Nowe władze Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu

SBB

Z przyjemnością informujemy, że na Sobotnim Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu został wybrany nowy Zarząd w składzie (w kolejności alfabetycznej):

Prezes – Arkadiusz Szcześniak

Członkowie zarządu:
Barbara Husiew
Adam Iganowicz
Paweł Nogal
Marcin Pachla
Maciej Pawlicki
Mariusz Zając

Komisja rewizyjna:
Barbara Gadecka
Maciej Janiszewski
Halina Królczyk
Lubomira Paśko
Barbara Węgrowska

Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym i szczerze współczujemy ogromu pracy, który jest przed nimi. Jednak robią to dla Nas wszystkich, więc na pewno będą zaangażowani i oddani swoim działaniom. Oczywiście z pomocą Nas wszystkich.

 • Robert

  Gratulacje dla nowego zarządu, życzę wytrwałości i powodzenia bo nie będzie lekko.

  Na śniadanie ciekawy artykuł Witolda Modzelewskiego do poczytania.

  Scenariusz katastrofy: taktyczny sukces banków będzie ich strategiczną klęską.

  http://mojafirma.infor.pl/kredyty/kredyty-i-pozyczki-hipoteczne/746084,Scenariusz-katastrofy-taktyczny-sukces-bankow-bedzie-ich-strategiczna-kleska.html

 • maciejj

  Brawo gratulacje dla nowego zarządu

 • maciejj

  ilu nas bylo na manifestacji /. Na forach banksterka rozpoczęła atak i NBP im wtórują koszt dla banków bedą za wysokie nawet w przypadku taj pseudo ustawy dudusia . PIS wtyd i hańba wasz prezes NBP jest gorszy od Belki .

  • Tomek

   To co piszą w opinii NBP to dopiero żal d..e ściska. Już mówią o ograniczeniu do chyba 255000 z 350000 gdzie już tamto nie ma uzasadnienia. Jeżeli spread jest w wyniku fikcyjnej transakcji to jest to złodziejstwo i po co mydlić oczy. Widać że Glapiński jest był łatwiejszy do ułożenia niż Belka. Ręce opadają

  • JanD

   Przecież to właśnie prezes NBP prezentował ten projekt jako swoją sugestię dla prezydenta, a teraz to krytykuje.

   Czy jest jeszcze u władzy ktoś normalny?

  • Boro
   • michud

    calosc powala, jak zlodziej ukradl to ok, ale jak zlodziej ma oddac to dochodza mu “NBP podał, że poza bezpośrednim zwrotem spreadów dla klientów banki poniosłyby dodatkowo koszty operacyjne, zaangażowania pracowników i zmian operacyjnych.”

 • Jarosław z Warszawy

  Kiedy ma się rozpocząć ta akcja nie płacenia?
  Nikt o to nawet nie pyta, nikt o tym nie pisze… Jakieś instrukcje są, ale zero tu konkretów…

 • Megan

  Manifestacja była pod hasłem ZERO HARACZU a coś mało o samej akcji się mówi.
  Czy nowy Zarząd może się jakoś do tego odnieść.
  Ostatnie stanowisko NBP pokazuje , że tylko zaostrzenie protestu ma szansę na powodzenie. To stanowisko to jawna prowokacja i sprawdzanie jaki jest poziom mobilizacji w naszym środowisku . Trzeba im w podobnym ostrym tonie odpowiedzieć poprzez zaostrzenie działań .
  ZARO HARACZU !!!

 • aaa

  I tak. Niestety skala tej demonstracji, skala jej medialnego rozgłosu pokazaly, ze problem frankowiczow został zbagatelizowany i zamknięty. Poprzednie władze SBB dobrze o tym wiedza. Duda pojechal na dożynki i tylko tam się nadaje. Coz, tak to działa ze ja cos dla ciebie ty cos dla mnie. Ja ci dalem swój glos, ty mi pokazales srodkowy palec. 1:1. Tylko ze teraz mój ruch.

 • aaa

  Ponadto chce zauwazyc, ze już zaczyna się rozmowa o kosztach spreadow… uwala ta ustawe tym samym sposobem jak przewalutowania – a ci co maja im pomoc-pomoga. Może to i lepiej bo nie wejdzie przelicznik do nbp.

 • Robert

  Ja pracuję w kancelarii prawnej ale nie w Polsce, mam kredyt pseudofrankowy.
  Analizuję to wszystko na bieżąco i powiem wam wszystkim kredytobiorcom takiej obłudy i takiego zakłamania w Polsce nie mogę ścierpieć i dziękuję sobie że na stałe wyjechałem z tego kraju, to co jest przekazywane do społeczeństwa i twierdzenie w dzisiejszym mediach, że NBP w swojej ocenie projektu ustawy spredowej twierdzi, że to były kredyty walutowe to śmiem twardo stwierdzić, że obecnie rządzący PIS, Prezydent, NBP drwią sobie z kredytobiorców pseudofrankowych, tak jak powiedział Witold Modzelewski to jest demokracja fasadowa taka tylko namalowana na ścianie.
  Lobby bankowe wpływa jak rak na Państwo i rządzących, to jest mafia gorsza od Włoskiej bo tam chociaż postępuję się według określonych zasad, honoru, natomiast ta mafia bankowa nie liczy się z niczym, sąd wydaje wyrok prawomocny a bankier i tak sobie z tego drwi.

  Dziś wysłałem do Prezesa NBP list e-mailem bezpośrednio na jego imię i nazwisko, nie miałem zwrotu także myślę, że przeczytał.

