wasze działania od początku. Po dzisiejszym obejrzanym programie postanowiliśmy włączyć się czynnie w działania przeciw nieuczciwym bankom. My także spłacamy kredyt już jedenasty rok i niestety mamy jeszcze do spłacenia jeszcze raz tyle ile mieliśmy na początku. Jutro wysyłam deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia. A więc STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU!

 • Mariusz

  Odpowiem przykładem. Jeśli wpuścisz do domu kogoś a ten ktoś Cię okradnie , zamorduje itd. to czy powinny się tym kimś zająć organy ścigania?
  Okazuje się że to był proceder na okradanie Polaków i w tym sęk. Dodatkowo żadnego franka banki nie kupują tylko czerpią zysk – kupę kasy z tego że Frank jest drogi. A te pieniądze frankowicze mogłoby wydać w Polskich sklepach, kupić produkty które być może firma w ktorej pracujesz wytwarza itd..

  • Michal

   Mariusz !!!! Pamietaj,ze na forum, po projekcji w TVP, aktywuja sie dzialy PR bankow. Pracownicy za wpis dyskredytujacy ich ofiary dostaja 1 zl, a ty z takim „głosem ludu” chcesz sie wdawac w polemike … po co ?

 • Ryszard

  Z żoną usiłowaliśmy zaciągnąć kredyt na zakup domu parterowy bez żadnych progów bądż schodów, mieszkaliśmy w bloku na 3 piętrze, ja jestem osobą niepełnosprawną z narządów ruchu (stopnia znacznego stra I grupa). Już od 3 lat nie opuszczałem mieszkania, stąd decyzja wzięcia kredytu, żona chodziła po bankach, ale niestety nie mieliśmy zdolności kredytowej (moja renta inwalidzka i wynagrodzenie żony) nie kwalifikowało nas do zaciągnięcia kredytu. W lipcu 2005 roku żona trafiła do banku BPH wstępnie “przepytała” i powiedziała, aby przyjechała z mężem.
  Córka z domu wyniosły mnie do samochodu i pojechaliśmy do banku. Okazało się jednak, że z żoną nie mamy zdolności kredytowej. Pani z banku zaproponowała, abyśmy wzięli kredyt razem z córką, córka wyraziła zgodę, ale również brak było nadal zdolności kredytowej i wóczas pracownica banku zaproponowała kredyt w frankach szwajcarskich i po przeliczeniu stwierdziła, że mamy zdolność kredytową z kredytem na 25 lat. Zaniepokoiłem się, że może być problem z frankami, gdzie je póżniej sprzedać. Pracownica banku głównie rozmawiała z córką i wyjaśniała jej zasady kredytu, miał być bardzo dobrych warunkach a nam przleją złotówki na konto a nie franki. W tej sytuacji córka została właścicielką połowy domu a my z żoną po 1/4 domu.
  W roku 2005 wmiesiącu pażdzierniku wystąpiliśmy do banku o wpłatę częściową spłaty kredytu, bank wyznaczył dzień terminu spłaty raty i z tej kwoty pobrał ratę miesięczną a nie z konta bankowego które było warunkiem udzielenia kredytu. W ten sposób wpłacona kwota została pomniejszona o ratę w spłacie kapitału. Nic nie dały pisma do banku i Arbitrażu Bankowego nie uznanano żadnejnieprawidłowości. Następnie bank BPH sprzedał nasz kredyt do banku PeKaO S.A. Otrzymany z banku PeKaO SA harmonogram spłat kredytu hipotecznego w dniu 15 grudnia 2007, jest niezgodny od 4 lat z pobieranymi przez bank ratami spłat kredytu bezpośrednio z mojego konta, na które wpływa moja renta inwalidzka. Pomimo wysyłanych od lipca 2015 pism do banku we Wrocławiu i Centrali banku w Warszawie do dnia dzisiejszego nawet nam nie odpowiedziano na wysłane pisma.

