Brefing u Prezydenta RP 07.06.2016 r. − PO CO TO BYŁO?

Brefing u Prezydenta RP 07.06.2016 r.Brefing u Prezydenta RP 07.06.2016 r.

 

Zadał sobie zapewne każdy, kto uczestniczył w tej farsie przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta z udziałem ekspertów przygotowujących projekt ustawy.
Dwie kartki zadrukowane stwierdzeniami: “powinno się znaleźć”, ale już, co się powinno znaleźć, Szanowni Panowie zapomnieli przekazać w sposób zrozumiały, nawet dla dziennikarzy na co dzień zajmujących się sprawami gospodarczymi. Mamy więc do czynienia z bełkotem profesorskiego jury, które orzekło, że koniec ich pracy nastąpił i teraz niech się inni martwią zapisaniem zawiłych pomysłów. Pewnie gdyby dłużej posiedzieli, przestali by rozumieć sami o czym rozmawiają. A może spieszyło im się przed rozpoczęciem mistrzostw europy w piłce nożnej?

Ale nadal nie wiem, po co było zwoływać konferencję, czy jak to nazywano brifing? Jeśli jedynym celem było poinformowanie o końcu prac i braku konkretów, to jestem w szoku, jak mało profesjonalne okazało biuro prasowe Prezydenta. Chyba, że służyć to miało podniesieniu temperatury, zamieszaniem na rynku akcji, walut.. a przede wszystkim wprowadzeniem w konsternację i wściekłość kredytobiorców.

Zawiódł się każdy, kto oczekiwał konkretów, rozwiązań, mądrości profesorskiego gremium, salomonowych rozwiązań… nic z tego. Zdawkowe wyjaśnienia niczego nie wyjaśniły, ogólniki spowodowały chaos, a wymuszana tajemniczość budziła śmieszność. Profesorowie zawiedli. Jest to oczywiście preludium, ale przed czym? Przed kolejnymi miesiącami oczekiwania? Czy wypowiedziane przez prof. Modzelewskiego 2 lata, to czas jaki oszukani przez banki mają czekać na rozwiązanie ich problemu? Analizę tych słów, odczytamy na wykresach kursów akcji banków w dniu jutrzejszym.

Kto to wymyślił ?

Minister Magierowski?
Nie rozumie kwestii kredytów, stał z boku raczej zmieszany… być może nie rozumiejąc w jakim stanie (brak) jest projekt ustawy, zorganizował pogadankę by przyćmić Rzecznika Finansowego, uciszyć krytyków mówiących, że Prezydent nie dotrzymał obietnicy, uspokoić emocje przed manifestacją 11 czerwca… ? Jeśli tak, to zawalił.

Dyrektor Bryksa?
Prowadzi w Kancelarii Prezydenta od wielu miesięcy sprawę ustawy. Wyważony, typ biurokraty i dyplomaty… sam przed kamery raczej by się nie pchał.

Eksperci, z profesorem Modzelewskim na czele?
Szanowne gremium, mogło by chcieć zabłysnąć kolejny raz. Być może chcieli podnieść swoją wartość, jako doradcy, jako eksperci. Skomplikowana ustawa jaką szykują, jest do odczytania tylko przez nich samych. Prawie rok temu, podziękowaliśmy jako SBB, prof. Modzelewskiemu za współpracę, gdy postawił nas w niezręcznej sytuacji, przedstawiając swój skomplikowany i kosztowny projekt w dniu prezentacji pomysłów na ustawę Prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Czyżby już dziś eksperci przygotowują listę oczekujących do swoich kancelarii? Czy jutro już poznamy cennik usług dla kredytobiorców?
Nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić jakie cele przyświecały organizatorom i uczestnikom dzisiejszej prezentacji, ale nikt nie był z niej zadowolony. Powiem wprost, Kancelaria Prezydenta i Biuro Prasowe zawaliły sprawę i sukces przekuły w porażkę.

Konsekwencje?

Dla mnie istotna jest tylko jedna, choć wiele może mieć ten popis eurydycji prezentujących. Poczucie ludzi oszukanych przez banki, a dziś czujących rozgoryczenie, żal… i popadających w kolejne stany depresyjne.
Liczymy na Pana Prezydencie Andrzeju Duda,
ale Mamy Dość przeciągania sprawy.
Mamy Dość oszustw.

W sobotę 11 czerwca nasza Manifestacja.

Nie pójdziemy pod Pałac Prezydenta. Nie będziemy więcej prosić o sprawy które obiecał.
Staniemy tyłem do Pałacu Prezydenckiego, tak jak odwrócił się Pan od naszego problemu.

Tak czuje człowiek, który siedząc przed Panem i słuchając zapewnień, wierzył w szczerość wypowiadanych słów.
Kolejne spotkanie w szerokim gronie, zgodnie z zapowiedziami w czwartek. czy ponownie usłyszymy ogólniki? A jeśli będzie to gotowy projekt, jak zapowiadano, to czy zgodny z zapewnieniami Prezydenta Andrzeja Dudy?

Nadal same znaki zapytania.

Mariusz Zając
Sekretarz Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu

 • Danka

  Ile jeszcze będziecie liczyć na PAD? Ile razy juz Was/Nas wystawił do wiatru?
  Ile obietnic nie spełnił?

  Zaczynacie być po prostu śmieszni.

 • miki

  kredytobiorcy byli potrzebni przed wyborami jako mięso armatnie…
  poszli zagłosowali i teraz nie są już przez najbliższe 3,5 roku do niczego potrzebni.
  Jak PiS chce(co wielokrotnie udowodnił) załatwia uchwały w jeden wieczór, a w przypadku kredytów bicie piany od ponad pół roku i żadnych konkretów… smutek…

 • JanD – według niektórych “Tłusty kot” tylko jakoś o tym nie wie |

  no i jak zwykle góra urodziła mysz….
  Czyli normalka jak to zwykle z ekspertami: pitu pitu, kawa, ciastko, herbatka i do kasy po wynagrodzenie!

 • jaco

  Kto myśli że A,Duda wprowadzi ustawę tak jak obiecał przed wyborami to jest g…i , uważam że bez przelewu krwi nic się nie zmieni ?

 • Robert
 • adam

  Prawda jest taka – daliście się oszukać PiSowi
  Poszło 500 +, wystartują z mieszkaniem + i w ten sposob zyskaja glosy w nast wyborach
  A CHF? Kogo to w sumie obchodzi Przypomną sobie o Was za jakies 3.5 roku gdy bedzie potrzeba podnieśćslupek wyborczy
  Andrzej Dupa … i wszystko jasne

 • hogata

  Widzę to tak – obym się myliła – PIS zawsze upychał problem “kredytów we frankach” tak głęboko, jak tylko się dało. Dlatego zostało to delegowane na PAD. Czy on robi/może zrobić coś więcej niż robił Komorowski? Z całym szacunkiem (nie udawanym) dla działań SBB, już sobie dajcie spokój (i nam) z liczeniem na prezydenta. Zresztą on też już chce mieć spokój z nami, stąd te rozmymłane dzisiejsze popisy jego “ekspertów”. Albo liczymy albo się d. odwracamy, nie da się trochę tak, trochę tak.

 • adam

  Pozostaje jedynie dochodzenie swoich praw w sadach
  PiS ma w 1 reku cała wladze Gdyby chcial pomoc wystarczy jedna krotka decyzja czy kredyty w CHF były legalne czy nie Jak tak – płać i płacz, jak nie to zamiatamy i z Polski znikają pewne gangsterskie banki
  Tylko żeby to zrobić to trzeba chcieć A chęci nie ma Mozna ciągać Wałęsę, narzekac na KOD i w sumie bawić się za pieniądze podatnika Bo jest na to czas Nast wybory za 3.5 roku wiec czemu mają cokolwiek zrobić?

  Olac pad’a (male litery specjalnie) i skupić się na zbiorowym pozwie per bank w dobrejkancelarii.

  A manifestacja – frekwencja bedzie niska 500+ na CHFy poszło Kupili sobie spokój

 • boris

  a co się dzieje z naszym projektem, który złożył KUKIZ15?

 • greg

  Po tej wypowiedzi nie mam już żadnej wątpliwości. Jesteś dobrze zakamuflowanym trolem.