  W nawiązaniu do artykułów prasowych publikowanych w dniu 12 września 2016 a dotyczący
  koszty zwrotu spreadów które mogą być nawet ponad dwa razy wyższe niż
  założone 3,6-4 mld zł oraz że to były kredyty walutowe, uprzejmie
  informuję, że to jest nie prawdą, że to były kredyty walutowe.

  a mianowicie

  Stanowisko NBP z 4 lipca 2011, skierowane do Szefa Kancelarii Sejmu druk
  4350-002.pdf

  “Należy zauważyć, że kredyt w walucie polskiej “denominowany lub
  indeksowany” w innej walucie niż polska jest kredytem w złotych.
  Przyjęcie klauzuli indeksowej w postaci innej waluty (tak samo gdyby
  indeksem była cena złota, zboża, czy innego dobra majątkowego) nie
  przekreśla faktu, że zobowiązanie zostało wyrażone w złotych.
  Kredyt indeksowany nie jest kredytem walutowym.”

  Ponadto
  jest już wiele wyroków sądowych które stwierdziły, że nie są to kredyty
  walutowe, banki od 2000 roku udzieliły tylko 2% rzeczywistych kredytów
  walutowych, reszta 98% to były kredyty indeksowane lub denominowane do
  waluty obcej i były przelewane w złotych.

  Z poważaniem.

  • michud

   ale tylko polegna wobec tych co pojada do sadu. ok 5% jak nie mniej. bo sad to koszty i ryzyko ze sie trafi na sedziego oszoloma co byl zahibernowany przez ostatnie 5 lat i nie zna faktow albo jest po prostu debilem co takze jest prawdopodobne. reszta czyli 95% to pieniadze ktore banki ukradna bo ignoranci u wladzy dali im przyzwolenie. Powiedzcie jak ich posadzic do wiezienia na dozywocie za zbrodnicza polityke wobec obywateli i koszmarne zadluzenie panstwa polskiego ? cala bande pisow i po (tusk, kaczynski, szydlo, komorowski, duda, belka , kopacz, glapinski) i ich managerów (czytajcie po polsku bo menadzerów nie zasługują) . Oni powinni dostac wszyscy dozywocie bez prawa zwolnienia.

 • Piotr

  To co sie dzieje to jest jakas kpina. Politruk Duda razem ze zdrajcą Pawlickim wykorzystali nas, a teraz mają nas głeboko w odbycie. Wystarczy spojrzec na te twarze i miny… jak Kiszczak z Michnikiem.. .rzygac sie chce.

  • Michał

   Dziaba graba – dziabą grabą, ale są jednak ludzie, którym się ręki nie podaje…

 • maciejj

  Dlaczego na stronie nie ma informacji o miasteczku oszukanych co pawlicki z Dudą blokują informacje. Skandal albo bierzecie sie do roboty albo to wszystko niema sensu. Natychmiast trzeba zbierać kasę na miasteczko, żeby się rozrastało i ludzie którzy dla nas protestują mieli co jeść i pić.Media zbojkotowały informacje więc nie pozostaje nic innego jak blokady dróg . Jak każdy oddziałał SBB zorganizuje blokadę zaraz będzie to widać i ludzi będzie więcej nie każdy ma czas jechać do warszawy bo z…..my na dwóch etatach żeby paść banksterów, bo puki co niema innego wyjścia .

 • RPbanksterska

  Piotrze, nie wiem cos Ty za jeden ale moim zdaniem poszedles za daleko z Twoja ocena… juz zrobiles z osoby Pana Pawlickiego agenta i zdrajce z powodu kurtuazyjnego uscisku reki w trakcie wydarzenia publicznego dotyczacego zupelnie innej sprawy. Przez wiele miesiecy obserwowalam osobisty wklad Pana Macieja i zaangazowanie w nasza walke przy bardzo miernej frekwencji i wsparciu ze strony ogromnej wiekszosci zainteresowanych wpuszczonych w to oszustwo. Jestem pewna szczerych intencji P.Pawlickiego, PIS sie Nim posluzyl co jest haniebne i nigdy nie pojdzie w zapomnienie. Twoja ocena jest razaco pochopna. Prosze wszystkich na tym forum o jednosc i szczegolna ostroznosc. W interesie banksterki jest podzielenie i sklocenie naszego srodowiska, nie zapominajmy o tym.

 • Megan

  Bardzo proszę o informacje na temat miasteczka oszukanych z jakimś zdjęciem.
  Wokół tej akcji powinny skupiać się nasze działania w czasie między większymi, masowymi wydarzeniami.
  Ale potrzeba nam informacji !!!

  • franka

   Megan popieram! Gdyby nie facebook nawet bym nie wiedziala ze to miasteczko w ogole powstalo

   • JT

    Nie jestem członkiem SBB ale na “miasteczko” puściłem stówkę. Uważam, że to pożyteczne dla wszystkich, chociaż z moją sprawą kredytową już 2 lata “wożą się” sądy.
    JT

 • Jacek

  Uważam że to ty jesteś zdrajcą nie Pawlikowski bo chcesz nas skłócić , siejesz zamęt . Pawlikowski to wspaniały człowiek , bardzo dużo zrobił dla SBB

 • Andrzej

  Tutaj jest aktualny stan konta zbiórki miasteczka oszukanych: http://kupfranki.pl

  Mam apel do SBB, aby zaprzestało tej nieszczęsnej moderacji. Nie boimy się wypowiedzi troli.

 • Michał

  Mała modyfikacja, jeśli można, a na weekend dołączam do Miasteczka Oszukanych San CHFrancisco!