  • Marena

   Należy zgłosić sprawę do Rzecznika Finansowego. Poza tym obecnie obowiązują przepisy, jeżeli na reklamację nie ma odpowiedzi do 30 dni, z mocy prawa staje się uznana.

 • Barbara F.

  Witam.Dziś wysłałam deklarację i składkę.Mam nadzieję,że wspólnie uda się wiele zdziałać.Popieram Was ( nas) i dziękuję za wytrwałość i wolę wal;ki o lepsze jutro.

 • Michal

  Eweina !!! Pamietaj,ze na forum, po projekcji w TVP, aktywuja sie dzialy PR bankow. Pracownicy za wpis dostaj 1 zl, a ty z takim “głosem ludu” chcesz sie wdawac w polemike … po co ?

 • sara

  PYTAJĄCA to ewidentnie troll

 • sara

  Zapomniałam dodać, popieram Was, ale zachęcam do łączenia się ze wszystkimi oszukanymi przez banki, nie tylko kredyty zaciągnięte we frankach ale i w złotówkach wziętych jako kredyt konsumencki, czyli kredyty różnej maści, wtedy w nas będzie wielka siła i pokonamy banksterów, a tych polityków którzy siedzą na wiejskiej i tylko myślą o sobie rozliczać ich ze wszystkiego, w końcu to my na nich łożymy, oni opływają w luksusach a my walczymy o przetrwanie.

 • Asia

  Film o mnie. Mój dom stał się więzieniem, a miał być szczęściem. Rozsypana rodzina. Świadomość ,że “dopóki kredyt nas nie rozłączy” muszę znosić wszystkie upokorzenia. Wysokość kredytu przekracza wartość domu, wysokość raty nie pozwala na usamodzielnienie. Żyć się nie chce
  Koniec siedzenia w fotelu. Trzeba działać.

 • Ewelka

  Jestem z wami, dziś przystępuję !!!! Wierzę w to bardzo, że wspólnie odniesiemy sukces 🙂

 • Anna

  Witam, całkowicie popieram i dziękuję za wytrwałość i że jesteście.
  Ja z mężem wzięliśmy kredyt w 2008r na zakup domku z uwagi na stan zdrowia męża /zanik mięśni problemy z chodzeniem po schodach w bloku/.Mimo że wtedy mieliśmy zdolność kredytową,bank wręcz wcisnął nam propozycję wzięcia kredytu w tzw. frankach.Przedstawił korzystniejszą ratę i tak zgodziliśmy się, a dziś mamy do spłaty jeszcze tyle samo kredytu cośmy wzięli. Pozdrawiam i życzę aby nam się udało wywalczyć swoje prawa.

 • Jac

  Emisja reportażu w TVP uświadomiła mi że jest szansa na zmianę niekorzystnych umów frankowych tylko trzeba działać razem. Prezydent Duda nie był moim kandydatem w wyborach ale po tym co robi dla nas Frankowiczów ma mój ogromny szacunek. Dziękuje za nadzieję

 • Rodzina

  Duże słowa uznania dla p.Pawlickiego i pozostałych osób prowadzących SBB. Praktycznie wszystko zostało już powiedziane ale na uwagę zasługuje fakt emisji przez TVP. Jednak p.Kurski rozumie obywatelską misje TV, jest jaka jest, ale kto z TVN czy Polsatu będzie sobie zawracał tym głowę, liczy się oglądalność i tandetne programy o tańcu, gotowaniu, sprzątaniu i operacjach plastycznych a w przerwie reklamy. Kto z nich pokaże nasz dramat ?
  Życzę sobie i Państwu wytrwałości, nie możemy się podawać.

 • Agnieszka

  Witam proszę o informację ile trzeba wpłacić przystępując do stowarzyszenia, wysyłam deklarację i ile pieniążków ??? bardzo proszę o odpowiedź.