 • Wojtek

  Panie Mariuszu, rozumiem Pańskie rozżalenie i zdenerwowanie ale prof. Modzelewski był i jest przychylny naszej sprawie. Wylewanie pomyj na głowę Modzelewskiemu nie jest w porządku. Ponad to, mam wrażenie, że usłyszał Pan to co chciał Pan usłyszeć i skrytykować. Ja usłyszałem taki przekaz: To co przygotowali Panowie z zespołu ma formę gotowej Ustawy, która będzie przedstawiona w najbliższych dniach do ostatecznych konsultacji i trafi do Sejmu w czerwcu/lipcu 2016 r. Nie jestem zadowolony z tempa prac nad Ustawą i z zachowania PAD w naszej sprawie ale trzeba być realistą – nie jesteśmy siłą, która jest w stanie wywrócić Rząd i Prezydenta ale bądźmy jak komar albo cwana mucha – mali ale upierdliwi do bólu – nie dajmy im zasnąć. Zawiedzione nadzieje powodują depresję i złość – to naturalny proces – my nie możemy odpuścić, banksterce tylko o to chodzi.

  • Z”Ukosa”

   Wojtek @ “Synu”..przeczytaj sobie art. 76 i 227 Konstytucji Naszego Kraju , Kraju na który łożysz podatki , by wybrana władza przez każdego z nas opłacana , wykonywała – bez łaski – swoje obowiązki.. Kto tu jest dla kogo ..?..”nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa”?

   • Wojtek

    Z”Ukosa” “Ojcze” chciałbym żyć w kraju w którym władza nie ma uzależniających powiązań z bankami, ludzie są uczciwi, konstytucja zawsze i wszędzie przestrzegana. Ale w takim kraju nie żyję a to co jest mi należne z racji Prawa muszę wyszarpać. Mam dwa wyjścia 1) zmienić kraj lub 2) powalczyć o zmiany dostępnymi środkami. Póki co wybieram to drugie… nie obiecuję, że na długo.

    • Z”Ukosa”

     [email protected]> No to jak widać staliśmy się rodziną ,jakie to sympatyczne i miłe uczucie. a i poglądy na sprawę mamy w sumie te same – oczywiście w kwestiach najważniejszych. Prof. Modzelewski to był mój – i myślę że nie tylko – punkt oparcia w naszej sprawie i jestem niemile zaskoczony że dał się wmanipulować do tego cyrku PADA. Pytanie tylko dlaczego..? Pozdrawiam i niech żywi nie tracą nadziei .

 • RęceOpadają

  A może zamiast skamleć wziąć 4 litery i stawić się na manifestacji ? Ile razy jeszcze będę pisał, że duże zmiany biorą się z “szarych” ludzi ale wtedy gdy potrafią stawić się wszyscy a nie pier…ić po kątach i przyjechać < 1 % TAK – przyjeżdża nas mniej niż 1 % !!!. TO MY ROBIMY SAMI Z SIEBIE ŻARTY !!! 700 000 umów = ok. 2 000 000 umoczonych gdyby przyjechało 10% to daje 200 tys !!! Rozumiecie ?

  • Kasik

   I zgadzam się tu z Tobą w 100%. Jak słyszę te durne tłumaczenia, że daleko, że praca, że kosztuje, może jeszcze będzie za zimno lub za gorąco. Chodzi o całe nasze życie, i już zaczynam podejrzewać, że większość z nas to faktycznie “tłuste koty”, którym jest dobrze jak jest i ewentualnie oby nie było gorzej. Inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię. Mi nie jest dobrze z tą kulą u szyi, chcę się jeszcze kiedyś móc cieszyć życiem. Weźcie ludzie dupy w garść, bo jak widać to dla nas bez nas robi się tylko szopki w pałacu.

 • Tomek

  Ktos to rozumie?

  “Alternatywnie do wykorzystania “kursu sprawiedliwego” zespół proponuje przekształcenie niespłaconej kwoty kredytu w typowy dla danego kredytodawcy kredyt “złotowy” (niedenominowany, nieindeksowany albo niewaloryzowany w obcej walucie), w tym zwrot części nadpłaconego kapitału kredytu. Tę opcję można sprowadzić np. do przewalutowania po obecnym kursie i zwrotu tego, czym kredyt różniłby się, gdyby od początku był kredytem złotówkowym.”

 • boris

  ja dziś wysłałem tweeta z zapytaniem o ustawę do BS i PAD-a/ Póki co “wadza” nie zaszczyciła mnie odpowiedzią. Proponuje innym robić to samo. Dopominajmy się przez twitter i fejsa konkretów. To nic nie kosztuje i zajmuje 15 sekund. w dużej ilości będzie mega upierdliwe.

 • boris

  #UstawaCHF

 • Rafał

  “Po owocach ich poznacie”.Nie powinniśmy o Panu Prezydencie wypowiadać się w negatywny sposób o co apeluję.Nareszcie powoli bo powoli ale otrzymujemy coraz więcej możliwości. Nie może PAD i PIS walczyć otwarcie na kilku frontach więc niech ustawa zostanie skierowana do Sejmu.Tam będą poprawki i prace.Siedzimy w tym szambie po 8- 10 lat więc jeżeli komuś się po niecałym roku spieszy bardziej to pozew można zawsze złożyć samodzielnie.Ja nie mam wrażenia że nic się nie dzieje. Źle się czyta takie wylewanie pomyj na Osoby które na to nie zasługują.Pozdrawiam

  • JanD

   Tylko gdzie widzisz te owoce? Aaaa chyba że jesteś pracownikiem kancelarii czy jakimś pisowskim betonem?Prawda obiektywna jest taka że PAD żadnych konkretów dotąd nie wykonał. Same pozorowane ruchy i gra na czas!

   • Rafał

    A widzę JanD: że po pierwsze zmienia się klimat w sądach, po drugie opinia RF, po trzecie temat jest w mediach czego się nie dało zobaczyć i usłyszeć “ostatnio” włącznie z tym że (po czwarte:))nie było mowy o bezpośrednim dostępie z tym przekrętem do polityków z samej góry,po piąte będą co najmniej 2 projekty ustaw .Ja idę do sądu bo wierzę że tylko lawina pozwów przyniesie efekty.Tylko tyle i aż tyle.Co do betonu i kancelarii to nie ten kierunek.Miłego dnia.

 • gość

  “bądźmy jak komar albo cwana mucha – mali ale upierdliwi do bólu”

  mam stare opony, dwa komplety…
  zastanawiam się, czy lepiej będzie się palił ten zimowy, czy ten letni…

  btw:
  http://wpolityce.pl/gospodarka/295774-maciej-pawlicki-o-prezydenckich-propozycjach-dla-frankowiczow-zbyt-skomplikowane-niejasne-prawnie-etycznie-i-ekonomicznie

  nic ująć, nic dodać… (no może za wyjątkiem paru opon na Krakowskim Przedmieściu)

 • Jędrek

  Szanowni Państwo.
  Na początek powiem, że BARDZO ZMARTWIŁ MNIE PIERWSZY WPIS. Nie będę go komentował ponieważ Ja też nie raz krytykowałem ZACHOWANIA Pana Prezydenta i zdarzało mi się, tak w zdenerwowaniu przyłożyć WŁADZOM SBB. Za tamte wg. mnie złe wpisy – Was (władze SBB) Przepraszam.

  Kochani zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
  To jest nasze podstawowe motto na dzisiaj. Nadchodzące dni będą kluczowe dla naszej sprawy.
  Siedźmy i MYŚLMY CO DALEJ. Nie szukajmy wroga WŚRÓD SWOICH tylko MYŚLMY, MYŚLMY I PO SETNY RAZ MYŚLMY.
  Już dzisiaj wszyscy razem mamy dużo pomysłów co zrobić żeby wygrać. W sobotę upuścimy naszą złość i niechęć względem banksterów a zwłaszcza kolejnym politykom którzy nas oszukali. Jadąc jednak do Warszawy przeświecają mi dwa a może trzy cele. Pierwszy opisałem, drugi to zaakcentowanie BARDZO MOCNO WE WSZYSTKICH ROZMOWACH Z MEDIAMI KTO TO JEST RZECZNIK FINANSOWY, JAKA JEST JEGO ROLA W POLSKIM SYSTEMIE ORAZ CO OZNACZA ZWROT “WAŻNY POGLĄD W SPRAWIE” I CO ON OZNACZA. Mówmy wszystkim, że to jest pierwsza odsłona gdzie prawnicy JEDNOZNACZNIE STWIERDZILI, ŻE NASZE USTAWY POWSTAŁY Z WAŻNĄ WADĄ PRAWNĄ, ŻE SĄ NIELEGALNE!!! Nasuwa mi się tylko jedno porównanie. To tak jakby naukowcy OGŁOSILI ŚWIATU, ŻE ZIEMIA JEST OKRĄGŁA!
  Trzecim bardzo ważnym celem moim a i wszystkich członków SBB POWINNO BYĆ rozważne i mądre przeprowadzenie obrad NADZWYCZAJNEGO ZEBRANIA!!! W tym miejscu apeluję po stokroć do organizatorów czyli władz SBB, żeby to zebranie nie przeistoczyło się w jakąś hucpę. Już dzisiaj a i wcześniej słyszeliśmy (na szczęście od jednego członka SBB) o próbie zerwania zebrania a dzisiaj wyczytałem, że ktoś chce kogoś wywozić na taczkach. Tak nie wolno.
  Chciałbym jeszcze raz w tym miejscu bardzo podziękować władzom SBB za dotychczasowe zaangażowanie w sprawy związane z walką z tą hydrą. Hydrą polityczną bo w miejsce jednej tej związaną z poprzednią władzą WYROSŁA NAM DRUGA, w pałacu Polskiego Prezydenta. Ogromna i bardzo niebezpieczna dla naszej sprawy.

  Kochani bądźmy razem w tej kolejnej odsłonie kotary wyświetlanego filmu. Musimy też wiedzieć jedno kto układa te WSZYSTKIE (poważne) SCENARIUSZE. Jest jeden architekt naszej sytuacji i nazywa się PREZES JAROSŁAW KACZYŃSKI.

  • Z”Ukosa”

   @Jędrek ->nie zgadzam się zdecydowanie , z Twoją tezą że “jest jeden architekt naszej sytuacji”. Przecież w tym kraju jest ponoć demokracja a nie dyktatura. Dziękuję Panu Mariuszowi za ocenę i szczery osąd wczorajszego “cyrku” prezydenta.

 • Kolejorz

  Czy naprawdę ktokolwiek jeszcze wierzy w jakąś cudowną ustawę? To się nazywa naiwność. NAIWNOŚĆ.

 • beata

  Liczymy na pana prezydencie.Naprawdę ktoś jeszcze liczy?Naprawdę?To zostało jeszcze 3 lata liczenia,potem 4,a jak się tak dobrze w liczeniu rozpędzimy to liczyć będzimy ze dwadzieścia lat,no może z wyjątkiem tych co się w liczeniu pogubią i zamiast liczyć…….

 • Władek

  Nie mam najmniejszych wątpliwości. Prezydent Andrzej Duda ostatecznie, ustami swoich ekspertów, potwierdził, że nie ma zamiaru spełnić swojej obietnicy wyborczej. Jednocześnie uważam, że zrobił to w sposób mało elegancki, obrażając inteligencję swoich wyborców. To może też świadczyć jak będzie wyglądała cała jego prezydentura. Czas skończyć z mrzonkami i złudzeniami. Prezydent już się opowiedział po czyjej jest stronie. Po prostu rok temu, na kilkanaście dni przed drugą turą wyborów prezydenckich, ówczesny kandydat Andrzej Duda, z pełną premedytacją kłamał obiecując przewalutowanie tzw. kredytów walutowych po kursie z dnia podpisania umowy. Jego jedynym celem było zdobycie głosów wyborców.

 • Magda

  Panie Macieju i Mariuszu teraz zwłaszcza Panów potrzebujemy bo to jest już finalny krok – teraz czekamy na ustawę do końca czerwca. Zakładam, że po rekomendacjach ekspertów będzie nieznacznie jednak zmodyfikowana. Ustawa będzie na pewno ‘ konpromisowa’ i musimy się z tym liczyć. Jest opinia rzecznika, jest pierwszy przełomowy wyrok sądu i ta spec ustawa musi wejść do wczesnej jesieni. myślę że celowo SBB zostało od tego zespołu odsunięte pod potrzeby mediów aby każdy jakby uszanował status ekspercki zespołu:) teraz czas na manifestację i Panów wsparcie w kontaktach z kancelarią PAD przez najbliższe tygodnie dopracowywania projektu ustawy! Nie możemy się teraz kłócić między sobą żeby zaprzepaścić tyle pracy już!

 • Jacek

  Wojtek ma racje .Wylewanie kubła pomyj na ludzi ,którzy chcą nam pomóc mija się z celem .Przypomnijcie sobie poprzednie władze ,które konsekwetnie nie raczyły w ogóle zauważać problemu .Trzeba ostudzić emocje i robic swoje .Pisać do posłów z regionu ,na t i fb , nie dać zapomnieć o problemie .Sam stoję juz z walizka do połowy spakowaną ,przygotowany do kolejnego wyjazdu .Nie jest łatwo .Nikomu .Myślę tez o pozwie sądowym ….. . Ostatnie stanowisko RF daje pewną nadzieję .

 • Sneer

  Najbardziej rozczarowała mnie postawa Pan Modzelewskiego. Wcześniej w wywiadach wyrażał się ostro o kredytach, o tym, że nie było franków, że to przekręt itd. Na wczorajszej konferencji z tych jego wcześniejszych poglądów nie pozostało praktycznie nic – to naprawdę przykre.

  Poza tym, z tego co zrozumiałem, te szkice ustaw przyniosą owoce najszybciej za dwa lata od momentu wcielenia w życie – to jest doprawdy żenujące. Robią z nas idiotów.
  Poza tym jak się to wszystko ma do wcześniejszych wyroków sądów i do analiz Rzecznika Finansowego?

 • Z”Ukosa”

  Teraz , to już nie chodzi tylko o pieniądze, nie chodzi o to że nas okradają i oszukują , łamiąc prawo . Teraz walczymy wbrew swoim pierwotnym zamierzeniom o Honor Społeczeństwa , o Honor naszego kraju , bo władza , wszelka władza, ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza , już go nie posiada. Jeżeli problem społeczny , problem kilkuset tyś. obywateli jest ośmieszany , zakłamywany , a słowo Prezydenta jest nic nie warte , to co nam pozostało , co w tym kraju jest jeszcze dla nas coś warte ..? “Nie rzucim ziemi skąd nasz …..”.!

 • asd

  Przed chwilą wysłuchałam wywiadu z członkiem zespołu ekspertów panem Krysiakiem na tvn24bis
  z tego co zrozumiałam przewalutowanie po kursie sprawiedliwym nastąpi w powiązaniu z DTI (debt to income), czyli stosunkiem miesięcznej raty do dochodu
  jedyna szansa że ten gniot prezydencki zostanie wywrócony do góry nogami w Sejmie tak jak to było ze słynną poprawką Elsnera
  w przeciwnym razie pozostaje droga sądowa

  • Tomek

   Tak, pan prof. uzaleznia kurs sprawiedliwy (czyli zrownujacy w teorii splaty kredytu zlotowego i indeksowanego) do tego ile ktos zarabia. Wg. pana prof. jesli ktos zarabia wiecej to wiecej tez placi za kredyt zlotowy. Czy tylko mnie trafia szlag czytajac/sluchajac takie pierdy?

 • gg

  czy oprócz 1001 pomysłów PAD napisał gdzieś uzasadnienie,
  dlaczego według nich jest to “sprawiedliwe” rozwiązanie?
  da się uzasadnić próbę legalizacji bezprawia?
  co to kurwa za kraj.
  będę gorąco namawiał swoje dzieci do wyjazdu stąd na stałe.

 • Tomek

  Akcje bankow ida dzis w gore. Dziwne nie jest, zrobili im dobrze.

 • berebe

  A czas leci … apogeum kredytów 2007-2008, zatem lada moment stuknie 10 latek i będzie można iść do sądu – wypić kawę. Nic więcej.

  Dajemy się urabiać. Taka prawda.

 • Piotr

  Wszyscy jesteśmy, nieźle wk…eni.
  PAD ma ostatnią szansę, ustawa do końca czerwca i naciski aby szybko weszła w życie. To szansa PADa.
  Od początku było wiadome, że nie wszyscy skorzystają z ustawy. Możemy jedynie naciskać aby dać tę szansę jak największej grupie.
  Uzależnianie wysokości kursu sprawiedliwego od dochodów to jest zaawansowana krótkowzroczność. Dziś mam pracę a jutro nie…
  11.06 jesteśmy w W-wie… Potem ostatnia szansa PADa, jak nie to się może powoli pakować. Straci miliony głosów i przy okazji PiS.