 • Zbigniew

  Dziękuję za otuchę jaką dajecie załamanym ludziom wciągniętym w spiralę zadłużenia. Mają rację Ci którzy mówią, że człowiek uczy się całe życie. Szkoda, że po latach opieki Państwa i myślenia za całe społeczeństwo „Bankowcy” zafundowali społeczeństwu tak drastyczną lekcję ekonomii i zaufania. Człowiek z założenia podchodzi do instytucji typu Banki lub Urzędy np. skarbowe jako do instytucji zaufania publicznego. Jeżeli te instytucje poczynają sobie jak przysłowiowa mafia starając się jedynie oszukać petenta to obywatel staje się zagubiony i zaszczuty. Wielokrotnie z ust polityków słyszymy słowa zrozumienia. Według mnie są to w większości słowa fałszywe podszyte jadem. Mamienie i straszenie społeczeństwa stratami sektora bankowego i w efekcie koniecznością pokrycia strat przez całe społeczeństwo jest świadomą manipulację i następnym przykładem szczucia jednych przeciw drugim. Mam nadzieję, że twardy opór Stowarzyszenia SBB trochę ich otrzeźwi. Cały czas mówi się, że klasa polityczna stara się znaleźć rozwiązanie. Jest to śpiewka już od lat. Dlaczego jednak nie zmieniono dotychczas sprawy ściągania haraczu czyli podatku dochodowego od zredukowanych ( umorzonych ) przez Banki części kredytu, wielokrotnie nadmiernie przez Banki rozdmuchanego. Jeśli nastąpi porozumienie i restrukturyzacja kredytu i związane z tym umorzenie części odsetek to Urząd Skarbowy i tak będzie się starał dopaść kredytobiorcę i pomimo jego bardzo złej sytuacji ( która znalazła zrozumienie w Banku) będzie bezwzględnie ściągał „mafijny haracz” – podatek dochodowych od rzekomego przychodu czyli od umorzonych np. odsetek według skali 18% albo 32% w zależności od wielkości całego dochodu kredytobiorcy. Dlaczego ludzie cały czas jedni gotują drugim tak ciężki los. Dziś Ci którym udało się nie wpaść w kanał kredytów pseudo-walutowych nie do końca znajdują zrozumienie dla pokrzywdzonych przez Banki. Pamiętajmy jednak, że życie jest bardzo dynamiczne i cały czas powstają świadomie lub przez przypadek coraz to nowe pułapki świata cywilizowanego. Jutro Wy możecie znaleźć się w takiej sytuacji i wtedy Wy będziecie potrzebowali zrozumienia i pomocy. Myślmy bardziej otwarcie i bądźmy bardziej życzliwi. Życzę powodzenia Nam wszystkim. Jeszcze dziś złoże deklarację wstąpienia do Stowarzyszenia.

 • wiesia

  Mój ojczym zmarł w 2001 r. Miał rachunek w PKO BP. Do dzisiaj bank ten nie wypłacił mamie połowy oszczędności jakie razem przez swoje życie gromadzili na jego koncie – współwłasność małżeńska,(Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy). Nie wypłacił też ani grosza, posiadającym prawomocne sądowe postanowienia o nabyciu prawa do spadku, prawowitym spadkobiercom (Kodeks Cywilny). Ponoć blokada wypłaty pieniędzy przez prywatny bank jest możliwa z powodu tzw. działu spadku, procedurze, której spadkobiercy nie muszą wnosić i jest to ich prywatna sprawa czy i kiedy to zrobią. Konkretnie Zarząd Banku PKO BP powołuje się na Art. 1035 kc. Żądanie Banku PKO BP okazania postanowienia sądu o zakończeniu procedury działu spadku, jest żądaniem wyjawienia prywatnemu bankowi jaki majątek (poza pieniędzmi zgromadzonymi w PKO BP) podlegały dziedziczeniu. Jest to zwykły szantaż, którego celem jest niewypłacenie pieniędzy. Uważam, że zablokowanie wypłaty pieniędzy jest naruszeniem praw podstawowych wyrażonych w Konstytucji RP (prawo własności)i Karcie Praw Podstawowych. Ponadto jak się dowiedziałam od banku, pieniądze mojego ojczyma trzymane są na nieoznaczonych rachunkach, których nie wiadomo ile jest. Zarząd Banku PKO BP podał mi znacznie zaniżoną kwotę spadku – kc (o oszczędnościach – krio – w ogóle nie wspomniał) w stosunku do tego co podawał jeszcze parę lat temu. W mojej ocenie była to próba oszustwa, na szczęście nieudana. Dopiero na moją interwencję Zarząd Banku znalazł nagle nieoznaczone konta z pieniędzmi ojczyma. Pytanie: ile ich jeszcze w stosunku do mojego ojczyma ukrywa ? Po śmierci mamy, mimo, że to jej pieniądze, Bank PKO BP odmówił zrefinansowania kosztów jej pogrzebu. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym bank jest jedynie dysponentem spadku i nie może sobie rościć żadnych praw do niego, a spadek powinien wypłacić natychmiast na żądanie prawowitych spadkobierców wraz z odsetkami lub osiągniętymi z przetrzymywania cudzych pieniędzy korzyściami, tak jak to zrobił Bank Pekao SA. Ale Pekao SA to włoski bank, nie polski. Występowanie z pozwem do sądu przeciwko bankom to strata czasu i pieniędzy. Takie przypadki trzeba nagłaśniać. RPO stwierdził, że Zarząd PKO BP zrobił słusznie, że nie wypłacił mamie oszczędności jej życia i spadku i że powinnam się z tego cieszyć, a bank nie ma obowiązku informować spadkobierców ile zmarły klient tego banku pozostawił pieniędzy na swoim koncie.

 • BARBARA

  Takich ludzi, jak Pan Pawlicki nam potrzeba.
  Ciekawe, gdzie do tej pory był KOD ze swoim łamaniem demokracji?

 • Romuald

  Emisja reportażu w TVP uświadomiła mi że jest szansa na zmianę niekorzystnych umów frankowych tylko trzeba działać razem. Dzis przystepuje do Stowarzyszenia I zachecam pozostałych Frankowiczów. Im nas wiecej tym wieksza szansa

 • waldemar winiarski

  Witam, całkowicie popieram i dziękuję za wytrwałość i że jesteście.
  waldemar Ja z zona wzielismy kredyt 2007 r na budowę domu .Mimo że wtedy mieliśmy zdolność kredytową,bank wręcz wcisnął nam propozycję wzięcia kredytu w tzw. frankach.Przedstawił korzystniejszą ratę i tak zgodziliśmy się, a dziś mamy do spłaty jeszcze tyle samo kredytu cośmy wzięli. Pozdrawiam i życzę aby nam się udało wywalczyć swoje prawa

  • wala122

   Ja Wam opowiem lepszy numer z kredytem CHF.
   Otóż w 2005r, miałam 60 lat, emeryturę, sytuacja ta sama jak u wszystkich, brak zdolności w złotówkach, w CHF była zdolność kredytowa. Dostałam kredyt 23.000,-, od razu Getin Bank, dawniej Dom Bank odebrał sobie 3.000zł za transakcję, na konto wpłacili mi 20.000,-zł polskich !!!
   Spłacam kredyt już 12 rok, obecnie pytałam ile jeszcze mam do spłacenia w ub. tygodniu. Odpowiedż telefoniczna konsultanta Getin Bank: 43,000,-zł. Nie do uwierzenia, prawda? 6.900 CHF po 11 latach spłacania regularnie, zgodzili się wg kursu NBP, ale przeliczają swojego franka na zł. NBP! Spłacam wszystko terminowo mimo, że mam emeryturę 1.200,-, jestem sama, musiałam kupić małą garsonierę w małej miejscowości w bloku bo nie miałam gdzie mieszkać.
   I co Wy na to?

   • Marian Kozłowski

    To jest absurd.

 • Krzysztof.