 • Jędrek

  Z”Ukosa”@
  Walisz w wielkie bębny, ale coś mi się wydaje, że mam rację. Cóż jednak nie będziemy rozwijali tematu KTO BARDZIEJ NAS OSZUKAŁ? PREZYDENT, PREZES, PREMIER A MOŻE PiS?
  Co do tego, że zostaliśmy oszukani to mam nadzieję nie masz wątpliwości. Nie wiem jak u Ciebie z kondycją finansową, ale jesteś człowiekiem dorosłym i masz wyobraźnię. Ilu z nas popełniło samobójstwo w czasie TRWANIA TYCH OBIETNIC? Ilu jedzie resztką sił? Przypomnij sobie filmy dokumentalne na ten temat.

  Prezes powie tak i wszyscy: Prezydent, Premier, Marszałkowie Sejmu i Senatu i wszyscy z PiS TAŃCZĄ JAK IM NAKAŻE SZEF ICH PARTII. Nie dyktator – szef partii.
  Nie ma dyktatury, pełna zgoda JEST PORZĄDEK I TAK MA BYĆ! Problemem jest to, że jeden z członków tej partii być może nie przewidział tego co mamy. Może wyszedł trochę “przed orkiestrę”. Dzisiaj on a zwłaszcza my mamy problem.
  Nadal uważam, że kluczowe decyzje zapadają w głowie Prezesa Kaczyńskiego.

 • monika

  Smutne! Niestety chyba jednak w Polsce nic się nie zmieni- nie rząd a banki rządzą Polską!!!

 • Tomek

  Juz umowy nie sa nielegalne? wpolityce.pl/polityka/295814-aleksandra-wiktorow-o-kredytach-frankowych-obie-strony-banki-i-klienci-chcialy-na-tym-zyskac-w-zwiazku-z-tym-obie-strony-powinny-podzielic-sie-w-jakis-sposob-tymi-stratami

  wow, szybko poszlo

 • takie tam
 • Sarunia

  Zastanowiłam się głęboko i stwierdzam, że mimo wszytko nie wolno odpuszczać. Nie drzwiami to oknem! Jakieś rozwiązanie musi się znaleźć. Ta robota nie może pójść na marne. Może jednak dwie pieczenie na jednym ogniu. Banki wypuszczą akcje, NBP je skupi i jeśli po 30 lata banki ich nie wykują NBP przejmie w jakimś procencie kontrolę (repolonizacja). Ale jak sądzę wykupią i znajdą się pieniążki, o co zakład?

 • Tomek

  Juz wiem skad u pana Krysiaka pomysly dot. dti i innych ograniczen – to były przewodniczący Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości przy ZBP. To jest cyrk po prostu a nas maja za malpy.

 • DiscoV8

  Zgadzam się ze stwierdzeniem Jędrka – droga do sukcesu prowadzi przez J. Kaczyńskiego. Może się to komuś podobać lub nie – taka jest rzeczywistość i jej nie zakrzyczymy różnymi hasłami o demokracji itp. Jeśli są możliwości dojścia SBB do JK – trzeba zrobić wszystko, żeby się dostać i odwoływać do jego OBIETNICY „szybkiego uwolnienia kredytobiorców z niewoli”. Jeśli chodzi o PAD, to ma on teraz niezły problem. Jestem przekonany, że hasło rzucone podczas kampanii było nie do końca przemyślane i oczywiście „pod wyborców”. Jak przyszło co do czego – zaczęły się schody bo okazało się, że jasne, można wszystko przewalutować „po kursie z dnia” ale zasady międzynarodowej księgowości zmuszą do tego, że kilka banków będzie musiało wykazać takie straty księgowe, że będzie to problem dla systemu. Możemy w tym miejscu wzruszyć ramionami i powiedzieć – a co nas to obchodzi że banki doprowadziły do takiej sytuacji? Niech cierpią! Ale PAD, PiS i reszta patrzą na to z punktu widzenia całości i obawiają się o cały system. Można się na to wzdrygać ale zauważcie, ze działa to to trochę jak katastrofa samolotu z 300 pasażerami na pokładzie vs. codzienne wypadki drogowe i ludzie w nich ginący. Jak spada samolot (=upada bank/-i) to jest tragedia, wydarzenie bo spora grupa w tym samym czasie cierpi. O tym się mówi, to się wrzuca na czołówki itd. Jak codziennie ginie w wypadkach po kilka/kilkanaście osób czyli kilka tysięcy w roku (=codziennie kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu kredytobiorców bankrutuje, popełnia samobójstwo, traci rodzi, zdrowie) – to na ten temat jest prawie zupełna CISZA…
  A bankstera jest dokładnie w położeniu szatniarza z Barei – „nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobi”? Czytaj: jasne, że Was wyruch…śmy ale co z tego? Jak wy nas teraz przewalicie, to liczcie się z tym, że albo się przekręci cały system (tym bardziej, ze jest oparty na rezerwach cząstkowych) albo pójdziemy do międzynarodowych trybunałów i dostaniecie takie kary, ze się nie pozbieracie. A o swoich planach rozwoju możecie sobie pomarzyć bo my ich finansować nie będziemy. Bo my, bankstera, jesteśmy jak układ nerwowy który sam się zainfekował i z którego nie do się wyrwać zainfekowanej części bo się cały wywali…
  W takiej sytuacji jest PAD, PiS i cała reszta. I tyle w temacie. Dlatego moim zdaniem bardzo dobrym pomysłem było to, że by zastosować rozwiązanie z emisją akcji oraz wykorzystać rezerwy do obrony kursu przy przewalutowaniu. Zgadzam się ze Stanisławem Adamczykiem, że akcje nie powinny być nieme ale cały deal powinien służyć repolonizacji banków. Tak powinien myśleć pro państwowiec (=PiS). To moim zdaniem miało jako takie ręce i nogi mogło być punktem wyjścia do kompromisu. Czy cała kwota kredytu, czy to co zostało, czy ze spreadami czy bez – to oczywiście do dyskusji W SEJMIE. Ale cała idea z tych wszystkich przedstawianych kocomłotów jak najbardziej zacna. Tyle że zespół ekspertów okazał się bardzo słaby, a przynajmniej sposób prezentacji, bo de facto nikt nie wie, co oni w szczegółach wymyślili. Osobiście po wczorajszym dniu mój szacunek dla prof. Modzelewskiego szoruje po dnie… A PAD w tym wszystkim został postawiony w bardzo trudnej sytuacji bo jest na krawędzi kompromitacji. I moim zdaniem nie jest to świadome działanie (przecież nie siedział z nimi w tym zespole i nie zna się na tym) ale odzwierciedlenie SŁABOŚCI KADR I ZAPLECZA PiS. Oni po prostu w wielu przypadkach mają słabych ludzi… Ta trudna dla PAD sytuacja może paradoksalnie mieć dla kredytobiorców pozytywny efekt – albo się facet ogarnie i spróbuje zachować twarz albo zostanie WIELKI WSTYD po potwierdzi, ze od początku to była ściema… Co można zrobić – manifestować niezadowolenie na ulicy i podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim, dążyć do kontaktu z JK i walczyć o sensowne rozwiązanie przy udziale NBP lub BGK i równocześnie przygotowywać się na starcie w sądach.

  • hogata

   Cożeś taki skwaszony? Jak tam akcje banków? Udało się coś zarobić? A może na forexie? Czy na razie jedyny Twój zarobek to posty na forach?

  • gg

   straszna gafa pani wiktorof.
   jak ktoś chciwy to idzie po kredyt.
   trochę to nielogiczne.
   nie masz godności “wykresy” – jak gówno pod butem –
   sam się nie odkleisz z tego forum.

 • Jędrek

  Szanowni Państwo.
  Po raz kolejny użyłem w swoim wpisie dosyć tragicznego przypomnienia, że niektórzy z nas zakończyli swoje życie TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA TEGO, ŻE ZAWIEDLI SIĘ NA OBIETNICACH POLITYKÓW. Mowa jest o tym m.in. w filmach dokumentalnych.

  Jeżeli o tym bardzo tragicznym obrazie jest bardzo ciężko mówić to powiem tylko, że będąc na spotkaniu rocznika szkoły podstawowej spośród 89 osób nie żyje 12 a wśród nich 3 osoby popełniły samobójstwo. Jak człowiek przypomni sobie te osoby z czasów kiedy mieliśmy po 15 lat i jaką mieliśmy chęć do życia i jak dużo werwy to cyfra 12 jest OGROMNA (13,5%), w tym samobójcy 3(25%). Popłakałem się.
  Nadmienię, że moja półka to 1961r.
  Kochani w naszym Społeczeństwie dzieje się coś STRASZNEGO!
  Wspomnę jeszcze, że duża część na spotkanie przyjechała z zza granicy. Tam mieszkają i pracuję. Dużo naszych dzieci tam mieszka, pracuje i zakłada rodziny. Jakoś nie widzę hura optymizmu na powroty. Rządy ogłaszają kolejne sukcesy odnośnie spadku bezrobocia, ale co z tego, do czego wracać?