  Dziękuję za światełko w tunelu. Nie daję rady, a chętnych zapraszam do wglądu – najmniejsze mieszkanie za największe pieniądze. Już nie mam żadnego punktu zaczepienia by wpłacić ratę za marzec. I jeszcze stan zdrowia zdiagnozowany przed miesiącem. Jestem już po lekturze, dokumencie(film) i po formalnościach. Wysłałem wpłatę (składkę) i deklarację. Damy radę. My “polskie oszołomy” nazywani przez “wszelkiej maści znawców” dziś. Tylko gdzie byli co robili wcześniej apostołowie dobrych rad. Pozdrawiam.

 • Jacek

  Wysłaliśmy dzisiaj deklarację i wpłaciliśmy składkę. Będziemy walczyć razem. Doceniamy to, że walczycie wytrwale, bo nam brakuje już sił. W grupie siła!

 • Dariusz Jadach

  Dołączam

 • Hanna

  Dołączam w grupie siła.

 • Piotr 48l

  Właśnie wypełniłem deklarację członkowską. Na co dzień pracuję z osobami zadłużonymi i wiem co banki, firmy windykacyjne i komornicy robią z normalnymi ludźmi. Oczywiście wszystko w “majestacie” Najjaśniejszej ! Ta gangsterka musi się skończyć choćby trzeba było ją wypalić gorącym żelazem !

 • Maniek

  Czy można prosić o podpięcie plików:
  “Statut stowarzyszenia” i “Deklaracja członkowska”
  w formacie PDF?

  Nie każdy ma Worda i obecne pliki po otwarciu np w LibreOffice są nieczytelne…

 • Maria

  witam serdecznie

 • Hanna

  Nie mogę otworzyć deklaracji,podpinam się do prośby Maniek

 • tadeusz

  jestem z wami gotowy do działania , popieram wszelkie kroki w tym kierunku.t

 • Darek

  Składka opłacona, deklaracja wypełniona. Walczymy.

 • adamo

  Popieram i sam prawdopodobnie się zapiszę ale znam tez druga stronę medalu. Prawo jest nie skuteczne aby bronić kredytobiorców przed takimi narzędziami jak opcje walutowe, sprzedawane jako kredyty ale również jest bezsilne i nie jest w stanie chronić wierzycieli przed naciągaczami i co tu dużo mówić pospolitymi złodziejami.
  Gdyby prawo byłoby skutecznie egzekwowane nie było by miejsca na oszustwa bankowe ale również koszty tych kredytów znacznie by się obniżyły bo nie byłoby wyłudzeń i kradzieży bankowych

 • Ewa

  ZAPISALIŚMY SIE. POPIERAMY ! CZEKAMY ZE W KOŃCU COŚ SIE RUSZY. W KAZDYM RAZIE NIE CHCEMY SIEDZIEC POD MIOTŁĄ TYLKO WALCZYĆ O TAKĄ NIESPRAWIEDLIWOŚĆ. SPŁACAMY JUŻ 10 LAT A KREDYT CIĄGLE WIĘKSZY NIŻ SUMA KTÓRĄ ZACIAGNELIŚMY!!!!

 • Przemek

  Jestem z Wami! Musimy walczyć o swoje z Banksterami!! Składka zapłacona i deklaracja wysłana. W grupie siła!! Serdecznie pozdrawiam. Do soboty!!

 • Katarzyna

  Witam, czy to ma być manifestacja pokojowa i będą wystarczające środki bezpieczeństwa, tak że można zabrać dzieci i będą bezpieczne, czy też jednak bezpieczniej nie zabierać? Dziękuję

 • Krzysiek

  Bardzo chcielibysmy dołączyć ale nas eliminujecie i stygmatyzujecie. W waszym projekcie prezydenckim w/g definicji wykluczacie tych którzy na własne potrzeby mieszkaniowe dostali na konto CHF zamiast złotówki? Dlaczego nas wykluczacie – mechanizm ten sam, taka sama sytuacja? Nie rozumiecie, że POMIĘDZY LIBOR a WIBOR BYŁA RÓŻNICA 4-5%. Więc ktoś musiałby dopłacić do waszych indeksowanych kredytów? Więc nie rozróżniajce frankowiczów na tych którym wypłacono PLN i CHF – To również niekonstytucyjne.

  • Marcin Pachla

   Jeżeli ktoś dostał CHF to jest to kredyt walutowy. I żaden sąd ani rząd takiej konstrukcji kredytu nie podważy.
   Kredyty indeksowane, nominowane i denominowane to nie są kredyty walutowe, ponieważ nie zostały wypłacone w walucie polskiej.

 • lukas

  Krzysiek o czym Ty mówisz bo nie rozumiem?

 • Jan

  Składka opłacona,deklaracja wypełniona i wysłana. dołączam do grupy w niej siła

 • Bohdan

  Witam.
  Chcę pomóc, przynajmniej tak mi się wydaje i jako SBB mi nie dajecie. Nawet wczoraj ok. 9.45 byłem przy Marszałkowskiej 85/78 w Warszawie. Nikt nie odbierał.
  Stalin w Katyniu i nie tylko tam, mordował polską inteligencję. Hitler niszczył wszystko. Banki obecnie niszczą polską klasę średnią.
  Ja jako ja, na szczęście, nie jestem kredytobiorcą żadnego banku choć temat jest mi bliski i chciałbym pomóc.
  Po ostatnim marszu ” frankowiczów” w Warszawie, na którym też byłem, wpadł mi do głowy pomysł, zdaje się dobry, oczywiście wymaga uszczegółowienia, aby pomóc “frankowiczom” a może nawet rozwiązać problem całkowicie.
  Jeżeli jesteście zainteresowani proszę o kontakt. Adres mail: [email protected]. Telefon 662045997.

  Pozdrawiam . Bohdan

  • Arek Szcześniak

   Adres biura to tylko miejsce rejestracji. Napiszę na meila.

 • Jestem w podobnej sytuacji odnosnie kredytu ale nie wierze w Prezydenta jego slowa to czysty populizm i sciema oraz radze wam nie dajcie sie nabierac bo ta Wasza wiara w Ustawe zaczyna byc smieszna

 • Maryla

  Czuję się oszukana przez bank i mam zamiar dołączyć do Stowarzyszenia SBB
  Wpłacam składkę i wypełniam deklarację

  s

 • Sławek

  witam,
  po odesłaniu deklaracji czeka się na akceptację członkostwa i dopiero wpłaca składkę?
  pozdrawiam

 • Przemysław Dziubak

  Szanowny Panie Pawlicki
  Prowadzę w Poznaniu kancelarię prawną .
  Obejerzałe w TVN program z Panem Bańką
  Był Pan doskonały.
  Argumenty i spokój .
  Chętnie zajmę się aktywizacjæ stowarzyszenia w Poznaniu..
  Proszę o kontakt. Wskazanie struktur w Wielkopolsce

 • Przemysław Dziubak

  Składka wpłacona!

 • Witam . Nareszcie na Firefoksie mogę wejść na Bankowe Bezprawie . Już nie jesteśmy sami ze swoim problemem bezprawia bankierów. W jedności siła. Ja jestem poręczycielem mieszkania mojego w u bank PKO BP a wczesniej Nordea, nie chce zdjąć hipoteki mimo że ma pod hipoteka nowo zakupione mieszkanie mojego dziecka w niby chf a deweloperowi przekazane PLN. Uważam że zostałam oszukana gdyż hipoteka ta miała być zabezpieczeniem na okres 3 lat aż zostanie spłacone ok 40 tyś zł . Dziś po 6 latach spłacone jest już ok 150 tyś zl a dług niewiele zmalał, mimo spłaty ok 1/3 kredytu w przeliczeniu na złote wzięte ok 400tyś i nadal jest do spłaty ok 500tyś zł . Dług wiec rośnie zamiast maleć. Czuję się oszukana i doprowadzona do niekorzystnego zadysponowania moim mieniem przez przedstawiciela Nordeii a teraz od 2 lat PKO BP , które tęż nie chce zdjąc hipoteki z mojego mieszkania. Ja żyję w strachu o swoje mieszkanie. Chcialabym tez dołączć się do pozwu do prokuratury by wpłynąć na bank i uwolnic mnie od nieszczęsnej hipoteki. Syn czeka na ustawę ale jak widać Prezydent i Rzad nie wywiazuja się coś z obiecanej opcji rozwiązania systemowego lichwy bankowej zabronionej w Konstytucji Polskiej oraz bezprawne oszustwo jakim byłe kredyty niby frankowe a PLN .Prezydent rok temu obiecał że kredytobiorcom pomoże uznać ustawowo za złotowe po cenie z dnia kupna mieszkania . Wypłacone zostało np 4000 tyś zł to tyle winno być spłacane + odsetki max 50 % kosztów , a nie granie naszym mieniem jak na giełdzie do 200% wartości kredytu zaciągniętego.. Popieram zatem Bankowe Bezprawie i dołączam się do protestów . Pozdrawiam wszystkich .Powodzenia