  Gdzieś tam wyżej pisałem jak zadałem pytanie synowi odnośnie tego jakie jest jego zdanie na temat 500+. Odpowiedział wprost, że z chęcią skorzystał by z tego programu ale nie będzie powiększał rodziny PONIEWAŻ NA TO DRUGIE DZIECKO GO PO PROSTU NIE STAĆ. Oboje z żoną pracują. Dziadki zajmują się za free wnuczką, są wykształceni i na rynku pracy od kilku ładnych lat (syn 33, synowa 30 lat). Powiedział na koniec, że SKŁADA SIĘ NA DZIECI LUDZI OBCYCH. Nie jest zadowolony z tego programu.
  Będąc na tym spotkaniu (Kotlina Kłodzka) rozmawiałem z ludźmi i dowiedziałem się od człowieka, który pracuje w Czechach, że on na swoje dziecko dostaje równowartość Polskich 1.000zł. Powiedział wprost, że rozważają z żoną powiększenie rodziny o kolejne dziecko. Nie koniecznie dla drugiego tysiąca 🙂 U nas kogo z polityków obecnej władzy słucham to tylko 500+, 500+ a jak wytłumaczyłem wyżej to wcale nie prowadzi do tego, że będzie tzw dzietność większa. To taki chwyt marketingowy taki jak PRZEWALUTOWANIE PO KURSIE Z DNIA WZIĘCIA KREDYTU.
  500+ jest do d… o kursie sprawiedliwym mogę powiedzieć, że jest podobnie.

  Płętując. Czesi nie dzielą dzieci na LEPSZE I GORSZE. U nas to zakrawa na jakąś chorobę psychiczną DZIELIĆ, ROBIĆ WIELU POLAKOM ŹLE I WMAWIAĆ JAK WAM WSZYSTKIM POLAKOM JEST DOBRZE A BĘDZIE “DOBRZEJ”!

  • Jędrek

   wykresygieł[email protected]
   W tak zwanym między czasie politycy z Mojej Ojczyzny wysłali mnie do Iraku i Afganistanu. Mógłbym bardzo dużo na ten temat powiedzieć ponieważ nie jestem już żołnierzem i mogę sobie popolitykować i w jednoznaczny sposób określić co myślę o tych którzy wmawiają mi to czy owo. Wcześniej nigdy sobie pozwolić na to nie mogłem i nie robiłem tego. Ślepo wykonywałem polecenia polityków i rozkazy przełożonych.

   Z”Ukosa” poniżej w sposób jednoznaczny popiera moje stanowisko a jest jeszcze starszy ode mnie. To prawda dzisiaj słowo NIEKTÓRYCH POLITYKÓW A CHYBA WIĘKSZOŚCI nic nie znaczy. Pan Prezydent ZAWSZE PISZĘ z dużej litery bo oddaje Szacunek Urzędowi, nie osobie ją piastującą. Wczoraj nawet pozwoliłem sobie na małą dygresję czy Konkonowicz nie był by lepszym Prezydentem od urzędującego? Dlaczego tak myślę? Ty tego nie zrozumiesz.

   Podając bliższe dane osobie pragnę również zasygnalizować, że wśród kredytobiorców tzw frankowych są ludzie reprezentujące CAŁE POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO. Tak jest Pan Prezydent jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych oszukał również i żołnierzy frankowiczów. Takich którzy NIE MOGĄ NAWET SIĘ BRONIĆ! Takich którzy mają prawo tylko i wyłącznie SŁUCHAĆ I WYKONYWAĆ ROZKAZY.

   Taka jest m.in. idea mojego poprzedniego wpisu. Cieszę się, że są czytane i zwracana jest mi uwaga, bo to jeszcze bardziej wzbogaca nas jako franowiczów rodzinę.

 • Z”Ukosa”

  [email protected]> ” w naszym społeczeństwie dzieje się coś strasznego” – przeczytałem przed chwilą wypowiedź , niejakiej pani Wiktorow i musze się -niestety- ,z Toba zgodzić . Zgadzam się także z tym co wyżej napisałeś , chociaż jestem z tej dolnej półki 1950. Takiego koszmaru , takiego obszaru absurdów nie pamiętam , mimo że obecne elity i nie tylko , opluły poprzedni ustrój dokładnie.

  • Jędrek

   Z”Ukosa”@ Odsłuchałem tą wypowiedź i odniosłem wrażenie, że Pani jest za a nawet przeciw 🙂 Przekazała kilka cennych informacji takich które są jednoznacznie i popływała jak polityk. Jasno widać, że “ktoś do niej dzwonił i zwrócił jej uwagę”. Panowie Jakubiak i Belka kończą swoje urzędowanie i jednoznacznie są z namaszczenia innych opcji politycznych jak PiS. Pani Wiktorow jest z DOBREJ ZMIANY, szefuje nowej instytucji i musi się ogarnąć. Musi wiedzieć jednoznacznie, że stoi na straży OBYWATELI cy dla niej jest BARDZO WAŻNY INTERES BANKIERÓW? Nie można połączyć tych dwóch bytów. Jedni są złodziejami i ich trzeba ścigać a drudzy są ofiarami bo zostali oszukani, okradzeni z pieniędzy i godności. Jeżeli Pani Wiktorow zrozumie swoją rolę to będzie dobrze. Jeżeli z jakiś względów zmieni się w takich Jakubiaków czy Belki TO NIC PO NIEJ W TEJ INSTYTUCJI! Niech idzie do Pietraszkiewicza i załatwia sobie u niego etat.

   Przed wczoraj było bajecznie. Wczoraj TRAGEDIA. Dzisiaj POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI.

 • grim

  Proponuję wyrazić swoją opinię na temat wypowiedzi Pani z Rzecznika Finansowego: https://www.facebook.com/Rzecznik-Finansowy-182279588538060/?fref=ts . Jak śmie nazywać nas chciwcami!?
  Ludzie!!!

  • Iza

   Nie wiem, może ona myśli, że my wspólnie z bankiem stworzyliśmy ten produkt na zamówienie, a nie że bank stworzył go sam od początku do końca i nam następnie zaoferował (ukrywaj jednocześnie wiele istotnych informacji, ale to już oddzielna kwestia)?

   Ja mam wrażenie, że ona samą nie przeczytała tego, co oficjalna strona Rzecznika opublikowała.

  • hogata

   No to teraz już Pani Rzecznik oraz “prezydenccy eksperci” przemówili jednym głosem: BLE BLE BLE
   Ciekawe, czy biuro Rzecznika będzie dalej wydawać indywidualne poglądy w sprawie, mogące pomóc w sądzie, czy może napiszą, że chciwy frankowicz powinien się jakoś dogadać z pazernym bankiem, ile wynosi spread i państwowym urzędom nic do tego. Jakiś Mrożek czy coś.

 • Ups, nie zauważyłem w nocy, że jest już nowy wpis i opublikowałem swój komentarz pod poprzednim, a odnosi się do tematu, więc go wklejam tutaj, plus dodatek:

  Liar! Liar! Pants on Fire! Tak tak, to do ciebie, załgany frajerze.

  Niezależnie od frakcji politycznej mamy w Polsce państwo upadłe, bandyckie, gigantyczną mafię kłamców oraz zwykłych przestępców i zdrajców (są wyjątki), świadczącą usługi ochroniarskie między innymi banksterskim złodziejom, za pieniądze z naszych podatków i z korupcji, posługującą się w tym celu sprywatyzowanym aparatem represji.

  Po mordach w Mirosławcu i pod Smoleńskiem oraz masowych wizytach seryjnych samobójców w piątki, społeczeństwo nie może liczyć nawet na wojsko, które by tę bandę niszczącą oraz niewolącą Polskę rozpędziło na cztery wiatry i nie dopuściło do rządów kolejnej, dowolnego autoramentu partyjniackiego.

  Nie jest dobrze. Albo się jako społeczeństwo zbierzemy i zawalczymy o Polskę wolną od banksterskiej okupacji, napiętnujemy oszustów, wytarzamy ich smole i pierzu, powsadzamy do kryminałów, a potem wykopiemy za granicę z misiem w paszporcie, albo wkrótce będzie po nas. Wciąż mamy szansę i możemy z tymi łotrami wygrać (abstrahując chwilowo od pozwów, które trzeba masowo składać), jednak to wymaga determinacji oraz aktywności społecznej na poziomie francuskim, gdzie w Paryżu w obronie rodziny manifestowało milion osób, a ostatnie protesty po zakusach Hollande’a na prawa Obywateli zmuszają ministrów oraz dziennikarzy prowadzących z nimi wywiady do salwowania się ucieczką. Inaczej niewierzący mogą próbować wykorzystać mechanikę kwantową w praktyce i oczekiwaniem pozytywnego rezultatu starać się zmieniać aktualna rzeczywistość, natomiast wierzącym w Bogu pozostaje nadzieja, choć to nie jest wcale mało, o ile nadzieja wynika z prawdziwej wiary.

  Przy okazji chciałbym dodać, że nadzieja pokładana w partyjniaku p. Kaczyńskim jest płonna, a ocenianie tego zwykłego, politycznego kurdupla jako drugiego Marszałka Piłsudskiego to kompletne nieporozumienie – on nie działa w interesie RP, nie mówi sześcioma językami, nie ma w ogóle posłuchu w kraju i za granicą i nigdy nie miał szabli w dłoni, a charyzmy w nim tyle, co w zmoczonej ścierce. To – moim skromnym zdaniem – kolejna marionetka wiodąca nas do wojny w syjonistycznej sprawie, która z jakichś przyczyn może zostać i wkrótce pewnie zostanie zastąpiona inną, w ramach walki buldogów pod dywanem. Taka gmina, jak świat światem zawsze łgali, oszukiwali i mordowali, nawet sami siebie; od Kaina, Abrahama, Jakuba, przez Dawida, po Blankfeina i Rotszylda.

  Protest 11-go, jeśli ma się rozpocząć pod pomnikiem Kopernika, to powinien ruszyć nie do chwilowo Pałacu Kłamczucha (to znaczy kłamczuch jest constans, tylko chwilowo w pałacu), a w przeciwną stronę, do Sejmu RP, gdyż tylko tam może zostać uchwalona ustawa Kukiz’15 i tego powinniśmy z całą mocą od Posłów żądać. Aczkolwiek, szczerze mówiąc, protest powinien się odbyć na ul. Plater 53, pod siedzibą Rotszylda, tam, gdzie naprawdę decydują się sprawy Polski. Jest teraz moda na różne exity, a to Brexit, a to Greexit, pojawiają się inne – czas wreszcie na prawdziwy Jew-exit, albowiem Polska nigdy nie będzie wolna, jeśli dalej mają w niej rządzić Rotszyldowie, a kluczowe funkcje polityczne sprawować ojcowie żydowskich dzieci, gdyż dla tych ojców, nawet jeśliby założyć ich nieudawany patriotyzm, wystąpienie przeciw ewidentnym łotrom i złodziejom zawsze będzie antysemityzmem i zawsze będą reprezentowali interes koszer-nostry, który jako obcy, jest i musi być sprzeczny z interesem Polski.

  • DiscoV8

   A tak konkretnie – co masz do zaproponowania w tej sytuacji oprócz obalania świata takiego, jakim go widzisz? Tylko realnie i konkrety poproszę.
   Mam wrażenie, że duża część wypowiedzi w postach to biadolenie jaki to świat jest zły i jak nas oszukał. JEST ZŁY I OSZUKAŁ – I CO Z TEGO??? od mędzenia z gów..a się nikt jeszcze nie wydobył. Chłopaki (i dziewczyny) SBB – rozpychać się łokciami w drodze do JK i PAD i walić prosto mostu – czas konwenansów i salonu się właśnie skończył.

   • Piotr

    Zgadza się, albo teraz się porozumiemy/doczekamy albo na zawsze rozstaniemy (piszę za siebie i wszystkich, których “wmanewrowałem” w głosowanie na PADa i PiS).
    Czas mija…
    I szybko się kończy.

   • DiscoV8

    A tak konkretnie to od roku proponuję wszystkim “frankowiczom” utworzenie własnej anty-Partii, połączenie sił z Kukiz’15, wywalenie z Sejmu całego partyjniackiego chamstwa i powołanie Rzeczpospolitej prawdziwie demokratycznej, wg projektu i szkicu programowego dostępnego pod tym linkiem: http://polskapartia.org/index.php/nasza-demokracja

    • DiscoV8

     Aha, dobrze wiedzieć. Jeśli to jest konkret w kwestii kredytów, to spoko… Powodzenia życzę… Jak już powołasz, połączysz, obalisz i w ogóle świat uzdrowisz to daj znać.

     • Kredyty „we frankach” to zaledwie jeden z objawów ciężkiej choroby toczącej państwo w Polsce, któremu potrzeba terapii holistycznej, traktującej je jako jeden organizm, aby wszystkie części (obecnie członki) mogły wreszcie działać synergicznie, w pełnej wzajemnej synchronizacji dla dobra wspólnego. Układ nerwowy naszego kraju na wszystkich szczeblach władzy opanował paraliż postępowy, wskutek czego działa tak, jak człowiek, którego ręce, nogi, głowa poruszają się kompletnie dowolnie, bez żadnej koordynacji, bez umysłu, który powinien nimi kierować. Obłuda polityków sięgnęła samego dna piekła, a ekstremalnymi przykładami upadku mogą być nie tylko prezydent kłamca, czy antypolski w większości Sejm, ale choćby sam p. Ziobro, którego Pismo Święte powinno przecież pouczać:

      „Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili.”

      Wątpię, aby to państwo było w ogóle uleczalne, syfilis zaszedł chyba zbyt daleko, jest kompletnie ślepe na ludzką krzywdę i wiedzie nas na zatracenie. Dlatego jedyną sensowną metodą wydaje się inne pouczenie Pisma:

      „Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła.”

      Dlatego potrzebny jest powszechny byt polityczny w ramach pospolitego ruszenia Polaków, gotowy usunąć ten cały śmierdzący gnój z polityki, z mediów publicznych, z uczelni itd., aby – jak powiada p. Pietrzak – Polska była Polską.

      Oczywiście można też dupy nie ruszyć, siedzieć z założonymi rękami, w polityce nie uczestniczyć, mleć tylko ozorem i kłapać jadaczką, ale pretensje trzeba wówczas mieć wyłącznie do siebie.

     • DiscoV8

      Zgadzam się z Twoim wpisem i postawioną diagnozą. I uważam Twoje wpisy za ciekawe, choć nie zgadzma się czasem z ich treścią i retoryką jaką stosujesz. Jednak w tym konkretnym przypadku w mojej opinii narzędzia jakie proponujesz nie są adekwatne do celu, jaki jest postawiony. Trzeba działać tu i teraz, z tym co mamy, to jest ten moment i jak się go przegapi, to pozamiatane. Maciek Pawlicki wspominał o tym wielokrotnie że batalia odbędzie się w Q2 2016 i w pełni się z nim zgadzam. Pozdrawiam Cię Partio!

 • beata

  A gdzie jest wpis Marka?

 • vis

  oprócz ulicy musimy spróbować skoordynować (SBB, Pro Futuris, liCHFa ..) i przeprowadzić akcję niepłacenia rat. uważam, że jest to możliwe.

 • MIASTECZKOOSZUKANYCH

  musimy, powinnyśmy, należy się, zróbmy, zastanówmy się, przemyślmy to, a gdyby tak….blebleble… MIASTECZKO OSZUKANYCH… do skutku…

 • Zbigniew

  Widać z Państwa wypowiedzi, że nie mozna liczyć na rozwiązanie systemowe naszego problemu. Wygląda na to, że jedynie droga sądowa może nam pomóc. Ja wziąłem kredyt we frankach w Banku BPH w 2005 roku. Później został on przejęty przez Bank Pekao S.A. . Poszukuję grona podobnych jak Ja kredytobiorców. Czy na podobne kredyty jest szykowany jakiś pozew zbiorowy?

 • Hugo

  Ch.je wodę mocą od kilku miesięcy i tyle… Jedyna nadzieja w “niezawisłych” sądach. Mam nadzieję…

 • Maja

  Rok minal a oni maja jeszcze nawet tresci ustawy ..