 • KS

  Po ostatnim wybryku kancelarii prezydenta dolaczam do SBB. Mam dość oszustw w majestacie.

 • Mariusz

  Bojkot płacenia rat to wygląda mi na bankową prowokację – GŁUPI POMYSŁ – Frankowicze nie dajcie się wkręcić – to na rękę bankom. Ja proponuję inną formę protestu, który stosuję już od dawna uporczywie odmawiajcie wszelkich produktów bankowych – kart, debetów itp. Jak już korzystać to tylko z ofert darmowych – i taki protest w nich uderzy, a niespłacanie rat to tylko dodatkowy zysk (karne odsetki). Podejrzewam, że władze stowarzyszenia to wtyczka banków. Nic nie zyskali i tylko wychodzą z jakimiś głupimi pomysłami. POWTARZAM bojkotujcie wszelkie produkty bankowe i poproście o to samo rodzinę, znajomych itp. i to ich zaboli. Wiem coś o tym ze strony pracowników banków – mają z ich sprzedażą coraz większy problem

  • hogata

   Daje do myślenia to, co piszesz. Chociaż co do władz SBB, chyba też (w większości) przerobieni na szaro przez władzę i nie bardzo wiedzący, czego konkretnie chcący, jak cała reszta frankowego ludku, wodzonego za nos każdego dnia.

 • Tomek

  Czy ktos w ogole ogarnia te deklaracje czlonkowskie? Swoja wyslalem tydzien temu (skan) i cisza. NIC. Powinienem dostac jakies potwierdzenie?

 • Money

  Ludzie,czy wy jesteście normalni ??Czy ktokolwiek zmuszal was do brania kredytow we frankach ??Calymi latami smialiscie się z pożytecznych idiotow,frajerow splacajacych w zlotowkach.calymi latami płaciliście mniejsz erraty.A teraz my ,cale spoleczenstwo may was ratować ???Oddajcie najpierw to co zarobiliscie wobec “złotówkowych”.I nauczcie się czytac regulaminy ,takze drobnym druczkiem.moze wtedy znikna takie idiotyczne wpisy jakie wciąż widzimy na forum.Nie czytałam tego ,bo to tyle stron drobnym maczkiem.
  To NIE jest wina banków,bo NIKT nie mogl przewidzieć co zrobi Bank Szwajcarii.To wyłącznie wasza wina,bo często nie zosatwiliscie zadnych luzow,zadnego zapasu na nieprzewidziane sytuacje.Placicie za wlasna glupote i lekkomyslnosc i cale szczescie,ze Rzad i Prezydent się opamiętali,bo inaczej pociagnelibyscie na dno cala Polske.Naprawde ciekawi jesteśmy,czy kiedykolwiek zniknie słynne polskie cwaniactwo,od pokoleń niszczace nasz kraj.

  • Krzysztof Badora

   Bank Szwajcarii stwierdził że nie wysyłał żadnych franków na potrzeby finansowania kredytów hipotecznych w ich walucie, więc zadaj sobie pytanie baranie dlaczego w Polsce nazwano kredyty frankowymi skoro ich nikt we frankach do ręki nie dostał – nawet odbiorca????