 • Jarek

  Panowie i Panie niech Prezydent złoży w Sejmie to co ma do złożenia.To kolejny krok naprzód.Wtedy w Sejmie mamy dwie ustawy.Następnie przekonywanie posłów i uchwalenie.Oby do przodu nie wolno się teraz skłócać.Nie ukrywajmy że wszystkiego pewnie nie ugramy.Proszę o schemat dalszego działania bo ustawa PAD myślę że w czerwcu trafi już do Sejmu.Nad czym będą głosować posłowie(Kukiz czy PAD czy jakaś hybryda?).

  • Piotr

   I kiedy będą ewentualnie głosować, jak do końca czerwca ustawa wpadnie do Sejmu

 • Jędrek

  Po 17 debata w Radiowej Jedynce.
  Prof. Modzelewski vs. Arkadiusz Szcześniak

  Panie Arkadiuszu mam do Pana prośbę. Proszę trzymać się tonu jaki zaprezentował wyżej Pana kolega:

  “Prawie rok temu, podziękowaliśmy jako SBB, prof. Modzelewskiemu za współpracę, gdy postawił nas w niezręcznej sytuacji, przedstawiając swój skomplikowany i kosztowny projekt w dniu prezentacji pomysłów na ustawę Prezydentowi Andrzejowi Dudzie”.

  Generalnie muszę powiedzieć, że do tego czasu (tekst wyżej) Pana Profesora traktowałem jak jakąś wyrocznię czy guru. Pamiętamy, że w tamtym czasie komentarze były TYLKO przeciwko nam.
  Jak po tym przesileniu wcięło Pana Modzelwskiego uczciwie powiem NIE TĘSKNIŁEM ZA NIM. Gdy się pokazał ponownie i ze swoją dużą werwą i niby (dzisiaj to wiem na czyją korzyść) dużym zaangażowaniem patrzyłem na niego Z DUŻĄ REZERWĄ. Domyślam się, że tak samo było wśród kierownictwa SBB. Raz zdradził to czemu nie ma tego zrobić ponownie.
  Wczoraj w czasie konferencji niczym mnie nie zaskoczył. Jest po stronie banksterów i koniec.

  Panie Arku myślę, że myślących podobnie jak ja jest więcej.
  W dyskusji niech Pan zapyta tego ludzia o owych PIĘĆ PYTAŃ. Dlaczego on naukowiec będąc blisko procesu legislacyjnego NIE CHCE UZYSKAĆ ODPOWIEDZI NA NIE? Dla mnie dziwne. Czyżby uzyskał odpowiedzi i okazało się, że to my jesteśmy wszystkiemu winni? Czy może sprawa jest całkiem inna i zaproponowano mu coś a on na to się zgodził?

  1. Czy udzielanym przez banki w Polsce „kredytom frankowym” odpowiadały zaciągnięte przez te banki kredyty w tej walucie, czy też nie było tu jakichkolwiek franków, albo były to kwoty o niewspółmiernie niskim poziomie?
  2. Jakie zyski osiągnęły banki z tytułu udzielania tych kredytów, co było ich źródłem (bo przecież nie odsetki) oraz czy podawana publicznie kwota 50 mld zł jest prawdziwa?
  3. Czy osoby przygotowujące ofertę tych kredytów, a zwłaszcza zarządy banków, podawały rzetelne informacje klientom o wszystkich okolicznościach i ryzykach związanych z zaciąganiem tych zobowiązań, a zwłaszcza czy poinformowały, że kurs franka może przekroczyć 5 zł?
  4. Czy zarządy banków i inne osoby uzyskały premie lub nagrody za przeprowadzenie tych operacji i ile wynosiły w poszczególnych bankach (idzie o kwoty, a nie o nazwiska)?
  5. Jaki był dalszy los zysków banków osiągniętych z tych operacji: czy były one wypłacane w formie dywidend, a czy te były transferowane do innych państw?

 • Jędrek

  Polsat News Dziś o 21.30

  Janiszewski vs Modzelewski.

  Też musimy oglądać.

 • Jędrek

  Czekając na debatę w Jedynce słyszałem wypowiedź tzw eksperta (licho wie co to za dur..) i mówi, że wg. danych KNF-u KREDYTY FRANKOWE BARDZO DOBRZE SIĘ SPŁACAJĄ.

  Tak dobrze się spłacają, że BIK (Biuro Informacji Kredytowej) podaje ZAFAŁSZOWANE DANE. O przekręcie pisałem wyżej pod innym tematem. Jeżeli dla banksterów poziom niespłacanych KREDYTÓW osiąga poziom 6% i mędrcy mówią, że nioc się nie dzieje, to gratuluję im dobrego samopoczucia. Owe 6% wg. DZISIEJSZEGO KURSU TO OKOŁO 8,5 MILIARDA ZŁOTYCH. Piszę wg. kursu waluty bo on w tym wszystkim ZARZĄDZA.

  • Tomek

   Dlatego czas najwyzszy przestac splacac raty.

 • Marek27

  Prof. Modzelewski vs. Arkadiusz Szcześniak
  Janiszewski vs Modzelewski.

  Kiedyś pan Profesor był w tej samej drużynie. Co się stało? Pogon za kasą…? Ech…

 • Jędrek

  POLSAT NEWS

  PRZEŁOM!
  Coś się zmieniło.
  Ludzie zaczynają rozumieć, że banksterzy dokonali przekrętu na Polskim Obywatelu.

  SONDA
  “Tak czy Nie”: czy pomoc frankowiczom jest uczciwa wobec innych kredytobiorców?
  TAK 70.7%
  NIE 29.3%
  GŁOSÓW: 1299

 • Marek27
 • DiscoV8

  Ależ ten Modzelewski bełkocze… Smutno tego słuchać… Powtarzanie komunałów tak jak wczoraj i żadnych konkretów. To tak na gorąco.

  • Jędrek

   Pod koniec Modzel się poprawił 🙂 Początek w jego wykonaniu był fatalny.

   Widzieliście tendencyjne i nieprawdziwe zwiastuny o audycji?
   Dobrze że Arek na początku poinformował o Manifestacji. Prowadzący wcale nie miał ochoty na ten temat rozmawiać.
   K.mać a ja płacę abonament RTV i w moim radio redaktorzy nie pozwalają wskazać o faktycznym problemie.

   Patrząc jednak całościowo to osobiście jestem zadowolony.
   W czasie dużej oglądalności i w miarę przyzwoicie prowadzonej audycji.
   Teraz czekam na Polsat News o 21.30.

   • Tomek

    Jak zwykle najlepsze bylo opowiadanie bajek o tym jak to banki kupuja franki i o tym, ze klienci przyszli do oddzialow bankow z AK47 i wymusili przygotowanie dla nich tych ‘kredytow’. No i oczywiscie pierdy o leczniczej dzialalnosci bankow i ich checi do “finansowania” gospodarki. K*a tyle miesiecy meczenia tematu, a bankstera trzyma sie mocno.

    ps. brakowalo mi jeszcze telefonow od szeregowych radiosluchaczy z tekstami “widzialy galy co braly”, “ja mam kredyt w zlotowkach i nikt mi nie pomaga”, “ja mam kredyt we frankach i wiedzialem co robie, chce dalej splacac ten super korzystny produkt”…

 • Wojtek

  Niech każdy głosuje:

  TAK 71.7%
  NIE 28.3%

 • Jędrek

  Mam pomysł. Taki dla każdego z nas jeżeli jakiś pismak przyjdzie do Ciebie na manifestacji i będzie chciał zrobić wywiad. Bez względu o co będą pytali. Odpowiadajcie.
  1. My nie chcemy od nikogo pomocy.
  2. My chcemy zrównania naszych kredytów z tymi niby gorszymi złotowymi.
  3. Jesteśmy normalnymi, uczciwymi i pracowitymi Polakami. Płacimy ogromne podatki ponieważ musimy zarobić na kredyty.
  4. Przyszliśmy po kredyt a podpisano z nami umowę na co innego.
  5. Wszyscy frankowicze nie są chorzy na umyśle.
  6. Potrafimy rozróżnić co to jest kurs z dnia wzięcia kredytu.
  7. Rozumiemy, że niestety w wirze walki politycznej o władzę staliśmy się narzędziem.
  8. Jesteśmy bardzo dobrze zorganizowani pomimo tego, że jako stowarzyszenie dzuiałamy kilka miesięcy.
  9. NIGDY SIĘ NIE PODDAMY!
  10. Roszczenia swoje będziemy dochodzili w Sądach. Tak jak już to jest robione. Różnica jest tylko taka, że po zakończeniu ściemniania z jakimiś tam śmiesznymi propozycjami PÓJDZIEMY TOTALNIE DO SĄDÓW!
  11. Za działalność na naszą szkodę WYSTAWIMY RACHUNEK przy następnych wyborach.
  12. Będziemy bacznie przyglądali się postępom prac Panów Prokuratorów w sprawie naszego i Pana Mecenasa dra Czabańskiego ZAWIADOMIENIA O DOMNIEMANIU POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTW PRZEZ BANKSTERÓW.
  13. Doprowadzimy do tego, że Społeczeństwo Polskie dowie się o intencjach przejścia z tzw biznesu banksterskiego na stanowisko vice Premiera. Nikt przy zdrowych rozumie w skali roku nie traci milionów złotych. To nie jest tak, że ktoś ma miliony, kilkoro dzieci na wychowaniu i nagle obniża poziom życia z SUPER EKSTRA STABILNEGO na przyzwoity?
  14 Prędzej jak później dowie się Polskie Społeczeństwo jak medialne było mamione KŁAMSTWAMI ZA ICH PIENIĄDZE. Dowiedzą się jak to bankierzy wynajmowali za ich pieniądze PR-OWSKIE FIRMY ZEWNĘTRZNE żeby tylko nas opluwać i poniżać.

  Tez jest dużo więcej i zaprezentujemy je potężną manifestacją 11 czerwca!!!

  WYGRAMY!!!

  • Małgorzata

   Popieram ,bardzo dobrze Pan myśli Panie Jędrku.Trzeba pomimo wszystko myśleć pozytywnie ,nie dać się zwariować i podtrzymywać innych na duchu,że jednak ,,oliwa sprawiedliwa,,.

 • basia

  Jeszcze raz wznawiam prośbę do SBB Pana Pawlickiego,Szcześniaka i Pana Zająca.Proszę o dwie sprawy,pierwsza to podjęcie się koordynacji niepłacenia rat banksterom.Druga to za wszelką cenę dotarcie do Prezesa Kaczyńskiego.Reszta spraw na dzisiaj nie ma znaczenia,wszystkie te telewizyjne czy radiowe rozmowy to bicie regularnej piany.Nic tak nie uderzy w banksterów jak niepłacenie rat,nikt tak nie wstrząśnie nimi jak Prezes Kaczyński.Proszę o odpowiedź czy zamierzacie się tego podjąć.Pozdrawiam i trzymam kciuki.

 • Marek

  Wracajac do rzeczy najważniejszej.
  Nasz Projekt w sejmie posuwa się do przodu.

  07-06-2016 skierowany do konsultacji;
  07-06-2016 skierowany do opinii Komisji Ustawodawczej (niezgodność z prawem UE i z Konstytucją);
  07-06-2016 zwrócono się do przedstawiciela wnioskodawców o uzupełnienie uzasadnienia (art. 34 ust. 2 pkt 7 regulaminu Sejmu);
  07-06-2016 skierowany do opinii (EBC)

  Już rozmawiałem z asystentem Posła Majewskiego, by poznać “zarzuty” niekonstytucujności.

  Do trzech tygodni powinny sie pojawić opinie np. MSZ w sprawie zgodności z prawem europejskim.

  Gdzieś mam prace PAD.
  Chcę i żądam ustawy K’15.
  Lepszej nie będzie

 • Jędrek

  [email protected] Jeżeli dobrze odczytuję skrót PJK Prezes Jarosław Kaczyński, to nasze prośby bardzo wielu członków z prośbą o spowodowanie SPOTKANIA to pikuś w porównaniu ze WSPÓŁPRACĄ? Jeżeli tak piszesz to chyba wiesz co piszesz? To bardzo poważny zarzut. Graniczący wręcz z KOLABORACJĄ Z BANKSTERAMI?
  Bo jeżeli Prezes jest w zmowie z banksterami a my z nim to wyciągnąć można wniosek wprost DLACZEGO nic nam nie wychdzi?

  Piszesz prawdopodobnie z wypiekami na twarzy o postępach prac PRZY NASZEJ USTAWIE, ale czy rozmawiałeś np. z Panem Posłem Szewczakiem? Czy mamy w Sejmie wystarczającą ilość szabel? Jeżeli nie ma WOLI POLITYCZNEJ to z tego Twojego wypisywania i było nie było poważnego oskarżania urodzi się coś na wzór prac fachowców 🙂 Kukiz15 jak dobrze wiemy nie ma większości w Sejmie.

  • basia

   Bzdury pisze o Prezesie.Nie było nigdzie oficjalnej informacji o jakichkolwiek kontaktach SBB z Prezesem Kaczyńskim.Co innego z PAD ale nie słyszałem o kontaktach z Prezesem.Też kibicuje ustawie Kukiz 15 ale powtarzam, tylko Prezes jest władny coś zrobić.

 • bob

  BRAWO MALINIAK !!! – można powiedzieć cytując klasyka : “Jaki Prezydent tacy eksperci”…

 • basia

  Widzisz subtelna różnicę “spotykał się” i kandydowanie z ramienia PIS? Co to ma wspólnego z naszą sprawą.Nie mieszaj ludziom w głowach i nie kompromituj się kalumniami o Smoleńsku.Jeszcze chwila i wielu tu uwierzy że jesteś mężem opatrznościowym “frankowiczów” Mnie nie nabierzesz,poznałem cię na wylot.Przeczytaj swoje ostatnie zdanie zaczynające sie od słowa Smoleńsk.Kolego bełkot i kompromitacja.

 • Piotr
 • MIASTECZKOOSZUKANYCH

  “Zamów nasz newsletter i dołacz do 14 484 subskrybentów.”… czyli do tylu osób docierają nasze informacje, z czego aktywnych piszących jest kilkunastu… taki potencjał/przekaz informacyjny w skali kraju jest równy zeru… jedyną skuteczną metodą jest MIASTECZKOOSZUKANYCH pod siedzibą PAD-a… Panie Pawlicki może najwyższy czas zacząć DZIAŁAĆ… podpowiadam to od kilku miesięcy ale jakoś nikt nie podejmuje tematu… dziwne…

 • Gobert

  Widze bardzo dużo emocji i żalu ze władza nie załatwiła naszego problemu. Nie zdajecie sobie sprawy z jednej rzeczy , z tego ze marnujcie swoją energię na narzekanie. Jest lepiej niż było bo widać zmiany na dobre. Jest lepiej bo pojawiła sie opinia wyjaśniająca bezprawność klauzuli waloryzacyjnej która jest naszym więzieniem . Zamiast narzekać – iść na manifestacje, edukować ludzi naokoło i zakładać sprawy w sadach. A pisać o tym co zrobiliście a nie o tym co chcielibyście zeby wam zrobiono. Może wam jeszcze kawę podlegać? Do roboty, walczyć o swoje! Samo sie nie zrobi!

  • Z”Ukosa”

   Władza nikomu z obywateli łaski nie robi , ma tylko wykonywać swoje konstytucyjne obowiązki ,wynikające m.in.z art.76 i 227.

 • jan

  To Państwo Polskie jest winne tej całej sytuacji. To państwo i jego poprzednie władze pozwoliło bankom na bezprawie na swoim terytorium.To do Państwa należy rozwiązanie tej sprawy. Ludzi którzy do tego dopuścili należy postawić przed Trybunałem Stanu. Bezczynność poprzedniej władzy tylko pogorszyła problem. Tego nie da się zamieść pod dywan.Trzeba ustalić kto zawinił.Banki robiły to na co im pozwolono.Dlaczego do dzisiaj nie ma audytu w tej sprawie ze wskazaniem winnych.To zmowa banków i poprzedniego rządu. Daje się za darmo rolnikom, górnikom, 500 plus, dotacje, dopłaty za nic, a my płacimy. Nas można ograbiać w nieskończoność.Obecny prezydent i rząd chce to rozwiązać. Dajmy im szansę.

 • Jakuszyn

  Problem generalnie jest szerszy, wielu ludzi jest tez umoczonych w kredyty złotowe, które brali na fali dobrej koniunktury. Sam pomysl na bujniecie rynku mieszkaniowego – prywatni deweloperzy i kredyciki jest chory. Dostawał kto chciał a ceny szybowały, skutkiem tego w Łodzi nora w bloku z cegły kosztowała 350.000PLN!!! Teraz te mieszkania sa warte lekko 100 tys mniej i co z tego ze masz kredycik w złotych? Kredyty we frankach rozdawane lekką rączkoa spowodowało ze ci zlotowi tez sa ujajeni.