  • Mszczuj_1410

   Człowieku nikt nie chce pieniędzy od z budżetu państwa. Ja podpisywałem umowę z bankiem, więc niech bank poniesie konsekwencję oszustwa. A jeżeli chodzi o udział państwa polskiego w tym procederze to był on istotny ponieważ KNF jest instytucją państwową i to on zatwierdza w jakich walutach są udzielane kredyty. Następnym razem proszę najpierw o przestudiowanie lektur na temat tych kwazikredytów, a potem wypisywania głupot.

 • roza

  Ci którzy krytykują frankowiczów mogą reprezentować bankowców,albo nie zapoznali się ze sprawą, znają ją z tej właśnie bankowej strony.

 • Ewa

  Ktoś niezorientowany pyta “Ludzie,czy wy jesteście normalni ??Czy ktokolwiek zmuszal was do brania kredytów we frankach ??” …. odpowiadam TAK. My mieliśmy dopięty temat zakupu nieruchomości i Getin który miał to finansować kredytem złotówkowym i nagle doszedł do wniosku, że …. nie mamy zdolności kredytowej. Ale o dziwo zaproponował nam udzielenie kredytu w Euro i to nawet o 50 % wyższego niż potrzebowaliśmy. Prawda jest taka, że banki celowo odmawiały wielu ludziom kredytów w złotówkach i to na etapie na którym ten ktos miał już mocno zaawansowany jakis projekt. Te same banki proponowały tym samym ludziom od razu kredyty “walutowe”.
  To nie jest tak, że wszystkie te kredyty były brane jak to niektórzy piszą “przez cwaniaków”. Był okres w którym banki robiły wszystko aby klient brał kredyt “walutowy” – znamy to z własnego doświadczenia.
  Nie chciano nam dać kredytu 1 mln w złotówkach, a zaproponowano nawet 1,6 mln w Euro!!! Getin takie numery robił nagminnie.

  • Beata Adamczyk

   Nie tylko robiono tak z klientami frankowiczami. Mamy kredyt złótówkowy w Banku tzw. Spółdzielczym, którzy zachowali się tak samo, czyli postawaili nas w sytuacji, że przed przydzieleniem kredytu zmienili warunki umowy. Nie mogliśmy nawet sprawdzić ofert w innych bankach, bo musieliśmy wywiązać się z uiszczenia wpłaty. Zwabili nas dobrymi warunkami, potem zmienili.

  • Robert Rusinek

   Potwierdzam, ten sam problem spotkał nas także.

 • Arek Szcześniak

  Lukas. SBB nie ma kantoru i nie będzie mieć. Pomocy udzielamy przede wszystkim członkom SBB. Spraw jest wiele a rąk do pomocy mniej. Napisz email na [email protected]

 • Marian Kozłowski

  W Krakowie tworzona jest grupa do pozwu hybrydowego, tylko członkowie SBB mogą do niego przystąpić i ma grupa ta występować jako stowarzyszenie. Powinna tu raczej być jakaś informacja na ten temat. Wszystko jest na FB, ale wiele osób tej informacji nie widzi na tej stronie.

 • Dariusz Kos

  Witam
  co się dzieje z Grupa dyskusyjna SBB ?
  Nie działa na FB.

 • Tomasz Świątkowski

  cześć jestem z trójmiasta ,czy ktoś tworzy grupe?

 • Tomasz Arasymowicz

  Trzeba zorganizować konferencję dla sędziów , miasteczko pod prezesem na Żoliborzu i pod Ziobrą ( Ministerstwo Sprawiedliwości ) i 14 marca kto żyw na Wiejskiej 2017 ( Podkomisja hipoteczna ) !!!!!!!!!!!!! pokazał nam Marek Popowicz I Andrzej Zalewski jak zwyciężać mamy ( 22 luty 2017 Druk 729 ) !!!!!!!!!!!!!